Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

  • 2 months later...

A fűtőradiátor vízcsöveinél a tűzfalon egyfojtában folyik a hűtővíz.Kicseréltem mind a két csövet , de még mindig folyik.A radiátort nem hiszem hogy lyukas,mert a kondenzvíz cső és az utastér por száraz.Lehet hogy e rézcsövek lyukattak ki?

Kérem a szakik segítségét, mert nem szeretném ezért megfőzni a motort, a radiátort meg nagyon bonyolult kiszedni.

THX :)

Link to comment
Megosztás:

A fűtőradiátor vízcsöveinél a tűzfalon egyfojtában folyik a hűtővíz.Kicseréltem mind a két csövet , de még mindig folyik.A radiátort nem hiszem hogy lyukas,mert a kondenzvíz cső és az utastér por száraz.Lehet hogy e rézcsövek lyukattak ki?

Kérem a szakik segítségét, mert nem szeretném ezért megfőzni a motort, a radiátort meg nagyon bonyolult kiszedni.

THX :)

nézd meg a fütéscsapot!

az szokott elrepedni.

az a motor mögött van a tüzfal és a motor között. fekete kör alaku, és 1 be és 1 kivezetése van.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
A műszerfal maradt, csak a középkozol ugrott ki.Az astra nehézségi fokára az omegából következtettem,mert ott aztán jól beépítették.Tényleg,neked milyen a fűtésed,mert az enyém elég gyatra. :)

A fűtésem?

Hibátlan. 5 perc, és egész langyit fúj. 90 fokra - menet közben - 10 perc alatt fölkúszik. Vigyázok is rá!!! Nem ám gagyi víz meg fagyálló! Nehogy vízkövesedjen.

Link to comment
Megosztás:

Hmmmm... No comment. Ezt nem szeretném megtapasztalni, de ha gondolod holnap itt leírom az elméleti részét. Ha lesz egy pár percem. Mert most gurulnom kell csepelre Mel-ért. Különben kikapok, és nem lesz hanky-panky este. Meg egy haveromnak is kell ma este segíteni a local-ban. Állítólag van egy-két korsó sör, amivel Qrvára nem bír.

Én off, üdv mindenkinek (2-3 hét múlva végre megbírkózik a magyar bürokrácia egy ADSL bekötésével otthon. Ye right.... Dreamin' ... )

Link to comment
Megosztás:

hát biztos tudjátok, hogy állandó hűtővízelfogyással küzködtem...

Mivel fennt van a kart. védő, ezért nem lehet megállapítani, hogy honnan folyt... A vízpumpának már néha hülye hangja volt, ezért arra gyanakodtunk...

Vízpumpa megvesz, kicserél!

Kiderült, hogy nem ott folyt, hanem a termosztátház tömítése adta meg magát...

Mivel nem volt kéznéll tömítés (Már van, ezért tömítéssel lett megoldva.. kb fél órát bírta!) most már van...

A végeredmény hogy a leömlőm el van törve az egyes hengernél a talprésznél... :shock: Folyt rá a hűtővíz... :?

Ja és állítólag a hűtőm is el fog törni, a befolyó műanyag csőnél... :)

Hát most örülök.. :?

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Nekem mindösszesen csak annyi bajom van a fűtésemmel, hogy a középen található balos szellőzőm nem hajlandó valami miatt (biztos szét van esve a fűtésházam :roll: ) meleget fújni...

Az Astrás fórumban volt valami értekezés arról, hogy a középső szellőzőn direkt fúj hideg(ebb)et... Aszonták ez normális, és azér van, hogy ne aludjon el a sofőr. Mondjuk az enyémen is egyforma meleg jön mindenhonnan, de én így szeretem, ha rossz. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.