Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

computer- ??


macska

Recommended Posts

Nézzetek már körül a használt autón mennyibe kerül egy komplett omega....,olyan árakról beszéltek,amennyiért házhoz hoznak nekem kintről egy komplett kocsit....(100e :D)

Szólj ha minden benne van amiről itt írtak, egyébként MI spec hoztunk Omegát kintről nyáron (NCDC+CID, 3.0, bőr, memóriás, balkormány, stb), BOSE nincs és ~350K mire hazajött, de szólj ha van 100e-ért.

A használtautós fapad dolgokat hagyjuk.

Link to comment
Megosztás:

Szólj ha minden benne van amiről itt írtak, egyébként MI spec hoztunk Omegát kintről nyáron (NCDC+CID, 3.0, bőr, memóriás, balkormány, stb), BOSE nincs és ~350K mire hazajött, de szólj ha van 100e-ért.

A használtautós fapad dolgokat hagyjuk.

Kinek a pap,kinek a papné......

Link to comment
Megosztás:

Itt lehet hogy senki, de ha cseppnyi esze van embernek akkor ebay-re felteszi és kap minimum 500Eurot alaphangon az egészért.

Ha minden működik és 100e-ért odaadja az eladó akkor vállonveregetheti magát a kolléga.

Pont erre gondoltam, mert én is ott kerestem először, mikor ez most szóba jött.

http://www.ebay.de/itm/Opel-Radio-NAVI-NCDC-2013-Farbdisplay-Omega-B-Facelift-5WK76635-/230908713814?pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme&hash=item35c33b5b56

http://www.ebay.de/itm/Opel-Omega-B-Bose-Soundsystem-komplett-Endstufe-Bassbox-Lautsprecher-Original-/120837943001?pt=Komplettanlagen&hash=item1c2280aed9

Szal én azt mondom, ha ezt ennél olcsóbban kihozza itthon, akkor bólintson rá.

Nekem ugyan ez a cucc van benne, nem mondom, hogy nem éri meg, de ha nem lenne, akkor sem költenék rá ennyit, inkább a műszaki állapot legyen rendben.

Link to comment
Megosztás:

Hiába kérnek az ebayen ennyit érte, ott a legkisebb fizetés 3x annyi, mint itt az átlag. Az omegát pedig itt is a szegényebbek veszik, mert akinek jobban megy a szekér az audi-bmw-mercedes triumvirátusból csemegézik. Biztos van kivétel, de az a ritka eset. Pl néztem a tükröket amit vettem. Kinn 250 eurót kér érte a csávó, én meg 90-ért vettem az enyém, de már több mint egy éve árulták, és nem hinném hogy rajtam kívül lett volna olyan idióta, aki ennyit ad egy pár tükörért, akkor a gyárit 5e-ért megkapod párban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Csak akarja annyiért adni az ebayon! le fut az idö és le kerül. 2 honapja vettem 2003.07. havi. 2.2dti omega kombit ugyan ez a cucc van benne gyári gps cdvel, kártya független telefon, xenon, állófütés tempomat, téli nyári gumi, sajna a hátsó ajtot nem nyitja a távirányitó. 2év tüv! 1950€!! Akkor meg veszi ennyiért? amit még be is kell szereltetni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Csak akarja annyiért adni az ebayon! le fut az idö és le kerül. 2 honapja vettem 2003.07. havi. 2.2dti omega kombit ugyan ez a cucc van benne gyári gps cdvel, kártya független telefon, xenon, állófütés tempomat, téli nyári gumi, sajna a hátsó ajtot nem nyitja a távirányitó. 2év tüv! 1950€!! Akkor meg veszi ennyiért? amit még be is kell szereltetni?

Summa 700euróért biztos nem, de akárhogy is fáj az 500euró reális a komplett cuccért, ha majd megkotlik a CID-ed meglepődsz mennyibe kerül majd a kaland... azon meg ne lepődjünk már meg, hogy darabonként/alkatrészenként többe kerül egy autó utólag használtan mintha egyben megveszed.

Nem akarok én rugózni a témán, de lehet, hogy már láttam pár Omegát, meg szerelgettem is, valamennyi rálátásom talán van, ja és Nekem is benne van a kocsiban az egész.

Link to comment
Megosztás:

Summa 700euróért biztos nem, de akárhogy is fáj az 500euró reális a komplett cuccért, ha majd megkotlik a CID-ed meglepődsz mennyibe kerül majd a kaland... azon meg ne lepődjünk már meg, hogy darabonként/alkatrészenként többe kerül egy autó utólag használtan mintha egyben megveszed.

Nem akarok én rugózni a témán, de lehet, hogy már láttam pár Omegát, meg szerelgettem is, valamennyi rálátásom talán van, ja és Nekem is benne van a kocsiban az egész.

Akkor te olyan lehetsz, mint a székely a viccben az anternával :D

-Édösapám! Látott már kend anternát!?

-Biza fiam! Láttom is, meg öttöm is mán!

:P

Amúgy egyszerű a képlet. A keresletet a kínálat határozza meg. Ha valakinek rottyra megy a fejegység, nem komplett autót fog venni, hanem fejet, meg kijelzőt. :)

Repülőgépet se veszel az ingyen szendvicsért... :)

(ja, ilyenkor szoktam mosolyogni, hogy az Omega fentartása olcsó... persze, egy darabig, meg egy szintig)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Swissnél is, de ez... mint szendvics.. :o :P amúgy az igazi, mikor kapsz vacsit meg reggelit is :D

Inkább eszek olyan helyen, ami nem mozog alattam! :P

Messze úgy se szeretek repülni, azt a 2-3 órát amiket meg repülök, ki lehet bírni fél lábon is :)

Imádom, amikor felszállok a repülőre, 1 óra 20 perces út, szinte még fel sem szálltunk, de már is tolonganak az utasok hogy vehessék az nem éppen olcsó, viszont annál langyosabb Heinekent, utána meg sorban állnak a slozik előtt :D

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

sziasztok,van egy omegám hogyan tudom átállítani az aktuális fogyasztásra a kijelzőt?válaszokat előre is köszönöm

Elvileg a jobb oldali - ablaktörlő kapcsolón lévő gombot addig pöcögtetedmíg oda nem ér. Ha jól emlékszem a hőmérséklet után rögtön az jön. Utána az átlagfogyi, fogy liter megtett km maradék km... asszem

Link to comment
Megosztás:

Elvileg a jobb oldali - ablaktörlő kapcsolón lévő gombot addig pöcögtetedmíg oda nem ér. Ha jól emlékszem a hőmérséklet után rögtön az jön. Utána az átlagfogyi, fogy liter megtett km maradék km... asszem

...az már más kérdés,hogy VALÓBAN akarja-e látni... :D

Amúgy ha chek-lámpás a gép,akkor hiba esetén AZ AZ ELSŐ,utána a hőmérséklet,stb...

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék venni egy pixelhiba mentes MID kijelzőt 95'-ös 2.5 TD Omega-ba. Tudna valaki segíteni ebben, van valakinek eladó kijelzője?

üdv,

Karesz

Ha csak pixelhibás a tiéd arra van megoldás, 7 ezerért meg csinálták az enyémet kb egy éve, azóta tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

opel-infos.de , itt tudsz nézelődni. Sok hasznos dolog van itt.

Sziasztok
Egy kérdésem lenne.
Honnan tudom kideríteni, hogy az autómban lévő motorvezérlő melyik Opel modellkben és motorokhoz rakták még gyárilag? Tipus: Opel Omega C vagy B2 ki hogy ismeri, 2000 Évj. Y22XE motorkód
Köszönöm az infókat előre is

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Sziasztok! 

Hogyan lehet ( ha lehet ) kalibrálni a számítógép fogyasztáshoz tartozó számításokat ? 

Az aktuális fogyasztás még csak-csak nem lenne érdekes mutat amit éppen, bár érdekelne hogy amikor vezetek akkor az a gázpedál állapot 5 literes folyamattal az reális-e de ez relatív is lehet. A megtehető kilóméterek számítását is érdekesen kalkulálja ( két megtett távolság közt  újraindításkor, mondjuk másnap már potom 30-40 km ekkel kevesebbet látok a képernyőn mint elöző nap) , de talán még ezt is megszokja az ember. Üsse kavics rászámolok, levonok belőle. Persze ennyi erővel számolhatna "pontosan" is. Viszont a 100 km -re vetített értékeivel kezd megörjíteni. Már nulláztam is, gondolván, hátha onnantól majd rendesen számol, de valahogy nem az igazi. 

3.0 literes MV6 autómata, benzin motorral chek lámpás kijelző van benne. Motor cserés volt az elmúlt két évben, most került hozzám, kezdem megkedvelni, de szignifikánsan  7.9 - 8.5 litereket számol amikor a két tankolás közti kilóméterekben és tankolt literekben meg kiszámolom akkor 12 liter alatt nem áll meg a kicsike. Azért ez majdnem 4-5 liter eltérés. 
Persze nem vagyok naív. Értem én egy három liters, hat hengerrel, spor fokozattal, autómata váltóval városban nem fog 8 literből megállni, de el tudnám viselni ha rendesen számolna ha már van erre programja a fedélzeti számítógépnek nevezett egységnek. 

Néztem katalógusokat, netre feltöltött fogyasztásokat 100kilóméterre vetítve városban, autópályán és vegyesben ugyan erre a motorra, de ott sem láttam 10 liternél alacsonyabb számokat. Tehát ebből is kiindúlva a "gép" számol pontatlanul. 

Mi a tapasztalatotok ? Ne foglalkozzak vele mert ez nagyjából nálatok sem pontos és az évek alatt a szenzorok vagy szondák elkopásával inkább pontatlanok a számok vagy van valami relé, érzékelő vagy akármi amit ha kicserélek vagy megbütykölök akkor várhatóan a valóság közeli számokat kapom a képernyőre ? 

Van rajta  OBD2 csatlakozó. Elképzelhető ha arra kötök rá rátolok egy tabletet akkor pontosabb számokat kapok vagy ez a része is teljesen zsákutca, mert ha fent hibásak a számok akkor abból az Auto Diagnostikai Interfacéból sem kapok pontosabbakat ? 

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Csak Tech2-vel lehet programozni. Sztem neked bontott kijelző kerülhetett bele egy 2.0 16 szelepes benyásból. Ha nem akarsz a programozással foglalkozni vegyél egy bontottat, csak ott még a pixelhiára is figyelned kell. Fészen keresd meg Maris Jánost, neki biztos van kijelzője. Sajnos sem Op-com, sem Autocom nem tudja programozni, max a kódját kiolvasni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.