Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok,

megint én. Az utóbbi szerviz lelkiismeretes - s ingyenes - átvizsgálása során azt kaptam, h hátsó mindkét szilent annyira odavan, h azt lehet, h vágni is kell, szerintük jobban járnék egy komplett hátsó futómű cserével, mindenesetre ők ezt nem vállalnák, szóval nem azért mondták, hogy maguknak munkát csináljanak. Írnék én a futómű topicjába, de 2012 óta halott. Tudtok esetleg ajánlani egy fanatikus futóművest és esetleg egy hátsó hidat? A következő az első lengőkar (szilentek, gömbfej)... 

Már kezdek azon gondolkodni, hogy inkább ezt tartom meg donornak, s keresek  - v hozatok ? - egy sokkal jobb állapotút.

 

OmegaTD-vel egyetértve én is azt mondom,hogy Te egy "normális" tag vagy,így mindenféle vérszívást mellőzve mondom:

jó 5let... ...mivel amit eddig leírtál,az alapján a kocsid egy komplett renoválást áhítana...

Igaz,amennyi gondja van,örülhetsz,ha az ülés-szettet fel tudod használni belőle...

 

...de minden tiszteletem a Tiéd,mert FOGLALKOZOL A VERDÁVAL,próbálnád rendbe rakni és a kérdéseidből látszik,hogy

nem csak másokra hagyatkoznál!!! -tudom,hogy megy ez,mert ugyanígy kezdtem,nem is olyan régen... :)

 

Nagyon szerethető és jól használható gép az Omega,de ha eszetlen -és hiszékeny! (mekk mester szakik...) - vagy,hamar a pénztárcád vámpírja lehet...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

:) nem könnyíted meg a dolgom :) Egyik pillanatban egy igazi jó kis gépet látok benne egy kis csintalansággal (2.5 v6 hátsó keréken, nagy batár a mai 1.2tfsibluegreenecoflexfuel 250e km=kuka világban), másik pillanatban nem merek átnézni a pirosnál a másikra az átütő rozsdafoltok és az átható benzinaura miatt (amelyet Csergőék megint csak nem érzékeltek, pedig ehhez az kell, h vkinek v be legyen verve az orra, v a segge felett legyen közvetlen).

De hát tudtam mit veszek, nagy autó kellett gyorsan, a próbaút során (még) nem kopogott a futómű, nem volt olajos a hűtővíz és fordítva, látszott ugyan a kókány bt munkája, de alkalmi vétel 200ért egy osztráktól... ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok, üdvözlet minden Omegásnak!

Majdnem egy éve vagyok boldog tulaja egy 2000es kombinak (Y22XE), amit igyekszem gondosan fenntartani. Az egy év alatt persze már többet költöttem rá mint amennyibe került, de ezzel nincs is probléma, pont így számoltam a kezdetekkor, tetszik az autó és szeretném megőrizni minél tovább egyben... A kötelezőkön kívül sok kisebb nagyobb dolgot rendbe rak(at)tam már, most az automata váltó lenne soron.

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy ajánljatok egy szervízt vagy valakit, aki már látott omegát automata váltóval és meg tudja itélni a jelenlegi állapotát, esetleg hozzá is tud nyúlni akár olajcsere/utántöltés vagy akár más, komolyabb probléma esetén. Abban sem vagyok biztos, hogy eleve automata váltós műhelybe vagy inkább "Omegás" szerelőhöz kellene vinnem első körben... A váltó amúgy alapvetően működik, két dolog miatt néznék be valahova:

- váltáskor kicsit néha ránt de azt már nem tudom megitélni, hogy ez a futásteljesítménnyel arányos-e

- olajhoz nem lett nyúlva mióta nálam van, előéletét nem tudom ezért pótlás/csere szükségességét is ki kéne deríteni

(Budapest és környéke)

Előre is köszönöm,

Bence

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, üdvözlet minden Omegásnak!

Majdnem egy éve vagyok boldog tulaja egy 2000es kombinak (Y22XE), amit igyekszem gondosan fenntartani. Az egy év alatt persze már többet költöttem rá mint amennyibe került, de ezzel nincs is probléma, pont így számoltam a kezdetekkor, tetszik az autó és szeretném megőrizni minél tovább egyben... A kötelezőkön kívül sok kisebb nagyobb dolgot rendbe rak(at)tam már, most az automata váltó lenne soron.

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy ajánljatok egy szervízt vagy valakit, aki már látott omegát automata váltóval és meg tudja itélni a jelenlegi állapotát, esetleg hozzá is tud nyúlni akár olajcsere/utántöltés vagy akár más, komolyabb probléma esetén. Abban sem vagyok biztos, hogy eleve automata váltós műhelybe vagy inkább "Omegás" szerelőhöz kellene vinnem első körben... A váltó amúgy alapvetően működik, két dolog miatt néznék be valahova:

- váltáskor kicsit néha ránt de azt már nem tudom megitélni, hogy ez a futásteljesítménnyel arányos-e

- olajhoz nem lett nyúlva mióta nálam van, előéletét nem tudom ezért pótlás/csere szükségességét is ki kéne deríteni

(Budapest és környéke)

Előre is köszönöm,

Bence

Elég egy topikba is beírni. Ott válaszoltam is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
4 hours ago, ha4nz írta:

Sziasztok!

 

Y26SE motorban szeretnék olajat cserélni. Tudnátok adni valami jó leírást, hogy merre keressem az olajszűrőt? A leeresztőcsavart már megtaláltam, annak mekkora tömítése van?

 

Előre is köszi!

Szia.  A motor bal oldalán lesz. De a 2,6-ban már betétes az olajszűrő. A fedél leszedésekor óvatosak legyetek, mert könnyű tönkretenni. Sajnos a tömítést nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 08., kori írta:

Szia.  A motor bal oldalán lesz. De a 2,6-ban már betétes az olajszűrő. A fedél leszedésekor óvatosak legyetek, mert könnyű tönkretenni. Sajnos a tömítést nem tudom.

Szia!

 

A motor bal oldalán merre keressem? Lent,. fent, merre? Néztem én de nem találtam sehol ilyen kupakot. Egy videót találtam (https://www.youtube.com/watch?v=PPzQw6LO2C4) , de ott nem tudom beazonosítani a helyét. Addig ok, hogy aknából van videózva, tehát alul kellene keresnem? Bár itt hordós szűrő van. Azt tudom mit kellene keresni, g-astrában is ilyen van, de ott nem dugták el:) A filterekhez szokták adni a kupaktömítést is.

 

Link to comment
Megosztás:

Meglett az olajszűrő!

Elég jól eldugták, de az olajcserém teljes káoszba torkollott. Először a T45-ös bitfej volt kissé mérethibás, így csőfogóval tudtam csak leszedni. Utána a leeresztőcsavar kiesett a kezemből, bele a tölcsérbe. Az megtelt egy pillanat alatt olajjal, majd a maradék kb 5 liter az aknámban landolt és rajtam. Aztán a szűrő kupakja makacsolta meg magát, de szerencsére engedett. Persze az is vízszintesen van, így újabb adag olaj folyt ki onnan is. Akna kitakarít, leeresztőcsavar tömítése nem passzolt, maradt benne a régi. Új szűrő, majd feltöltöttem 5 liter olajjal. Azóta egész jól megy, bár a check oil level felirat időnként még előjön. Ez lehet az olajkör eltömődöttségének a jele, vagy töltsek rá még egy kis olajat? A nívópálcán az alsó három rovátkánál van olaj a negyediken nincs csepp, az ötödiken megint van.  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

üdvözlet mindenkinek.

nem tudtam hova irjam a kérdésemet ezért kikiabáltam az udvarra de válasz még nem érkezett ezért leirnám ide is hátha valaki segitene.

no akkor. vettem egy omi b-t x20xev motorral ellátott ketyere automataváltoval mespékelve.mondta az elözö tulaj hogy ha gondol eggyet leáll.van mikor huszméterenként van hogy egy hónapig sem.főtengely-jeladó lehet a ludas szerintetek?.én még nem tapasztaltam mert eddig nem sokat használtam mert elkakálta magáááát a fütőradiátorom aki szedte már szét a müszerfalat az érzi a dolog sullyát aki nem annak kivánom hogy soha ne tapasztalja meg micsoda relytelmeket tartogat az a ki..ott ro..adt kéllyen c anyukája.szerintetek egy tisztitás és kontakt mustra orvosolhatja vagy rögtön csere? valami AGR-szelepet is tisztitok majdan.de valaki azt irta valahol hogy omegánál hengerfej leszedés nélkül nem megy.hát én ugy itélem meg hogyha kiszedem az ablaktörlő szerkezetet akkor sima liba  a hozzáférée.ja persze a müanyagot is leszedem.ja még eggy hibakód táblázatot hol találok?mert az én google-m nem talált csak sok más fas..ágot.

TUDOM-TUDOM Sok kérdésem van de ha valaki segitene annak küldenék karácsonyi üdvözlőlapot ha megadja a cimét.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 15. at 19:00, Putyuka írta:

üdvözlet mindenkinek.

nem tudtam hova irjam a kérdésemet ezért kikiabáltam az udvarra de válasz még nem érkezett ezért leirnám ide is hátha valaki segitene.

no akkor. vettem egy omi b-t x20xev motorral ellátott ketyere automataváltoval mespékelve.mondta az elözö tulaj hogy ha gondol eggyet leáll.van mikor huszméterenként van hogy egy hónapig sem.főtengely-jeladó lehet a ludas szerintetek?.én még nem tapasztaltam mert eddig nem sokat használtam mert elkakálta magáááát a fütőradiátorom aki szedte már szét a müszerfalat az érzi a dolog sullyát aki nem annak kivánom hogy soha ne tapasztalja meg micsoda relytelmeket tartogat az a ki..ott ro..adt kéllyen c anyukája.szerintetek egy tisztitás és kontakt mustra orvosolhatja vagy rögtön csere? valami AGR-szelepet is tisztitok majdan.de valaki azt irta valahol hogy omegánál hengerfej leszedés nélkül nem megy.hát én ugy itélem meg hogyha kiszedem az ablaktörlő szerkezetet akkor sima liba  a hozzáférée.ja persze a müanyagot is leszedem.ja még eggy hibakód táblázatot hol találok?mert az én google-m nem talált csak sok más fas..ágot.

TUDOM-TUDOM Sok kérdésem van de ha valaki segitene annak küldenék karácsonyi üdvözlőlapot ha megadja a cimét.

Szia. Ha ennyire komolyan gondolod a szerelést, szerezz be egy Op-comot. Nagyon hasznos tud lenni. Pl ha megint megáll, csak rádugod, és kiolvasod a tárolt hibákat. A leállást okozhatja a főtengely jeladó, de akár kontakthiba is. Sajnos az AGR-t nem tudom, hogy lehet kipucolni.

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, kori írta:

Szia. Ha ennyire komolyan gondolod a szerelést, szerezz be egy Op-comot. Nagyon hasznos tud lenni. Pl ha megint megáll, csak rádugod, és kiolvasod a tárolt hibákat. A leállást okozhatja a főtengely jeladó, de akár kontakthiba is. Sajnos az AGR-t nem tudom, hogy lehet kipucolni.

Köszönöm szépen a tanàcsot kori.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Fél év után végre összeraktam az Omegám. Úgy kezdődött, hogy egy hosszabb útról hazaérve spriccelt a víz a hűtőből. Megint eltörött, többször nem akartam javíttatni, így kapott egy újat. Sajnos a vízcsövek, egy rövid próbaút után, kökemények lettek. Leesett, hogy hengerfejes az autó. Mivel nem lehetett kideríteni melyik hengersoron, mindkettő hengerfejet lekaptam. Kiderült, hogy bal oldalon ahogy szétmálott a tömítés 10 év után, a tömítés fém váza csinált a fejben két vízcsatorna közti gátba egy 3 mm széles 2 mm mély lyukat. Fel lett hegesztve és mindkét fej síkolva, szelepszár-szimmeringek cserélve. Szerencsére sikerült szereznem 3.2-es motorról kipuff leömlőt, ami lemezből van, a szétrepedezett gyári öntvények helyett. Ezáltal megszűnt a kipufogógáz visszavezetés, és a hideg motornál történő levegő befúvás. A generátor is kapott új csapágyakat. A motor elején az összes szimmering újra lett cserélve. Ha már úgyis hozzáfértem az összes jeladóhoz, a régifajta szögletes csatisat lecseréltem kerek csatisra. Persze ezzel együtt motorkábelköteget is cserélnem kellett, amibe a gázrendszert is be kellett kötni. Sajnos összerakás után az alapjárat 500-zal magasabb volt. A váltó pedig 3500-as motorfordulat alatt nem volt hajlandó feljebb váltani. Kellett egy másik köteg. Keresés közben belebotlottam egy injektoros gázszettbe, ami egy MV6-os, 99-es B Omegában volt. Persze, hogy megvettem a hozzá tartozó motorkábelköteggel együtt. Ha úgyis eltűnt az autógáz keverőfeje, felkerült a hosszú szívófej, amihez a gázbowdent a pedállal, a tempomat bowdenjét, vízcsöveket kellett kicserélnem. A második köteg és az injektoros gáz,  hibátlanul működik.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Mindig kell vmi izgalom.

 

Ja, azt kihagytam, hogy kábelköteg csere közben kitéptem a nagy olajtenő felett lévő csatlakozót a váltóházból. Szedhettem le az olajteknőt, majd új tömítéssel összeraktam. Miután rosszul váltott, az volt a tippem, hogy a csatlakozónál romlott el vmi, így megint lekerült az olajteknő, de persze nem ott volt a gond. Szerencsére a régi tömítést pasztával vissza tudtam tenni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, a segítségeteket kérném.

Pest megyében keresek nem lehúzós szerelőt vagy vállalkozó kedvű omega fun-t, aki rendbe rakná az autómat. (1998, MV6 sedan)

Amit biztosítok: jó hangulat, sör, rászánt pénz, alkatrészek (újhoz elég komoly kedvezménnyel jutok hozzá (40-50%), illetve pár km-re tőlem működik omega bontó, minden van jó áron)

Harmadik autó, így nem gond a hiánya hosszabb távon, de bele vagyok szerelmesedve, gyerekkori álom volt. Ha motorikusan rendben van, akkor közel gyári állapotba hoznám. De sajnos se megfelelő szerszámom, se műhelyem, se időm. 

Ami jelenleg hibás:

- 1 vagy 2 henger nem megy, az autó ráz és erőtlen, de használható. Egyik gyertyánál láttam olajat. Laikusként vagy tömítés vagy rosszabb esetben szelepfedél, illetve remélem ennél nem komolyabb... Gázt tartva pl 100-nál néha magához tér és meglódul, ezért gyanakszom gyújtásproblémára.

- Légzsákvisszajelző világít folyamatosan 1 hónapja, nem tudom miért, nincs műszerem. 

- Az autó az erőtlenség óta szívja az akksit. Lehet, hogy nincs összefüggés de 5 nap állás után leszívja. 

- Váltóban olajat kell cserélni, ki kéne pucolni

- Xenon van benne, de nagyon felhord és nem tudtam beállítani, mert egy béna pöcs vagyok :)

- Hátsó dob és az egyik középső lyukas. Kap újat, ha rendben van a motor. 

- A vizemből 3 hónap alatt elment kb. fél liter. Sofőr oldali szőnyeg vizes. Nem tudom hogy az beázás vagy esetleg oda folyik. Olajba nem hiszem hogy megy, nem habos, színe is jó. Észre se vettem volna ha nem írja ki a board.

Fentieket leszámítva minden működik rajta egyelőre :)

Várom a kontaktokat vagy a vállalkozó kedvűeket. Utóbbiakban már csak azért is bízom, mert tudom legalább annyira foglalkozna az autómmal, mint a sajátjával és nem hajt el a picsába ha kíváncsi vagyok valamire.

 

 

 

 

Módosítva : mister.IT
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Üdv fórumozók!

B1 omega, 1995. GL

Milyen problémára utalhat az, hogy semmilyen módon nem tudom kinyitni a jobb első ajtót? Korábban kilincs csere volt,
de belülről sem nyílik ki az ajtó.

kilincs és a belső kilincs mechanikailag két külön dolog, két külön pálcán. Ha a kilincs csere okozná a gondot azzal, hogy nem emel eléggé lent,
kkor attól még belülről nyílnia kellene az ajtónak.

A centrál zár látszólag megfelelően nyit, mozog fel és le a pálca. Az a fő gondom ezzel az egésszel, hogy a kárpitot csukott ajtónál nem lehet szépen leszedni, nem tudok benézni
hogy mi a gondja.

róbáltam erősebben megtaszigálni az egész ajtó szerkezetet hátha csak beragadt, de úgy tűnik hogy az B oszlopon lévő, "U" alakú fülre ülő zár rész megmakacsolta magát. Ha nagyon muszáj lesz, akkor lefeszegetem a kárpitot és veszek rá bontottat, de szeretném ezt valahogy igényesebben megoldani. Gondoltam rá, hogy valamelyik haver a "gyerek zár" pöcköt birizgálta, de az meg csak a hátsó ajtókon van, az elsőn nincsen.

Kérem szíves tanácsotokat.
Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia. Ha most csak a TID kijelződ van, akkor a cseréhez fog kelleni egy MID kijelző a csatlakozójával együtt. Utána ki kell deríteni, hogy a motorvezérlőről eljön-e a fogyasztási adatokhoz szükséges vezérlőszál. Továbbá kell egy sebesség vezeték is. De ha a hibakijelzés elektronikáját, illetve az összes jeladót nem rakod be, akkor az összes hibaüzenetet ki fogja irogatni. Tehát minden megoldható, csak az nem mindegy mennyi munkát kell belefektetni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv.

Az autóm előző tulajdonosa azt hiszem kibelezte a fűtést ami hátra megy. Az ülések alatt található üreges műanyag járat, (mivel a szőnyegeket és filcet felszedtem ez jól látható.) Viszont csak az első ülések közepéig tart kb. Nincs valakinek képe arról, hogyan néz ki ez egyben? Gondolom hiányzik a hátra menő toldás rész.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, gaboi írta:

Üdv.

Az autóm előző tulajdonosa azt hiszem kibelezte a fűtést ami hátra megy. Az ülések alatt található üreges műanyag járat, (mivel a szőnyegeket és filcet felszedtem ez jól látható.) Viszont csak az első ülések közepéig tart kb. Nincs valakinek képe arról, hogyan néz ki ez egyben? Gondolom hiányzik a hátra menő toldás rész.

Ha ennyire érdekel az autód, miért nem olvasol el egy kezelési, vagy szerelési könyvet? Azzal illik kezdeni. Ha nem, lehet guglizni. Milyen hátra menő toldást keresel? Az hová fűtene szerinted? Amit találtál az a hátsó lábtér fűtésére szolgál és úgy jó, ahogy van...

Link to comment
Megosztás:

18 órája, gaboi írta:

Üdv.

Az autóm előző tulajdonosa azt hiszem kibelezte a fűtést ami hátra megy. Az ülések alatt található üreges műanyag járat, (mivel a szőnyegeket és filcet felszedtem ez jól látható.) Viszont csak az első ülések közepéig tart kb. Nincs valakinek képe arról, hogyan néz ki ez egyben? Gondolom hiányzik a hátra menő toldás rész.

A hátsó lábtérfűtés csövei kábé  az első ülés közepe alatt végződnek, szóval lehet hogy amit látsz az a gyári állapot és nem egy belezés eredménye...Pölö:

2236638-20160527-s9cRlg.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 17. at 6:59, kori írta:

Szia. Ha most csak a TID kijelződ van, akkor a cseréhez fog kelleni egy MID kijelző a csatlakozójával együtt. Utána ki kell deríteni, hogy a motorvezérlőről eljön-e a fogyasztási adatokhoz szükséges vezérlőszál. Továbbá kell egy sebesség vezeték is. De ha a hibakijelzés elektronikáját, illetve az összes jeladót nem rakod be, akkor az összes hibaüzenetet ki fogja irogatni. Tehát minden megoldható, csak az nem mindegy mennyi munkát kell belefektetni.

Szia. az biztos nem fog menni hogy kideritsem,sőt,,örülök hogy a válaszod megtaláltam,mivel ritkán járok ide,még a saját kérdésem is alig találtam. igen most csak egy sima kijelzőm van,és szerintem marad is igy...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.