Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

uhuhu Elküldve: 2004-Dec.-18, 13:34 Hozzászólás témája:

--------------------------------------------------------------------------------

Flowachild írta:

Csúszkálás rulez! Én is nyomatm egy keveset tegnap...

akkor én vagyok a legrendesebb itt.

én ilyet nem csinálok!

nem sodrom veszélybe a körülöttemélőket..........

Pedig a közúton a legjobb keresztben autózni,mert ilyenkor mindenki a fejét fogja :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Új Omega tulajdonos vagyok, néhány hónapja járok egy 96-os, 2,5 td, automata caravannal. Nagyon szeretem a kocsit. Egy ismerősömtől vásároltam és van egy "kis" gondom : félek egy kicsit a váltótól. Az előző tulajnak az mondta a szerelője, hogy nem kell az automatákban olajat cserélni, jó úgy ahogy van, csak "gond lehet abból, ha a már lerakódott mocsok fellazul a váltóban." Én ezt hülyeségnek tartom, de nem tudok okos lenni a témában. Maga a váltó szerintem jól működik, bár eléggé zavar az erős gyorsításkor hallaható visító hang, ami sokszor csak 15-20 km után múlik el. Én arra gondolok, hogy egy olajcsere után halkabban és szebben működne a váltó, szeretném ha valaki kiokosítana a témában.

Link to comment
Megosztás:

Szia uk. Nekem is automatám van, csak benzines. A visító hangot még nem hallottam, de az igaz hogy az automatákban csak akkor kell olajat cserélni ha taxiként használod, vagy ha hegyvidéken laksz. Ebben az esetben 105e km a csereperiódus. De ha a csere mellett döntesz sztem nem ártasz vele, de javaslom hogy hozzáértő emberhez vidd. Én az opel márkaszervízben nem kaptam hozzávaló olajat (ATF Dexron III ) ez egy kicsit szíven ütött. Egyébként olajcseréhez le kell venni a váltó olajteknőjét ezért ide új tömítés kell(3000 körül) kell cserélni még az olajszűrőjét (5000 körül) és van a teknő aljában egy kis mágnes vmilyen adalék masszával (nem tud mennyi). Én Valvolin olajat raktam bele 1750/l és kb 8 liter kell bele. Az olajszintet üzemmeleg, járó motornál kell ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Én vitatkoznék ezzel a váltóolaj kérdéssel kapcsolatban. Kicsit olyan ez, mint a téveszme, hogy a diffiben nem kell (nem lehet) olajat cserélni. Dehogynem! A váltóban is kell! Elfárad az a kenőanyag... Azt írod, Kori, hogy csak ha taxiztak vele. Hm... Szted melyik tádé Omegának nem akkora a futásteljesítménye, mint egy lestrapált taxinak?!

A szűrőt viszont mindenképpen kell tisztítani ill. cserélni szabályos időközönként.

Link to comment
Megosztás:

Flowa! Én az omega szerelési kézikönyvből vettem a taxis részt. Amúgy az enyémben az előző tulaj 100e-nél cserélt, és én is le fogom cserélni 200e körül. A futásteljesítményről meg annyit hogy naon sok 8-10 éves td omega max 200ezret futott. Óra szerint :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítégeteket. Valószínüleg le fogom cserélni az olajat. Egyébként a kocsiban 145 ezer km van, 99%-ban igaz is. Akitől vettem ismerősöm, és mikor ő vette, az akkori kmóra állásra több szervíz is mondta, hogy a kocsi állapota alapján reális, valamint a szervízkönyve sem tűnik hamisnak. A hangot, amit hallok, nem írtam körül rendesen, hülyén hangzik, de leginkább egy nagy porszívóra emlékeztet.

Link to comment
Megosztás:

Ismerem én a "garantált km" fogalmát az Omegáknál... :)

Az eddigi 7 Omegámból is legalább 4 olyan volt, amelynek az első tulaja egy idős német orvos házaspár volt, akik évente maximum 5 alkalommal ültek bele, hogy a 10,2 km-re található telekre utazzanak. :wink:

Szóval hagyjuk már a hülyeséget...! :roll: A statisztikai esélye annak, hogy egy '96-os tádéban kevesebb mint 150e km van, az kb. egy a százezerhez, főként ha nem itthon vásárolt Omegáról van szó! (Az ADAC minimum 25-30e km éves futásteljesítménnyel számol Omega esetén.)

Majd az apránként felmerülő problémákból ki lehet következtetni a valós futását a gépnek. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ismerem én a "garantált km" fogalmát az Omegáknál... :)

Szóval hagyjuk már a hülyeséget...! :roll: A statisztikai esélye annak, hogy egy '96-os tádéban kevesebb mint 150e km van, az kb. egy a százezerhez, főként ha nem itthon vásárolt Omegáról van szó! (Az ADAC minimum 25-30e km éves futásteljesítménnyel számol Omega esetén.)

Majd az apránként felmerülő problémákból ki lehet következtetni a valós futását a gépnek. :wink:

Most miért kell egyből elriasztani szegény embert?? Vazz Flowa.. ne menj tanárnak :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Természetesen én sem tenném a nyakamat az óraállás valódiságára, a szervízkönyvet nézve Németországi élete alatt (3 év) majd 100e.km-t ment, ez ez ami vagy igaz, vagy nem, de utána az előző gazdája a szemem láttára használta 3. autóként (hétvégi ház, horgászat, stb), így az utóbbi években alig mentek bele a kilométerek. Egyébként kellemeset csalódtam benne tegnap reggel, féltem hogy -12 fokban majd nehezen indul (nem volt még dizel autóm), de észre sem vettem semmi külömbséget.

Link to comment
Megosztás:

Nem is szabad, hogy észrevedd. Ezekhez a BMW mocikhoz 500 ezerig nem kell nyúlni. Nekem óra szerint most áll 200 körül, ami reálisnak mondható. Amikor megvettem 150-nel, a szerviz felmérése alátámasztotta. 1 dologra vigyázz, hidegen nem szabad taposni és nyáron, ha megkergeted (150-160 fölött tartósan, pl pályán) és megállsz vele, hagyj neki időt viszzahűlni és csak azután állítsd le.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.