Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Klíma töltés nyomáspróbával,teszttel 8-10e körül van tényleg. Típustól függetlenül nagyjából.

A "szelencét" meg kérdezd meg mondjuk a csergőben hogy mennyibe kerül...

Két hete töltötték tízezerért de a hét elején már nem akart hűteni, visszamentem kiszívta a gázt aztán olajozva visszatöltötte azóta jól hűt. Azt mondta a mókus hogy 2 hét múlva mennyek vissza, ha nem dolgozik rendesen, de szerintem csak nem volt elég olaj a gázba aztán letapadt a kompreszor.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

én ma voltam töltésen, mert már semmi hideget nem fúj egy ideje, és mivel szép lassan csökkent a hideg belőle gondoltam elmegy a gáz. Most jó hideget fúj, remélem jó sokáig még (előzőleg is több hónap alatt ment el a gáz). Töltettem bele uv színezéket, aztán majd így látszik hol lyukas és hol ereszt.. Szerencsétlen szerelő meg a uv színező palack légtelenítésekor a kocsira fröccsentett egy jó adagot és mindenhol olyan lett a kocsi:/ a fémről szépen lejött, de a műanyagról nem igazán akar lejönni:/ szerintetek mivel tudom leszedni?

Link to comment
Megosztás:

Ha a fekete műanyagra ment én lehet megpróbálnám először valami mosószeres meleg vízzel,ha nem jön le akkor meg hígítóval.Műanyagnak nem lesz baja.

Azért disco közelébe ne menj mert azt hiszik földön kívüli vagy <_< :lol: :lol:

én ma voltam töltésen, mert már semmi hideget nem fúj egy ideje, és mivel szép lassan csökkent a hideg belőle gondoltam elmegy a gáz. Most jó hideget fúj, remélem jó sokáig még (előzőleg is több hónap alatt ment el a gáz). Töltettem bele uv színezéket, aztán majd így látszik hol lyukas és hol ereszt.. Szerencsétlen szerelő meg a uv színező palack légtelenítésekor a kocsira fröccsentett egy jó adagot és mindenhol olyan lett a kocsi:/ a fémről szépen lejött, de a műanyagról nem igazán akar lejönni:/ szerintetek mivel tudom leszedni?
Link to comment
Megosztás:

/ a fémről szépen lejött, de a műanyagról nem igazán akar lejönni:/ szerintetek mivel tudom leszedni?

Nem tudom, milyen UV-s cuccról van szó, de ha olyan, mint a régi bélyegzőpárna festék(speckós), akkor csak idővel jön le! <_< Meg kéne kérdezned, hogy mi az összetétele, vagy hogy van-e hozzávaló oldószer, ami nem árt a műanyagnak. Szerintem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, milyen UV-s cuccról van szó, de ha olyan, mint a régi bélyegzőpárna festék(speckós), akkor csak idővel jön le! <_< Meg kéne kérdezned, hogy mi az összetétele, vagy hogy van-e hozzávaló oldószer, ami nem árt a műanyagnak. Szerintem. :lol:

szomszéd karosszériás azt mondta vmi olaj alapú festék ez. az olajat mi hozza le?

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk sztem is alkualap lett volna...

Én legalábbis biztosan megkérdeztem volna tőlük hogy akkor most ezért mennyit engednek, vagy hogy mikor akarják megcsinálni a teljes külső-belső kozmetikát az autón. Alternatívaként esetleg megemlítettem volna nekik hogy mi mindent lehet kezdeni egy öngyújtóval ha csak magam vagyok a műhelyben... :lol: ha nem vigyázok, még esetleg lángra kap valami. <_<

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk sztem is alkualap lett volna...

Én legalábbis biztosan megkérdeztem volna tőlük hogy akkor most ezért mennyit engednek, vagy hogy mikor akarják megcsinálni a teljes külső-belső kozmetikát az autón. Alternatívaként esetleg megemlítettem volna nekik hogy mi mindent lehet kezdeni egy öngyújtóval ha csak magam vagyok a műhelyben... :lol: ha nem vigyázok, még esetleg lángra kap valami. <_<

én türelmes és normális ember vagyok :lol:

nem stresszelem magam hülyeségeken, úgyis le akartam mosni a kocsit délután, hát most lemostam ezt is..

Ő is ember, hibázhat, hibázott.. Kertész vagyok, én is irtottam már ki dísznövényt és azt mondtam hoppá:lol: De volt lakópark aki nem kevés pénz tartozás után azt mondta hogy nem is csináltam náluk semmit, szóval akkor megfogattam, hogy onnantól semmin se húzom fel magam, mert így nem tudok majd 100évig élni..:lol: pedig tudtam a belépőkódot oda, és simán lefújhattam volna total gyomírtóval az egész kertet. De miért a virágok szívjanak ha köcsög a tulajuk..

Link to comment
Megosztás:

én türelmes és normális ember vagyok :lol:

nem stresszelem magam hülyeségeken, úgyis le akartam mosni a kocsit délután, hát most lemostam ezt is..

Ő is ember, hibázhat, hibázott.. Kertész vagyok, én is irtottam már ki dísznövényt és azt mondtam hoppá:D De volt lakópark aki nem kevés pénz tartozás után azt mondta hogy nem is csináltam náluk semmit, szóval akkor megfogattam, hogy onnantól semmin se húzom fel magam, mert így nem tudok majd 100évig élni..:lol: pedig tudtam a belépőkódot oda, és simán lefújhattam volna total gyomírtóval az egész kertet. De miért a virágok szívjanak ha köcsög a tulajuk..

Ooo... pedig a Glialka 480 csodákra képes... :D

Link to comment
Megosztás:

én ma voltam töltésen, mert már semmi hideget nem fúj egy ideje, és mivel szép lassan csökkent a hideg belőle gondoltam elmegy a gáz. Most jó hideget fúj, remélem jó sokáig még (előzőleg is több hónap alatt ment el a gáz). Töltettem bele uv színezéket, aztán majd így látszik hol lyukas és hol ereszt.. Szerencsétlen szerelő meg a uv színező palack légtelenítésekor a kocsira fröccsentett egy jó adagot és mindenhol olyan lett a kocsi:/ a fémről szépen lejött, de a műanyagról nem igazán akar lejönni:/ szerintetek mivel tudom leszedni?

Azt mondja itt valaki, hogy olaj alapú ez az anyag. Akkor én megkenném motorolajjal aztán lemosnám mosószeres vízzel, de nitróval semmi esetre sem mert megoldja a műanyagot. A lakbenzin az gyenge ugyan de az aromás hígító tuti befutó lehet.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Milyen gyakran kellene hivatalosan tölteni, szervizelni a klímát? Én november elején vettem az autóm, télen is bekapcsoltam párszor a klímát mert olvastam, hogy nem árt olyankor is működtetni úgy tovább bírja a rendszer (hidegebb volt decemberben az autóban mint kint :lol: haverommal jól néztünk ki, kiszálltunk, hogy húúú de jó idő van kint :D) és most is olyan, hogy bekapcsolom és egyből érezni, hogy jön is a hideg levegő sőt ki kell kapcsolni mert túlzottan is tud hűteni.

Link to comment
Megosztás:

Én tavasszal nézettem át a klímát,és azt mondta az ember,hogy hetente egyszer öt percre kapcsoljam be télen is,hogy a tömítések ne száradjanak ki.Tölteni meg akkor érdemes mikor elviszed egy klímáshoz,ráteszi a mérőórát,(ingyen bérmentve)és azt mondja hogy tölteni kell.Nekem is kellett kicsit belenyomatni,bár én nem nagyon használom mert ne szeretem.Megfájdul a fejem fülem stb.................

Milyen gyakran kellene hivatalosan tölteni, szervizelni a klímát? Én november elején vettem az autóm, télen is bekapcsoltam párszor a klímát mert olvastam, hogy nem árt olyankor is működtetni úgy tovább bírja a rendszer (hidegebb volt decemberben az autóban mint kint :lol: haverommal jól néztünk ki, kiszálltunk, hogy húúú de jó idő van kint :D) és most is olyan, hogy bekapcsolom és egyből érezni, hogy jön is a hideg levegő sőt ki kell kapcsolni mert túlzottan is tud hűteni.
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy kis problémám a klimával.Kiderült hogy egyik nyomásszabájzó szelep se jó nem nyit ki mert ott engedi valszeg a gázt minimálisan mert az uv kimutatta.Valszeg ez régebben is baja lehetett mivel az elöző tulaja töltette még fel és van benne uv.Kérdés az hogy olcsón hogy lehet ezt meguszni vagy javithatók ezek a szelepek?Manuális klima.

Üdv Roli.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis problémám a klimával.Kiderült hogy egyik nyomásszabájzó szelep se jó nem nyit ki mert ott engedi valszeg a gázt minimálisan mert az uv kimutatta.Valszeg ez régebben is baja lehetett mivel az elöző tulaja töltette még fel és van benne uv.Kérdés az hogy olcsón hogy lehet ezt meguszni vagy javithatók ezek a szelepek?Manuális klima.

Üdv Roli.

Helló!!!

Arra a szelepekre gondolsz amik alul vannak a hűtők mögött??Ha jól tudom azokat külön nemlehet cserélni.Milyen motor van a verdádba??2.5 v6hoz van ilyen csövem ,de lehet jó máshoz is...

Link to comment
Megosztás:

Helló!!!

Arra a szelepekre gondolsz amik alul vannak a hűtők mögött??Ha jól tudom azokat külön nemlehet cserélni.Milyen motor van a verdádba??2.5 v6hoz van ilyen csövem ,de lehet jó máshoz is...

Szia!

1.8 as motor van benne.Ami a hüt mögött van két szelep konkrétan amiről le lehet huzni az elektromos csokoládét.Egyik ha jól emlékszem szögletes másik kerek.

Konkrétan azért érdekelne mert ugye feltöltés az 10 000 ft kb plusz a két szelep valami horror árat mondtak nekem az alkatrész boltban.kb 60 ból jönne ki minden.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.