Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

Eladó opel vectra B hűtők és ventillátorok.

Egyben: 30.000.-

Külön-külön:

Hűtők: 10.000.-/db

Ventillátorok: 8.000.-/db

:)

Szia! Jelenleg fűtőventillátorra lenne szükségen. Az is van?

...a bontott cuccokkal kapcsolatosan sajnos nem jó vélemény alakult ki bennem :( - sajnos nem ok nélkül - légzsák vezérő, központi zár(ak), vákumgenerátor,.... Nem panasznapot akarok tartani, de a légzsák vezérlőből a 4. volt működőképes! Bontóba laptoppal, kábellel mentem... Központi zárból sem az első...Jah és a vákumgenerátorba fémsorja,...ha nem szedem szét berakás előtt...

Hűtőt hacsak nem újszerű, nem tennék be semmiképp használtat. Ventillátorból sem szívesen, mert lebontani az autó elejét, 8-15e között használt ventit venni, majd, ha hamarosan ismét meghibásodik, ismét munka...belegondolva min. 10 évet már futott a legfiatalabb is.

Megjegyzem 20e-ért sikerült GM-es Bosch ventillátort beszereznem, origi, 6 hónap garanciával :)

Szóval jelenleg fűtőventillátorra van szükségem,...

Link to comment
Megosztás:

Szia! Jelenleg fűtőventillátorra lenne szükségen. Az is van?

...a bontott cuccokkal kapcsolatosan sajnos nem jó vélemény alakult ki bennem :( - sajnos nem ok nélkül - légzsák vezérő, központi zár(ak), vákumgenerátor,.... Nem panasznapot akarok tartani, de a légzsák vezérlőből a 4. volt működőképes! Bontóba laptoppal, kábellel mentem... Központi zárból sem az első...Jah és a vákumgenerátorba fémsorja,...ha nem szedem szét berakás előtt...

Hűtőt hacsak nem újszerű, nem tennék be semmiképp használtat. Ventillátorból sem szívesen, mert lebontani az autó elejét, 8-15e között használt ventit venni, majd, ha hamarosan ismét meghibásodik, ismét munka...belegondolva min. 10 évet már futott a legfiatalabb is.

Megjegyzem 20e-ért sikerült GM-es Bosch ventillátort beszereznem, origi, 6 hónap garanciával :)

Szóval jelenleg fűtőventillátorra van szükségem,...

Ventilátorból simán jó a bontott is. De ha neked megéri 20 ezerért venni újat, hát csak tessék.

A hűtővel alapvetően egyet értek. De azért ott is érdemes mérlegelni. Isuzu motorhoz klímás gyári új hűtő 80 ezer. Az utángyártott 15 ezer. Az árkülönség tükrözi a minőségbeli különbséget. Egy bontott gyári 30 ezer körül van. Na itt melyiket vennéd? :)

Link to comment
Megosztás:

Szia finterob,

en csak likeltem a hirdetest:
http://www.jofogas.h...or_14784603.htm

nem az enyem.

Masik:
korabbi posztomhoz kapcsolodoan:
Mivel eresztett a rendszerem, ezert bemasztam az auto ala, es ahogy a kepeken is latszott, a klimakompresszor nyomo csovenel talaltam kompresszor olajat, ergo azt gondoltam ott ereszt. Vegiggondoltam a dolgot, es a vegen nem alltam neki kicserelni egyedul. Belattam, h eaz nem ilyen egyszeru sajnos, nem volt szerszamom stb. Elkezdtem nezegetni a neten a budapesti legkondi szereloket, as a Hullo Kft.-nel kotottem ki,

Mivel nem vagyok budapesti, igy eleg ketsegbe estem, mert azert itt hall az ember ezt-azt.

Az eredmeny:
- 3 cserelt tomites

- ket O gyuru

- klimagomba csere

- toltes

- szerelesi dij

38.500 Ft.

Eddig minden mukodik rendben, szepen megy a klima. Nem tudom, hogy realis arat kertek e vagy sem, de a lenyeg h egy nap alatt megvoltak vele. Ha egy ev mulva is minden popec lesz, akkor merem ajanlani mindenkinek, normalisak es gyrsak voltak.

Gondoltam leirom, hatha valaki hasonlo cipoben jar...

Módosítva : th3pilotF
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ.

Utána is néztem.

Konkrétan a kompresszorba való tömítést egyik helyen sem árulnak legalábbis a webshopban nemlátni.

Írtam nekik e-mailt majd kiderül mi lesz a válasz...

A kompresszorom jól teljesít csak amikor bemelegedett akkor tágult annyit, hogy elszökjön a gáz :S

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek ezek közül a márkák közül melyiket érdemes még megvenni a legolcsóbban???


Sajnos nem olcsó egyik sem.

DELPHI AKS DASIS NRF VALEO HELLA VAN WEZEL TEAMEC PRASCO FRIGAIR
Módosítva : gyuros
Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Az ajánlott helyekre (unix, bárdi, cromax) írtam de nem tartanak ilyen tömítést... (bla-bla szöveg)

Ha elviszed felújíttatni a kompresszort ők vajon honnan szereznek új tömítést..

Na de könnyebb volt leráznijuk..

Egy tömítés miatt vegyek új klímakompresszort!? :S

Majd szét szedem és meglesem mik a lehetőségek...

Link to comment
Megosztás:

Kompresszor felújításon nemcsak egy tömítést cserélnek, szükség esetén felköszörülik a tengelyt, ami a szimmeringben forog, hogyha berágódott, és egyebek. Szétszedik az egészet darabokra, minden alkatrészt cserélnek, amit kell, így vállalnak 0,5-1 év garit a munkára.

Link to comment
Megosztás:

Azt a hibát leszámítva, hogy a bemelegedés után tágul annyit az anyag az összetételnél és ott elengedi a gázt azon kívül tökéletesen működik a kompresszorom.

Egyébként én sem csak azt az egy tömítést cserélném ki csak. :)

De ha elviszem felújíttatni akkor a "gatyámat is ráfizetném" :(

Nézegettem és már van 50.000ft-ért új

Ha viszont csak a tömítést kell fizetnem akkor úsznám meg a legolcsóbban.. (két kompresszorom van mindkettőnek ugyan az a baja az eggyiket már szét szedtem csak tömítések kellenek)

Na de majd lesz valahogy :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek.

A klímámmal van egy kis gondom és kérdésem lenne mégpedig az hogy hány fokos levegőt kell befújnia az utastérbe ha megfelelően működik??
Történt az az eset hogy feltöltés után 35 fokos melegben pár perc után 2-3 fokozaton 5-6 fokosat fújt.
Sajna kompresszort kellett cserélnem. Vettem egy teljesen újat és szárítószűrőt is cseréltem.
Elvittem feltöltetni mondjuk most máshova vittem de amikor kipróbáltuk akkor 2-3 fokozaton 4 fokos levegőt fújt. ( ez este 20:30 körül volt és kb 20 fok volt)
Éreztem hogy nem fúj ojan hideget az elejétől az utólsó töltés óta..
Ma rámértem 35 fokvolt pár perc 2-3 fokozaton 11-12 fokos levegőt fújt csak :( (olvastam olyat hogy nem megfelelő töltésarány miatt is lehet ez)
Akár hol nézegettem 5-7 fokos levegőt írnak a felett már nem megfelelő...
Ezért is érdekelne hogy kinek hány fokos levegőt fúj? Ha esetleg lenne oj kedves valaki és megmérné vagy ha tudja valaki.

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne pár perces klímázás után mérd, hanem 10-15 perc után. Az sem mindegy, hogy az autó kint állt a napon, felforrósodott rendszerrel, vagy épp garázsból jöttél ki vele. Aztán nem mindegy, hogy utazás közben méred, vagy alapjáraton járatva.

Ha ezt a 7 fokot hosszú távon is fogja tudni tartani, akkor elégedett lehetsz vele.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ.
Tűző napon állt az autó és volt 35 fok úgy mértünk 5 per után 6 fokos levegőt...
Az új kompresszorral amikor mérve volt 4 fokos levegőt mértünk...
Közbe ma elkezdtem hallani a levegős hangot a rendszerben azaz valahol szökött a gáz azért nyomja pocsékul.
Ma viszem megnézik hol szökik..
Majd ha készen lesz akkor hosszútávon is lemérem hány fokos levegőt fúj és megosztom..

Szép napot mindenkinek. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a klímahűtő ami gyárilag 21-22 mm vastag a hejet ha vékonyabb van betéve baj lenne-e?, (16 mm)
Valaki vett már új klímahűtőt?
Milyen márkájút érdemes?
Nekem a klímás azt mondta rendeljem meg a legolcsóbbat..

Link to comment
Megosztás:

Én bontott gyári klímahűtőt javaslok. Az utángyártott klímahűtők - és ez különösen igaz a legolcsóbbakra - elképesztő gyenge szar minőségűek. Bontottat jót nem könnyű találni, és a bontósok sem nagyon javasolják, de én ennek ellenére ezt javaslom. Olyan bontóba kell elmenni, ahol van választási lehetőség, és lehetőleg lezárt, leragasztott nyílásokkal tárolják a hűtőket. A bontott klímahűtőn rendszerint rajta van a gyári szárítószűrő is, ami helyett természetesen újat kell feltenni, új tömítésekkel.

Sümegen vannak klímahűtők a bontóban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem esetleg tudna valaki segíteni? B vectra 97-es 2.0 d digit klima és csak fűtésen hajlandó működni.

Cseréltem már fűtéscsapot vákuumszivattyút csőveket dugóztam le és semmi csak fűt.

Esetleg tudna valaki okosat mondani? Már kezdek megsűlni napi 200km kb.

elöre is köszönöm a segítséget.

Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.