Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

computer- ??


macska

Recommended Posts

Köszönöm szépen, ez megnyugtató!

Ha már kérdezek: világít az ABS és a TC visszajelzőm. Diagnosztikán megnéztük, egy relét kellene cserélni az ABS-ben. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mitévő legyek? (züm-züm) :wacko: Azaz keressek egy bontottak, vagy az egységben ki lehet cserélni csak egy relét, vagy azt sem tudom, hogy mi fán terem ez az egész?... :unsure:

hmmm...

nem akarok hülyeséget mondani, de pl. b vectráknál, főleg a B2, és abból is az 1.8, sűrű hiba az, hogy az abs-ben hanyag a forrasztás.

Lehet érdemes lenne szétkapni, és belenézni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is világított egy időben. TECH2-vel addig nyaggattuk, míg egy vezeték elolvadt az ABS egység tetején lévő fekete müanyag alatt. Miután ezt megpatkoltam, sem lett jó. Ekkor kiszedtem az egész egységet, és kiderült, hogy a motor annyira tele volt rakódva kosszal, hogy megragadt és ezért olvadt el a vezeték. Azonban a lámpa tovább világított. Hosszas töprengés után rájöttem, hogy az összes elektromágneses szelep, aminek vissza kellene engednie a fékfolyadékot, le volt ragadva. Ezekről lehuzogattam a vezetékeket, és közvetlen az akkuról adtam neki állandó negatívot, a pozitívot pedig egy-egy pillanatra odaérintettem a másik saruhoz. És láss csodát jó lett. De mindez nem azt jelenti, hogy nem a reléd szart be. Ami ha van, akkor vszínü a biztosíték tábla mögött találsz meg.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez teljesen természetes :unsure:

A check egészen addig világít, amíg nem taposod a féket. Ugyanis a fék megnyomásával nyugtázod le, hogy nincs hibaüzenet.

Kivéve persze, ha valami gondot is talál, mert akkor addig marad a check felirat, amíg a hiba fennáll.

Ha több hiba van, akkor lapozhatsz köztük, azokkal a gombokkal, mint amivel a funkciók között váltasz.

Nem akarok okoskodni, de nem a fékpedállal nyuktázod, hanem a fékpedál lenyomásakor zárod az áramkört és csak így tudja ellenőrizni e féklámpák működését. Amúgy a '98 utáni szériában már nem csak a Check felirat világít, hanem ki is írja, hogy Bremslicht Prüfung. De a többi mind úgy van ahogy írtad :wacko:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Új játékos vagyok, nemrég vettem egy 2000-es évjáratú B/2-es Omegát. Olyan kérdésem lenne hogy CCRT 2008-as rádió egység van benne ami azt a jelenséget produkálja hogy néha akár rádió akár Cd hallgatás közben elhallgat /kijelzőn és rádión minden oké, fény nem megy el/, aztán megy tovább mintha mi sem történt volna. Tapasztalt már valaki ilyet? CD hallgatás közben ez a 2000-es technika miatti jelenség ez vagy CD minőség esetleg a rádió hibája?

Köszi

Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
Sziasztok!

Új játékos vagyok, nemrég vettem egy 2000-es évjáratú B/2-es Omegát. Olyan kérdésem lenne hogy CCRT 2008-as rádió egység van benne ami azt a jelenséget produkálja hogy néha akár rádió akár Cd hallgatás közben elhallgat /kijelzőn és rádión minden oké, fény nem megy el/, aztán megy tovább mintha mi sem történt volna. Tapasztalt már valaki ilyet? CD hallgatás közben ez a 2000-es technika miatti jelenség ez vagy CD minőség esetleg a rádió hibája?

Köszi

Zoli

Szedd ki az egységet ( nem egyszerű he-he )valószínű kijön belőle egy kis por, tisztítsd meg kontakt spray, ha nem jött be poti csere. ( halkabb üzemmódban produkálja a hibát? ha multi kormányos poti lehalkít multin hangosít)utána nekem nem csinálta, csak a cd akadt néha.

Tay

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Más kocsit nem veszek, mer az neeeeem teccetős!!!

Link to comment
Megosztás:

Szedd ki az egységet ( nem egyszerű he-he )valószínű kijön belőle egy kis por, tisztítsd meg kontakt spray, ha nem jött be poti csere. ( halkabb üzemmódban produkálja a hibát? ha multi kormányos poti lehalkít multin hangosít)utána nekem nem csinálta, csak a cd akadt néha.

Tay

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Más kocsit nem veszek, mer az neeeeem teccetős!!!

Banyek ez egy jól megkésett válasz volt.... :rolleyes:

Azóta az már úgy szét lett szedve hogy a CDC3 része teljesen ki lett cserélve és úgy már a CD lejátszás nem is akadt.

Link to comment
Megosztás:

Banyek ez egy jól megkésett válasz volt.... :rolleyes:

Azóta az már úgy szét lett szedve hogy a CDC3 része teljesen ki lett cserélve és úgy már a CD lejátszás nem is akadt.

2 év alatt csak ennyire futotta? <_< :D Hja meg összetörni a vasat?

Télleg, majd válaszolj a csevegésbe, hogy mi van az üggyel, meg megvetted-e azt amit kinéztél...

Link to comment
Megosztás:

2 év alatt csak ennyire futotta? <_< :D Hja meg összetörni a vasat?

Télleg, majd válaszolj a csevegésbe, hogy mi van az üggyel, meg megvetted-e azt amit kinéztél...

Ez tényleg gáz -_- durván benéztem a kérdést, nade... a segítő készség ott van......

Telket vettünk, építeni akarunk, citroennel járok...... ég is rendesen a pofám :rolleyes: omega projectem a polcon porosodik, de.... még megvan amit kinéztem. ( gazdasági válság stb ) maszek meló 1000-el fele lóvé megvan ha mindenk okés jövő áprilisban újra találkozunk, mert én vagyok az a hülye aki akkor is omegát fog venni ha már nem lesz élet a földön.

üdv.: Tay

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Más kocsit nem veszek, mer az neeeeem teccetős!!!

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg gáz <_< durván benéztem a kérdést, nade... a segítő készség ott van......

Telket vettünk, építeni akarunk, citroennel járok...... ég is rendesen a pofám :rolleyes: omega projectem a polcon porosodik, de.... még megvan amit kinéztem. ( gazdasági válság stb ) maszek meló 1000-el fele lóvé megvan ha mindenk okés jövő áprilisban újra találkozunk, mert én vagyok az a hülye aki akkor is omegát fog venni ha már nem lesz élet a földön.

üdv.: Tay

Na ez a fenti a pozitív hozzáállás!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hali mindenkinek!

Nem tudja esetleg valaki, hogy az Omega board computere ugyanaz-e, mint a Vectra B BC-je ('96 1,8 16V)?

Első körben kinézetre egyformának tűnnek (BL típus az Omegában), de nem akarom szétszedni a vecimet.

Előre is köszönöm!

Üdv!

morci

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

sziasztok

x30xe omegám van, a motorvezérlöje nem teljesen tökéletes.

egy ismerösöm adott egy x25xe vezérlöt, beleraktam, simán ment vele, megszüntek azok a hibák amiket a másik produkált.

az lenne a kérdésem, akkor ez most jó bele?

vagy csak elmegy vele de nem lessz tökéletes, mert fogyasztást nem néztem, vagy pont az lessz a baj hogy nem ad elég anyagot ?

Link to comment
Megosztás:

egy csomó szám van rajta, de egyikse egyezik.

mivelhogy az eredetinek voltak problémái és ezzel megtudtam szüntetni és eddig tökéletesen működött 4 napig, ezért marad igy.

a két motor tök ugyanaz, ha az enyémben nagyobbak az injektorok akkor talán lehet ugyanaz a vezérlés. gondolom a nagyobb köbcentihez nagyobb injektort raktak ebben az esetben lehet ugyanaz a vezérlő, de ha a plusz anyagot ugy adják hogy továb tartják nyitva az injektorokat, akkor van külömbség. most azt kéne tudnom melyikbe hányas injektor van. kori, szép az omegád :lol:

Link to comment
Megosztás:

egy csomó szám van rajta, de egyikse egyezik.

mivelhogy az eredetinek voltak problémái és ezzel megtudtam szüntetni és eddig tökéletesen működött 4 napig, ezért marad igy.

a két motor tök ugyanaz, ha az enyémben nagyobbak az injektorok akkor talán lehet ugyanaz a vezérlés. gondolom a nagyobb köbcentihez nagyobb injektort raktak ebben az esetben lehet ugyanaz a vezérlő, de ha a plusz anyagot ugy adják hogy továb tartják nyitva az injektorokat, akkor van külömbség. most azt kéne tudnom melyikbe hányas injektor van. kori, szép az omegád :lol:

Azt nem vágom hogy V6-nál melyik ECU milyen, de ha megy a gép vele, akkor no para. Rakd be a csomagtartóba az eredetit, vész esetére, azt csók.

Amit amúgy mondasz, az nem reális. Ha nagyobb injektort raknak be (aminek adott nyomás mellett nagyobb az áteresztőképessége), akkor pontosan hogy nem kell tovább nyitvatartani őket. És ugye pont itt a lényeg, mert a befecskendezési idő annál jobb minnél rövidebb.

Végső soron azonban tökmindegy milyen injektorok meg milyen nyitási ablakokkal dolgozó ECU van a vasban. Ha megy, akkor királyság! :)

Link to comment
Megosztás:

Azt nem vágom hogy V6-nál melyik ECU milyen, de ha megy a gép vele, akkor no para. Rakd be a csomagtartóba az eredetit, vész esetére, azt csók.

Amit amúgy mondasz, az nem reális. Ha nagyobb injektort raknak be (aminek adott nyomás mellett nagyobb az áteresztőképessége), akkor pontosan hogy nem kell tovább nyitvatartani őket. És ugye pont itt a lényeg, mert a befecskendezési idő annál jobb minnél rövidebb.

Végső soron azonban tökmindegy milyen injektorok meg milyen nyitási ablakokkal dolgozó ECU van a vasban. Ha megy, akkor királyság! :)

ott a pont :lol:

nem gondoltam át rendesen.

Link to comment
Megosztás:

egy csomó szám van rajta, de egyikse egyezik.

mivelhogy az eredetinek voltak problémái és ezzel megtudtam szüntetni és eddig tökéletesen működött 4 napig, ezért marad igy.

a két motor tök ugyanaz, ha az enyémben nagyobbak az injektorok akkor talán lehet ugyanaz a vezérlés. gondolom a nagyobb köbcentihez nagyobb injektort raktak ebben az esetben lehet ugyanaz a vezérlő, de ha a plusz anyagot ugy adják hogy továb tartják nyitva az injektorokat, akkor van külömbség. most azt kéne tudnom melyikbe hányas injektor van. kori, szép az omegád :lol:

Köszi ;)

Egy pécsi srác MV6 Omegájában volt 2.5V6 vezérlője és tökéletesen működött, míg össze nem törte :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok !

Egy kis felvilágositást szeretnék kérni tőletek,a computer kiirásokkal kapcsolatban mert friss omegás vagyok és a német szótárban nem találtam.... :S

Azt irja ki néha,hogy OELMANGEL...vagy ehhez hasonlo mert omega betegség az megvan kicsit hiányos a kijelző...:rolleyes:

Az omegám 2.0 16V automata.

Előre is köszönöm a segitségeteket!

Üdv.: Tomi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.