Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra tuning


FABRO

Recommended Posts

Nem tudom mit csináljak a hátuljával, hogy szolíd,sportos legyen és ne túl drága!

SEGÍTSETEK! Az ötleteket előra is KÖSZI!

Ui.: Ha rájövök, hogy hogyan kell küldök képet is.

Kipufogó sokat dob rajta mindenképp - Optikailag, de ha hangja van, az még egy kis plusz élmény.

Ezen kívül érdemes megnézni a szárny kínálatot, de itt számolnod kell azzal, hogy vsz. fúrni kell, meg szárnyat fényeztetni.

Lökhárítóhoz is léteznek szép módosítási lehetőségek, viszont itt szintén számolnod kell fényezéssel, és ezt már illik megcsinálni körbe.

Jól mutat még rajta a "széles gumi".

Esetleg egy enyhe üveg-sötétítés, bár itt számolnod kell azzal, amit egy kolléga valamelyik másik topicban már részletezett...

Ja, és persze fekete rendszámkeret www.opelclub.hu felirattal.

Innét már extrémebb dolgok következnének, amihez már lakatos kell...

Ami már túlzás:

-Világító rendszámkeret

-?uzuki, a Ti autótok matrica hátra

-vonóhorog, meg piacos utánfutó

-Tesco gazdaságos dísztárcsa, amiből 4db 500 HUF

-világító kipufogóvég

-gagyi, felcsavarozott kipufogóvégek

-ABS felirat a kefélő nyulakkal

-Turbo felirat nemtom mivel...

Link to comment
Megosztás:

FBalázs! köszi a tippet, a spoilerezés drága+fényezés, valamint a papucsok sem olcsók bár alap, így tervbe is van véve. DE nem vihetem túlzásba a dolgot, mert csak 1.2-es.

Utána járok a képküldésnek, mert úgy könnyebb beszélni RÓLA.

Link to comment
Megosztás:

FBalázs! köszi a tippet, a spoilerezés drága+fényezés, valamint a papucsok sem olcsók bár alap, így tervbe is van véve. DE nem vihetem túlzásba a dolgot, mert csak 1.2-es.

Utána járok a képküldésnek, mert úgy könnyebb beszélni RÓLA.

No, ha így állunk:

- szedd le róla az 1.2 feliratot, az csak "elrondítja" a hátulját

- nézz rá egy sport-dobot

Érdemes mindenképp ezzel kezdeni.

Ha jön a jó idő nézel rá egy garnitura széép alufelnit - ha ügyes vagy, találsz olyat, amire át tudod rakni a gyári gumit, viszont picit jobban "kifeszül" rajta. Így a gumi árát is megspóroltad.

- ha nézel valamilyen hátsó-szárnyat, a fényezetlen, fekete is egész jól mutat a kocsin - nem kell rögtön a színre fújt spoilerekkel kezdeni. Ráadásul ilyet már bontva is lehet találni - csak kis szerencse kell hozzá.

bye

Link to comment
Megosztás:

Csinálsz a gépedről egy "kicsinyített" képet, ami megfelel az alábbi paramétereknek:

...Egyszerre csak egy kép jelentítődik meg; nem lehet szélesebb, mint 80 pixel, és nem lehet magasabb, mint 80 pixel. A mérete nem lehet nagyobb, mint 6kByte...

Majd a Profil menüben alul kiválasztod az Avatar feltöltése... menüpontot, és tallózod a gépeden a mentett kisképet.

ennyi :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Neharagudjatok, de én nem igazán értem egy 1,2-es paripát minek tuningolt külsőre.

Nekem fapad kinézetű F-es van és a tapasztalatom az, hogy le is néz mindegyik Tuning 1,2 -es G-és Astrás, akiket én ezért enyhén szánok:)))

A másik kedvenc a Fiat Bravos király csávók:))

Nyomják neki mint állat én meg 2,5 -3,5-ös ezres forin gurulok mellettük.

Az 1,6 8v a király G (nekem) lehet ,hogy jövöre mán lesz olyanom.

Csá

Link to comment
Megosztás:

Miért mit tuningoljanak rajta, a 75lóeröt fel egész 80-ra? Az optikai tuning egyszerű igényesség az autó külsejére. Ha adsz az öltözékedre, adhatsz az autód külsejére is. Persze járhatsz a 4 éves farmeredben is...

Hemi mérközz meg az én G-mel, 1230kg és csak 1.6 :wink:

Szikrányit igazat adok, amíg meg volt a 3 literes vasam pont így gondolkodtam én is az olyan Astrákról, mint a tiéd :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a hozzámszólást!

FBalázs! SIKERÜLT!

GUWY! Köszi, várom a képeket érdekelne a tiéd is!

HEMI! Csak csatlakozni tudok az elöttem szólóhoz! A motort minek tuningolni max +5-1o paci oszt kész. A külső viszont gyönyörű, szerintem kitűnő tuning alap, és ha már nincs rendes moci benne, akkor legalább ebben had éljem ki az autóimádatomat.

1.2-es? Igen, de nem azért mert nem szeretem az olyan gépeket amik mennek is, namem azért mert ezt bírta el a családi kassza.

És végül, ha alaposan végig olvastad írományaimat szolíd optikát tervezek.

:twisted: Amúgy jó bírom a kritikát.

ViSoR! Köszi a védelmet a többi 1.2-es nevében is, és örülök, hogy más is így látja a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Hemi mérközz meg az én G-mel, 1230kg és csak 1.6

Szikrányit igazat adok, amíg meg volt a 3 literes vasam pont így gondolkodtam én is az olyan Astrákról, mint a tiéd

Azzé beszólt ám:))

Jó van na, tuningoljatok csak ne elvetemülten! Ne legyen karácsonyfa!

Felni+hátsószárny+hütőmaszk+kipuf legyen elég.

Link to comment
Megosztás:

Az optikai tuning egyszerű igényesség az autó külsejére. Ha adsz az öltözékedre, adhatsz az autód külsejére is. Persze járhatsz a 4 éves farmeredben is...

Óh. Akkor én koszos tapló vagyok:))- Gondolom ez a célzás lényege.

Akkkki egy 10 éves "farmerben" nyomul.

Mind1 én már költötem eleget a külsőre. Nem a mostani gépemre.

Most már az élvezkedés ideje van.

Az olyan streetracer Tuning 1,2-es G emberkedőket is elég jól tolerálom ám. Csak amikor meglátja azt, hogy 1,4i F Astra 5ajtós megy elötte, na akkó majd megmutatom nekije feeling van sajna...

Mint írtam , hagyom. Nyomja neki. Nem olyan vagyok akit például vérig sért egy Suzu aki beelőz:))

Jók legyetek!

Link to comment
Megosztás:

Na jo, de aki tisztaba van az autojaval az nem all neki 1,2 -es motorral gyorsulni, mert hiaba van legszuro stb, szerintem meg egy 1,4 -es is siman megeszi. Az egyik haverom velekedett ugy, hogy a 230 Le -es Alfajaval letol mindenkit, es addig senki ne koltson optikara amig motorikusan nem veri az o Alfajat. Most egy joval szerenyebb motorral rendelkezo autoja van, es valahogy belatta, hogy nem volt igaza.

Link to comment
Megosztás:

Nos nem, a vita fejleszti a kommunikációs készséget, aki ismeri ViSoRt az tudja, sosem szól be :)

Egyébként én bevallom, kedvem válogatja, nem mindig hagyom pofátlankodni az embereket. Attól mondjuk lemegyek hídba amikor köszönget, integet, aztán vészvillogózik is valaki, takarodjuk a francba a dolgunkra, ez nem illemóra azért na, nem kell kiszállni és megcsókolni egymást a pirosnál. De ha bevágnak elém azért megfüstölöm a seggét a xenonnal (Hemi által elítélt optikai tuning felszerelés:).

Eleinte én is úgy voltam, pl. hú de jól megy a gép, lenyomtam egy 2literes A6-ost, 9millát adott ezért a tetüért (ami mindössze 1.6tonna), de aztán elfüstölt mellettem egy szakadt M5, úgy hogy lobogtak a tükreim...

Mostanában csak kiváncsiságból rúgok oda neki, néha hagytam is nyerni egy két Uzukist, de egyszer vérszemet kapva ettöl elkezdtek nekem üvölteni, hogy "Mivan köc$ög, szoptad!?" Akkor rájöttem, nem én vagyok Maximus a kegyelmes...

A SUZUKIS FÉRGET EL KELL TAPOSNI! OPEL AZ ISTEN!

Link to comment
Megosztás:

Megéri?

Kint voltunk ma gyorsuláson neon-parádé mindenütt. 22eft egy jó szett és 3Oezerre büntet a rend őre. Bár a led esetében jobb az arány hisz az csak 15OOft és ha ügyes vagy elérheted a rendőrnél, hogy 3O-ra megkaszáljon. Csak azt nem értem, hogy elvileg ez figyelemelterelő... a xenon meg a képembe vakít és azt engedik.???

Amúgy jópofa baromság ez a neon cucc csak már kezd ez is olyan tucattermék lenni mint a led, és lassanként ez is megjelenik majd minden auton vmilyen formában.

Ui.: nekem beltéri van :)

mentségemül szolgál, hogy én még akkor vettem, amikor még nem volt "divat".

Link to comment
Megosztás:

En az egesz neon temahoz ugy allok, hogy ha valaki kiall a terre, es masoknak mutogatja az autojat (allohelyzetbe) akkor nyugodtan. De pl engem is idegeset mikor szembejon egy olyan auto amin a karacsonyfaego minden fajtaja megtalalhato.

Mas reszrol megkozelitve az en nezetembe, ez ilyen 'olcso' 'gagyi' optikai tuning, mert legtobbszor nem azok az autok vannak teleneonozva amik szepen korbevannak spoilerezve, es maga az auto is jol nez ki, hanem a sima tucat autok, amire csak ugy raagattak egy vilagito neont.

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság, hogy mint sok más szép dolog, az optikai tuning termékek és lehetőségek árai sem a magyar átlagkeresethez vannak igazítva. Ha szépen meg akarod csinálni a kocsidat, lehet, hogy egy lakás árát ráköltöd... Akkor most mozgó karácsonyfa, vagy lakás...?

Azoknak az embereknek 60%, akik a jelenlegi gyorsulásikra kijárnak, hidd el, nincs ilyen problémája. Friss jogsi, papi alárak valami új gépet, aztán a havi zsebpénzéből feldíszítheti. Kár, hogy a 30ropi bírság sem vágja falhoz.

Ezért is kell törekednünk valami egyedibb, igényesebb dologra. Meg sokkal jobban néz ki, ha pl. egy szériának tűnő Astra 1.4i simán lealáz valami ilyen arcoskodó ufót :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Nem igazan vagyok tisztaba ezeknek a neonoknak az araval, de a tuning&stereot lapozgatva, lattam karacsonyi akcioba 22e -er 100cm -es neont. Na most ugy velem, nem hogy 22e -et, de meg 1000ft -ot se er az a vilagito rud darab. :) Van akinak az a celja, hogy ezzel tegye feltunobbe az autojat. Sot, nem is oylan reg, elneztem a Boombastic -ba (Lurdy Haz), es egy srac bevagodva vett egy valami kis gagyi neont, es kb 5e -et kertek erte. Szoval ez a karacsonyfa effekt is, eleg sokba van ha az ember valami "szepet" szeretne osszehozni, es nem olyat, hogy 1 db vilagitson a kocsi elejen.

Link to comment
Megosztás:

Visszaterve erre a "Minek tuningolunk olyat autot ami nem megy" temara, en ugy vagyok vele, hogy kb napi 70km -t jarok az autoval, nem tudom megitelni, hogy ez sok vagy keves, gondolom mindenkinek mast jelent. :) Valahogy ugy allok a temahoz, hogy nem kene, hogy 12-14 litert egyen az auto, mert akkor 4-5 naponta tankolhatnam. Szoval inkabb egy szerenyebb motor, de a kulsore akkor is nezhet ki jol az ember autoja. :)

Link to comment
Megosztás:

...Azoknak az embereknek 60%, akik a jelenlegi gyorsulásikra kijárnak, hidd el, nincs ilyen problémája. Friss jogsi, papi alárak valami új gépet...

Bár én is a nézelődők kategóriába tarozom ezen téren, de nekem tetszik és én is szívesen csiálnám ha a lehetőségeim engednék. Nem is lenne senkivel és semmivel bajom, ha ez a "60%" nem okozna állandóan baleseteket és nem mosná utána tisztára őket apuci.

Mindent lehet csak megfelelő helyen és időben.

Én is csinátam filikk-flakkokat, de üres parolókban és lehetőség szerint, ha nem volt mellettem senki.

Ui.: Szerintem péntek este egy kellemes 5-10fős társasággal kiváló program.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.