Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Helló all!

A "porszívó" hideg motornál tol plusz levegőt a motornak emlékeim szerint. A B Omegákba X20XEV motortól rakják ezt a kis ventilátort így elképzelhető, hogy a Vectrába is belekerült. Én úgy tudom ez üzem meleg motornál megáll és onnantól nem tol levegőt de lehet tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Helló all!

A "porszívó" hideg motornál tol plusz levegőt a motornak emlékeim szerint. A B Omegákba X20XEV motortól rakják ezt a kis ventilátort így elképzelhető, hogy a Vectrába is belekerült. Én úgy tudom ez üzem meleg motornál megáll és onnantól nem tol levegőt de lehet tévedek.

Szia!Igen erre gondoltam én is mivel így viselkedik viszont reggel 5 fok-ban kb. 2perc-ig megy.És idáig vagy 1 éve nem ment,de nem igazán volt eltérés a mostanihoz képest .A B vectra-é hasonló volt csak a felfogatást kellett átcserélni stb..Újra kellett gumi csövezni az egészet mert elérett sőt még egy szelepféle is van benne vákuumcsővel,remélem jól raktam össze. Azért gondolom hasznos lehet,pedig most hidegen pici gázzal lehet menni mert befullad ha jobban nyomom.Köszi a választ! :D

Link to comment
Megosztás:

A "porszívó" hivatalos neve szekunderlevegő kompresszor :)

a km-óra a váltó tetejéről kapja a sebességjelet, nem lehet, hogy a bovden vmelyik végénél elfáradt?

Link to comment
Megosztás:

A "porszívó" hivatalos neve szekunderlevegő kompresszor :)

a km-óra a váltó tetejéről kapja a sebességjelet, nem lehet, hogy a bovden vmelyik végénél elfáradt?

Szia!Na akkor ezt is tudom! :) Az óra nem bowdenes jeladós csak nem tudom,hogy az ABS-ről vagy az ECU -ból kapja a jelet.Ehez kellene segítség.Köszi!

Link to comment
Megosztás:

digis műszerfalad van? mert az így csináld és a haynes manual is csak bovdeneset mutat, ami a váltó tetejére megy.

Nem,sima csak elektronikus és 260 ig van osztva.A váltón (F18) le van dugózva gyárilag a kihajtás és csak az osztóműből jön ki egy vezeték ami gombán van.

Link to comment
Megosztás:

Nem,sima csak elektronikus és 260 ig van osztva.A váltón (F18) le van dugózva gyárilag a kihajtás és csak az osztóműből jön ki egy vezeték ami gombán van.

aztán vettem észre, hogy a tiéd 4x4 :)

de a kapcsi rajz alapján nekem abból az jön le, hogy bovden megy a km-órához és ott van egy optikai érzékelő, amiről a motor ECU (és nálad a 4x4 ECU) kapja a sebességjelet. rejtély az autód :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A váltó és kézifékszoknya cseréje közben találtam egy csatlakozót a műanyag burkolat alatt amiről lövésem sincs, hogy mi lehet. Talán elektromos ablakemelőé? (Mechanikus van benne.) Létezhet, hogy be lenne kábelezve előre? Vagy tévúton járok?

A csati fehér színű és 5 láb van benne. Egy sorban 4 a másikban 1.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A váltó és kézifékszoknya cseréje közben találtam egy csatlakozót a műanyag burkolat alatt amiről lövésem sincs, hogy mi lehet. Talán elektromos ablakemelőé? (Mechanikus van benne.) Létezhet, hogy be lenne kábelezve előre? Vagy tévúton járok?

A csati fehér színű és 5 láb van benne. Egy sorban 4 a másikban 1.

Szerintem reális lehet a felvetésed, váltó mögött vannak gyárilag az ablakemelő kapcsolói.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg igen, bár nem írtad milyen motor van az autódban. Én úgy tudom BC csak a 2.0 literes vagy ennél nagyobb motorosokban volt, de lehet tévedek...

Az enyém 1.8-as. Talán van egy-kettő amibe rakhattak, de ezek többnyire külhonból szakadhattak ide.

Találtam képet elektromos ablak kapcsoló csatijáról. Háááát ahhoz nem sok köze van.

Ha tényleg BC akkor meg nem értem az egészet, mert kéne lennie hőmérőnek, meg egyéb műszereknek pl fogyasztásmérő amik ezeket mérik. Továbbá bekukkantottam az óra mögé ahol a kijelző helye lenne, de ott semmit sem találtam.

Hát ki érti ezt???

Link to comment
Megosztás:

"Fogyasztásmérőnek" nem kell lennie, ezt az adatot a motorvezérlőből veszi a BC, valamint attól hogy nincsen külső hőmérséklet érzékelő az autódban, még a BC be lehet kábelezve. Az óra mögött sem biztos hogy találsz valamit, nekem pl. a BC nagy sárga csatija le volt csúszva a kesztűtartó mellé, de olyat is láttam már hogy a rádió fölött volt beszorítva, vagy épp hátul a kábelkötegben bújt meg alig észrevehetően, szóval ne add fel azért ilyen könnyen.

Egy ilyet keress, ha ez megvan, már nyert ügyed van:

51bc_csati.jpg

Annyira nem kicsi, kábé 5 centi széles és 1 centi magas sárga csatinak kell lennie.

Ez meg itt a BC kapcsolójának a csatlakozója a kézifékkarnál (a fehér, a másik kettő a villanyablaké):

img-4778-57824-22693.JPG

Link to comment
Megosztás:

"Fogyasztásmérőnek" nem kell lennie, ezt az adatot a motorvezérlőből veszi a BC, valamint attól hogy nincsen külső hőmérséklet érzékelő az autódban, még a BC be lehet kábelezve. Az óra mögött sem biztos hogy találsz valamit, nekem pl. a BC nagy sárga csatija le volt csúszva a kesztűtartó mellé, de olyat is láttam már hogy a rádió fölött volt beszorítva, vagy épp hátul a kábelkötegben bújt meg alig észrevehetően, szóval ne add fel azért ilyen könnyen.

Egy ilyet keress, ha ez megvan, már nyert ügyed van:

http://kephost.com/images/51bc_csati.jpg

Annyira nem kicsi, kábé 5 centi széles és 1 centi magas sárga csatinak kell lennie.

Ez meg itt a BC kapcsolójának a csatlakozója a kézifékkarnál (a fehér, a másik kettő a villanyablaké):

http://data.motor-talk.de/data/galleries/9...57824-22693.JPG

Ez alapján akkor csak annyi lenne a dolgom, hogy szerzek egy kijelzőt, meg egy "agyat" és mindegyiket rádugom a megfelelő csatira?

Vajon más köbciből való jó lehet? Gondolom a kijelző univerzális, csak a computer részében lehet eltérés?

Link to comment
Megosztás:

Agyat? :)

A BC "kijelzője" maga a computer, szóval igazából annyi a dolgod hogy azt rádugd erre a sárga csatira, illetve a kézifék alatti másik csatira meg a gombokat amivel majd a BC funkcióit kapcsolgatni tudod (ehhez ki kell vágni a középkonzolból a kézifék melletti érmetartót mert a gyári kezelőgombok annak a helyére pattannak be), illetve ha nincsen akkor a külső hőmérséklet érzékelőt kell még rádugni a motortérben levő csatira.

Amennyire tudom az összes négyhengeres modell (Calibra, Vectra) BC-je csereszabatos egymással (V6-é illetve Omega/Senator BC-je nem jó), legfeljebb ahhoz hogy pontos legyen, a hátuljában levő EPROM-ot kell kicserélni (körömnyi fehér bigyó a BC hátoldalán), illetve Tech1-el fel kell programozni, de ehhez meg kell a megfelelő kód amit a netről lehet levadászni.

Link to comment
Megosztás:

Agyat? :)

A BC "kijelzője" maga a computer, szóval igazából annyi a dolgod hogy azt rádugd erre a sárga csatira, illetve a kézifék alatti másik csatira meg a gombokat amivel majd a BC funkcióit kapcsolgatni tudod (ehhez ki kell vágni a középkonzolból a kézifék melletti érmetartót mert a gyári kezelőgombok annak a helyére pattannak be), illetve ha nincsen akkor a külső hőmérséklet érzékelőt kell még rádugni a motortérben levő csatira.

Amennyire tudom az összes négyhengeres modell (Calibra, Vectra) BC-je csereszabatos egymással (V6-é illetve Omega/Senator BC-je nem jó), legfeljebb ahhoz hogy pontos legyen, a hátuljában levő EPROM-ot kell kicserélni (körömnyi fehér bigyó a BC hátoldalán), illetve Tech1-el fel kell programozni, de ehhez meg kell a megfelelő kód amit a netről lehet levadászni.

Köszönöm az infókat! Én ehhez nagyon analfabéla vagyok. :)

Egyenlőre megpróbálok ezek alapján a végére járni a dolgoknak. Ha van valami úgyis jelentkezem.

Link to comment
Megosztás:

HEllo, azt szeretném kérdezni, hogy egy Vectra A 2.0i-be milyen teljesítményű akksit érdemes rakni. Ugye elég a 45Ah-ás?

Gépkönyve szerint 36/44/55/60/70 van, amelyből számomra nem sok derül ki!

Szia!Egy 55Ah legalább kellene!Itt a tél kell fűteni,ablakot törölni,világítani.És reggel indítani ez nagy fogyasztás a generátornak és hát persze az akkunak! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Még mindíg a BC sárga csatiját vadászom! Már kibeleztem az egész középkonzolt, vátó és kézifék "boxot", a kesztyűtartót, de még mindíg semmi! Azt kérdezném, hogy annak a sárga csatlakozós kábelnek mi van a másik végén, és az merre van?

Csak tippelem, hogy a motorvezérlőhöz lehet kötve. De azt sem tudom, hogy egy másik csatlakozóval, vagy pedig direktbe?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Még mindíg a BC sárga csatiját vadászom! Már kibeleztem az egész középkonzolt, vátó és kézifék "boxot", a kesztyűtartót, de még mindíg semmi! Azt kérdezném, hogy annak a sárga csatlakozós kábelnek mi van a másik végén, és az merre van?

Csak tippelem, hogy a motorvezérlőhöz lehet kötve. De azt sem tudom, hogy egy másik csatlakozóval, vagy pedig direktbe?

Előre is köszi a válaszokat!

Ahány kábel annyi felé megy, ahogy írtad a motorvezérlőhöz is megy kettő - jobb oldali lábtérhez. Ha nincs bent a csati meg lehet oldani egyedileg is, ha nincs csatid külön a floppylemez csatlakozója ha elvágod a megfelelő lábhosszra akkor passzol a BC-re.

Kábeleket meg végig lehet fűzni. Ha kell bekötési rajz innen letöltheted:

http://rapidshare.com/files/193819277/Vect...apcs-rajzok.pdf

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.