Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kinek ajánlható ez a típus?


manta

Recommended Posts

Csak olyan embernek ajánlom, aki jól meggondolja, mibe vág bele.

Ezek már nem fiatal gépek, vagy indulnak, vagy nem. Bármikor bárhol lepukkanhatnak - ezért lehet szeretni annyira, ha nem hagy ott sehol. :lol: Klutikumánál és koránál fogva is inkább hobby autó, mintsem egy olyan gép, amit csak használni kell. Ezt a verdát szeretni kell és törődni vele. Akinek ilyen van, az egyszer csak azt veszi észre, hogy családtagként kezeli és az élete szerves részévé vált.

Sok olyan lelkes "kezdőt" láttam már, akik beleszerettek a formájába, megvették, elkezdték építeni, és pár héten beül beleuntak és eladták. Vagy olyat is, aki szétrúgta a sárvédőt csak azért, mert beszart a generátorja. Na ezek azok, akik nem gondolták át mibe vágnak bele. És ezek azok, akik engem nagyon el tudnak szomorítani. :)

Láttam már fássufniba letámasztott mantát, csontra kibelezve, a recarokon macskák döglöttek, minden alkatrésze szanaszét dobálva a mocsokba - és arra gondoltam, hogy egy ilyen autó, amit ennyire eltaláltak, legendaként emlegetik és még ma is vannak elvetemültek, akiknek ez az életük, miért kell, hogy így végezze...? :lol:

Aki nem készült fel arra, hogy szívét, lelkét, pénzét beáldozza egy ilyen veszélyes szerelemre - az ne vegye meg.

Viszont aki készen áll rá, annak sok örömet fog okozni a Manta 8) Minden törődést meghálál, és megtanít olyan dolgokra, amire egy egyszerű hétköznapi autó képtelen. Gondolok itt a türelemre, a reménytelen küzdelmek emeltfővel való viselésére, a kitartásra és minden olyan dologra amit marhanagy szívásnak nevezünk, de mégis túléljük... :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 200
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Olyan embereknek ajánlom, akik rendelkeznek műhelyel (emelő, akna, csörlő és rengeteg szerszám) és megfelelő ismeretekkel az autó szerelése terén. Ha a manta tulajdonosára ez nem mondható el, akkor feltétlenül be kell szereznie olyan barátokat és ismerősöket, akikre viszont igazak a fenti követelmények és ezeket az embereket folyamatosan bűvkörében kell hogy tartsa a mantája járóképessége érdekében. Ha ez sem megoldható, akkor csak abban az esetben vegye ezt a típust, ha anyagi helyzete megengedné egy nullkilóméteres, szalonból kitolt luxus kategóriájú autó vásárlását is, de valamilyen megmagyarázhatatlan okból mégis mantát szeretne. 8)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Király dolog, amikor minusz 10 fokban, nyakig felhúzott dzsekiben és kesztyűben vezetsz lehúzott ablakok mellett, mert nincs fűtés, és belűlről kaparod a jeget a szélvédőn 8)

Ez is manta feeling... :lol:

és persze közben üvölt a zene :lol: nagyon hatásos közlekedési stílus ez télvíz idején: lehúzott ablak, üvöltő zene, félkeresztben a kanyarban a havon :) manta télen-nyáron :lol: ruleeeeezzzzzzzzzzzzzzz :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyet szóltak nekem... :roll: könnyek szöktek a szemembe... :roll:

"Akkor a te verdádat láttam a CarStyling -en, hát most itt hadd gratuláljak te példakép vagy, nagyon igényesen van megcsinálva a kocsid, és azt mondom mindenki aki belekezd ilyenbe vagy igényesen vagy sehogy!" D.

Link to comment
Megosztás:

Huha Manta néni eléggé kihalt ez a részleg...nemtom mér....jol el irogatsz itt 1edül :lol: Én egyébként hasonloan szeretem a Mantát mint Te bár hiába küzdenék te tuti mindig azt mondanád hogy te jobban :) a lényeg h ha sok pénzem lesz tuti 100 hogy veszek 1et...egy haverom oltottam belém ugy 4 éve a Manta örületet...és nekem is a forma tetszett meg!szinte tökéletes....ha nincs tuing az autodon akkor is utánad fordulnak az emberek!!!bezzeg más autoknál ha nincs semmi a kocsin csak pl tiszta .....semmi rád se bagoznak...szal ez is manta elöny de én ha vennék Mantát soha nem bántanám :lol: szal nem csak a formája miatt venném....szoval ajánlod nekem ezt a tipust? :D

Cya

Link to comment
Megosztás:

8) ajánlom... 8)

Nekem annak idején elég vakmerő dolog volt belekezdenem,mert nem ismertem senkit, akinek mantája lett volna. Nem volt alkatrészem, nem ismertem a stiklijeit. Így aztán egy manta árát hagytam egy opel szakszervízben :? aztán minden egyszerűbb lett, miután megismertem a barátaimat. A mantázás erről is szól: kölcsönös segítség és barátok. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Jedi Lovag!

Kb. 6-7 éve nevelőapám nekem adta a fent említett 1971-es Mantáját. A kocsi most lesz átfestve (ráfért), de nagyon örülnék ha felvehetném Veled a kapcsolatot, egy pár jó tanács (alkatrészek beszerzése, stb) nem ártana. Azért írok mert nagyon tetszik a hozzáállásod a kocsidhoz, valahogy én is így vagyok az enyémmel. E-mail címem: nagy_gabor@hotmail.com. Hát akkor a közeli találkozás reményében..

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Ez valami hasonló dolog, mint anno nekem volt az 1-s Fiestám.mindig babusgattam, mindig kellett egy kicsit foglakozni vele, de nagyon hálás kis verda volt.Nehezen váltam meg tőle, és amik utána jöttek, nagyon "kiábrándítóak", mert soha nem kell csinálni rajtuk semmit,nem kell utántölteni semmit, pedig én szorgalmasan nyitogatom a motorháztetőt, nézem a szinteket, az autó alját, de sehol semmi. :) :)

Amit csinálni, pótolni kellene.

Link to comment
Megosztás:

Szia Manta!

Szóval a nagy problémám az, hogy kezdek egyre jobban beleszeretni a mantába és nincsen olyan ismerősön aki igazán tudna nekem segíteni! :D Ez azért baj mert ahogyan Te is írtad ezzel az autóval törődni kell!!! :) Azért meg nem akarok venni egy ilyen klassz verdát hogy 1 hónap múlva meg eladjam mert nem tudok vele mit kezdeni! Asszem ezt frankón érted! Azért írok Neked mert a Te kocsid nem csak itt látható ezen az oldalon és már máshol is rábukkantam! :D Egyszóval klassz a verdád és minden elismerésem hozzá!!!! Frankó kis autó! 8)

Szóval én úgy döntöttem, hogy valamikor szeretnék venni egy MANTÁT!!!

De nem akarom azt , hogy ott van nálam az autó és felkészületlenül érjen az egész és ne tudjak vele mit kezdeni!!!!

Szeretném Veled fölvenni a kapcsolatot és néha váltani Veled pár szót, hogy mesélj nekem: MILYEN is igazából ez a MANTA!!!! :P

Azt hiszem kezdésnek ennyi bőven sok! :) Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ez a tipus mindenkinek ajánlható aki szereti a szép formás autókat.

A németek ezt annak idején nagyon kitalálták, tovább huzta az autó mint gondolták. De ez is azért van mert az elején ott van az a bizonyos körbezárt villám.

Szertném megérni és megnézni azt, hogy a mai tipusok kibirnak-e ennyit és 20-30 éves korukban hogy fognak kinézni.

A RÉGI OPEL A JÓ OPEL !!!!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Senator Úr, Magának igaza van 8) Öreg opel a jó opel.... A mostaniak meg sehol sem lesznek ennyi év után.. meg régebben legalább különbséget lehetett tenni az autók kinézete között, nem kellett kiolvasni a hátulján a feliratokat :twisted:

Aki meg mantát szeretne :wink: és nem szeretné, hogy felkészületlenül érje, az meg vegyen egyből egy lábonm lévő, meg egy alkatrésznek szánt mantát. És akkor abból lehet pakolászni 8)

Viszont nem én vagyok itt az egyetlen harcos a vidéken, azt hiszem Momc és a többi mantás is nagyon sokat tudna mesélni a buktatókról, meghogy mik azok az alkatrészek, amiből nem árt, ha van otthon tartalék :twisted:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlet mindenkinek!

Végigolvastam az eddigieket, és hasonló "gondom" volna mint az előttem szólónak. Nevezetesen nagyon régóta szemezek a mantával és mostanság érik meg az anyagi helyzetem egy vásárlásra. :)

Nos ha hülye kérdéseim vannak azt nézzétek el nekem. :oops:

Nos honnan lehetne biztosan korrekt papírokkal rendelkező mantát venni? (hogy ne legyen olyan eset, mint a fentebbi topicban az alvazheggesztes stb.)

Kb milyen árban vannak a motorikusan normális példányok? (a neten 1-2 hirdetést találtam, de az egyik olyan szakadt volt szegény, hogy csak na, a másik meg 500e Ft.)

Ja egyébként 2l-es et óhajtanék venni.

Valahol megtalálható a könyve a neten? Esetleg megvan valakinek gépen?

Milyen alkatrészek "szoktak" gyakran meghibásodni?

Hmm. Pillanatnyilag ennyi jutott eszembe. Tökre be vagyok zsongva! :)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Végigolvastam az eddigieket, és hasonló "gondom" volna mint az előttem szólónak. Nevezetesen nagyon régóta szemezek a mantával és mostanság érik meg az anyagi helyzetem egy vásárlásra. :)

Nos ha hülye kérdéseim vannak azt nézzétek el nekem. :oops:

Nos honnan lehetne biztosan korrekt papírokkal rendelkező mantát venni? (hogy ne legyen olyan eset, mint a fentebbi topicban az alvazheggesztes stb.)

Kb milyen árban vannak a motorikusan normális példányok? (a neten 1-2 hirdetést találtam, de az egyik olyan szakadt volt szegény, hogy csak na, a másik meg 500e Ft.)

Ja egyébként 2l-es et óhajtanék venni.

Valahol megtalálható a könyve a neten? Esetleg megvan valakinek gépen?

Milyen alkatrészek "szoktak" gyakran meghibásodni?

Hmm. Pillanatnyilag ennyi jutott eszembe. Tökre be vagyok zsongva! :)

Nekem van még egy Mantám, ami jelenleg c-vágányon (garázsban) van. A papírjai tökéletesek (nagy A-s eredetvizsga) a motorja teljesen felújítva (kb 2000km). Kisebb-nagyobb dolgokat még kellene rajta csinálni, főleg a beltere ótvar! Ha érdekel beszélhetünk róla.

http://kep.tar.hu/manta/images/pic5393844.jpg

http://kep.tar.hu/manta/images/pic5393845.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nos honnan lehetne biztosan korrekt papírokkal rendelkező mantát venni? (hogy ne legyen olyan eset, mint a fentebbi topicban az alvazheggesztes stb.)
fizesse az eladó az eredetvizsgát. Így legalább azon nem buksz.

Kb milyen árban vannak a motorikusan normális példányok? (a neten 1-2 hirdetést találtam, de az egyik olyan szakadt volt szegény, hogy csak na, a másik meg 500e Ft.)

Ja egyébként 2l-es et óhajtanék venni.

Ezek nem j gépek. A jó állapotúak ennyiért mennek, az ennél olcsóbbat meg neked kell felújítanod majd. Csakhogy ne legyenek illúzióid... 8)

A manta könyvet meg szakkönyves boltba lehet ritkán megvenni. A manta könyv német nyelvű, de van magyarul manta-ascona szerelési könyv.

Link to comment
Megosztás:

Szervízkönyv: most kedden vettem (nem ezt akartam venni, de ott volt) Haynes-től az Opel B series Ascona/Manta szervízkönyvet.

Eddig ez a legalaposabb amit forgattam. Angol nyelvű. 7750 ft. Angliában 20 font listaáron.

a nyugatitól gyalog 5 perc a Libri műszaki antikváriuma és könyvesboltja.

Lovag utca és talán Nagymező utca sarka. általában 6-ig vannak nyitva.

:arrow:

ja és még :

Gyári Mancona: :shock: :shock: :shock:

Vauxhall Cavalier Sedan 2000 GLS LF (1980)

std_1980_Vauxhall_Cavalier_Sedan_2000_GLS__LF_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.