Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? 95-ös Vectra C18NZ motorkóddal.

Elinduláskor minden rendben, majd pár kilóméter után kanyarban visszaváltás, alapjárat beesik 500 alá,

motorellenőrző lámpa kigyulad és az alapjárat tovább esik annyira, hogy a fordulatszámmérő szinte ki sem mozdul.

Ha megállok és leállítom, majd újraindítom, ismét tökéletes minden.

A hibakódot kivillogtattam, a 24-es hibakódot adta ki. (Útszakaszjeladó, nincs jel)

Ha valaki tudja hogy ennek mi köze a motorvezérléshez és mit lehet vele kezdeni, kérem segítsen.

Link to comment
Megosztás:

Helló. Izzítással kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni!

Az autó: Opel Vectra A 1.7D

A probléma: Főleg hideg motornál nem izzít elég ideig az autó kb 2-3 másodpercig tart az izzítás és ezért nagyon nehezen is indul! A gyertyákat megnéztem eggyenként és mindd tökélletesen működik ha adok neki áramot.

Én az izzító relére gyanakszom de nem tudom hogy tudnám leellenőrizni a működését! Fölöslegessen meg nem akarok venni 12000 Ft-ért egy új relét!

Valaki tudna segíteni nekem?

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kiolvasnom a hibákat:

Automata váltó hiba: 42 Nyomásszabályzó szolenoid (rövidzárlat)

Ez javítható otthon (persze megfelelő körülmények között)? vagy csak szakszervíz....?

Motorhibakód:

ez a hiba csak időnként 1-1 pillanatra van..

13 Lambda szenzor - szakadt áramkör

Ennek a vezetéknek szokott lenni tipikus kontakthiba helye, vagy bárhol lehet?

a válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? 95-ös Vectra C18NZ motorkóddal.

Elinduláskor minden rendben, majd pár kilóméter után kanyarban visszaváltás, alapjárat beesik 500 alá,

motorellenőrző lámpa kigyulad és az alapjárat tovább esik annyira, hogy a fordulatszámmérő szinte ki sem mozdul.

Ha megállok és leállítom, majd újraindítom, ismét tökéletes minden.

A hibakódot kivillogtattam, a 24-es hibakódot adta ki. (Útszakaszjeladó, nincs jel)

Ha valaki tudja hogy ennek mi köze a motorvezérléshez és mit lehet vele kezdeni, kérem segítsen.

van hozzá köze elég sok . pl. ha mész motorféken akkor ő mondja hogy gurulunk , de a poti a folytószelepnél is beszéli hogy nem nyomja a gazda gázt az ecu meg mérlegel hogy gurulunk ,nem nyomja a gázt, ergo elveszem az alapjárati anyagot is akkor mert minek az feleslegesen .

szóval cseréld ki egy bontottra mert az új az horror .

fejegységet nem cseréltetek mostanában ?? :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy ideje mar olvasgatom a forumot, de most szolok hozza csak eloszor. Azaz kerdezek, remelem nem nagy hulyeseget :)

Vasaroltam egy fejegyseget. A reginek kinyiffant a CD lejatszoja... Mikor kiszenvedtem a helyerol a regi fejegyseget, olyat lattam, mint meg soha... az ISO csatlakozot egy hentes levagta, megtoldotta es a radio csatlakozojara forrasztotta a vezetekeket... Remelem nem mindennapos az ilyen hentesmunka.

Egy kics bosszankodas utan elmentem es vettem csatlakozot, csupasz vezetekekkel es neten telalt calibra/vectra elektromos rajzabol nehany ora alatt sikerult kihamoznom, mit hova kell majd kotnom.

Ezzel kapcsolatban lenne kerdesem, mivel nem tudom milyen lehet a gyari csatlakozoja a vectranak. Mi a szerepe a kek-piros ill. a barna-lila vezeteknek? Ezeket most csak leszigeteltem, mert ugy tunt anelkul is fog szolni a dolog. Ha lesz idom megprobalom kimerni, hatha rajovok. Kek-piroson ugysejtem a sebessegel kapcsolatos feszultseget kell keressek. Barna-lila rajz szerint pedig riasztoba vegzodik. Ez a riaszto fele erzekelest var hogy lopjak-e a cuccot, vagy a riasztotol kapok infot az allapotarol?

Talan nem en vagyok az egyetlen akinek vacak az antennaja, de majd ki szeretnem cserelni egy mukodo motorosra a mostanit. Neten talaltam mtoros antennat, elfogadhato aron, de gyanitom, hogy nem fogom tudni a gyari entenna helyere beszerelni, mert nem csak egy sima lemezre lehet az ilyet fogatni. Hol tudok elfogadhato aron emgfelelo antennat talalni?

Meg egy utolso kerdesem lenne csak most hirtelen :) A fejegyseg most az eredeti bekotes alapjan csak gyujtas alatt mukodik. Olvastam forumokon, hogy egyes autotipusoknal gyujtas levetele utan kb 20 perc mulva kikapcsol a radio magatol. Az ilyet a fejegysegnek kellene tudnia vagy az auto elektronikaja tartja meg 20 percig feszultsegen az ISO csatlakozo gyujtas vezeteket?

Bocsi, hogy ilyen hosszura sikerult, remelem nem farasztottam senkit...

Udv: frankie

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy olyan problémám hogy az autóban lévő kábelekről kellene tudnom valymicske infot.

Tehát: A magnó bekötésénél a kábelek szine mi mit jelent,ugyanis ki lett vágva az EURO csatlakozo.

Opel Vectra A

Nekem is ki volt vagva a csati, ujat kellett a helyere forrasztanom.

A csatlakozo labkiosztasa: http://misa.peugeot205klub.hu/forum/iso_au..._csatlakozo.htm

"A" csatlakozó a tápellátás

A1 Telefon némítás/Mute (ezt a fejegyseg külön vezeteken várja, legalábbis az én fejegységemnél: KENWOOD)

A2

A3

A4 Akku +12 (piros, vastagabb a többinél)

A5 Erősítő (Remote) vagy antenna vezérlés (piros-fehér)

A6 Illumination/Dimmer (zöld-szürke)

A7 Gyújtásvezérelt +12V (fekete)

A8 Föld Akku - (barna, pirostol is vastagabb)

"B" csatlakozó a hangszóróké

B1 Jobb Hátsó + (fehér vezeték a kocsiban)

B2 Jobb Hátsó - (fehér-barna)

B3 Jobb Első + (sárga)

B4 Jobb Első - (sárga-barna)

B5 Bal Első + (kék)

B6 Bal Első - (kék-barna)

B7 Bal Hátsó + (szürke)

B8 Bal Hátsó - (szürke-barna)

Ezután maradni fog kettö vezeték szabadon: barna-lila ami a riasztoval kapcsolatos és kék-piros ami talan a sebesseget mutatja (nem vagyok tökéletesen biztos benne). Én egy hete kötöttem be a fenti szerint és szól. Bár nekem majd át kell drótozni, hogy a fekete gyujtásvezérlés nélkül kapja állandóan a kocsi a pirosrol a +12 V-ot, mert igy gyujtás nélkül nem szól. Bár az elektromos rajz szerint már az kulcs egyes állásában is kellene mülödjön...) A kocsim 94es Vectra A 93 elöttiben lehet más a kábelköteg.

Remélem tudtam segiteni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ki volt vagva a csati, ujat kellett a helyere forrasztanom.

A csatlakozo labkiosztasa: http://misa.peugeot205klub.hu/forum/iso_au..._csatlakozo.htm

"A" csatlakozó a tápellátás

A1 Telefon némítás/Mute (ezt a fejegyseg külön vezeteken várja, legalábbis az én fejegységemnél: KENWOOD)

A2

A3

A4 Akku +12 (piros, vastagabb a többinél)

A5 Erősítő (Remote) vagy antenna vezérlés (piros-fehér)

A6 Illumination/Dimmer (zöld-szürke)

A7 Gyújtásvezérelt +12V (fekete)

A8 Föld Akku - (barna, pirostol is vastagabb)

"B" csatlakozó a hangszóróké

B1 Jobb Hátsó + (fehér vezeték a kocsiban)

B2 Jobb Hátsó - (fehér-barna)

B3 Jobb Első + (sárga)

B4 Jobb Első - (sárga-barna)

B5 Bal Első + (kék)

B6 Bal Első - (kék-barna)

B7 Bal Hátsó + (szürke)

B8 Bal Hátsó - (szürke-barna)

Ezután maradni fog kettö vezeték szabadon: barna-lila ami a riasztoval kapcsolatos és kék-piros ami talan a sebesseget mutatja (nem vagyok tökéletesen biztos benne). Én egy hete kötöttem be a fenti szerint és szól. Bár nekem majd át kell drótozni, hogy a fekete gyujtásvezérlés nélkül kapja állandóan a kocsi a pirosrol a +12 V-ot, mert igy gyujtás nélkül nem szól. Bár az elektromos rajz szerint már az kulcs egyes állásában is kellene mülödjön...) A kocsim 94es Vectra A 93 elöttiben lehet más a kábelköteg.

Remélem tudtam segiteni.

KÖSZÖNÖM SZÉPEN

Holnap megprobálom bekötni!!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Helló!

Műszeróra-csokrot cseréltem a kocsimba. A régin nem volt fordulatszámmérő, az újon van. Hogy lehetne rábírni, hogy mérje is a fordulatot? A kocsimban nincs computer (vectra 1.4+karbi)!!!

Jó lenne ha meg lehetne valogy oldani. A műszeróra száma elvileg w1083.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Műszeróra-csokrot cseréltem a kocsimba. A régin nem volt fordulatszámmérő, az újon van. Hogy lehetne rábírni, hogy mérje is a fordulatot? A kocsimban nincs computer (vectra 1.4+karbi)!!!

Jó lenne ha meg lehetne valogy oldani. A műszeróra száma elvileg w1083.

Köszi

A gyujtótrafó 1-es lábáról tudod levenni a jelet, amit a műszercsoport 16 pólusú csatijának 8-as lábára kell illeszteni. Meglehet, hogy ki is van építve a vezeték az óracsoporttól az első csatiig. Keress a csati egyik sarkán zöld szinű vezetéket.

Link to comment
Megosztás:

A gyujtótrafó 1-es lábáról tudod levenni a jelet, amit a műszercsoport 16 pólusú csatijának 8-as lábára kell illeszteni. Meglehet, hogy ki is van építve a vezeték az óracsoporttól az első csatiig. Keress a csati egyik sarkán zöld szinű vezetéket.

köszi, hétvégén kipróbálom :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A vectram van c20xe.Olyan gond van vele mostanában ,hogy néha rájön és menetközben megáll.Olyan is volt már ,hogy nehezen akart beindulni vagy be sem indult.Mostanában azt csináltam ilyenkor ,hogy akkumlátor sarut pár percre leveszem és úgy indítom be(ez kétszer bejött).Azt akarom megtudni ,hogy van ebben az autóban indításgátló és annak valami vezérlőmodulja és az tud-e így szivatni engem.Ezt abból gondolnám ,hogy az elektromos ablak és a központizár is nagyon fura dolgokat produkál és arra gondoltam ,hogy egy modul vezérli ezeket ami esetleg bekrepált.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szia Minden kedves Opelosnak...:)Nagy kérdésem lenne és csak mellesleg friss hús :)vagyok itt.Elektromos jellegü.Vectra 2000-em van amit egyébként imádok.A fedélzeti néha meggajdul..Gyujtás ráadáskor hol megy és csak a megtehető kilómétert nem irja ,vagy nem is megy és "pr06"hibakód jelenik meg nem tudja valaki véletlen mi lehet a bibi?

Köszz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.