Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


Recommended Posts

  • Hozzászólások 207
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Prevent Krómtisztító paszta

medikemia.hu

MOL kutakon is kapni, kb 672 FT (szinte mindenhol)

elég jó majdminden fémre ezt használom, ami nincs fényezve

króm, réz, bronz, alu (ha olyan ötvözet), acél, öntvény, akármi

tartalmaz valami oxidációgátló anyagot is, konzervál is, de azért úgy 3 havonta érdemes megismételni,

rozsdát is leoldja a krómfelületről, ha még nem lyukadt át,

2-5ik réteg után, persze kell csiszizni, finom rongygyal

ha a kupuffvéged rettenetesen melegszik inkább jobb lemosni, mint rajtahagyni

óóóó

most lapoztam, vissza egyet, de jól jött ki :)

Módosítva : berlina
Link to comment
Megosztás:

tudom h nem ide tartozik de talán elfér... (inkább mint a futóműhöz,de nyugodtan tegyétek át :D )

szóval vettem felnit mit majd fel szeretnék újítani (ha a körülmények engedik) a közepe fekete lenne a pereme meg polírozott....most ezüst a felni...

a kérdés h szinterezni kéne az egészet ,vagy a közepét elég fényezni ? gondolom a homokfúvás elengedhetetlen :)

Link to comment
Megosztás:

tudom h nem ide tartozik de talán elfér... (inkább mint a futóműhöz,de nyugodtan tegyétek át :D )

szóval vettem felnit mit majd fel szeretnék újítani (ha a körülmények engedik) a közepe fekete lenne a pereme meg polírozott....most ezüst a felni...

a kérdés h szinterezni kéne az egészet ,vagy a közepét elég fényezni ? gondolom a homokfúvás elengedhetetlen :)

Nem szabadna szintereztetni, mert bármilyen sérülés esetén bemegy a víz a festékréteg alá.

Link to comment
Megosztás:

Ha alufelni, akkor azzal is vigyázni kell, hogy a szinterezésnél változhat az anyag tulajdonsága a hő miatt.

Nekem nem ajánlották, amikor a versenyfelniket fehérítettem, így sima fújás lett.

Én mostanában szeretném a Rekordom kerekeit felújíttatni. :)

Javaslat? Árajánlat? :D

15X7-es ET 12-es méretű kerekek.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Gyuláék intézték el (Tatai u. 70. 13ker) a fényezést, sporttársi áron volt cakkpakk 18 a négy

kerék kompletten, és nagyon szép munkát végeztek (te is láttad az esztergomi versenyen ;) ).

Küldjél légyszives valami elérhetőséget plíííz. :)

Ők is homokfújták? :D

Link to comment
Megosztás:

Én most vettem 4 felnit baráti áron,10E volt a 4db! (Köszi Morgo kollega :) )

kp48av.th.jpg

6JxR13 ET33 aszem,sérülésnek nyoma sincs rajta,annyi a baja,hogy a Morgo előtti tulaj telibefújta kályhaezüsttel,mert lusta volt polírozni.Szal kromofággal leszedem róla a festéket és excenteres csiszoló+polírpaszta segítségével fogok nekiesni majd!

Csak attól félek,hogy a R13 176/70-es Michelin Energy nyári gumik nem fognak rámenni,mert ez 6J széles felni!Bár már mondták,hogy rámegy,csak necces lesz!Reménykedem!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hi,

ugye jól sejtem, hogy a krómhatású díszléceim valójában eloxált-polírozott alu lemezek?

ha újrakrómoztatnám őket akkor elég komolyan megvastagodnának az új krómrétegtől.

ha eloxált alu és nem krómozott alu a "krómlécem"

: tudtok ajánlani eloxálóműhelyt?

persze kerestem neten,

google leginkább ipari beszállítókat dob ki nem egyedi igények kielégítésével foglalkozókat.

Link to comment
Megosztás:

hi,

ugye jól sejtem, hogy a krómhatású díszléceim valójában eloxált-polírozott alu lemezek?

ha újrakrómoztatnám őket akkor elég komolyan megvastagodnának az új krómrétegtől.

ha eloxált alu és nem krómozott alu a "krómlécem"

: tudtok ajánlani eloxálóműhelyt?

persze kerestem neten,

google leginkább ipari beszállítókat dob ki nem egyedi igények kielégítésével foglalkozókat.

Méntelken van egy üzem, ahol foglalkoznak ilyesmivel.Ha jól emléxem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.