Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CHIP TUNING


KUCU

Recommended Posts

Köszi, majd figyelek rá...

95 vagy 98 benzin kell hozzá?

a felvételeket te csináltad, vagy ők?

Az EDS motorsport félét kérd:

http://www.eds-motor...tungssteigerung

ORIGINAL 140PS_6500RPM

PHASE-1 155PS_6800RPM

PHASE-1 140PS SPORT 155PS_6800RPM

PHASE-1 155PS_7200RPM

Nekik megvan az IPF online szervizcsatlakozón keresztül frissítő kütyüjük (kiolvassák vele az adatokat, kis idő múlva lejön az új progi az EDS szerveréről, majd visszadugják és 3-4 perc alatt automatikusan feltölti az új szoftvert. pl ezt: PHASE-1 155PS_7200RPM :sneaky: ).

András1980:

Fogyasztás miatt kicsit vegyes a kép bennem. Eddig 6-8.5 liter között evett az autóm, de chip után nagyobb intervallumban kb 5.8-9.3 között mozog. Átlagban szinte decire ugyan azt hozza mint chip nélkül. Igaz 1* kipróbáltam 6-8km erejéig, ha erősebben pörgetem mit eszik. 12.4-et mutatott a computer (cserébe ment is). Ez chip előtt max 10-10.5 között mozgott (pörgetés esetén).

Link to comment
Megosztás:

Én a kocsi megindulásának pillanatától néztem (mértem 8.06-8.18). Elvileg ha jól emlékszem (de lehet, hogy rosszul) a gyorsulási versenyeknél is innen számít (fotocellás megoldást írtak valamelyik fórumban).

Az órám 4km/h-t csal 100-nál (140-nél 6-ot, és 8 körül 200-nál) ha a GPS jól mér.

Azért gondoltam ezt a 7.8-at (remény hal meg utoljára ;) ) , mert induláskor -4 fokban nem akartam 4000-fölé pörgetni, hogy betapadjak.

Utána meg 2* próbáltam betolni 2-esbe (elsőre nem sikerült), és akkor zuhant vissza a fordulatom (és a lendületem) 4800-ra...

Szóval majd egy szép tavaszi száraz estén újramérem ;)

Na mivel sok évig bütyköltünk, bajlódtunk mi is ezekkel a méricskélésekkel, hozzászólnék én is...

Az órák csalnak, ez adott... a GPS meg lassú...de talán pontosabb mint az óra... a mérés kézi indítású, és megállítású műszerrel nagyon pontatlan, akár 1,5-2 mp is lehet a valóságtól való eltérés...

Valóban van fotocellás rajt a gyorsulási versenyeken, de van egy stage rész ahova be kell állni az első kerékkel. A felni és gumiméret különbségek miatt itt gondolni kell a 20 colos és a 12 colos kerekek átmérőjére is... tehát elkerülhetetlen egy kis pontatlanság sajnos itt is. Ezt hívják roll outnak. Ez az az idő amit az autó addig tesz meg amíg meg nem szakítja a fotocellát és elkezd mérni az óra. Csak, hogy ilyenkor már nem 0-ról megy az autó, hanem van egy minimális sebessége. Nem mindegy, hogy 0-100-ra mérünk, vagy 3-ról 100-ra. Szóval itt is vagy számol az ember a roll outtal, vagy szintén pontatlan a dolog...

Eleve a gyorsulás mérés kézi váltós autónál mindig is necces lesz. Mi anno nagyon sokat gyakoroltuk az elindulást, és hatalmas különbségeket lehet elérni egy jól megválasztott kuplungfelengedéssel, fordulatszámmal.

Ami talán legjobban bevált és pontos dolog volt az a Dyno elmozdulásmérő kütyüje. Itt elég sok adatot meg kell adni, tengerszint feletti magasság, páratartalom, légnyomás, hőmérséklet. (ezek mint megszerezhető adatok). Ezzel a módszerrel lehetett legközelebbi pontossággal megmérni a valós adatokat. Itt valóban akkor kezd el mérni a kütyü amikor elindul az autó, és akkor kezd el mérni amikor eléri a 100-at. Nagyon sokat lehetne írni erről az egész gyorsulásról, mert amennyire egyszerűnek tűnik annyira összetett. Van amikor versenyen jó a hosszú rollout, van amikor hátrány. Attól függ mi a cél.

Egy bizonyos ideig jobb az alacsonyabb guminyomás az elinduláshoz, egy idő után ez fönt megfogja az autót. Ezeket ki kell tapasztalni, sokszor ugyan ott, ugyan olyan körülmények között (ami persze nem létezik, mert kétszer egymás utáni mért futamnál sem ugyan azok az adottságok, de ez mondjuk már legyen elhanyagolható)

A Dynoval való mérésnél is általában 2-4 mérést végeztünk mindkét irányból és ezeket átlagoltuk. Ha kicsi különbség is, de mindig volt itt is. Nem mindegy pl, hogy merre lejt az út. Ezért oda vissza mérésnél ezt a lehetőségekhez képest próbáltuk kiküszöbölni...

Na tudnék még regélni, de elkopik a billentyűzet... :lipssealed:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumtársak!

Én is megosztom Veletek a chippes tapasztalataimat. Nekem egy H Astrám van z16xer motorral.

A német MTB Fahrzeugtechnik hazai képviselője chippelte meg az autómat phase1 progival. Senki más nem tudta akkor vállalni és szerintem most is nagyon kevesek képesek erre valójában, főleg úgy, hogy vmi érezhető eredmény is legyen belőle.

Maga a művelet pár perc volt, program kiolvasás, átküldés emailben és kb. fél óra múlva mehettem az új program feltöltéséért. Az autóval töltött idő szinte pár perc volt, és minden az obd csatlakozón keresztül.

Kb. 5 hónap tapasztalata és jó pár ezer km van a lábamban a chippelés óta, és elmondhatom, hogy tökéletesen működik minden.

Egy dolog viszont fontos, hogy csodát nem kell várni tőle!

Mikor meglett, többet vártam, de aztán higgadtan átgondolva rájöttem, hogy egy szívó 1.6-os motortól nem lehet elvárni, hogy egy programcsere után hátbavágós érzéssel süvítsen.

Az autó valóban erősebb ez tény. Az eredeti állapothoz képest jóval harapósabb, nyomatékosabb, és magasabb fordulaton is könnyebben lepörög. A max. fordulat maradt az eredeti érték körül, nem tolták el, és ez szerintem mindenképp pozitív.

Nem mérettem teljesítményt sem előtte, sem utána, de a teljesítménye kb. 125 LE lehet és a max. nyomaték kb. 170 Nm az eredeti 115LE/155Nm helyett, gyakorlatilag lett egy 1.8-as motorom.

Szerintem kb. az EDS Phase1 progival lehet partiban, de nincs fordulatszámhatár eltolás, ergo nem gyilkolom meg a motorom.

Kedvező dolog még, hogy azonos használat mellett a fogyasztás csökken. Nálam 100km-en ez kb. 3-6dl lett. És további érdekesség, hogy a fedcomphoz képest –ami eddig nem így volt – a tankolásoknál mindig kedvezőbb értékeket kapok. Mindig teletankolom kettő kattanásig, így szerintem valós számokat számolok ki, de a szgép által mértnél kevesebb.

Sokat figyeltem az autót, autópályán pl. 140-es tempó körül az én autóm 4000-et forog, kb a nyomatékmaximumon. A fogyasztásom ebben a tartományban is jóval kevesebb.

A klímát kevésbé érzi meg az autó.

Egyszóval pozítív a legtöbb tapasztalatom. Megérte és újra meg is csináltatnám.

Azért írtam, hogy a legtöbb pozítív, mert egy negatív tulajdonsága is van. Min. 98-as benzin kell bele, hogy hozza az új program azt amit várunk tőle. Hogy drágább ez a fajta benzin nem igazán gond, mert a fogyin visszajön. Mindenki számolhat, kb ugyanarra fog jutni.

A gond az, hogy benzinkút van kevesebb, ami kínál ilyen üzemanyagot. Bár nekem szerencsém van itt Veszprémben a Lukoillal.

Más módosítás nincs az autón. Nem mértem vele 0-100-as gyorsulást, ez szerintem egy kész kínzás az autónak. Lendületesen, dinamikusan használom és érezhetően jobb.

Ajánlom bárkinek. Ha kell a srác elérhetősége vkinek, írjon és elküldöm.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igazából csak általános karbantartás...be van már állítva rajta minden... most valahol 280-300 Le között szotyoroghat... és itt a vége fuss el véle ezzel a konfiggal...

Attyaég :)

Akkor szedheti a talpát rendesen!

Gratulálok, szép letisztult "nyálcsorgatósszmájli"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.