Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

1.4 16V G Astra bejáratás


wzoli

Recommended Posts

Szasztok!

Érdeklődéssel olvastam az elmúlt 5 év történéseit.

Az én gépem 1.4 90 LE.

Utoljára Trabantból vettem 0 km-est :lol:

Azóta volt Wartburgom (na az király volt!), Seat Toledom, Renault Meganom (belém szálltak).

Most megvettem az egyikét az utolsó Astra-G Sedan 1.4-eseknek.

Szeretem a gépet.

De nem mindig egyformán viselkedik. Oks, ez betudható talán a cipőtalpamnak.

A morgást már értem.

1000 km van benne.

Fogyasztás: 8,4 város, 7,1 vegyes.

Tök korrekt.

A Renault 5000-en löktem gyorsításkor. 1 Porschét (brutál volt!) meg 100 egyebet kivéve a zöld lámpánál mindenkit lehúztam. Hogy miért? Csak...

Az Astrámat (még) kímélem.

Max. 3000 fordulat, rengeteg váltás.

Úgy szeretném, ha ezt 2000 km-ig elég lenne tartani.

Nem akarok autót gyilkolni.

5000-es fordulat fölé nem akarok menni...

De kell a pörgés, a kihúzatás. Fog ez menni?

2000-től nyomhatom neki?

Szerintetek?

P.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 107
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Szasztok!

Érdeklődéssel olvastam az elmúlt 5 év történéseit.

Az én gépem 1.4 90 LE.

Utoljára Trabantból vettem 0 km-est :lol:

Azóta volt Wartburgom (na az király volt!), Seat Toledom, Renault Meganom (belém szálltak).

Most megvettem az egyikét az utolsó Astra-G Sedan 1.4-eseknek.

Szeretem a gépet.

De nem mindig egyformán viselkedik. Oks, ez betudható talán a cipőtalpamnak.

A morgást már értem.

1000 km van benne.

Fogyasztás: 8,4 város, 7,1 vegyes.

Tök korrekt.

A Renault 5000-en löktem gyorsításkor. 1 Porschét (brutál volt!) meg 100 egyebet kivéve a zöld lámpánál mindenkit lehúztam. Hogy miért? Csak...

Az Astrámat (még) kímélem.

Max. 3000 fordulat, rengeteg váltás.

Úgy szeretném, ha ezt 2000 km-ig elég lenne tartani.

Nem akarok autót gyilkolni.

5000-es fordulat fölé nem akarok menni...

De kell a pörgés, a kihúzatás. Fog ez menni?

2000-től nyomhatom neki?

Szerintetek?

szia

2000 től bátran tolhatod neki. nem kell félni hogy bármi baja is lesz. meg nem is lehet mert nem hajtod szóval :lol: ha előzni kell akkor vissza lehet kapcsolni és tolni neki hagy szokja és tudja mi a helyzet :P

amúgy grat az autóhoz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszer volt részem ilyen bejáratásban, akkor a vadonatúj autót az első 1000km-en nem pörgettem 3000 fölé, majd további 4000km-en keresztül 5000 fölé. Tovább nem mertem kímélni mert féltem hogy ellustul :lol:, úgyhogy az 5000. km-től teljes fordulatszámtartományban használom. Eddig bevált, nem eszi az olajat és nem fogyaszt eszement mértékű benzint sem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszer volt részem ilyen bejáratásban, akkor a vadonatúj autót az első 1000km-en nem pörgettem 3000 fölé, majd további 4000km-en keresztül 5000 fölé. Tovább nem mertem kímélni mert féltem hogy ellustul :lol:, úgyhogy az 5000. km-től teljes fordulatszámtartományban használom. Eddig bevált, nem eszi az olajat és nem fogyaszt eszement mértékű benzint sem.

jó az hagy szokja. :lol:

amúgy meg ki kell fogni azt az autót (OPEL Wir Leben Autos) :P ami még a jó ízlés határain belül fogyasztja az olajat. már ha a gépkönyvben leírt normális megengedett olajfogyasztást nézzük dl/km :lol:

Szerintem ha egy 200.000 km futott mondjuk Mitsubishi mérnöke szembesülne ilyen általa tervezett erőforrásnál történő olajfogyasztással tuti harakirit végezne magán a templomában :lol::D:D

Link to comment
Megosztás:

Megnyuktatásként a szomszédunk 1.3 Colt-ja 200E km felett van 2L /1000Km. Már csak addig hajtja amig van műszaki rajta aztán irány a fehérje feldolgozó :lol:

jó az hagy szokja. :lol:

amúgy meg ki kell fogni azt az autót (OPEL Wir Leben Autos) :P ami még a jó ízlés határain belül fogyasztja az olajat. már ha a gépkönyvben leírt normális megengedett olajfogyasztást nézzük dl/km :lol:

Szerintem ha egy 200.000 km futott mondjuk Mitsubishi mérnöke szembesülne ilyen általa tervezett erőforrásnál történő olajfogyasztással tuti harakirit végezne magán a templomában :lol: :lol::D

Lássuk! Lássuk! clap7.gifclap1.gifclap7.gif

Link to comment
Megosztás:

szia

2000 től bátran tolhatod neki. nem kell félni hogy bármi baja is lesz. meg nem is lehet mert nem hajtod szóval :lol: ha előzni kell akkor vissza lehet kapcsolni és tolni neki hagy szokja és tudja mi a helyzet :lol:

amúgy grat az autóhoz :P

Link to comment
Megosztás:

szia

2000 től bátran tolhatod neki. nem kell félni hogy bármi baja is lesz. meg nem is lehet mert nem hajtod szóval :lol: ha előzni kell akkor vissza lehet kapcsolni és tolni neki hagy szokja és tudja mi a helyzet :lol:

amúgy grat az autóhoz :P

halihó és saller-bang :lol:

Ez komoly volt vagy csak ösztönzöl? :lol:

Ilyesmi van az itinerben:

500 km-ig ne fékezzünk nagyot. - ezt megúsztam :lol:

A fékhez már hozzászoktam, de ez nem egy renault vagy ford feeling.

Több tojás kell a lábam alá, nyomni kell neki.

Hozzá lehet szokni... az ABS ugyanúgy duruzsolt, mint a többi eddigi kocsinál.

Én tempósan szeretek vezetni.

Városban "oszt neki!" 60-ig, aztán light-osan.

A renualt-nál úgy szoktam meg, hogy: 1-2-4. Aztán szinte helyben 5 :P

Finoman dolgozik a G-Astra.

Több-évesekhez: leszabályoz?

Mekkora fordulaton?

Cca. 5000-ig nyomnám, tempósan felfelé. Tapasztalat?

P.

hali,

1. szerintem itt a 3-as fokozatot kezdd el megtanulni használni (sosem késő)

2. igen, leszabályoz 6250rpm-nél a Z14XEP, de ez benne van a kezelési vagy szervizkönyvében

3.az 5000-ig nyomnád azt hogy érted?5000rpm-ig kihúzatva, vagy 5000km-ig fokozatosan szoktatnád?

, mert ha az előbbi és rendszeresen csinálod és nem ötödikben autópályáról beszélünk 5000rpm-nél, hanem 2-es, 3-as kihúzatásokról, akkor szerintem

3/a. nem lesz hosszú életű a motorja

3/b. valószínűleg zabálni fogja az olajat is hamarosan

3/c. benzinkutat utána kötheted

És mindenféle pörgetést gondolom szigorúan csak üzemmeleg motornál követsz el a bejáratási és az azután lévő időszakokban is ;)

Link to comment
Megosztás:

szia

2000 től bátran tolhatod neki. nem kell félni hogy bármi baja is lesz. meg nem is lehet mert nem hajtod szóval :lol: ha előzni kell akkor vissza lehet kapcsolni és tolni neki hagy szokja és tudja mi a helyzet :P

amúgy grat az autóhoz :lol:

halihó és saller-bang :lol:

Ez komoly volt vagy csak ösztönzöl? :lol:

Ilyesmi van az itinerben:

500 km-ig ne fékezzünk nagyot. - ezt megúsztam :P

A fékhez már hozzászoktam, de ez nem egy renault vagy ford feeling.

Több tojás kell a lábam alá, nyomni kell neki.

Hozzá lehet szokni... az ABS ugyanúgy duruzsolt, mint a többi eddigi kocsinál.

Én tempósan szeretek vezetni.

Városban "oszt neki!" 60-ig, aztán light-osan.

A renualt-nál úgy szoktam meg, hogy: 1-2-4. Aztán szinte helyben 5 ;)

Finoman dolgozik a G-Astra.

Több-évesekhez: leszabályoz?

Mekkora fordulaton?

Cca. 5000-ig nyomnám, tempósan felfelé. Tapasztalat?

P.

Ez komoly volt :D

városban felejtsd el az 5.et!!!!!!!!! nem kell az neked! 60km/h ig nem büntetnek meg persze ha 50-es a tábla itt csak 3.ban menj itt pörög majd 2800-3000! különben baj lesz majd meglátod! :D ha jót akarsz 3000 fordulat alatt ne válts el!

ahogy jaygab is írta ott szabályoz 5000ig tempós nyomást nem vágom :D gyorsulni akarsz vagy mi? :P vagy esetleg 150-160 autópálya? akkor kb annyit pörög :lol:

Ezt a ne fékezzünk nagyot 500km-ig nem vágom! :D inkább toljam össze a kocsi sort? :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

városban 5. nélkül?? :lol: :lol:

Ne vicceljetek már, egyszer próbáltam, 30-nál már lehet rakni az 5.-t. :(

De komolyan, én szoktam használni városban az 5.-t, olyan 1500-as fordulaton tudja az 50 km/h-t (nem pest)

Ha a fogyasztást kérded, 7 liter/100 csak városban.

Leszabályozást érezni fogod, illetve sztem érezhető.

Én olyat tudok a bejáratásról, hogy 3000 fölé nem nagyon kéne pörgetni, és tartósan (pár óra) ne autozzunk azonos forulaton az első 3000 km alatt.

Utána meg érdemes csinálni egy kihuzatást, aztán közlekedj úgy ahogy akarsz.

A temposan nyomásra, meg.

Hát nyomhatod 5000ig, de 2000 és 4000 között lesz csak tempós (már ha fordulatról beszélünk).

Link to comment
Megosztás:

városban 5. nélkül?? :lol: :lol:

Ne vicceljetek már, egyszer próbáltam, 30-nál már lehet rakni az 5.-t. :(

De komolyan, én szoktam használni városban az 5.-t, olyan 1500-as fordulaton tudja az 50 km/h-t (nem pest)

Milyen motorod is van? Habár tökmindegy, majd amikor szépen elkokszosodik a fojtószelepházad meg az EGR-ed (opciós), akkor rájössz hogy talán mégsem volt okos gondolat városban 5.-ben 1500-as fordulaton közlekedni. (én a Coupénak még negyediket sem rakok városban, csak az első 3 fokozatot használom)

Bejáratásról: járattam már be pár autót életemben, részemről az első 1000km alatt nem pörgettem 3000 fölé, utána meg további 4000km-en keresztül (tehát az első 5000km alatt) meg 5000-es fordulat fölé. Aztán ha túl vagyok az első 5000km-en, onnantól szvsz lehet használni a teljes fordulatszám tartományt.

Link to comment
Megosztás:

Milyen motorod is van? Habár tökmindegy, majd amikor .....

X14xe

Eddig kibirt 230e-t komolyabb hiba nélkül, most már március 10-ig csak kibirja.

Idén lesz 11 éves, eddig kibirta. Tavaly oktoberben, mikor téli gumi került rá, akkor lett egy 180e Ft-os szerviz csekk, de abban volt minden. 4 lengéscsillapító, ékszíj, vezérlés, olaj, szűrők, légjárat kitisztitása, váltóban is olaj csere, fékek beállítása, új kipuff, kb ennyi. Évek óta, ez volt az első ilyen nagyobb összegű szervíz. Csak itt merült fel először, a csere gondolata, de végülis megvártuk a J-t. És innentől jön az Opel sztorija......"végig szervizelt, normális futásteljesítmény (150e km), gondos gazdától"

De mindenki ugy járatja be ahogy akarja, max lesznek negatív vélemények az autóról.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Hát harmadikban városban jó sokat ehet szerintem városban simán lehet 50-nél 5. sebességben kőzlekedni semmi baja nem lesz nem kell hűlyeségeket beirni! ;)

Akkor ne tedd! :rolleyes:

Az EGR meghibásodás meg benzines autoknál nagyon nagyon ritka most olvastam egy hires honlapon!!! :D

Ezt mond azoknak, akiknél ilyen probléma felmerül.

Amúgy megpróbálhatnál helyesen írni, vagy legalábbis használni olyan böngészőt, amiben van helyesírás ellenőrző. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megtudni hogy hogyan gyözödhetek meg biztosan hogy van-e a G Astrámban riasztó segitséget előre is DANKE?? :rolleyes:

Hening már kérte, hogy NE KIABÁLJ és ne írj hülyeségeket ;). Eddig csak ezt tetted. De legalább következetes vagy! :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ha rányitok attól még nem szolal meg a riasztó másrészt meg helyesirásból 2-es voltam ugyhogy nem érdekel!!!! :D :D :D

Büszke lehetsz magadra öregem. ;)

Az,hogy az autókhoz nem értesz még ok,de hogy büszkén hírdeted,hogy idióta vagy...gratulálok! :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.