Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Ebből kiindulva hogy pillangószelepház takarítás után följebb ment az alapjárat (ahogy te is írtad: mert már nem tömít a kosz), nem lehet hogy mégiscsak falsot szív, mondjuk pont a pillangószelep tengelyénél?

Hát eléggé érik egy komplett szívósor csere. Féktisztítóval jó sokat fújtuk, meg volt, h ecsettel,meg benzinnel kencéztem, de semmi.

Link to comment
Megosztás:

Ebből kiindulva hogy pillangószelepház takarítás után följebb ment az alapjárat (ahogy te is írtad: mert már nem tömít a kosz), nem lehet hogy mégiscsak falsot szív, mondjuk pont a pillangószelep tengelyénél?

Hát a falsnál jóval egyszerűbb volt az oka a magas alapjáratnak.

A pillangószelep állítócsavarja be volt hajtva vagy fél cm-t. Most kihajtottam úgy, hogy csak érinti a pillangószelep tengelyét. Amikor takarítottam nem tűnt fel, hogy volt körben egy kis hézag.

Most 700-750 az alapjárat.

Külön érdekesség volt, amikor elindítottam és a légmennyiségmérőből víz folyt a motor hirtelen lefulladása után. Véletlenül felcseréltem a kartercsövet, meg a vízcsövet.

De már nincs baj. Legalább megnéztem a gyertákat is. :lol: :lol: :lol:

Mégegyszer köszönöm mindenkinek az ötleteket.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Most vettem egy Vectrát 1992-es. Van benne egy gyári riasztó, nem tudom , hogy működik. Kapcsolót, távirányitót nem kaptam hozzá.

Segitséget szeretnék kérni, hol tudnék utánanézni.

Kössz

Amennyire tudom a gyári riasztóhoz nincsen távirányító.

Amúgy innen le tudod tölteni a Vectra magyar nyelvű kézikönyvét, abban le van írva a gyári riasztó működése.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

Egy jó ismerősömnek kelene segítség, BC EPROM-ot tud-e valaki programozni, és van-e hozzá megfelelő adata.

Az autó egy 1.8-as A Vectra - motorkódot majd kitudakolom - amibe utólag lett beépítve a BC, az útjeladő W=1083 típus.

A legjobb megoldás a postázás lenne, természetesen némi honoráriumért.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy jó ismerősömnek kelene segítség, BC EPROM-ot tud-e valaki programozni, és van-e hozzá megfelelő adata.

Az autó egy 1.8-as A Vectra - motorkódot majd kitudakolom - amibe utólag lett beépítve a BC, az útjeladő W=1083 típus.

A legjobb megoldás a postázás lenne, természetesen némi honoráriumért.

Előre is köszönöm.

Nekem Szeles Gabi csinálta, www.eszgab.hu. A paramétereket az opel-infos.de-ről nyertük.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy jó ismerősömnek kelene segítség, BC EPROM-ot tud-e valaki programozni, és van-e hozzá megfelelő adata.

Az autó egy 1.8-as A Vectra - motorkódot majd kitudakolom - amibe utólag lett beépítve a BC, az útjeladő W=1083 típus.

A legjobb megoldás a postázás lenne, természetesen némi honoráriumért.

Előre is köszönöm.

Elvileg ha megvannak a kódok (mondjuk a www.opel-infos.de-ről, ahogy a cartárs is írta), akkor bárhol meg tudják csinálni ahol van Tech1, például márkaszervizben is. Legalábbis nekem ott csinálták anno a Calibrát.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy kis segitségre lenne szükségem. Müszerfal csere volt, fordualtszámmérős került bele, (illetve a 4 izzó helyére led), összedugtuk egy próba hogy minden oké-e összeraktuk. Aztán elindultam vele pár perc mulva kigyulladt a chek lámpa, félre álltam, leállitottam, aztán indit jó volt, majd pár perc mulva megint és igy pár percenként neki áll villágitani... A régi müserfalnál nem volt ilyen probléma. Esetleg csatalkozási hiba csinálhatja ezt? Vagy érdemes lenne egy diagnosztika?

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp érdemes kiolvasni(kivillogtatni) a hibakódot, de nem írtad hogy milyen motor van az autódban és hogy ugyanilyen motorú autóból való-e a fordulatszámmérős műszerfal? Mert ha nem akkor sanszos hogy az útjeladót reklamálja...

C18NZ Delco óraegység volt benne 1083 impulzus számmal. Most Vdo szintugy 1083as számmal, csak a km/h-n nincs csatlakozás mint a Delcon (3polosú szalagcsati). A fordualtszámmérő 7ezerig skálázva, és ugy tünik pontosan mér midnen és müködik midnen, csak gondol egyett és neki áll világitani:S Esetleg csatlakozásnál nem lehet vmi kontakt hiba? Jövőhéten kilesz szedve újra (sajnos 2led elment) pedig 12V-osak voltak, és akkor megpobálunk vmit tenni vele. Amugy egy ilyen hibakiolvasás mennyibe kerül?

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem megvan a gond, ugye nincs meg az a 3 polosú csatlakozó rész, és az miatt villanik fel. Ha átcserélem a km/h- át (remélhetőleg belemegy) és 3 vezetéket ráforrasztok a akkor az ugy megoldható nem? Ugynéztük hogy az egyik a 4esre másik a 3as lábra megy és van egy test.

Link to comment
Megosztás:

C18NZ Delco óraegység volt benne 1083 impulzus számmal. Most Vdo szintugy 1083as számmal, csak a km/h-n nincs csatlakozás mint a Delcon (3polosú szalagcsati). A fordualtszámmérő 7ezerig skálázva, és ugy tünik pontosan mér midnen és müködik midnen, csak gondol egyett és neki áll világitani:S Esetleg csatlakozásnál nem lehet vmi kontakt hiba? Jövőhéten kilesz szedve újra (sajnos 2led elment) pedig 12V-osak voltak, és akkor megpobálunk vmit tenni vele. Amugy egy ilyen hibakiolvasás mennyibe kerül?

A kiolvasás ingyenes, ha te csinálod "kivillogtatod" Diag csati A-B láb összeköt gyújtás ráad és számolni a villogásokat, ha kell van hibakódom.

Szerintem nem kell az egész km órát cserélni, csak az útjeladót átrakni - mint írtad a "W1083" egyezik. A jeladó nélküli órából ki kell törni a fehér takarást és a helyére felcsavarozni a jeladót.

Link to comment
Megosztás:

Öszintén megmondom nem tudom h átlehet-e rakni, nem néztem, majd kövhéten kiveszem megnézem. (Csak a km állás miatt is jó lenne a régi, márha belefog menni) Akkor köszönöm a segitséget:) Ha esetleg ezután se fog majd megszünni a check lámpa, akkor majd megprobálkozok ezzel a villogtatásal.

Link to comment
Megosztás:

Öszintén megmondom nem tudom h átlehet-e rakni, nem néztem, majd kövhéten kiveszem megnézem. (Csak a km állás miatt is jó lenne a régi, márha belefog menni) Akkor köszönöm a segitséget:) Ha esetleg ezután se fog majd megszünni a check lámpa, akkor majd megprobálkozok ezzel a villogtatásal.

A km óra állítátsát egy vékony csavarhúzóval meg lehet oldani, ügyesen befeszítve át lehet forgatni a számtárcsákat.

Link to comment
Megosztás:

A km óra állítátsát egy vékony csavarhúzóval meg lehet oldani, ügyesen befeszítve át lehet forgatni a számtárcsákat.

Na ma szétszedtem, de a Delco km/h nem megy bele a Vdo-ba:S, az útjeladót átlehet tenni de viszont azon a tárcsán nincs ilyen fényvisszaverő:S

Link to comment
Megosztás:

Na ma szétszedtem, de a Delco km/h nem megy bele a Vdo-ba:S, az útjeladót átlehet tenni de viszont azon a tárcsán nincs ilyen fényvisszaverő:S

Sajna nincs több ötletem, esetleg van egy VDO ford mérős óraegységem (C20NE), útjeladó biztos nincs benne mert én is azért ceréltem annak idején.

Jövő héten ha érdekel szétszedem és megnézem vannak-e benne jeladó csíkok.

Link to comment
Megosztás:

Sajna nincs több ötletem, esetleg van egy VDO ford mérős óraegységem (C20NE), útjeladó biztos nincs benne mert én is azért ceréltem annak idején.

Jövő héten ha érdekel szétszedem és megnézem vannak-e benne jeladó csíkok.

OKés köszi! Amúgy a fényvisszaverő csikok mindenkép kellenek a jeladó müködéséhez?

Link to comment
Megosztás:

OKés köszi! Amúgy a fényvisszaverő csikok mindenkép kellenek a jeladó müködéséhez?

Igen kellenek, azoknak a fényvisszaverődéséből keletkezik az útjel. Fényes=jel, fekete=szünet (vagy fordítva?) ez egy impulzussorozat ami arányos a sebességgel.

Link to comment
Megosztás:

Igen kellenek, azoknak a fényvisszaverődéséből keletkezik az útjel. Fényes=jel, fekete=szünet (vagy fordítva?) ez egy impulzussorozat ami arányos a sebességgel.

Köszönöm a segitséged:) Sikerült megoldani, mivel nem lehetett átrakni a tárcsát ezért a mágnest felosztottam 8 részre (tárcsáról átmásolva) és befestettem 8 fekete csikal, összeraktam 3vezetéket ráforrasztottam (kiméregettem melyiekt hova érdemes) és most müxik rendesen (Atynak köszönöm ezuton is):blush:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hali mindenkinek!

90-es vectra 2.0i 8v

3500-as fordulat fölöt kigyullad a motorkontroll lámpa,alatta néhány másodperc után elaszik.

HELP..mi lehet ez?

elöre is köszi...

Kivillogtat? Hátha megmondja mi baja van!

Ha nem megy segítek, de olvass vissza, több helyen is le van írva.

Ha nincs hibakód táblázatod, töltsd le ezt:

http://rapidshare.com/files/193818542/Vectra-A.zip

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Állítólag egy ritka A Vectrám van (1995-ös C20NE, CDX és 5 ajtós) és a következő gondom van vele. Elromlott a vezetőoldali ablakemelő gomb (szerencsére és érdekes módon a bal hátsó felhúzta...), ezért kicseréltem az ablakemelő gombsort, a GM szám ugyanaz. Már beszereléskor gyanús volt, hogy pont a vezetőoldali gomb a legjobb, vagyis valószínűleg javítgatták, cserélgették a 4 gombot. Az új egységgel egyszerre lemegy a vezetőoldali ablak, pedig a régivel rövid gombnyomásra szakaszos volt. A réginél még akksicsere után megsúgták, hogy újra betanítható, azaz felhúzott ablaknál tovább kell nyomni a gombot pár mp-ig felfele és akkor lesz szakaszos, enélkül rögtön lemegy (persze ez csak a vezetőoldalinál működött). Az új kapcsolóegységgel nem tudom betanítani az ablakot, lemegy rögtön, tehát eltér a régitől. Ez mondjuk kevésbé zavar. Ami jobban idegesít, hogy a régivel ajtónyitásra a lehúzott ablakot felhúzta, ha nem is első ajtónyitásra, de másodikra biztos - nem emlékszem pontosan, hogy ez mitől függött. Én ezt gyári és célszerű beállításnak gondoltam, ezért is zavar, hogy az újjal ezt nem csinálja. Nem gondolom, hogy a régi kapcsoló volt rossz, mert az előbbi két funkciójáról én azt gondolom, hogy gyári beállítás volt. Ha valaki tud tanácsot adni ezekkel a furcsa dolgokkal kapcsolatban, akkor írjon. Előre is köszönöm.

Üdv.

Ricsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Állítólag egy ritka A Vectrám van (1995-ös C20NE, CDX és 5 ajtós) és a következő gondom van vele. Elromlott a vezetőoldali ablakemelő gomb (szerencsére és érdekes módon a bal hátsó felhúzta...), ezért kicseréltem az ablakemelő gombsort, a GM szám ugyanaz. Már beszereléskor gyanús volt, hogy pont a vezetőoldali gomb a legjobb, vagyis valószínűleg javítgatták, cserélgették a 4 gombot. Az új egységgel egyszerre lemegy a vezetőoldali ablak, pedig a régivel rövid gombnyomásra szakaszos volt. A réginél még akksicsere után megsúgták, hogy újra betanítható, azaz felhúzott ablaknál tovább kell nyomni a gombot pár mp-ig felfele és akkor lesz szakaszos, enélkül rögtön lemegy (persze ez csak a vezetőoldalinál működött). Az új kapcsolóegységgel nem tudom betanítani az ablakot, lemegy rögtön, tehát eltér a régitől. Ez mondjuk kevésbé zavar. Ami jobban idegesít, hogy a régivel ajtónyitásra a lehúzott ablakot felhúzta, ha nem is első ajtónyitásra, de másodikra biztos - nem emlékszem pontosan, hogy ez mitől függött. Én ezt gyári és célszerű beállításnak gondoltam, ezért is zavar, hogy az újjal ezt nem csinálja. Nem gondolom, hogy a régi kapcsoló volt rossz, mert az előbbi két funkciójáról én azt gondolom, hogy gyári beállítás volt. Ha valaki tud tanácsot adni ezekkel a furcsa dolgokkal kapcsolatban, akkor írjon. Előre is köszönöm.

Üdv.

Ricsi

én arra gyanakszom, hogy az új gombod bennragad egy darabig nyomás után is. talán egy kis alkohol segítene a kontaktust lepucolni, ha hozzá tudsz férni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.