Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Szia!

Köszönöm a biztató szavakat azért mégegyszer megpróbálom hátha. Az a baj hogy idáig nem nagyon volt gazdája a kocsinak mert csak tákolták meg szögelték, 1éve van nálam az autó és most jöttek ki rajta a hibák igazából. Én úgy gondoltam hogy 20liter vízkőoldó kimarja de külön nem ellenőriztem le, hogy sikeres volt-e a beavatkozás. pedig két napot görcsöltem vele. Tele kellett volna öntenem tűz forró vízzel és megnézni hogy meleg-e mindenhol vagy sem. Jó pap is holtáig tanul!!

Amúgy a többi része hibátlanul müködik.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Kedves Omegások!

Én nem értem a logikáját annak, hogy miért van a mi Omegánkban a hátsó rész fűtéskapcsolója a vezetőhöz közelebbi oldalon és az első pedig a jobb oldalon....ez így normális, vagy csak a miénk cserélődött meg vhogy?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Omegások!

Én nem értem a logikáját annak, hogy miért van a mi Omegánkban a hátsó rész fűtéskapcsolója a vezetőhöz közelebbi oldalon és az első pedig a jobb oldalon....ez így normális, vagy csak a miénk cserélődött meg vhogy?

Köszi előre is!

Hmmm. Hiába, egy omega jobbkormányosan jó!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Ja, a két tekerő a két oldalt szabályozza külön. :D

Én is így tudtam, de kipróbáltam, és ahogy tekergettem, úgy tűnt, hogy elől és hátul változik a hőmérséklet, nem pedig két oldalt. Megnézem mégegyszer....Még csak most barátkozom az Omegával :)

Link to comment
Megosztás:

Nem J. Bond néven volt előzőleg az autó? :) Ilyen trükkös megoldást gyárilag tudtommal nem csináltak. :D

Nézz szét jobban, hátha találsz még egy-két nem gyári opciót! ;)

;) :P ;)

Mégis mire gondolsz?

Azért egy-két trükk néha jol jönne. ;)

Mondjuk ne kelljen ebben a hidegben 10 perc, mire meleget fuj a fűtés.

Link to comment
Megosztás:

vagy egy uj termosztátot :)

Nincs gond a termosztáttal. Beáll 93 fokra, és mintha odaszögelték volna. :D

Inkább az nem tetszik, hogy reggeli inditás után / digitklima / a fütésventillátor jó 5 perc után indul csak el, vagy még később.

Amugy meg Omi után kistigris? hmm. inkább ülésfütés ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Jól beégtem megint. Persze, hogy nektek volt igazatok. (jobb-balt illetően) De én ettől függetlenül kultiváltam volna egy hátsó állítási lehetőséget is, ha már egyszer ott vannak azok a rácsok.

Egyébként a Tigra pont azért jó, mert fele akkora és hamarabb bemelegszik. Jó, Omega után én sem vennék, de így nincs gond, mert van mindkettő :)

Link to comment
Megosztás:

Jól beégtem megint. Persze, hogy nektek volt igazatok. (jobb-balt illetően) De én ettől függetlenül kultiváltam volna egy hátsó állítási lehetőséget is, ha már egyszer ott vannak azok a rácsok.

Egyébként a Tigra pont azért jó, mert fele akkora és hamarabb bemelegszik. Jó, Omega után én sem vennék, de így nincs gond, mert van mindkettő :)

Ez így nem igaz. Jó termosztáttal a nagyobb motor hamrabb melegszik, mert sokkal több hőt termel mint egy kis motor, ezért is kell rá nagyobb hűtő. Tapasztalom is az Omegánál.

Egyébként lehet szabályozni!

na nem a levegő hőmérsékletét, csak a beáramló levegő irányát és mennyiségét, akár teljesen le is lehet zárni.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként lehet szabályozni!

na nem a levegő hőmérsékletét, csak a beáramló levegő irányát és mennyiségét, akár teljesen le is lehet zárni.

Ok, én pont a hőmérsékletre gondoltam, persze nem úgy, hogy elöl megy a klíma, hátul meg a fűtés...

Egyébként meg vagyok elégedve az Omega fűtésével, az ülésfűtés pedig a legnagyobb találmány szvsz, főleg nőknek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.