Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


Recommended Posts

Még mindig nem nagyon értem. Egyrészt miért kell pont ugyanolyan szín, másrészt ha odakerülsz akkor a színkód alapján beazonosítod.

Mondjuk lehet furán nézne a tulaj mert azt mondod neked nem e431-es hanem e432-es színkódú kocsi kell. :) (Azt hiszem így jelölik)

Arra gondoltam, hogy ha tudok kintről ugyanolyan színű autót szerezni, mint ami most van, akkor csereszabatos marad néhány karosszériaelemem. Arról szeretnék meggyőződni, hogy nem csak én látom egyforma színűnek (fényképről) ezeket az autókat, hanem ténylegesen ugyanaz a színkódjuk is (esetleg). A németet hiába kérdezném, már a motorkódra is a vállukat vonogatják... azt viszont a lóerőkből ki lehet sakkozni.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 207
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Arra gondoltam, hogy ha tudok kintről ugyanolyan színű autót szerezni, mint ami most van, akkor csereszabatos marad néhány karosszériaelemem. Arról szeretnék meggyőződni, hogy nem csak én látom egyforma színűnek (fényképről) ezeket az autókat, hanem ténylegesen ugyanaz a színkódjuk is (esetleg). A németet hiába kérdezném, már a motorkódra is a vállukat vonogatják... azt viszont a lóerőkből ki lehet sakkozni.

Akkor meg kell neki mondani hogy nyisd ki a motorháztetőt és nézd meg hogy látsz-e ilyen meg olyan számot. (mint neked van)

De még így is előfordulhat hogy nem lesz ugyanaz. Lehet hogy lesz 1-2 év különbség a gyártás közt. Ki tudja újra lett-e fényezve (egyáltalán ugyanazzal a színnel-e vagy csak hasonlóval), milyen időjárási körülmények közt használták, garázsban állt-e vagy kinn, mosták-e rendszeresen vagy hányszor polírozták stb. Szerintem ezek nagyban befolyásolják a színt.

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg kell neki mondani hogy nyisd ki a motorháztetőt és nézd meg hogy látsz-e ilyen meg olyan számot. (mint neked van)

De még így is előfordulhat hogy nem lesz ugyanaz. Lehet hogy lesz 1-2 év különbség a gyártás közt. Ki tudja újra lett-e fényezve (egyáltalán ugyanazzal a színnel-e vagy csak hasonlóval), milyen időjárási körülmények közt használták, garázsban állt-e vagy kinn, mosták-e rendszeresen vagy hányszor polírozták stb. Szerintem ezek nagyban befolyásolják a színt.

Gondoltam egyszerűbben is megy :oops:

Gondolom már rájöttél, hogy elméleti síkon próbálok dolgokat megoldani :oops:

Heh, gondolkodom :D

Ne zárj be egy konzervvel egy szobába :oops: :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam egyszerűbben is megy :oops:

Gondolom már rájöttél, hogy elméleti síkon próbálok dolgokat megoldani :oops:

Heh, gondolkodom :D

Ne zárj be egy konzervvel egy szobába :oops: :) :D :D

Csak az egyszerűnél ne keress egyszerűbbet. :P

Amúgy tegyük fel hogy van 3 féle variáció. Ha az a tulaj aki azt sem tudja mi az a színkód szerinted majd tudni fogja hogy a 3 közül milyen árnyalatú a kocsija? (És mivan ha rosszul tudja)

Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi 3 hónap alatt teljesen elengedte a tetőkárpit szövetbevonatát a gyári ragasztás. Pollenszűrő csere előtt (gőzfürdő effekt) próbálkoztam technokollal (nem röhögni, textil/fa ragasztó) a szélvédő felső része felett, de az is hagyja el magát... Mi a csodával ragasszam vissza? Lehet ennek vmi köze ahhoz, hogy dohányos lévén soha nincsenek teljesen feltekerve az ablakok, azaz éjjel-nappal mozog a változó hőmérsékletű levegő?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Legutóbbi alapos mosás után Tigrámon észrevettem a bal hátsó kerék mögött, ott, ahol a gátló átmegy a karosszérián, szóval attól a luktól úgy fél arasznyira egy kb. 10 centis függőleges repedést :) Ez gáz :?:

Egyszer el fogom hagyni a hátsókereket :?: Minél előbb érdemes lenne megcsináltatnom :?: Vagy ne kérdezzek ekkora hülyeségeket :?:

Link to comment
Megosztás:

Legutóbbi alapos mosás után Tigrámon észrevettem a bal hátsó kerék mögött, ott, ahol a gátló átmegy a karosszérián, szóval attól a luktól úgy fél arasznyira egy kb. 10 centis függőleges repedést :) Ez gáz :?:

Egyszer el fogom hagyni a hátsókereket :?: Minél előbb érdemes lenne megcsináltatnom :?: Vagy ne kérdezzek ekkora hülyeségeket :?:

:shock: :?:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Láma téma:

, az előbb olvastam Benci-től a szilikon<-> étolaj témában, hogy

karosszériások ajánlják fújásra mert veszettűl tapad.

ide post-olom mert ott már OFF lenne.

Üregvédőztetném 26 éves paripámat, de az eddigi föladta a szakmát, most a városban nincs üregvédős, mindenki aki "fújással" foglalkozik "hidralika" olajjaaa, meg "orsó" olajjaa, vagy még étolajja fújná az üregeimet, ha! beadnám hozzá. szinte szívgörcsöt kaptam mikor hallotam mit beszélnek a szájukkal.

Most tényleg azzal a lemoshatatlan étolajjal végzik "szakszerűen" és költséghatékonyan az üregvédelemet karosszériaszakik?

szivesen venném tapaszatalait hozzászolásatokat.

üdv

Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
Körülbelül mennyi évet bír ki egy karosszéria rozsdásodás nélkül? Az én autóm 10 éves és még nincs rajta. Igaz, összesen csak másfél évig volt garázs nélkül.

Szóval?

Mikortól kell parázni? :?:

Ím' az ellenpélda, a gépem 6 éves, és állítólag típusbetegségként hervad a hátsó ablaktörlőcsonk körül(nemisakárhogy), elkezdték a sárvédőívek, és még jónéhány apró helyen.Szóval tunerkodás helyett most gyűjthetek kasznisra. :?

Link to comment
Megosztás:

....Azt árulja már el valaki nekem,hogy mit lehet a két első sárvédővel csinálni,ha felűl egy kicsit behorpadt a nyomogatástól?(a lengéscsillapítót teszteltük a híg agyammal) :oops:

Köszi a válaszokat!....

Egen, előfordul ilyesmi.

Nahhh a2 magazinban egy hasonló problémára - kisebb horpadások - azt írták : "....a 4P Car Kft. honosított meg egy módszert, amely a kisebb felületi horpadásokat eltünteti...."

Link to comment
Megosztás:

Köszi az ötletet! :smt038 Beszéltem velük,és azt mondták hogy látatlanban még körülbelüli árat sem tudnak mondani,de küldjek képet e-mailben és visszahívnak vagy írnak.A honlapjukon látható képek a javításaikról elég meggyőzőek.

Thx!

Nincs mit :)

Aztán ha lesz tapasztalat ténykedésükről, akkor oszd ám meg velünk :wink:

Link to comment
Megosztás:

CSerélt már valaki anntenna tartó műanyag vacokt?

szerintetek házileg megoldható vagy vigyem el egy hifishez?

Nem kell hozzá hifis, sztem, csak egy villanyász, vagy olyan, aki tudja, hogy hogy lehet hozzá férni ahhoz a műa. prücökhöz.De javítsatok ki ha tévednék, de sztem ahhoz venni kell egy komplett antennát, ha kitört a foglalat.Vagy nem?Legalább is mikor az enyémet tették a tetőre, hát szóval..............

Szterintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.