Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Engem ebből a sztoriból a legeleje érdekel a legjobban. Hogyan lehet a tél közepén megvenni egy fűtés nélküli autót??

Ki is vett fűtés nélküli autót?Mert én nem!

Egyébbként szinte minden autóból nehéz kiszerelni a fűtőradiátort,astránál is szét kell szedni a középkonzolt,mégis megcsináltam!

Felőlem mindenki azt tesz bele amit akar!

Olvastam a termosztát cseréről is hogy micsoda meló!

Sokat kell bontani de kb két óra az egészen lettem vele!

Nem olyan nehezen szerelhető az Omega vannak roszabbak is,és nem is olyan bonyolult!

A Pontiac transból például szinte minden javításhoz ki kell venni a motort!

Link to comment
Megosztás:

Help My!

Új vagyok itt a fórumon.

Van egy 2,5Td 98-as Omim.

Tisztelem, mert már 10 éve becsülettel küzködik alattam.

Mint egy nő néha makrancoskodik is,de ha odafigyelek rá,szolgálatkész.

Döntőleg sk. kezelem.

Most egy érdekes problémával küzködöm:

A fűtőventillátor üzemelés közben néha kattogás hallatszik ( mint egy 60 évekbeli trabant rellé)

Egyébként fúj , fűt ,dolgozik.

Eddig csak elméletileg kezeltem a problémát.

1.tipp: Ventillátormotor hiba? Ha itt lenne a gond inkább visítana, vagy beállna.

2.tipp:Van ott valami szabályozó funkcióval rendelkező? előtétellenállás? De az miért kattogna?

3. tipp: valami bekerült a ventillátorhoz (drótszál,) és az épp az elfoglalt pozíciójától függően, hol beleér a lapátba, hol nem.

Kérdések:

Találkozott már valaki ilyen esettel?

Van Ötlet mit kezdjek vele?

Hogy tudok hozzáférni? Ki az egész műszerfal, vagy valahogy a kesztyűtartó és a légzsák kibontása esetén hozzáférek?

Minden ötletet szívesen fogadok!

Előre is köszi és BUÉK!

Kezd egy angol tanárral! :)

Link to comment
Megosztás:

Ki is vett fűtés nélküli autót?Mert én nem!

Egyébbként szinte minden autóból nehéz kiszerelni a fűtőradiátort,astránál is szét kell szedni a középkonzolt,mégis megcsináltam!

Felőlem mindenki azt tesz bele amit akar!

Olvastam a termosztát cseréről is hogy micsoda meló!

Sokat kell bontani de kb két óra az egészen lettem vele!

Nem olyan nehezen szerelhető az Omega vannak roszabbak is,és nem is olyan bonyolult!

A Pontiac transból például szinte minden javításhoz ki kell venni a motort!

Omegánál a komplett műszerfalat ki kell bontani, tokkal-vonóval.

Az nem egy pár órás meló...

Link to comment
Megosztás:

Omegánál a komplett műszerfalat ki kell bontani, tokkal-vonóval.

Az nem egy pár órás meló...

Tudom,csak azt akarom ecsetelni hogy mindent meg lehet csinálni amihez van szerszám és tudás mindegy meddig tart,biztosan olcsóbb mint a kartárs 100 000 ft-os megoldása!

Én nem tudom ki hol szereltet és vásárol de ez nevetséges. Ha 30 000 a radiátor 70 000 rakják bele?

De nekem mindegy már írtam!

Látom itt van egy társaság akiknek kizárólagosan igaza van!

Ez engem nem érdekel!

Inkább hagyom a francba legyen továbbra is igaza még annak is akinek nem is olyan autója van mint amiről kérdeztek!

Link to comment
Megosztás:

Tudom,csak azt akarom ecsetelni hogy mindent meg lehet csinálni amihez van szerszám és tudás mindegy meddig tart,biztosan olcsóbb mint a kartárs 100 000 ft-os megoldása!

Én nem tudom ki hol szereltet és vásárol de ez nevetséges. Ha 30 000 a radiátor 70 000 rakják bele?

De nekem mindegy már írtam!

Látom itt van egy társaság akiknek kizárólagosan igaza van!

Ez engem nem érdekel!

Inkább hagyom a francba legyen továbbra is igaza még annak is akinek nem is olyan autója van mint amiről kérdeztek!

Persze, de mi van ha abból indulunk ki, hogy valaki nem tud, vagy épp nem akar autót szerelni? Mert fontosabb neki az a 10-15-akármennyi óra, amennyi alatt ki-be épít egy műszerfalat, hogy mással töltse, vagy éppen esetleg nincs hol szerelnie, max utcán?

70000? egy szervizben simán belecsúszik!

mondjuk azt, hogy 15 órát melóznak vele, 2 nap alatt kényelmesen megcsinálják. 4600Ft-os munkadíj. sok? nem. (persze biztos van akinek sok, de akinek meg nincs más lehetősége, kénytelen benyelni ezt a költséget).

Gumit cseréltetsz, az 4 gumi esetén legalább 4000Ft, cserével, szereléssel, kiegyensúlyozással. Megvan fél óra alatt se. 8000Ft/óra a munkadíj. sok? nem.

minden relatív...

És ilyenkor jön az, hogy mit rak bele az ember? Egy bontott akármit, aminek kétes a működése? Vagy olyan autóból veszed, ahol kipróbálod a fűtést?

Akkor inkább már az újat, ami garantált hogy működik.

Ahogy fentebb is írtad, ha tisztán van tartva, akkor a rendszer örökös. Azonban néha előfordul egy hanyag előző gazdi, azt máris dugul a radiátor, kezdődik a baj...

Tehát erről is szólt ez az eszmecsere.

Van is erre egy jó magyar mondás... Néha az olcsóbb drágább! ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha 30 000 a radiátor 70 000 rakják bele?

Látom itt van egy társaság akiknek kizárólagosan igaza van!

Épeszű,a típust ismerő és ráadásul nem szakbarbár szerelő el is kér érte annyit.Persze nekiállhattok Józsi szomszéddal a pajtában fogóval,pajszerral szerelni,de annak csak fejvakarás meg telefonos segítség lesz a vége.

A "társaságnak" nem azért van igaza,mert ők azok akik,hanem mert nemcsak a használtautó.hu-n láttak Omegát és nem utolsósorban sok tulajnak megoldották már ügyes-bajos gondját.Már aki alkalmas volt arra,hogy segíteni lehessen rajta.....

Link to comment
Megosztás:

Önérzet az van, hova jutott ez a fórum ISS!?! Persze mondhatnám, hogy már évek óta szajkózom, de minek. Bár amit furcsállok, hogy 12 éve vagyok MOTE tag, tavaly volt első alkalom, hogy nem kaptam karácsonyi üdvözlőlapot, nem mintha hiányozna, csak mindig azt hiszi az ember, nincs lejjebb. De van! Grat vezetőség, különösen S.Á.!!!

Link to comment
Megosztás:

Önérzet az van, hova jutott ez a fórum ISS!?! Persze mondhatnám, hogy már évek óta szajkózom, de minek. Bár amit furcsállok, hogy 12 éve vagyok MOTE tag, tavaly volt első alkalom, hogy nem kaptam karácsonyi üdvözlőlapot, nem mintha hiányozna, csak mindig azt hiszi az ember, nincs lejjebb. De van! Grat vezetőség, különösen S.Á.!!!

Ez hogyan kapcsolódik a fűtéshez?

A tagság pedig nem kötelező.

Link to comment
Megosztás:

Önérzet az van, hova jutott ez a fórum ISS!?! Persze mondhatnám, hogy már évek óta szajkózom, de minek. Bár amit furcsállok, hogy 12 éve vagyok MOTE tag, tavaly volt első alkalom, hogy nem kaptam karácsonyi üdvözlőlapot, nem mintha hiányozna, csak mindig azt hiszi az ember, nincs lejjebb. De van! Grat vezetőség, különösen S.Á.!!!

Először is, szeretnék gratulálni ahhoz, hogy ISSmét tisztában vagy a dolgokkal.

Ákos hogy jön most ide? A 12 év megint nem függ össze azzal, hogy mire van/volt/lesz kerete az egyesületnek.

Ha most ez nem fért bele, akkor nem fért bele. És most nem csak az anyagi oldalát tekintsd, hanem emberit, mint akik a felgyorsult, rohanó világban örülnek, ha saját magukra, vagy a szeretteikre van idejük. Továbbra is mindenki önszántából, saját szabadidejét áldozza az egyesületre, a saját pénztárcája kárára.

Ha nem tetszik, ne fizess tagságit.

OFF vége!

Link to comment
Megosztás:

Tudom,csak azt akarom ecsetelni hogy mindent meg lehet csinálni amihez van szerszám és tudás mindegy meddig tart,biztosan olcsóbb mint a kartárs 100 000 ft-os megoldása!

Én nem tudom ki hol szereltet és vásárol de ez nevetséges. Ha 30 000 a radiátor 70 000 rakják bele?

De nekem mindegy már írtam!

Látom itt van egy társaság akiknek kizárólagosan igaza van!

Ez engem nem érdekel!

Inkább hagyom a francba legyen továbbra is igaza még annak is akinek nem is olyan autója van mint amiről kérdeztek!

Én cseréltem már fűtésradiátort egy kollégával. 1 hétvége a hidegben, vasárnap estére állt össze. És utána sem lett jó...

Soha többet. Sok szerelő 70-ért se áll neki. Sőt, semmi pénzért...

Link to comment
Megosztás:

Hagyd rá!!!Kár a szóért, a tanulópénzt meg kell fizetni,egy pár ilyen műveletet "láttam" már épp ezért nem szóltam bele.TD nem gonoszkodott a hozzászólásával csak ezt a "mester" nem így érezte.Sok sikert kívánunk a melóhoz,a ZSU-nál kapsz 10-ért fűtőradiátort,onnan kezdve meg csak legózni kell,ha ügyes vagy gyorsan megoldod,ha meg nem akkor jöhet a sírás......A másik kolléga a rezsi óradíjjas szakszervíz munkadíját ez esetben alacsonyra vette mert 130-150 alatt nem áll meg a történet,főleg ha a fiatal tanulógyerekek állnak neki.....(aztán jönnek a meglepik.....)Jó éjt.

Link to comment
Megosztás:

Gyanús a dolog,ha bekapcsolód a fűtést akkor ropog...hm ....lehet a fűtőradiátorban vagy a fűtőmotorban hagytak a gyártók egy karton pattogatott kukoricát és ez okozza a robogást,jaa de nem vagy benne biztos??-Ítt az idő beülni a kocsiba felvenni a 3D-s szemüveget,cola,pattogatott kukorica és türelmes várás.....ropog vagy,nem ropog,ropog,nem ropog.........

Link to comment
Megosztás:

Gyanús a dolog,ha bekapcsolód a fűtést akkor ropog...hm ....lehet a fűtőradiátorban vagy a fűtőmotorban hagytak a gyártók egy karton pattogatott kukoricát és ez okozza a robogást,jaa de nem vagy benne biztos??-Ítt az idő beülni a kocsiba felvenni a 3D-s szemüveget,cola,pattogatott kukorica és türelmes várás.....ropog vagy,nem ropog,ropog,nem ropog.........

Olyan mintha egy fogaskerék ugrálna át egyenetlenül 1-1 fogat.

Link to comment
Megosztás:

Fűtő ventilátor van jobb egybe,a kesztyűtartó mögött....

Akkor elvileg onnan jön... lehet , hogy a külső belső levegő állító ugrál át, elég zavaró reggel zene nélkül vágysz egy kis csöndre és néha roppan valmai mintha pöckölgetnék a műszerfalat XD

Link to comment
Megosztás:

Önérzet az van, hova jutott ez a fórum ISS!?! Persze mondhatnám, hogy már évek óta szajkózom, de minek. Bár amit furcsállok, hogy 12 éve vagyok MOTE tag, tavaly volt első alkalom, hogy nem kaptam karácsonyi üdvözlőlapot, nem mintha hiányozna, csak mindig azt hiszi az ember, nincs lejjebb. De van! Grat vezetőség, különösen S.Á.!!!

Nemsokára postázzuk a 10éve tagok ajándékát azoknak, akik nem voltak Blitzen. Küldjük azért? Vagy tökmindegy?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már írtam máshol,hogy nem tudok a fórumban keresni!

De a következő kérdésem biztos meg volt már válaszolva...

Az a problémám,hogy a kocsi fűtése egyébként kiváló,egész gyorsan fújja a meleget,de a kardánalagúton lévő hátsó szellőzőből legjobb esetben is csak langyi levegő jön.Ezen lehet valahogy javítani?Egyébként az melyik körre van kötve?A pofádba fújósra,vagy a lábadra fújósra?Vagy annak a szellőzőnek csak a klímánál van szerepe nyáron?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már írtam máshol,hogy nem tudok a fórumban keresni!

De a következő kérdésem biztos meg volt már válaszolva...

Az a problémám,hogy a kocsi fűtése egyébként kiváló,egész gyorsan fújja a meleget,de a kardánalagúton lévő hátsó szellőzőből legjobb esetben is csak langyi levegő jön.Ezen lehet valahogy javítani?Egyébként az melyik körre van kötve?A pofádba fújósra,vagy a lábadra fújósra?Vagy annak a szellőzőnek csak a klímánál van szerepe nyáron?

Köszi

Szia!

A hátsó rostélyok csövét elég könnyű rosszul összedugni, vagy állítólag magától is szét tud csúszni. Nálam hasonló esetben az volt a gond, hogy egy okos aki a váltózárat szerelte be, simán szétfúrta a csövet :) Van váltózárad?

Egyébként én nem érzem, hogy bármelyik irányra fixen lenne kötve, nálam nemigen változik a befúvás erőssége az irányítás függvényében.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlet a bálnatulajoknak.

Következő kérdésemmel fordulnék avatattabb kolegákhoz, van egy 2000végei 20dth caravan omegám,hibátlan példány. A minap a feje tetejére állt a világ azzal hogy a duálzónás digitklíma kijelző sávjából eltűntek az eco,ventillsebesség,autó jelek, ehelyett a két oldali szabályzó tekerők felett (ahol a hőmérsékletet írná) egy "Pr" felirat jelent meg.. működik minden ha nyomkolódok, csak nem látom és bosszant..meg csúf is így..járt már valaki így? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valami eláztatta a sofőr felőli utas teremet (sofőrtől a hátsó ülésig)

Gondolom a radiátor...

Nem tudna valaki segíteni abban, hogyan kell a műszerfalat kiszerelni?

Hirtelen azt sem tudom hol kezdjem.

Valaki szedte már ki?

a radiátor pont a másik oldalon van. műszerfalat kiszedni alaphangon is kb 1 napos meló. inkább bizonyosodj meg róla, hogy valóban a radiátor-e a bűnös, nem pedig mondjuk egy beázás, mielőtt nekiállnál (hűtővíz fogyás, tűzfal tömítések, pl).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.