Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

NE-nél érdekesen van megoldva a levegő-csövezés. Járó motornál mozgasd meg a gumicsöveket, nem e szív valahol falsot! :lol:

Megoldódott a probléma! Csak az egyik testkábel volt oxidált,lecseréltem a sarut rajta és azóta jó!!!!

Most más problémám van ha nagy gázzal gyorsítok akkor felvillan a motorhiba lámpa és égve is marad,újbóli beindításnál már nem világít!

Kivillogtattam a hibakódot és 38-ast dobott(Lambda szonda áramkör feszültség alacsony(keverék szegény))

Ez mit jelent? mi lehet a rossz?

Mocskos lenne az injectorom??? Mert alapjárati fordulatszámom stabil,de nem jár rendezetten a motor......a kipufogógáz is olyan szaggatottan jön a kipufogón,mint,ha 2ütemű lenne! :lol:

Amúgy meg megy rendesen, gyorsításkor sem torpan be.....

Link to comment
Megosztás:

Lehet,hogy a hengerfej felújjításkoz a hengerbe bekerült olaj,ami kb az első 30Km-en kiégett,de addig egy BKV buszt szégyenbe hajtott a füstöléssel lerakódott a lambdaszondámon és ez a baj?

Az injectoraimat takarítottam a motor összerakása előtt ultrahangos tisztítóvan izopropil alkoholba merítve....Lehet,hogy leválasztott benne vmit???és most az dugította el?Bár nem rángat az autó ezért sem gyanakszom az injectorokra....

Link to comment
Megosztás:

Lehet,hogy a hengerfej felújjításkoz a hengerbe bekerült olaj,ami kb az első 30Km-en kiégett,de addig egy BKV buszt szégyenbe hajtott a füstöléssel lerakódott a lambdaszondámon és ez a baj?

Az injectoraimat takarítottam a motor összerakása előtt ultrahangos tisztítóvan izopropil alkoholba merítve....Lehet,hogy leválasztott benne vmit???és most az dugította el?Bár men rángat az autó ezért sem gyanakszom az injectorokra....

Ennyitől nem adja fel egy lambdaszonda, ennél jóval többet kibír, főleg, ha nem csak hidegen járkálsz az autóval.

Szerintem ha ezt a kódot dobja, akkor tuti, hogy valami gond van vele, valószínűleg már csereérett.

Azért a lambda csatit meg a kábeleit is nézd meg nincs e valami szakadás mielőtt cseréled (sajna eléggé szabadon van a vezetéke gyárilag is).

Link to comment
Megosztás:

ha lehuzod a lambdaszondád akkor is ezt csinálja mert nekem szakatt volt és ment minden ugyan ugy mint máskor csak ha jobban pörgettem kiatta a hibakódot

Megpróbálom,ha legközelebb is dobja a hibát!!!

Bár tegnap tankoltam bele 98-ast és akár hogyan pörgettem nem csinálta!!!!

Teszem hozzá a hiba alatti benzin(95) egy Nógrád megyei kis falu kis kútjáról származott!!!! :lol:

Lehet,hogy ez volt a hiba oka!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos, egy C16NZ Vectra a gépem, mostanában betegeskedik. :lol: 1992-es évjárat, 320.000 km.

A tünetek: indításkor felpörög, majd szabálytalan az alapjárat, amíg 1 perc múlva vészprogramra nem kapcsol.

Ill. menet közben is előfordul, hogy amikor üresbe teszem felpörög (néznek is rám a lámpánál). ;) Ez akkor, ha simán indul, mondjuk ha meleg a motor.

Erőtlen is kissé, nyomom a gázt és gondolkodik, menjek vagy ne menjek, viszont egyszer csak elindul, pedig nem is nyomom neki jobban.

Hibakódjai: 45 lambda-szonda benzin-levegő keverék dús ill. mától már 42 is elektronikus gyújtásállítás nem működik (ma kipucoltam az alapjárat állító motort, elég koszos volt; de az injektort is kitisztogattam a múlt héten, hátha segít)

Az egyik szaki szerint a lambda-szonda hibajelet kb. 15 más hiba is kiválthatja. :)

Most jobban állok idővel, mint pénzel, ezért megpróbálok itthon minden hibát végig zongorázni, hátha csoda lesz belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos, egy C16NZ Vectra a gépem, mostanában betegeskedik. :lol: 1992-es évjárat, 320.000 km.

A tünetek: indításkor felpörög, majd szabálytalan az alapjárat, amíg 1 perc múlva vészprogramra nem kapcsol.

Ill. menet közben is előfordul, hogy amikor üresbe teszem felpörög (néznek is rám a lámpánál). ;) Ez akkor, ha simán indul, mondjuk ha meleg a motor.

Erőtlen is kissé, nyomom a gázt és gondolkodik, menjek vagy ne menjek, viszont egyszer csak elindul, pedig nem is nyomom neki jobban.

Hibakódjai: 45 lambda-szonda benzin-levegő keverék dús ill. mától már 42 is elektronikus gyújtásállítás nem működik (ma kipucoltam az alapjárat állító motort, elég koszos volt; de az injektort is kitisztogattam a múlt héten, hátha segít)

Az egyik szaki szerint a lambda-szonda hibajelet kb. 15 más hiba is kiválthatja. :)

Most jobban állok idővel, mint pénzel, ezért megpróbálok itthon minden hibát végig zongorázni, hátha csoda lesz belőle.

háát...szokásos dolgok: vákuumrendszer ellenőrzés szivárgásra, gyújtókábelek, gyertyák, elosztó csekkolása, vízhőmérséklet-érzékelő...majd a többiek még írják az okos dolgokat ;)

Link to comment
Megosztás:

Elosztót, kábeleket és a gyertyákat átnéztem, rendben van mind.

A csöveket megszorítottam, ami lazább volt, abból vágtam le egy kicsit és szorosan tettem vissza.

Kevéske benzinnel rápermeteztem nem pörgött fel, talán nem szív falsot.

A vízhőmérőt még nem teszteltem.

Még nincs javulás. :lol:

Ez a motor előfordul Astrában is?

Jut eszembe a fojtószelep hármat kattan kb. fél sec. különbséggel, amikor visszaengedem. :) Amikor kicsit ráhúzom a gázt egyből kattan.

Link to comment
Megosztás:

Elosztót, kábeleket és a gyertyákat átnéztem, rendben van mind.

A csöveket megszorítottam, ami lazább volt, abból vágtam le egy kicsit és szorosan tettem vissza.

Kevéske benzinnel rápermeteztem nem pörgött fel, talán nem szív falsot.

A vízhőmérőt még nem teszteltem.

Még nincs javulás. :lol:

Ez a motor előfordul Astrában is?

Jut eszembe a fojtószelep hármat kattan kb. fél sec. különbséggel, amikor visszaengedem. :) Amikor kicsit ráhúzom a gázt egyből kattan.

Főkéntastrákban volt ez a motor!!!!

Amikor lámpánál felpörög próbáld meg állat módjára gyorsan pumpálgatni a fékpedált,ha levegőrendszeri a hiba,akkor lehet,hogy le megy alapjáratra...

Most én is hasonló hibával küszködöm!!!!

Már minden jónak tűnik az autómon,csak az alapjáratom nem az igazi!!!

Nagyon stabilan áll a fordulatszám az óra szerint,de a motor nem erről árulkodik, mint írtam is előbb, rázkódósan járr alapjáraton,de egy kicsivel nagyobb fordulaton meg szépen, a kipufogógáz is lüktetve áramlik ki,mint a motor járása.

Vkinek ötlete?

Ja és néha megint megemeli a fordulatot...azt tapasztalom,hogy ha 1500-as fordulat alatt nyomom ki a kuplungot akkor alapjáratra áll be,ha nagy gázról veszem el a gázt és nyomom ki akkor marad úgy 1600-1700-as fordulaton!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.