Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

1.4 16V G Astra bejáratás


wzoli

Recommended Posts

Tiszteletem az Uraknak!

Tervezem ClassicII vételét 1.4 16V motorral, eddig az elozo Classic-om volt, de elég hervatadnak bizonyult a 60LE-s motorral. Orszaguton mennyire lesz ez a 90LE-s motor rugalmasabb, illetve milyen fogysztassal lehet szamolni, mind városi, mind orszaguti forgalomban?

Köszönettel

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 107
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Tiszteletem az Uraknak!

Tervezem ClassicII vételét 1.4 16V motorral, eddig az elozo Classic-om volt, de elég hervatadnak bizonyult a 60LE-s motorral. Orszaguton mennyire lesz ez a 90LE-s motor rugalmasabb, illetve milyen fogysztassal lehet szamolni, mind városi, mind orszaguti forgalomban?

Nézz bele a "fogyasztás" mega "g asztma menetteljesítmények" topikba.

Mindkettőt elég alaposan kitárgyalták a tulajok.

Link to comment
Megosztás:

Röviden: (F Astra esetén) 16V picit többet eszik, kis fordulaton picit nyomatékszegényebb, de azért jóval jobban megy mint a sima 60 lovas...

A mostani G Astra Classic-ban már Twinport moci van, ez már kevesebbet eszik mint a régi 16V és asszem picivel nyomatékosabb is kis fordulaton...

Szal 1 a lényeg: jobb sokkal, mint a régi 60 pacis ;)

Link to comment
Megosztás:

mondjuk, az teljesen egyértelmu, hogy a 90 paci több, mint a 60 ... ;)

Twinport moci mit is jelent? :smt120

eddig városba elég is volt a 60 paci .. de orszaguton naon tetü a drága, és az elkovetkező pár évben inkabb az orszaguti autozas lesz a jellemző ... lehet, hogy egy öreg GSI lesz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A mostani G Astra Classic-ban már Twinport moci van, ez már kevesebbet eszik mint a régi 16V és asszem picivel nyomatékosabb is kis fordulaton...

Ebben én nem vok biztos, legalábbis az 1.6 TWP-re a nyomatékcsúcsot magasabb fordulatra adták meg és asszem, alacsonyabb is az érték. Nemtom, 1.4-nél mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!Hát eléggé kiveséztétek a témát,de azért lenne még kérdésem. :P Ma egy hetes az 1.4 Twinportos G Astrám,most van benne 640km.Ebből 340 országút,a többi városi.Az a kérdés,hogy milyen fordulatszámnál ideális váltani?Én olyan 2500 környékén váltok,hang alapján normálisnak tűnik és olyan 60 környékén már simán viszi az 5.-et,nem érzem,hogy erölködne.Általában 1800-2000-es fordulaton haladok.Jó ez,vagy inkább pörgessem jobban és ne kíméljem ennyire?A fogyasztás nagyon jónak tűnik,most ért a negyedhez a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Köszi,akkor kicsit pörgösebben járok.Már úgyis kezdem megszokni a verdát,bár ég és föld az F-es NZ-s hez képest.Azért az elindulásnál még nagyon kell figyelnem,de néha már sikerül csendben elindulni. :P A 7en még úgyis város lesz akkor meg sok a gyorsítás.

Azért 4000 fölé tartósan egyelőre még (~2000 km-ig) ne nagyon hajtsad... De 2500 fölé azért valóban mehetsz picivel... 3000-3500 között váltogathatsz nyugodtan sztem most.

Link to comment
Megosztás:

Na,már kicsit meg lett járatva a gépsárkány,M3-as,Mátra,Bükk fel-le,most már 1600km van benne.Egy picit csendesebb lett,brutálisan jól fogyaszt(ez a túra 5.9 lett),viszont a kuplunggal szenvedek.Már átolvastam az összes topicot és láttam,hogy volt ez téma,de már minden verziót kipróbáltam és csak véletlenszerűen sikerül a csendes elindulás.Tudom,hogy meg kell szokni,de ha nagyon figyelek akkor sem látok benne rendszert és azért vezettem már pár típust.Totál fent fog a pedál,ott is egy ponton.Ha pl. parkolóban centizni kell lassan,vagy kicsit felpörög vagy remeg.Lehet,hogy még nem kopott össze?

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nagyon király a verda,szóval muszáj lesz megszoknom. :P Nem vészes,csak kicsit hangosabb olyankor a motor és sokkal szimpatikusabb amikor csendben indul,de ez legyen a legnagyobb baja.Ma mentem egy karikát a régi F-essel,hát fényévek vannak közöttük.........

Tényleg ne idegeskedj, meg fogod szokni! Ugyanezt játszottam el én is az F-es után, pedig nem vagyok teljesen műszaki analfabéta. A legcikibb az volt hogy az asszonynak előbb sikerült pedig szegénynek csak hétvégén van alkalma használni én meg naponta 4x45 km-t megyek vele. Viszont már a munkahelyi biztonsági őrünk sírja vissza az F-et mert mindig dudálnom kell a kapu előtt pedig pedig az őrbódé mellől indulok. Azt mondják micsoda lopakodó egy autó.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg ne idegeskedj, meg fogod szokni! Ugyanezt játszottam el én is az F-es után, pedig nem vagyok teljesen műszaki analfabéta. A legcikibb az volt hogy az asszonynak előbb sikerült pedig szegénynek csak hétvégén van alkalma használni én meg naponta 4x45 km-t megyek vele. Viszont már a munkahelyi biztonsági őrünk sírja vissza az F-et mert mindig dudálnom kell a kapu előtt pedig pedig az őrbódé mellől indulok. Azt mondják micsoda lopakodó egy autó.

Kicsit többet járok a városban,úgyhogy kezdem megszokni,most már a lendületes elindulás jön. :P Kezdem élvezni a verdát,bár még óvatos vagyok vele.Nálam meg a fogyasztáson vannak kiakadva,azt hiszik,hogy hantázok........Négy ismerősöm mondta már,hogy ő is ilyen autót akart venni.

Link to comment
Megosztás:

Utolsó kérdés és hanyagolom a témát,de most már engem is idegesít.Elindulásnál brummoghat az ECO maci?Mert simán el tudok indulni,csak kicsit mormog a motor,úgyanúgy mint gyorsításkor.Csak az bosszant,hogy néha meg úgy sikerül indulni mintha kötélen húznák.Ha kicsit moroghat,akkor viszont nem küzdök tovább.Tényleg nem lesz más,mint ellesni Telo technikáját a Lurdynál. :P

Link to comment
Megosztás:

Utolsó kérdés és hanyagolom a témát,de most már engem is idegesít.Elindulásnál brummoghat az ECO maci?Mert simán el tudok indulni,csak kicsit mormog a motor,úgyanúgy mint gyorsításkor.Csak az bosszant,hogy néha meg úgy sikerül indulni mintha kötélen húznák.Ha kicsit moroghat,akkor viszont nem küzdök tovább.Tényleg nem lesz más,mint ellesni Telo technikáját a Lurdynál. :P

Morgás nélkül is lehet, bár most nem tudom milyen morgásra gondolsz. :roll: Ha nagyobb gázt adsz, de viszonylag gyorsan engeded fel a kuplungot induláskor, ekkor megindul ugyan, de kis időre visszaeshet a fordulat, és akkor kis ideig moroghat, ez sztem mindenkinél ilyen. Gyakorlatilag ha túl alacsony fordulaton nyomsz egy nagyobb gázt neki, akkor szokott tán kicsit morogni. Npasinak van pl ilyenkor egy szép sportos morgó hangja a direktszűrővel... :D De gyári szűrővel is észlelhető vmiféle morgás, csak sokkal enyhébb.

Link to comment
Megosztás:

Oké köszi,szentem már túl lihegem a dolgot,sima motorhangja van,csak néha sikerül szinte alapjáraton elindulni és valszeg azért hallottam a különbséget. :P .Egyébként ez az a mormogás,amin még januárban agyaltatok,mert rákérdezett egy srác,aki szintén egy F-esből ült át a G-be.Ahhoz képest tényleg mormog(engem kicsit egy dízelre emlékeztet),nekem is furcsa volt először,de aztán megnyugodtam,mert láttam,hogy ez már volt téma. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.