Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

  • 1 month later...
Sziasztok!

Tegnap sikerült letörnöm az antennámat az autómról. :-( (91-es A Vectra 5 ajtós).

Az a kérdésem, hogy szerintetek az F Astra antennája jó hozzá?

Haver bontott egy F Astrát és akkor megvenném tőle.

Előre is köszi a választ! Üdv!

szerintem szedd ki a tiéd, gondolom úgyis lecseréled és hasonlítsd össze. lehetséges, hogy egyezik, de ez nem 100%.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Olyan problémám akadt a Vectra A C20ne-mel,hogy mióta hengerfejtömítést cseréltem rajta,meg megtakarítottam mindent(alapjárati motort,szívósort stb.)azóta olyat csinál,hogy 1500-1700-as fordulaton tartja a fordulatot 2-3percig aztán visszaáll,de nem beindítás után,hanem meleg motornál.....Nagyon gáz dugóban,mert melegíti a vizet.....

Kivillogtattam a hibakódot és 57-es volt,ami azt jelenti,hogy alapjárati vezérlőszelep fesz.túl magas!!!De ez nem segít,mert mitől magas???

Csináltam egy olyat,hogy járó motornál lehúztam az alapjárati motor csatiját és amikor visszadugom,akkor abban a pillanatban beáll alapjáratra!

Sztetek mi lehet????

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap sikerült letörnöm az antennámat az autómról. :-( (91-es A Vectra 5 ajtós).

Az a kérdésem, hogy szerintetek az F Astra antennája jó hozzá?

Haver bontott egy F Astrát és akkor megvenném tőle.

Előre is köszi a választ! Üdv!

Üdv nemrég rendeltem Ebayről ilyet:

Kattints Ide!

Itt azt írják, hogy Astrához is jó. Szerintem jó lesz, de az összehasonlítás a biztos.

Link to comment
Megosztás:

Kivillogtattam a hibakódot és 57-es volt,ami azt jelenti,hogy alapjárati vezérlőszelep fesz.túl magas!!!

Üdv!

Motronic rendszerben az 57-es hibakód nálam "Alapjáratimotor feszültség túl alacsony".

dyrasen is hasonló problémával küzd, igaz az C20XE...

Link to comment
Megosztás:

Ultrahangos tisztítóban tisztítottam meg alkoholban...úgy, hogy az elektronika részt nem lepte el az izopropil alkohol!

Mire gondolsz?

Kb 300Km-t mentem vele azóta!!!!

Arra tippeltem, hogy betojt az elektronika a tisztításkor, de szerintem akkor az jó.

Viszont ahogy írtam feljebb az 57-es hibakód az alacsony feszkót ír nekem. Minden kábel rendben van? Minden vissza lett felújításkor dugva mindenhova?

Link to comment
Megosztás:

Arra tippeltem, hogy betojt az elektronika a tisztításkor, de szerintem akkor az jó.

Viszont ahogy írtam feljebb az 57-es hibakód az alacsony feszkót ír nekem. Minden kábel rendben van? Minden vissza lett felújításkor dugva mindenhova?

Sztem vissza lett dugva minden, nem láttam semmi lemaradt dolgot....

Én gondoltam testhibára,hogy a testkábelek nem érintkeznek,de azok is rendben vannak,meg mozgattam a kábeleket és nem áll vissza az alapjáratom....semmire..

Link to comment
Megosztás:

Arra tippeltem, hogy betojt az elektronika a tisztításkor, de szerintem akkor az jó.

Viszont ahogy írtam feljebb az 57-es hibakód az alacsony feszkót ír nekem. Minden kábel rendben van? Minden vissza lett felújításkor dugva mindenhova?

Majd átnézem mégegyszer a kábelezést,de sztem semmi nem maradt le...

Link to comment
Megosztás:

Arra tippeltem, hogy betojt az elektronika a tisztításkor, de szerintem akkor az jó.

Viszont ahogy írtam feljebb az 57-es hibakód az alacsony feszkót ír nekem. Minden kábel rendben van? Minden vissza lett felújításkor dugva mindenhova?

Jó lenne vkivel összefutni és kipróbálni egy másik alapjáratival, és akkor el tudnám oszlatni az alapjárati motor hibáját....igazából 10perc se lenne az egész!

És az is kiderülne,hogy a másik autóval is azt csinálja-e....

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne vkivel összefutni és kipróbálni egy másik alapjáratival, és akkor el tudnám oszlatni az alapjárati motor hibáját....igazából 10perc se lenne az egész!

És az is kiderülne,hogy a másik autóval is azt csinálja-e....

Jaja! Ez lenne a legbiztosabb módszer! Ha jó az alapjárati moci, akkor meg lehetne tovább keresgélni.

Nekem ezért van mákom otthon, mert Párocskámnak is X20XEV dohog a Vekijében...

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy könnyű!!!! :D

Az tuti :lol:

Volt már olyan, hogy megnéztem a másikban, hogy hogy is van abban :lol:

Nah de többekközött ezért is vettem ilyen mocis Vekit, mert ezt már ismerem.

Várjuk a fejleményeket és ha még eszembe jut valami akkor kajabálok :(

Link to comment
Megosztás:

Az tuti :lol:

Volt már olyan, hogy megnéztem a másikban, hogy hogy is van abban :lol:

Nah de többekközött ezért is vettem ilyen mocis Vekit, mert ezt már ismerem.

Várjuk a fejleményeket és ha még eszembe jut valami akkor kajabálok :(

Egy kedves bontós adott kipróbálásra egy alapjárati motort,de nem ez volt a probléma,mert azzal is produkálta a hibát!!!!

Más ötlet? :D

Link to comment
Megosztás:

Egy kedves bontós adott kipróbálásra egy alapjárati motort,de nem ez volt a probléma,mert azzal is produkálta a hibát!!!!

Más ötlet? :lol:

NE-nél érdekesen van megoldva a levegő-csövezés. Járó motornál mozgasd meg a gumicsöveket, nem e szív valahol falsot! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.