Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kadett D


wizard

Recommended Posts

Világért sem akarnék bomlasztó magatartást tanusítani, de azért ideírnám a véleményem:

Racce:

A MOTE és a saját szervezésű kadettklubotok két külön világ, attól hogy beléptek a MOTE-ba, semmiféle jogotok nem fog megszűnni arra nézve, hogy másik klubot is alapítsatok. Nem akarok magam ellen beszélni, hiszen MOTE tag vagyok, de esetleg még van is létjogosultsága egy másik klubnak abban az esetben, ha más kadettosokkal (akiket ne adj isten nem érdekel a MOTE) csak így tudjátok tartani a kapcsolatot, viszont uhuhunak igaza van abban, hogy esetleg meg kéne próbálni a többi kadett-tulajt is beszervezni a MOTEba.

dropel83:

Ezzel szvsz nem értek egyet, hogy Omega vagy Vectra tulajjal ne tudnátok tapasztalatot illetve alkatrészeket cserélni, egyfelől azért mert az Opel típusainak elég sok közös alkatrészük van, másfelől például azért, mert egy Omega (vagy bármi más) tulajnak is lehetett korábban Kadettje, amiből tapasztalatok biztosan, esetleg még alaktrészek is maradtak. Hogy mást ne mondjak, én két kadettet is használtam a mostani Calibra előtt.

Amúgy meg jogállamban élünk, mindenki azt csinál amit akar (és amit megtehet)

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

nem fárasztanak le, csak engem anyukám ugy tanitott, hogy kösszönjek, és kérjek szépen.

OK itt a köszönés megvót.

De azé ájjonmegmá a menet! sürgős választ vár? még jó hogy le nem basz, hogy te kötsög! mongyadmá... :roll:

na ennyi. nem káromkodom többet.

Redline szavaival élve: lóférfinemiszerv! :evil:

Link to comment
Megosztás:

Bocs UHU

Először vagyok itt és tényleg sürgős a dolog :oops:

Nem akartam senki lelkivilágába taposni....

Azt amúgy se mondanám, hogy köcsög. Anyukám azt tanította ne káromkodjam.

Helyette népművészeti cserépedényt mondanék ha nagyon kellene. :wink: De nem kell.

Hali

Cat

Link to comment
Megosztás:

Uhu, van anyázós rovat is :lol:

Cat, a 185/80-as "gumi" terepjáróra való, de lehet hogy Budapesten pont ilyen lufigumi kell, ha nem akarod percenként görgőztetni az alufelnidet.

Én a téli 155/70-es gumigarnitúrát, zsír állapotban 8-ért vettem.

Mi az, hogy 10-12??? Most mennyi?

Tempósabb kanyarban, ha szerencséd van és nem fordul le a gumi a felniről, olyan lesz a kanyarstabilitásod, mint egy dinnyével megrakott kombi 1200-es zsigulinak.. SEMMILYEN. :wink:

Más tény, hogy alufelnin ilyen gumit.. :roll: Randa

Nézz el pár gumishoz, szerintem tudnak jobbat ajánlani.

Link to comment
Megosztás:

Kösz

Most 175/70-es van rajta (téli)

Újra nem igazán telik :lol: :D

165/80-ast ajánlottak még lemez felnin (matador) a négy 15000Ft.

De azt még át kellene tetetnem az alu felnire,

Amúgy Tiszakécskén vagyok(Kecskemét és Szolnok között)

Igazából 175/70-est szeretnék rátenni az jól mutat.

De lehet, hogy megelégszem a 165-el is.

Link to comment
Megosztás:

Valahogy az egy hónapja történt eszmecsere elkerülte a figyelmemet, de ha nem gond, most én is beleszólok.

B.I.G könyve 1.fej. 3. bek.: "Nem tom miért baj ha a KADETT-esek össze akarnak tartozni? Milyen infókat,tapasztalatokat és alkatrészeket tudnánk cserélni pl.1 VECTRÁSSAL V.OMEGÁSSAL?????????????? Ez nem különcködés!" SZERINTEM!!!
Például Vectra A futóműve nagyon hasonlít egy Kadett futóműre, és sok helyen alkalmazták ugyanazt az alkatrészt (ma bontottam ki egy rossz Kadett hűtőből egy hőérzékelő gombát), de hogy tovább menjek, a 16SV és a C16NZ blokkok az 1,3-as OHC D Kadett blokkal teljesen azonosak! Mindamellett tényleg sokunknak volt Kadettja anno.

Világért sem akarnék bomlasztó magatartást tanusítani, de azért ideírnám a véleményem:

dropel83:

Ezzel szvsz nem értek egyet, hogy Omega vagy Vectra tulajjal ne tudnátok tapasztalatot illetve alkatrészeket cserélni, egyfelől azért mert az Opel típusainak elég sok közös alkatrészük van, másfelől például azért, mert egy Omega (vagy bármi más) tulajnak is lehetett korábban Kadettje, amiből tapasztalatok biztosan, esetleg még alaktrészek is maradtak. Hogy mást ne mondjak, én két kadettet is használtam a mostani Calibra előtt.

Én speciel a MOTE klubtagokat előnyben részesítem, ha segítségről van szó. Ezt Albertka is tanusíthatja.

Üdv minden Kadett Klubtag jelöltnek.

Greg (Omega és Vectra tulaj)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajna nincs R15-ös felnim sem lóvé rá. :lol:

Ezért az R13-ból kell megoldanom mindent.

Most új ajánlatot kaptam: 2db 185/70 yokohama és 2db 185/70 marshall 70%-osak 10000ért.

Mindezt D Kadettra.

Szeretném újfent kikérni a közösség véleményét :lol: :lol: :lol: .

Megéri-e, illetve elfér-e, illetve az autó "bírja-e"(mivel csak 1.3-as).

Előre is kösz

Egyébként most nem sürgős :lol: :lol: :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajna nincs R15-ös felnim sem lóvé rá. :lol:

Ezért az R13-ból kell megoldanom mindent.

Most új ajánlatot kaptam: 2db 185/70 yokohama és 2db 185/70 marshall 70%-osak 10000ért.

Mindezt D Kadettra.

Szeretném újfent kikérni a közösség véleményét :lol: :lol: :lol: .

Megéri-e, illetve elfér-e, illetve az autó "bírja-e"(mivel csak 1.3-as).

Előre is kösz

Egyébként most nem sürgős :lol: :lol: :lol: :D :lol:

http://www.gumibolt.hu/autotip/opel.htm

Nézd csak meg, hogy egyáltalán rá lehet-e rakni ezt a gumit????

Én inkább még gyűjtögetnék, és vennék rá rendes,megfelelő méretű, új gumikat.Sztem.Kedves szomszéd!Ne ezen múljon. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Kedves szomszéd! :lol:

Köszi a tippet.

Mostmár én is afelé hajlok, hogy inkább újat veszek.

Szerintetek ha veszek előre újjat, kb3 hónap múlva pedig hátra, az úgy jó?? :?:

Márka tippet is szívesen fogadnék:olcsó és jó :roll: :roll:

Tényleg mennyit szabad adni egy új gumiért?

Az Auchanban láttam Traygart?? 6500 körül 175/70 méretben.

Az nagyon noname márkának tűnik nekem....

Link to comment
Megosztás:

Kedves szomszéd! :lol:

Köszi a tippet.

Mostmár én is afelé hajlok, hogy inkább újat veszek.

Szerintetek ha veszek előre újjat, kb3 hónap múlva pedig hátra, az úgy jó?? :?:

Márka tippet is szívesen fogadnék:olcsó és jó :roll: :roll:

Tényleg mennyit szabad adni egy új gumiért?

Az Auchanban láttam Traygart?? 6500 körül 175/70 méretben.

Az nagyon noname márkának tűnik nekem....

ITT!!! meg tudod nézni az irányadó árakat, én a Dayton D100-at elég jó kompromisszumnak találom.Főleg árban nagyon kedvező, és egy jó, középkategóriás gumi.De ez már csak rajtad,(pénztárcádon) múlik. :!:

Amúgy az ilyen hipermarketes gumikat én messzire elkerülném. :wink:

Link to comment
Megosztás:

:smt045

Én téligumi vásárlásnál anno sok tesztet olvastam. Többek között egy finn hógumi tesztet, amiben sok gumit teszteltek több szempont alapján, és a Barum meglepően jó eredményt mutatott. (A teszten harmadikként végzett egy Michelin és egy Nokian után.)

Gondolom hasonló nyári gumi teszt is volt pár. Érdemes utánajárni, mert nem biztos hogy az olcsó olyan olcsó, és az sem hogy a drága, márkás olyan sokkal jobb.

Link to comment
Megosztás:

Kösz Kösz Kösz

És a másik kérdésem?

Ami az volt, hogy először az első kettőt cserélem később pedig a hátsó kettőt...

Nem fog nagyon lekopni addig a hátsó? :lol: :D

Cat

Célszerű az első kettőt cserélni első körből, aztán mikor megvan az új, amik elöl voltak hátra kerülnek, és előre megint az újakat rakatod.

Aztán minden nagyon okés lesz.Amúgy ha Kecskeméten jársz, akkor ugorj be a Puskin utcára, ott elég jó áron vannak ezek a gumik. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.