Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

  • 1 month later...
nekem a hűtőről tört le a cső, 2000-ért megvarrták és 10.000-ért felnyomták. olyan mint az új már két éve. Pedig a feltöltőgép azt írta ki hogy ereszt :lol: :lol: :lol:

itt kecskeméten javították csak ki kell venni a sérült részt.

Üdv!

Látom te javíttattál légkondit Kecskeméten. Elárulnád, hogy hol, merre?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A Kullai közön van egy alumínium hegesztő Fazekas de majd holnap felírom a számát is.

Ahogy mész az Izsáki felől azon a részen lesz bal oldalt ahol már messzebb vannak a házak az uttól. és valami tábla is van kint a kapun

De elég mogorva ember, készülj fel lehet elküld. Engem is elküldött először, hogy szereljem ki aztán majd meglátjuk és egy 10 perces melóra vártam egy hetet.

de azóta nagyon faja!

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Sziasztok!

Digitklímás automata váltós az autó (X20XEV 1996-os),1 és következő a helyzet: ha elindulok hideg motorral, és bekapcsolom a fűtést

(nyáron a légkondit), akkor ha még nincs üzemi hőfokon a kocsi, akkor hajlamos a váltó nem kapcsolni (3-ról 2-re,

vagy 4-ről 3-ra de felfelé is igaz), és Automatic gearbox hibát írni. Ha nem kapcsolom be sem a fűtést, sem a

klímát, akkor nincs semmi baja, bár egy kicsit magas fordulaton vált.

Tudtok valami okosat mondani nekem ?

Előre is köszönöm a segítséget !

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Azt tudja valaki,hogy a digit klímásnál ha fűtök,a klíma is bekapcsol?Az a gondom,hogy ha meleg a motorom,és megy a klíma vagy a fűtés teljesen mindegy,akkor ilyen krepegő hang jön néha a klíma felől,de csak ha meleg a motor.Ha kikapcsolom a fűtést,akkor abba hagyja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem Vectra b-nél (1997), mivel kipurcant a világitásom a hőfokszabályzómnál (pontosabbam sem a hőmérsékletállitónál, sem a hőfúvó sebességállitónál, sem pedig annak irányállitójaánál nem világit). Szóval az autóm manuális klimamentes. Ami érdekes, hogy egyszerre mindháromhelyt megszünt a kivilágitása.

Érdekelne a véleményetek, hogy hol keressem a hibát, illetve, hogy hogyan kell levenni azt a 3 szabályzógombot, hogy elvégezzek egy izzócserét ha az a gond!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segitségre lenne szükségem Vectra b-nél (1997), mivel kipurcant a világitásom a hőfokszabályzómnál (pontosabbam sem a hőmérsékletállitónál, sem a hőfúvó sebességállitónál, sem pedig annak irányállitójaánál nem világit). Szóval az autóm manuális klimamentes. Ami érdekes, hogy egyszerre mindháromhelyt megszünt a kivilágitása.

Érdekelne a véleményetek, hogy hol keressem a hibát, illetve, hogy hogyan kell levenni azt a 3 szabályzógombot, hogy elvégezzek egy izzócserét ha az a gond!

Üdv.

Elég gyanus,hogy egyszerre mind a három izzó kiégett.Nekem digit klímás van,és mikor kiégett,kivettem a magnót keretestől és ott (nem egyszerüen) de kicseréltem.Manuálnál nem tudom hogy ez beválna-e.Azért a biztiket megnézném!

Link to comment
Megosztás:

Elég gyanus,hogy egyszerre mind a három izzó kiégett.Nekem digit klímás van,és mikor kiégett,kivettem a magnót keretestől és ott (nem egyszerüen) de kicseréltem.Manuálnál nem tudom hogy ez beválna-e.Azért a biztiket megnézném!

Megnéztem de nem találtam gyanusat, de leellenőrzöm mégegyszer. Ami érdekes, hogy nem világit, de viszont dolgozik, tehát hőfokszabályzástól kezdve minden ok.

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Azt tudja valaki,hogy a digit klímásnál ha fűtök,a klíma is bekapcsol?Az a gondom,hogy ha meleg a motorom,és megy a klíma vagy a fűtés teljesen mindegy,akkor ilyen krepegő hang jön néha a klíma felől,de csak ha meleg a motor.Ha kikapcsolom a fűtést,akkor abba hagyja.

Hello,

Ha az "AUTO" gombbal kapcsolod be, akkor megy a klíma. Ha megnyomod az "ECO" gombot a rádió fölött, akkor klíma nélkül is fűt.

A kereplő hang meg gyanús, hogy a kompresszor közeledő halálát jelenti, de ne legyen igazam! Szerintem megbízható szakival nézesd/hallgattasd meg.

Sok sikert! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Ha az "AUTO" gombbal kapcsolod be, akkor megy a klíma. Ha megnyomod az "ECO" gombot a rádió fölött, akkor klíma nélkül is fűt.

A kereplő hang meg gyanús, hogy a kompresszor közeledő halálát jelenti, de ne legyen igazam! Szerintem megbízható szakival nézesd/hallgattasd meg.

Sok sikert! :)

A klíma mindig megy, csak akkor tudod kikapcsolni teljesen ha OFFolod. Az ECO azt jelzi hogy a klímakompresszor megy-e vagy nem, ha bekapcsolod az ECOt akkor nem megy, amúgy meg igen (AUTO). :huh:

Link to comment
Megosztás:

A klíma mindig megy, csak akkor tudod kikapcsolni teljesen ha OFFolod. Az ECO azt jelzi hogy a klímakompresszor megy-e vagy nem, ha bekapcsolod az ECOt akkor nem megy, amúgy meg igen (AUTO). :huh:

Háttöööö... végülis ezt akartam megfogalmazni! :)

Köszönöm a pontosítást!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello.

Én úgy tudom hogy alulról a tűzfalnál találod meg és mindenképp alulról.

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy '97 1.6-os manuál klímás gépnél hol található a klíma kondenzvizének kivezetése?

Valamint, hogy felülről vagy alulról lehet-e jobban hozzáférni, kipucolás végett?

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Én úgy tudom hogy alulról a tűzfalnál találod meg és mindenképp alulról.

Köszi! Olyan infót is kaptam, hogy a fűtéscsap környékén van valahol. Így már elég jól be lehet határolni, csak nem tudom mikor jutok olyan helyre, ahol alá tudok menni a kocsinak.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan tudom legegyszerűbben megnézni,hogy milyen fajta klíma van a kocsiban illetve van e belőle többfajta vagy csak egy.Az autó 97-es x18xe.Hogy tudom legegyszerübben kiszedni a klímakompresszort?Le kell szedni a lököst is?Tud valaki jó klímást Szegeden?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Segítség kéne! Nem megy a klímám, mert ereszt! Nincs benne egy szem gáz sem, és a klíma szervízben valami olyat mondtak, hogy a kompresszor tömítő szelence a rossz! Létezik olyan? És azt mondták, hogy a javítási költség 40 ezer pénz de abban már benne van a töltés is! Ez reális ár érte?

Valaki segítsen, mert jön a nyár és meg fogok sülni! ja az auto 97' X20XEV digit klímás!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Segítség kéne! Nem megy a klímám, mert ereszt! Nincs benne egy szem gáz sem, és a klíma szervízben valami olyat mondtak, hogy a kompresszor tömítő szelence a rossz! Létezik olyan? És azt mondták, hogy a javítási költség 40 ezer pénz de abban már benne van a töltés is! Ez reális ár érte?

Valaki segítsen, mert jön a nyár és meg fogok sülni! ja az auto 97' X20XEV digit klímás!

Köszi

Nekem tavaly ősszel cseréltek tömítéseket a kompresszoromban, tizenpárezer forint volt a mutatvány. Ez csak a javítás volt, a töltésért nem fizettem, mert mire rájöttek a hibára, már túl voltam kettőn és közöltem, hogy harmadszorra nem kívánok töltésért fizetni. Korrektek voltak, mert megértették, hogy én rossz klímával jöttem be és jóval akartam hazamenni, úgyhogy nem nekem kellene minden próbálkozásukat fizetni, így elengedték a harmadik töltés árát és a munkadíj egy részét. Azóta (kopp-kopp) jól hűt, a minap mértem és úgy fújta be a 6 fokos levegőt, mint a kisangyal.

A kérdésre visszatérve: az eltelt időt is tekintve, ki/beszereléssel, kompresszor felújítással és töltéssel együtt szerintem reális lehet a 40 ezer forint, de elképzelhető, hogy máshol egy kicsivel olcsóbban is megúszhatod.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.