Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

De csak a műszer, vagy az alapjárat is ingadozik vele együtt?

Csak a műszer volt most már van motorlámpa is illetve alapjárat motor hol működik hol nem. Motort cseréltem de semmi. Vmi elektromos baj lesz jeladó ilyesmi csak nem tudom hogy is kell pontosan kivillogtatni. 

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Vectra A / Calibra BC avagy Board Computer (Fedélzeti Computer) beszerelése teljesen az alapoktól!

Nos sziasztok!

Mivel senki sem válaszolt a kérdésemre, nekiálltam nulláról és alapok nélkül én megcsinálni, nem kevés izzadsággal, utólag belegondolva marha egyszerű az egész folyamat, ha valaki egy kicsit is ért a kocsijához.

A leírásom gyárilag nem előkészített / nem előre bekábelezett Vectra A / Calibra jó.

Szükségünk lesz minden esetben a BC-be bemenő csatlakozóra vagy egy floppy meghajtó szalagkábelére levágva méretre. (inkább próbáljuk meg az elsőt beszerezni) és a BC kapcsolójára amit a kézifék középbox-ba tudod belefaragni az érmetartó helyére.

Sorban leírom a BC kábeleinek színét és,hogy azt mivel kell összekötnöd.

Kapcsoló vezetékei: (ha megvan a kapcsoló csatija is akkor csak rádugod és a levágott végeit kötöd össze a BC-vel)
Barna-sárga (Kapcsoló föld) kapcsoló barna-sárga vezetékével kell összekötnöd.
Barna-Fekete (Kapcsoló - perc) kapcsoló barna-fekete vezetékével kell összekötnöd.
Barna-piros (Kapcsoló - Léptetés - Homorú) - kapcsoló barna-piros vezetékével kell összekötnöd.
Barna-kék (Kapcsoló - óra) - kapcsoló barna-kék vezetékével kell összekötnöd.
Barna-fehér (Kapcsoló - Start gomb - Domború) - kapcsoló barna-fehérjével kösd össze.

Analóg óra régi csatlakozói:
Barna (Föld) belőle kettő is van nyugodtan kösd össze és az analóg óra barna színű vezeték csatijával össze is lehet kötni.
Fekete (Gyújtás pozitív) legegyszerűbb, ha a szivargyújtóra ráforrasztassz egy kábelt és azt ezzel összekötöd (persze a pozitív felére).
Piros (Folyamatos pozitív) - Ezt kösd össze az analóg óra fekete színű vezeték csatijával.
Szürke-fekete (BC világítás) - kösd össze az analóg óra csatijai közül még egy üresen maradt csatlakozóval.

Külső hőmérséklet érzékelő: (szerezz be egy gyárit kábellel csatlakozóval együtt és kösd össze szín szerint, ha nincs, próbálgasd ki egyik másik oldalt, ha mér akkor jól kötötted be)
Kék (Külső hőmérséklet érzékelő) - külső hőmérséklet érzékelő egyik szála
Kék-fehér (Külső hőmérséklet érzékelő) - külső hőmérséklet érzékelő másik szála

Diagnosztika: (fölösleges bekötni, hagyd szabadon)
Barna-vörös (Diagnosztikai jel)
Barna-fehér (Diagnosztikai jel - adatkezelés)

ECU melletti csatlakozók (Anyós ülés - jobb oldalt Computer - ECU melletti sorkapcsok):
Vörös-fehér (AC relé vagy másnéven üzemanyagszivattyú relé) (87 vagy 87B), ECU melletti legnagyobb sorkapocs, piros-kék vezetékével kell összekötnöd, amiből kettő is van, teljesen mindegy melyikre kötöd rá.
Fekete-barna (Fogyasztás jel) - Az ECU melletti szürke sorkapocs, amibe megtalálod a fekete-barna kábelt és nem jön ki a sorkapocsból tovább (5 PIN; pont középen minden irányban).

KM óra mögötti csatlakozó: (KM órát ki kell szedni a helyéről és a nagyobbik csatlakozóba kell összekötni a két kábelt, 3 és 7 PIN, szín szerint)
Fontos, ha a km órán a spirál csatlakozója felett nincs 3 darab gyári forrasztás / pötty, amin van egy fém kapocs akkor a km órád nem tudja tovább közvetíteni a sebességjelet, szerezz be feltétlenül egy olyat, amin ez a pont megvan, általában 16V szériákban C20XE motorkóddal szerelt Opelokban ez megtalálható, ne Astrából, mert annak a tankja kisebb, csak Vectra A vagy Calibra!!!
Kék-fekete (Tankszint jel) - kék-fekete kábellel kell összekötni.
Kék-piros (Sebességjel) - kék-piros kábellel összekötni.

Sok sikert!

Módosítva : Technokukac
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Szerintetek mi lehet a gond? Reggel izzítottam (1.7 isuzu), nyekkent egyet az önindító aztán semmi. Utána újra próbáltam, akkor már semmit nem tekert (azóta sem) és mikor leveszem a gyújtást halványan világít az olajnyomás és abs visszajelző. Mikor ráadom újra a gyújtást, akkor világít az olaj, abs, de a töltés visszajelző nem. Akksit már cseréltem, jobb oldalt a kesztyűtartónál a reléket cserélgettem egy másik ilyen autóból, biztik jók. Gyújtáskapcsoló betétre gyanakszom, kiszedtem, eléggé oxidos, azt megcsiszoltam, de nem lett jó. Akksi melletti testkábelt megmozgattam, önindítón lévő kábeleket is. 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, isi írta:

Sziasztok!

 

Szerintetek mi lehet a gond? Reggel izzítottam (1.7 isuzu), nyekkent egyet az önindító aztán semmi. Utána újra próbáltam, akkor már semmit nem tekert (azóta sem) és mikor leveszem a gyújtást halványan világít az olajnyomás és abs visszajelző. Mikor ráadom újra a gyújtást, akkor világít az olaj, abs, de a töltés visszajelző nem. Akksit már cseréltem, jobb oldalt a kesztyűtartónál a reléket cserélgettem egy másik ilyen autóból, biztik jók. Gyújtáskapcsoló betétre gyanakszom, kiszedtem, eléggé oxidos, azt megcsiszoltam, de nem lett jó. Akksi melletti testkábelt megmozgattam, önindítón lévő kábeleket is. 

Inkább generátor diófahíd hibának tűnik így nekem.

Link to comment
Megosztás:

21 minutes ago, isi írta:

Lekötöttem a generátor t semmi, kicseréltem az önindító t, a gyújtàskapcsoló betétet is, az összes relét, de továbbra is semmi.  

Ha jelen van az akku feszültsége az önindítónál ( és az tuti jó) akkor két csavart összezárva ( csavarhúzóval,  csavarkulcsal ,a kábel kevés ide) ahova a két kábel csatlakozik tekernie kell. Ha így sem akkor testprobléma.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Érdekes az egész, mert ha csak ràadom a gyújtás, akkor meg egy pillanatra elindul az önindító, de a bendix nem ugrik ki, pedig nem indítás állapotban van a kulcs. Mikor inditasra fordítom, akkor a középső konzolon a fütéskapcsoloknal is elalszik a fény, mikor elengedem, akkor vissza jön.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, zotya975 írta:

Ha jelen van az akku feszültsége az önindítónál ( és az tuti jó) akkor két csavart összezárva ( csavarhúzóval,  csavarkulcsal ,a kábel kevés ide) ahova a két kábel csatlakozik tekernie kell. Ha így sem akkor testprobléma.

Na úgy néz ki meg van. A blokkot összekötő testkábel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, isi írta:

Érdekes az egész, mert ha csak ràadom a gyújtás, akkor meg egy pillanatra elindul az önindító, de a bendix nem ugrik ki, pedig nem indítás állapotban van a kulcs. Mikor inditasra fordítom, akkor a középső konzolon a fütéskapcsoloknal is elalszik a fény, mikor elengedem, akkor vissza jön.

Ez lett volna a következő tippem. De érdekes hogy parázslott a lámpa, az tipikusan diófa híd szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Ha mindenféle izzók parázslanak amiknek nem kéne, és ilyen nagy áramú dolgok nemműködnek, az szinte kivétel nélkül kontakt-test probléma. 
A diófa is okozhat hasonlót, de akkor csak a töltés meg fékfolyadék jelző hülyéskedhet, meg attól még indulna a verda. 

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, wookie írta:

Ha mindenféle izzók parázslanak amiknek nem kéne, és ilyen nagy áramú dolgok nemműködnek, az szinte kivétel nélkül kontakt-test probléma. 
A diófa is okozhat hasonlót, de akkor csak a töltés meg fékfolyadék jelző hülyéskedhet, meg attól még indulna a verda. 

Nekem van egy a kertben de sosem gondoltam hogy ilyen hibát okoz.:-)

Link to comment
Megosztás:

 Sziasztok!  C20NE vectra A.  Motor lámpa néha fel fel gyullad. Hogy lehet kiiratni házilag a hibát?  Illetve hol az a csati ebben a gépben? Illetve alapjáraton 14, 4v a töltés és fordulaton fel fel ugrál 14.5, 6 ra. Ez sem normális gondolom mint hogy szó szerint fullad a motor a hátsó ablak fűtéstől. Előre is köszönöm. 

Link to comment
Megosztás:

51 minutes ago, patsz80 írta:

 Sziasztok!  C20NE vectra A.  Motor lámpa néha fel fel gyullad. Hogy lehet kiiratni házilag a hibát?  Illetve hol az a csati ebben a gépben? Illetve alapjáraton 14, 4v a töltés és fordulaton fel fel ugrál 14.5, 6 ra. Ez sem normális gondolom mint hogy szó szerint fullad a motor a hátsó ablak fűtéstől. Előre is köszönöm. 

A diag csati (szemből nézve) a motortér jobb felső sarkában van. Az A-B (barna-barna/sárga) vezetékeket összekötve majd a gyújtást ráadva elkezdi kivillogni a hibakódokat.

Szerintem a 14.4 - 14.6 egyáltalán nem vészes, a fulladást viszont -ahogy az előző esetben is - okozhatja valamilyen kontakt gond a nagyáramú rész hibája miatt. De ha csak kicsit esik a fordulat, az teljesen normális jelenség.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
22 órája, Dani122 írta:

Sziasztok!

A gyújtásimmal lehet valami gondom.

nemrég volt vezérléscsere.

Minden jelen van.

Kóvájog a gyújtásom,mintha ki is hagyna néha.

készítettem egy videót.

http://youtu.be/Di2S2rqT0fQ

 

Előre is köszi a válaszokat!:)

Hát ha jól tudom az 1-es henger gyertyakábelére kell csiptetni a stroboszkópot. Gyújtás kimaradást egy adott hengernél elosztó-rotor, gyertyakábel,gyertya hiba okozhat. Gondolom diag módban lett állítva a gyújtás.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Hát ha jól tudom az 1-es henger gyertyakábelére kell csiptetni a stroboszkópot. Gyújtás kimaradást egy adott hengernél elosztó-rotor, gyertyakábel,gyertya hiba okozhat. Gondolom diag módban lett állítva a gyújtás.

Igen az -es hengerére jell rakni.

utánanézek hátha latok valamit az elosztóban.

Diagnosztikai módban állítani a gyújtást??

Én csak az előgyújtást tudom állítani az elosztó elfoddításával.Erre gondoltál?

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Dani122 írta:

Igen az -es hengerére jell rakni.

utánanézek hátha latok valamit az elosztóban.

Diagnosztikai módban állítani a gyújtást??

Én csak az előgyújtást tudom állítani az elosztó elfoddításával.Erre gondoltál?

Nem, arra hogy gyújtást úgy kell állítani hogy a diag csatiban összezárod a megfelelő lábakat mintha hibakódot villogtatnál. Ekkor nem veszi figyelembe az ECU a jeladókat és nem szabályozgatja a motort egy fix értékekkel fut. Sőt ha jól tudom meleg motornál kell végezni a beállítást.

2150197-20160229-Kp3IgC.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ahhhaaa!:)

összekötöm az A-B-t és akkor tekergetem a gyújtáselosztót hogy a jelen legyen a gyújtás.utána kiveszem a drótot utána finomítok az előgyújtáson?

ha jól értem akkor

ha összedugom akkor a gyújtást állítom,

ha nincs összedugva akkor az előgyújtást.

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Dani122 írta:

Ahhhaaa!:)

összekötöm az A-B-t és akkor tekergetem a gyújtáselosztót hogy a jelen legyen a gyújtás.utána kiveszem a drótot utána finomítok az előgyújtáson?

ha jól értem akkor

ha összedugom akkor a gyújtást állítom,

ha nincs összedugva akkor az előgyújtást.

 

Nem, nem és nem.

Ha összekötöd az A-B -t akkor a vezérlő diagnosztikai módba kerül, ahol az ALAPELŐGYÚJTÁST tudod beállítani (10° FHP előtt). Ilyenkor nem a szenzorok jelei alapján időzíti a gyújtást, hanem fix értéket vesz, pont ezért, hogy legyen egy referencia pontod. Ezt kell egyszer jó helyre beállítani strobival úgy, hogy rácsiptetsz az 1. henger kábelére és a főtengely szíjtárcsán lévő bevágásnak egybe kell esnie a műanyag házon lévő tüskével (az elosztó tekergetésével állítod). Fontos hogy ne menjen 2000 fölé a fordulat, mert ott vált más értékre.

Utána kiveszed az összekötést a diagcsatiból és többet nem szabad az elosztót tekergetni!. Az hogy járkál ide-oda az nem probléma, a vezérlő úgy időzíti ahogy a szenzorok jelei alapján jónak véli.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

meg tudja valaki mondani, hogy a '95-ös Vectra A-ban az első ajtóba milyen méretű hangszórót lehet betenni átalakítás nélkül a gyári helyére?

Az már világos, hogy az átmérő 165 mm, de mekkora a beépítési mélység?

Illetve van még valami, amire érdemes odafigyelni? :-)

Üdv.:J

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Gyári első el. ablak van a gépben. Már szétszedés előtt is el kezdett rakoncátlankodni, értem úgy, hogy csak nyitott ajtónál lehetett működtetni. Gondoltam test problémára. Egy testpontot találtam a vezető ülése alatt, megtisztítottam, csavart cseréltem, de nem változott semmi. Ugyan úgy működött, nyitott vezető ajtónál. Egyik percről a másikra úgy megmakkant a rendszer, hogy most sehogyse működik. Szerencsére felhúzott állapotban maradt. Kábelek gyáriak, szakadás nincs, mesterember nézte. Más buhera, utólagos cucc sincs benne. 

Nincs véletlenül valakinek kapcsolási rajza? Nagyban segítene.. Én sajnos nem értek az elektronikához, inkább a mechanikus dolgokban vagyok valamennyire otthon, viszont villanyász kollégának is sokat segítene, ha lenne rajz.

 

Előre is nagyon kösznöm!

Üdv,

 

Tamás

 

Szerk.: 
Találtam rajzot, csak kicsit keresni kellett, elnézést. Azért ha van valakinek ötlete, mi lehet a baj, szívesen veszem! :)

Módosítva : psztamas
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Megoldódott az elekrtomos ablakos probléma...
Érdekességként írom, hátha valaki bele fut véletlenül egy ilyenbe..
Szóval a vezetőülés alatt található egy test. Írtam is, hogy nekem eléggé sz*r állapotban volt, javítottam, de más késő volt. A kis elektronika makkant meg, ami azért felelős, hogy gyújtás levétel után, ajtó nyitásig még maradjon kraft a rendszerbe. Ez az egész kapcsoló panel alján, egy külön kis műanyag takaró alatt található meg. Le lett kötve, minden funkció ugyan úgy működik, egyedül a fent említett funkció hiányzik. Valószínű, hogy a test probléma tett be neki, de végre valahára működik az el. ablak.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.