Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

hello mindenki tud nekem valaki valamit erre mondani hogy 31 kód Hall -generátor A gyújtáselosztón ninc s fordulatszámjel? mit takar ez?tom meik a hall generátor benne csak azt nem hogy most hiányik belőle valami mert ien kis sárga valamik jöttek ki mellőle hogy hogykéne annak kinéznie mi alapján méri a jelet köszönöm .Gábor

Link to comment
Megosztás:

hello mindenki tud nekem valaki valamit erre mondani hogy 31 kód Hall -generátor A gyújtáselosztón ninc s fordulatszámjel? mit takar ez?tom meik a hall generátor benne csak azt nem hogy most hiányik belőle valami mert ien kis sárga valamik jöttek ki mellőle hogy hogykéne annak kinéznie mi alapján méri a jelet köszönöm .Gábor

Járt a motor amikor kiolvastad a hibakódokat? Ha nem akkor indítsd be és olvasd ki megint, és ha így is dobja a 31-es kódot, akkor ráérsz parázni. (Ha nem jár a motor akkor ne csodálkozz hogy a gyújtáselosztón nincs fordulatszámjel)

Link to comment
Megosztás:

Járt a motor amikor kiolvastad a hibakódokat? Ha nem akkor indítsd be és olvasd ki megint, és ha így is dobja a 31-es kódot, akkor ráérsz parázni. (Ha nem jár a motor akkor ne csodálkozz hogy a gyújtáselosztón nincs fordulatszámjel)

köszi mert az a problémám megy egy db ig a motor és fogja magát megáll meg nehezen indul meg újak a gyertyák meg most lettek kábelek cserélve azóta csinálja ezt a régi gyertyákat vissza tettem még rosszabb volt pörgetni kellett hogy legyen ereje mitől csinálhatja ezt hogy ha adok nagyobb gázt ugrál néha a motor nekem gyújtást mondott egyik szerelő ismerős de abba mi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy nagy problémám,C20Ne vectra autómata és már jóideje kezdte a hülyeségét,hogy D-be rakva villog a kis (S )betü és nem megy csak 3-as ba tehát service módban. 1-2-3-ast külön tudok váltani meg R-t de amúgy ez a jelenség,néha jó volt de mostanra nem múlik el! Kilámpáztam és a 28-as hiba jött ki (solenoid 2-3)feszültség magas! Hol található ez a solenoid? és mit lehetne tenni ? Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Autórádiót szeretnék tenni Vectránkba, minél kevesebb gány által, de fogalmam sincs, honnan szerezzek ISO csatlakozó-átalakítót hozzá, nem tudom, melyik lehet kompatibilis vele... Olyant, ami direkte A Vectrához lenne, nem találtam... Tudtok segíteni?

Előre is köszi,

PP

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autórádiót szeretnék tenni Vectránkba, minél kevesebb gány által, de fogalmam sincs, honnan szerezzek ISO csatlakozó-átalakítót hozzá, nem tudom, melyik lehet kompatibilis vele... Olyant, ami direkte A Vectrához lenne, nem találtam... Tudtok segíteni?

Előre is köszi,

PP

ha ugyanolyan a gyári és az új rádiód csatija, akkor csak megcseréled a gyújtást és az állandó 12V-ot (KL15 és KL30 asszem). szóljál ha kell, akkor megkeresem, hogy melyik ez a két drót.

Link to comment
Megosztás:

ha ugyanolyan a gyári és az új rádiód csatija, akkor csak megcseréled a gyújtást és az állandó 12V-ot (KL15 és KL30 asszem). szóljál ha kell, akkor megkeresem, hogy melyik ez a két drót.

Hmmm, elgondolkodtattál... Kicsit rágugliztam, aztán kiderült, hogy ordenáré marhaságot kérdeztem ;) Attól, hogy van ez az ISO csodaszabvány, még közel se biztos, hogy a rádión ilyen csatlakozó van...

Egy MNC InnoCD nevű csodát szeretnék betenni (ocsmány, ráadásul kéken világít, de ez a legolcsóbb, amin van USB... Remélem azért nem lesz csalódás...) - de még nincs nálam, semmi infóm nincs így a bekötésről, de biztos adnak hozzá bekötést. Ami 99.5% hogy nem azonos a kocsi csatlakozójával... Próbáltam Vectra csatlakozó lábkiosztását megtalálni, és nem jártam sikerrel... Szétgányolni nem akarom, úgyhogy kéne egy ellendarab, de nem tudom, hol keressek, pár helyen találtam csatlakozókat, de nem vagyok biztos benne, hogy melyik kell, potyára meg nem akarok venni. Nem tudod véletlenül, hogy hol van A Vectrához ilyen?

Már lassan annyi segítséget kértem (és kaptam) itt a fórumon, hogy ég az arcom tőle, de valamiért bénázok mint egy óvodás... Lassan jövök neked egy sörrel ;)

Kicsit megnézegettem a rádió helyét, és a műszerfalborítás mögé beesve megtaláltam az előző tulaj által ottfelejtett napszemüveget ;) Ezek szerint nem volt rádiója neki se... Viszont az antenna csatlakozója le van szakadva, azt is pótolhatom... Űgy tűnik, hogy nem bántak mindig kesztyűs kézzel ezzel a kocsival...

Link to comment
Megosztás:

hello mindenki tud nekem valaki olyanba segíteni hogy Bütykös tengely pozícionáló szenzor ? feszültség túl alacsony ez mit takar mit kéne mérnem a szenzornál? ottkéne 12v nak lennie? c20xe motorom van és mért lehet az hogy elindítom megy egy db ig és megáll de pöcre indul utána is és elakarol vele indulni sebességbe teszem adok neki egyk is gáz 2000 körüli fordulaton és fuldoklik nem akar menni mindig megáll ha picit járatom alaphelyzetbe ugy hogy nyomom a gázt áttmelegszik és semmi gondom sincs vele szinte alapjáraton megindul mitől lehet ez? az elektronika aztirja hogy Bütykös tengely 93 pozícionáló szenzor ? feszültség túl alacsony 13 Lambda szonda ? nincs feszültségváltozás

Link to comment
Megosztás:

...Ami 99.5% hogy nem azonos a kocsi csatlakozójával... Próbáltam Vectra csatlakozó lábkiosztását megtalálni, és nem jártam sikerrel... Szétgányolni nem akarom, úgyhogy kéne egy ellendarab, de nem tudom, hol keressek, pár helyen találtam csatlakozókat, de nem vagyok biztos benne, hogy melyik kell, potyára meg nem akarok venni. Nem tudod véletlenül, hogy hol van A Vectrához ilyen?

;) ... ragasszátok rám a "hét kreténje" cetlit... A németek tudnak, totál ISO csatis a rádió dugasz. 3 perc alatt szereltem be a rádiót a helyére... Amúgy féltem kicsit a Vectra hangszóróitól, hogy esetleg nem jól szólnak, vagy valami baj lesz velük - hát nem... Nagyon szépen szól, már irigylem a feleségemtől ;) Kicsit fel is tekertem - az elviselhető szintnél sokkal sokkal hangosabb is tud lenni...

Amúgy egész jó ez az MNC InnoCD rádiós MP3 lejátszó. Nem high-end, de ilyen pénzért (12.5e volt, 1 év garival, boltból) sokkal kevesebbet vártam tőle, ez egy egész vállalható, élhető mindennapi termék. És szerencsére nam annyira megakék a világítása, mint amennyire a dobozon látszik. Bár kicsit kilóg a Vectra belsőből, de nem ordít róla a bazári kékség...

Link to comment
Megosztás:

hello mindenki tud nekem valaki olyanba segíteni hogy Bütykös tengely pozícionáló szenzor ? feszültség túl alacsony ez mit takar mit kéne mérnem a szenzornál? ottkéne 12v nak lennie? c20xe motorom van és mért lehet az hogy elindítom megy egy db ig és megáll de pöcre indul utána is és elakarol vele indulni sebességbe teszem adok neki egyk is gáz 2000 körüli fordulaton és fuldoklik nem akar menni mindig megáll ha picit járatom alaphelyzetbe ugy hogy nyomom a gázt áttmelegszik és semmi gondom sincs vele szinte alapjáraton megindul mitől lehet ez? az elektronika aztirja hogy Bütykös tengely 93 pozícionáló szenzor ? feszültség túl alacsony 13 Lambda szonda ? nincs feszültségváltozás

az a szenzor (legalábbis az én x20xev-emnél) fent van a szelepdekni bal oldalán, a műanyag takaróidom alatt. három vezeték megy bele (gondolom föld, táp, meg a jel vissza) az lehet nálad kh-s? bár azt nem igazán értem, ha az nem ad jelet, vészüzemmódban el tud menni csak a főtengely jeladójával is.

lehet, hogy a lambdád is kh-s...tudsz keríteni cseredarabot, vagy vkit aki megmérné?

Link to comment
Megosztás:

Valaki ért a villanyhoz? 13,95V az akksin mért feszültség a Vectránknál alapjáraton. Szerintem ez kevés. Magasabb fordulaton pedig inkább lefelé megy ez az érték. Rendben van ez így, vagy kezdjek aggódni? ;)

Valamikor azt tanultam hogy a savas akksi cellafeszültsége 1.7-2.4 volt-ig terjedhet.Ezek szerint jó töltésnél mindenképp 14 volt felett kéne tudni mérni. Nézd át a csatikat a gencsin+az akksi sarukat ! FÉM TISZTÁK LEGYENEK!!! Ha nincs változás,keress autóvill. szerelőt,lehet hogy a dióda sor vacakol. Ez kb 5000 ft. Sok sikert és ne add fel!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Valamikor azt tanultam hogy a savas akksi cellafeszültsége 1.7-2.4 volt-ig terjedhet.Ezek szerint jó töltésnél mindenképp 14 volt felett kéne tudni mérni. Nézd át a csatikat a gencsin+az akksi sarukat ! FÉM TISZTÁK LEGYENEK!!! Ha nincs változás,keress autóvill. szerelőt,lehet hogy a dióda sor vacakol. Ez kb 5000 ft. Sok sikert és ne add fel!

Diódahíd kezd halódni, vagy a generátor vacakol. Általában a diódahíd szokott elmenni de ha nagyon elkapáűl akkor viheti magával az egyéb elektronikákat is ami nem olcsó.

Mielőbb irány az autóviilamosságis vagy a generátor szervíz!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Haló mindenki!

Segítséget szeretnék kérni hátha van valakinek tapasztalata! c20xe motorral szerelt Vectrába a következő Bosch számmal bíró computer van: 0261200191 és a jobb alsó sarokban egy FX felirat. Ebbe bele tudom-e rakni azt a computert (és indul is vele vajon?) aminek a száma: 0261200479 és a job alső sarokban egy nagy GX felirat. Ebben tudnátok nekem segíteni?

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali! Egy kis segitség kellene. Vettem bontott elsőablakemelőt meg kapcsolot, sajna nincs bevezetékelve és nem igazán értem hogy melyik vezeték hova. Nos az ablakszerkezeten iylen vezetékek lognak: kék-piros, zöld-szürke, piros, piros-fehér, barna, barna-fekete.

A kapcsolón pedig: szürke, szürke-fehér, szürke-piros, kék-zöld, piros - ez a zöld csatlakozó.

Zöld-szürke, barna, piros-fehér, fekete, kék-fehér ez pedig a fekete szinű csati.

Valaki tud segiteni akkor osszameg velem, vagy esetleg rajz akármi:) Előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Egy kis segitség kellene. Vettem bontott elsőablakemelőt meg kapcsolot, sajna nincs bevezetékelve és nem igazán értem hogy melyik vezeték hova. Nos az ablakszerkezeten iylen vezetékek lognak: kék-piros, zöld-szürke, piros, piros-fehér, barna, barna-fekete.

A kapcsolón pedig: szürke, szürke-fehér, szürke-piros, kék-zöld, piros - ez a zöld csatlakozó.

Zöld-szürke, barna, piros-fehér, fekete, kék-fehér ez pedig a fekete szinű csati.

Valaki tud segiteni akkor osszameg velem, vagy esetleg rajz akármi:) Előre is köszönöm!!

pic1039726_www.kepfeltoltes.hu_.jpgpic1039755_www.kepfeltoltes.hu_.jpgpic1039727_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Hello mindenkinek!

Kérdésem az lenne, hogy lehet kiszedni az analóg órát? Illetve.hogy ki kell-e szedni az órát ahoz, hogy a fűtés szabályzó gombok világítását ki lehessen cserélni. A szédszedéshez már infóm csak az órához nincs. A világítás kapcsolóhoz is van infóm, de az akkor se tudom megcsinálni, illetve még amikor kihúzom a kapcsolót akkor nem kapcsol be a belső világítás.

Ezek lennének a kérdéseim.

Mindenkinek köszi aki valamit is tud hozzá szólni.

Köszi Balázs

Az orat ugy tudod ki venni h korulote van egy vedo azt le patintod es utana van alul es felul ket akaszto azokat ket csavar huzoval osze nyomod es meg huzod ki fele

elvileg igy ki kell jojon

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Lenne pár kérdésem,1994 x20xev 4x4-es vectrám van és boldog vagyok:) de nem megy a km órám (260-ig osztott)vagyis 1,5 év elteltével egyik reggel elindult és mért 600m-ig majd 55km/ó-nál meg is állt és most is ott van.Idáig gyújtáskor picit rezzent és visszaállt a O-ra.Ha jól tudom az ECU-ból kapja a jelet.A másik kérdés van baloldalt a kűrt felett egy porszívó ami hidegen levegőt fúj be a kipufogó sornál levő valamihez.Ennek mi lehet a szerepe?Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Mi? :D

Ilyen motorkódot nem ismerek (C20XE van meg X20XEV, pont '94 körül volt a váltás, szóval abban az évben még gyártották mindkettőt, de mintha X20XEV-ből nem lett volna 4x4), de ha 260-ig van számozva az órád, akkor az egyik sem lesz az előbbiek közül, hanem inkább Turbo lesz sztem, és akkor meg is oldódott a "porszívó" rejtélye...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.