Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CHIP TUNING


KUCU

Recommended Posts

Hmmm :)

Na akkor még közelebb van a gyárihoz, tetszik :D

Mennyi lehet most jelen állapotában a 0-100 és a 80-120?

Hát ez most nehéz kérdés... :pinch: ugyanis a váltó kettes szinkronja megmakkant... így kb maga az egyesből kettesbe váltás 2 sec... :omg:

De ha ezt kiküszöböljük, és adott lesz a régi váltási idő akkor kb 5 sec a 0-100. a 80-120 meg passz, de elég gyorsan megvan, bár sose elég gyorsan... :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ez most nehéz kérdés... :pinch: ugyanis a váltó kettes szinkronja megmakkant... így kb maga az egyesből kettesbe váltás 2 sec... :omg:

De ha ezt kiküszöböljük, és adott lesz a régi váltási idő akkor kb 5 sec a 0-100. a 80-120 meg passz, de elég gyorsan megvan, bár sose elég gyorsan... :D

Inkább átvittem az A Vekibe, ne itt offoljak :)

Link to comment
Megosztás:

Ma kicsit még játszottam az autóval

Stopperolgattam, nekem 8.13-8.29 között jött ki reflexfüggően a 0-100. Valószínűleg ennél jobb időt csak valami csoda folytán, vagy egy szakadékban tudnék elérni (vagy pedig több 100eFt árán) .

Úgyhogy dobott a chip kb 0.8-1 másodpercet az eddigi idejeimhez képest.

Csak ez a teljesítmény érezhetően sok a kuplungnak (vagy váltónak) :pinch: . Majd még 1* megnézem németeknél a 100-200 közötti időmet, aztán hanyagolom kicsit a gép pörgetését (nem akarok most váltó generálra költeni).

Tuning szakikhoz pár kérdés (sajnos távgyógyítás formában):

Ha magasabb fordulaton akarok kapcsolni, akkor nehezen tudom kivenni és következő sebességbe rakni a váltómat.

Melyik lehet a gyenge láncszem (kuplung vagy váltó)?

Találkoztatok már ilyennel (tuning esetén)?

A kevlár kuplung megoldást jelentene?

Pont akartam is írni, hogy nagyno lassan váltasz...

Igen, van olyan, hogy magas fordulaton egyszerűen nem engedi rendesen áthúzni a kart... ha jól rémlik ezt egyébként a szinkron okozza...

Módosítva : coupe
képpel idézés
Link to comment
Megosztás:

Pont akartam is írni, hogy nagyno lassan váltasz...

Igen, van olyan, hogy magas fordulaton egyszerűen nem engedi rendesen áthúzni a kart... ha jól rémlik ezt egyébként a szinkron okozza...

És mit lehet ilyenkor tenni?

Kuplung kevlároztatás megoldást jelentene szerinted?

Hétvégén néztem német pályán, magasabb fokozatokban is csinálta (ott is vesztettem időt). Ezért is gondolok kuplungra...

Link to comment
Megosztás:

És mit lehet ilyenkor tenni?

Kuplung kevlároztatás megoldást jelentene szerinted?

Hétvégén néztem német pályán, magasabb fokozatokban is csinálta (ott is vesztettem időt). Ezért is gondolok kuplungra...

Szerintem semmit nem számít a kuplung jelen esetben... egyszerűen olyan magas fordulatszámon nem tudsz váltani a fokozatok között, mechanikus okok miatt...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem teljesen felesleges szinte 8000ig pörgetni a kocsit,és lehet hogy egyszerűbb lenne váltani is,ha előbb tennéd azt.....Mert ha így folytatod,akkor nem kuplungot kell felújítani,hanem sok mást a motorban :D :D

Ez így van... és sajnos a csodacsippek ennyiből állnak, hogy a tiltás ki van tolva vagy nincs is... aztán ennyi... Mindenféle hárdvermódosítás nélkül nincsenek csodák...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem teljesen felesleges szinte 8000ig pörgetni a kocsit,és lehet hogy egyszerűbb lenne váltani is,ha előbb tennéd azt.....Mert ha így folytatod,akkor nem kuplungot kell felújítani,hanem sok mást a motorban :D :D

Az a baj, hogy a sportvezérműtengely kb 6600-7200 fordulat között adja le a max teljesítményét :unsure: ...

kicsit fárasztó dolog ez a tuning <_< mindig van valami.

Amúgy eddig 2* alkalmaztam 2 hét alatt ténylegesen közúti forgalomban a magas fordulaton jelentkező erő többletet (kamionsor előzés). Ott jól is jött, mert szeretek minél előbb túljutni az ilyen szituációkon (hiába nem jön senki szembe)...

Szóval nem fogom szétpörgetni a motort (remélem).

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy a sportvezérműtengely kb 6600-7200 fordulat között adja le a max teljesítményét :unsure: ...

kicsit fárasztó dolog ez a tuning <_< mindig van valami.

Amúgy eddig 2* alkalmaztam 2 hét alatt ténylegesen közúti forgalomban a magas fordulaton jelentkező erő többletet (kamionsor előzés). Ott jól is jött, mert szeretek minél előbb túljutni az ilyen szituációkon (hiába nem jön senki szembe)...

Szóval nem fogom szétpörgetni a motort (remélem).

Ha 7200nél váltasz,az talán még határeset...de a videón 2x is 7600-7800körül váltottál....és azt a hidrotőkék már nem igazán szeretik......A tuning sosem az egyenes út...de talán pont ez benne a szép :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ha 7200nél váltasz,az talán még határeset...de a videón 2x is 7600-7800körül váltottál....és azt a hidrotőkék már nem igazán szeretik......A tuning sosem az egyenes út...de talán pont ez benne a szép :D :D

Sajnos ;) nem tudom addig kihúzatni a motort, mert kb 7500-as fordulatnál tilt az elektronika.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: adott egy Z16XE motor (Meriva 2004. év végi gyártmány, 2005 modellév, a motorvezérlő Delco Multec HFSI-2.5).

Hol tudnak nálunk korrekten downgrade-lni E4-ről E2 verzióra katalizátor, második Lambda és EGR deaktiválással?

Ha valakit érdekel, akkor az ECU flash E2-re módosított vezérlő programját be tudom szerezni (csere-bere alapon, adom a programot, cserébe feltöltik az ECU-ba).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma ismét megpróbálkoztam a chiptuninggal.

Először megmérték a teljesítményt, ami 140,64 paci volt a gép szerint.

Majd nekiláttak kkiolvasni a programot, ami megint nem sikerült (elsőre).

Senki sem tudja az okát, de valamiért ez nem akart menni, szerencsére egyéb eszközök is bevetésre kerültek, ami végre kiolvasta a gyári programot. Némi módosítás után visszatöltötték, majd ismét megmérték a teljesítményt.

Ez sajnos kicsit elmaradt a várt 155 pacitól, 151,32 lett a vége, de ezzel nincs mit tenni.

A nyomaték a mért 172,88 Nm helyett pedig 191,82 lett, ez nem olyan rossz.

A fordulatszám leszabályozás lett még kitolva 7200-ig.

Ma beletettem vagy 90-100 km-ert, az eddig használatos tempóban, és bár ez még nem mérvadó, de a BC szerint a fogyasztás az eddig mért átlagos 7,5 helyett, 7 litert mutat. Nyilván hitelesebb adat majd hosszabb használat után születik.

A született plusz teljesítmény nem eget rengető, de egy nem turbós motortól töbet nem lehet várni.

Nagyon nem volt alkalmam kipróbálni az erőt, meg ilyenkor benne van az emberben a placebó hatás is, de majd próbálgatom.

A fogyasztás topikba belinkeltem egy Spuri nevü adalékot, hogy ismeri e valaki, de ott nem írt senki. Hát én sokat nem érzek belőle, sem a chip előtt, sem utána.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szépek a számok ismét, grat! Milyen motorról van szó ebben az esetben? Van valamilyen hardveres módosítás?

Mert, ha nincs akkor szerintem a 151hp nagyon jó eredmény, és különben is, a nyomaték gyorsítja a kocsit, 192Nm kitűnő érték!

A program módosítást ismét az EDS csinálta, vagy a helyiek is piszkálták?

Ha publikus esetleg tedd fel a görbét!

Sziasztok!

Ma ismét megpróbálkoztam a chiptuninggal.

Először megmérték a teljesítményt, ami 140,64 paci volt a gép szerint.

Majd nekiláttak kkiolvasni a programot, ami megint nem sikerült (elsőre).

Senki sem tudja az okát, de valamiért ez nem akart menni, szerencsére egyéb eszközök is bevetésre kerültek, ami végre kiolvasta a gyári programot. Némi módosítás után visszatöltötték, majd ismét megmérték a teljesítményt.

Ez sajnos kicsit elmaradt a várt 155 pacitól, 151,32 lett a vége, de ezzel nincs mit tenni.

A nyomaték a mért 172,88 Nm helyett pedig 191,82 lett, ez nem olyan rossz.

A fordulatszám leszabályozás lett még kitolva 7200-ig.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.