Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CHIP TUNING


KUCU

Recommended Posts

Semmi ertelme venni ilyen elore irt epromokat. Forog 7200-at de minek amikor 6000-tol brutal esik a teljesitmeny a gyari szivocsonkal. A masik pedig az, hogy sehol sem optimalis a mukodes. Sokan tudnak hozza irni online progit padon vagy utcan lambdaszondaval.

Nem mondtam hogy ez jó meg optimális nekem csak az kellett hogy 7200 at forogjon mert volt mellette egy Greddy Ultimate és azon volt megírva az új benzin és gyújtás tábla.

Link to comment
Megosztás:

Semmi ertelme venni ilyen elore irt epromokat. Forog 7200-at de minek amikor 6000-tol brutal esik a teljesitmeny a gyari szivocsonkal. A masik pedig az, hogy sehol sem optimalis a mukodes. Sokan tudnak hozza irni online progit padon vagy utcan lambdaszondaval.

Tengely miatt is esni fog 6000 felett.

A plusz anyagtól lesz több nyomaték,ennél fogva nagyobb teljesítmény 6000ig. +5-7le simán összejön. 13 helyett 12.8 alatt fog 100-ra gyorsulni a 16se vektra. :goofy:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék,X20XEV motorral van-e valakinek chiptuningja?

Ha igen,mennyire érezhető,mennyit dobott rá teljesítményben?

Valamint az még a kérdésem így látatlanban,hogy ennek a motornak az ECU-ja cserélhető?Mármint az eeprom benne?

Köszi

Nekem c20xe-hez volt chipem , és én éreztem,. hogy jobb lett tőle. 4e helyett már 3e-nél megjött a nyomaték és felül is erősebb lett. Mivel az érzés csalóka is lehet, ezért a.pályán is kipróbáltam elötte és utána. Az óra szerint 6-al többet tudott.

Ha gyári a motor, akkor előre megírt epromot is lehet venni. Felesleges megirattatni a helyszinen. Csak plusz pénz.

A régebbi XE motoroknál még ki kellett forrasztani a gyári eprom lábait, az XEV-nél úgy tudom simán kicserélhető.

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári a motor, akkor előre megírt epromot is lehet venni. Felesleges megirattatni a helyszinen. Csak plusz pénz.

ezzel nem feltétlenül értek egyet: ha előre megírt chipet vesz, az egy univerzális konzerv valami, amitől jobb lesz ugyan, de nem annyira mint ha egyénre szabottan, a használathoz és a motor kopottságához igazítva írják meg. Kábé mint a konfekció öltöny az saját szabónál méretre készítettel szemben. Az elsőben is el lehet menni Operába, de azért mégiscsak a második az igazi. :D Persze az árak is így viszonyulnak egymáshoz...

Link to comment
Megosztás:

ezzel nem feltétlenül értek egyet: ha előre megírt chipet vesz, az egy univerzális konzerv valami, amitől jobb lesz ugyan, de nem annyira mint ha egyénre szabottan, a használathoz és a motor kopottságához igazítva írják meg. Kábé mint a konfekció öltöny az saját szabónál méretre készítettel szemben. Az elsőben is el lehet menni Operába, de azért mégiscsak a második az igazi. :D Persze az árak is így viszonyulnak egymáshoz...

Ez igaz, de nem lesz annyival jobb, hogy megérjen akár egy hosszabb utat érte (erre gondoltam). Én nem mennék pl.200km-t plusz 2-3 lóerőért. Többe kerül a leves, mint a hús. Ha meg módosítasz a gyári konfiguráción, akkor úgy is kötelező. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Üdvözlet Mindenkinek!!

Nem csak ebben a fórumban szólok hozzá hanem még másik kettőben is mert segítségre lenne szükségem! Van egy projektem. Opel vectra B 2.5 V6. Pálya autó készül belőle. (Hogy miért nem turbós? Mert az sokba kerül és túl igényes. Ebből a motorból még van 2 a garázsban) Kapott nagy injektorokat, hegyezett vez.tengelyeket. Új kipuf. leömlőket rendszerrel. Új kibővített omega légbeömlő rendszert. Könnyített lendkereket. A többi nem ecu tárgya. Szóval a tervem körülbelül 300Le ami szerintem nem egy nagy kihívás. Van esetleg valaki aki tud ECU-t írni vagy meg tudja mutatni mit, hogy vagy még valami teljesítménynövelő ötletet adni? Nézegettem a neten és lehet venni ecu író programokat elég olcsón de abba benne van, hogy el is rontom. Előre mondom, hogy nem tudo mibe kerül egy ilyen ecu módosítás de nem szeretnék rá 200e Ft-ot költeni. Ez a projekt hobbi céllal épül fillérekből szponzorok nélkül!! Az eddig össze hozottak is saját tudás és szerelő ismerősök álltal jött össze. De az ecu-nál megakadtunk. Jelenleg még nem áll saját lábakon a gép de hamarosan. Előre is köszönöm a segítségeket és további szép napot minden olvasónak!

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Astra OPC (J) chiptuning.

Superchips UK tuningszoftver a Delco vezérlővel szerelt 280LE-s modellhez 23LE és 61 Nm többletet biztosít.

Stage 2. Downpipe és sport katalizátor szükséges: 32LE és 75Nm.

A tuning elérhető a magyar forgalmazónál.

http://www.superchips.co.uk/curves/GTC%20VXR%20Stage%201.pdf

Nevet nem írhatok mert a fórumszabályzat tiltja weblapok reklámozását.

MOTE tagoknak 15% kedvezmény az árból.

üdv mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok,van egy 1.4 si F Astrám, nem teljesen gyári már egy picit változtattam a mocin és környékén,ezért szeretnék hozzá egyéni chip programot iratni.Tudtok hozzá ajánlani valami hozzáértő és megfizethető szakembert Nyíregyháza vagy Debrecen környékén?

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakinek van-e valamilyen tapasztalata chiptuninggal kapcsolatosan,(esetleg van-e valakinek ilyen motoros tuningolt kocsija, milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatosan) érdemes-e foglalkozni vele, nekem 1,3 cdti motor van kocsimban 90 lovas és nagyon csábító a tesztekben leírt 15-20Le és + 30-40Nm. Esetleg megbízható mások által ismert kipróbált műhely?

Szivesen meghallgatom a véleményeteket.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Ismer valaki olyan embert, aki foglalkozik ECU írással? Fontos, hogy nem olyat keresek, aki emailen elküldi valakinek, internetről letölti, majd

feltölti az autóra az előre megírt programot, hanem, aki tényleg egyedileg az autóhoz ír epromot. Astra G X20XEV-hez kell.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismer valaki olyan embert, aki foglalkozik ECU írással? Fontos, hogy nem olyat keresek, aki emailen elküldi valakinek, internetről letölti, majd

feltölti az autóra az előre megírt programot, hanem, aki tényleg egyedileg az autóhoz ír epromot. Astra G X20XEV-hez kell.

Köszi

Egy bizonyos Pécskai Misi bácsit kell keresni, profi ebben a szakmában. Nem olcsó, de már nagyon régóta csinálja, nem kezdő.

Én csak fórumokról ismerem, de mindenhol őt ajánlják.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy bizonyos Pécskai Misi bácsit kell keresni, profi ebben a szakmában. Nem olcsó, de már nagyon régóta csinálja, nem kezdő.

Én csak fórumokról ismerem, de mindenhol őt ajánlják.

Köszi szépen, minőség legyen, annak meg ára van, legfeljebb 1-2 hónappal később viszem hozzá az autót.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy mit lehet kihozni chiptuninggal egy Z14XEP-s G Astrából (2007. 09.)? Nem szeretnék semmi más változtatást csak chiptuningot. Nem szeretném túlerőltetni a motort csak azt, amit biztonsággal ki lehet hozni belőle, mert sokáig szeretném használni.

Van esetleg tapasztalata valakinek?

Pécs környékén tudtok olyan megbízható szakembert, aki chiptuninggal foglalkozik?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
  • 2 years later...
23 órája, MMC írta:

Chiptuning.hu katalógus Opel chiptuning értékekkel, gyári teljesítmény és forgatónyomaték adatokkal.

https://chiptuning.hu/chiptuning/opel/

Z14XEP https://chiptuning.hu/chiptuning/opel/astra-h-2004-2009/1-4-16v-90le/

Hohó, és ott a Calibra a típusok között! Eddig nem találtam senkit aki ír még ilyen öreg autót, de ha ti igen akkor sztem be kéne néznem... :cool:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.