Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra tuning


FABRO

Recommended Posts

A TÜV valóban jó dolog .... Németországban, de nem itthon. Nálunk nem nagyon foglalkoznak vele úgy tudom és az ültetést se túlságosan preferálják. Vizsgára nyilván nem 10 centis ültetéssel kell elmenni :)

A porig ültetés is hangzatos, csak melyik porhoz kell viszonyítani, ami a kátyú alján vagy a bucka tetején van? :) Mert ez kb 20 centi különbség B) Ez nem egy tuning barát ország se a hatóságok, se az utak de még csak az alkatrész ár/fizetés arány miatt se. Kicsit irigylem a németeket, hogy nekik még a mezőgazdasági gépeknek is külön aszfaltozott út van, nehogy már földúton döcörögjenek a szántók mellett... Mi meg szánthatunk az országúton az ültetett verdákkal.

Vissza kérdeztem a korábbi helyen hogy vizsgázott a vas...ha nem ott vizsgázott volna buktam volna :) úgy hogy sorry, rossz infót adtam, ültetéssel nem megy át autó magyarhonban :( szerencsémre most is lesz ahol szemethúnynak majd...azért két évente egy ilyet, hogy futómű ki/be...köszönjük magyar hatóságok!

tegnapi cirkálás alkalmával láttam egy szépen ültetett pirosga golfot...jó munka volt! :) hazafelé meg egy durrantott kerekes jettát...jóóóó széles volt :D ráfért volna egy sárga megkülönböztető jelzés...

Amúgy akkor gondolom ezek a levegős airride futóművek is ki-bevétellel mennek át a vizsgán...bár ilyenről még nem nagyon volt szerencsém tulajjal beszélni...egy olyanra azért gyüjtenék, ha gond nélkül beszerelhető és vizsgáztatható lenne! aztán jöhet kátyú (akkor felhúznám a gatyát) meg jöhet jó aszfalt (akkor meg ültetném amíg a szerkezetbírja).

Link to comment
Megosztás:

Vissza kérdeztem a korábbi helyen hogy vizsgázott a vas...ha nem ott vizsgázott volna buktam volna :) úgy hogy sorry, rossz infót adtam, ültetéssel nem megy át autó magyarhonban :D

...

Nem véletlen szokták az ültetőrugókat lefújni, elég ránézni az ültetőrugókra és látszik, hogy nem gyári B) A gyáriak nem túl gyakran pirosak, sárgák, zöldek, stb. A nem túl nagy ültetésű így még talán átcsusszanhat.

Link to comment
Megosztás:

Nem véletlen szokták az ültetőrugókat lefújni, elég ránézni az ültetőrugókra és látszik, hogy nem gyári B) A gyáriak nem túl gyakran pirosak, sárgák, zöldek, stb. A nem túl nagy ültetésű így még talán átcsusszanhat.

Nekem 4centis piros Voglandom van és még soha nem volt gond műszakin...

Link to comment
Megosztás:

Jól áll neki, láttam a képeket a carstyling-on. :D

Gyári lengéscsillapítókkal használod? Úgy hallottam a G Astrának elég kemény a gátlója, ahhoz hogy ne kelljen cserélni -40mm-ig.

Elől még a gyári van B) !! Hátul már kellett cserélni, nem akarok hülyeséget mondani, de valami gyári, de keményebb van benne!

Elég kemény a futóművem, de én ezt szeretem...

Link to comment
Megosztás:

Vissza kérdeztem a korábbi helyen hogy vizsgázott a vas...ha nem ott vizsgázott volna buktam volna :( úgy hogy sorry, rossz infót adtam, ültetéssel nem megy át autó magyarhonban :) szerencsémre most is lesz ahol szemethúnynak majd...azért két évente egy ilyet, hogy futómű ki/be...köszönjük magyar hatóságok!

tegnapi cirkálás alkalmával láttam egy szépen ültetett pirosga golfot...jó munka volt! :) hazafelé meg egy durrantott kerekes jettát...jóóóó széles volt B) ráfért volna egy sárga megkülönböztető jelzés...

Amúgy akkor gondolom ezek a levegős airride futóművek is ki-bevétellel mennek át a vizsgán...bár ilyenről még nem nagyon volt szerencsém tulajjal beszélni...egy olyanra azért gyüjtenék, ha gond nélkül beszerelhető és vizsgáztatható lenne! aztán jöhet kátyú (akkor felhúznám a gatyát) meg jöhet jó aszfalt (akkor meg ültetném amíg a szerkezetbírja).

Az airride gond nélkül beszerelhető,a vizsga más kérdés de biztos vannak olyan helyek ahol megoldható :D

Azért azt megnézném hogy meddig bírnád leengedett futóművel az utat. :) Nekem air van,de leengedve iszonyú kemény.Kis túlzással a lerakott 100 forintoson áthajtva nem csak azt tudom megmondani hogy fej vagy írás,hanem azt is mikor gyártották az érmét. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem futómű tuning ügyében?

A helyzet az, hogy adott az Astra G-m, amin 8x17-es felnik vannak 205/45 gumival, és emellé egy 40/30-as ültetés, gyári gátlókkal. A hiba az, hogy rossz úton a gumi beleér a sárvédő peremébe, ami nem valami kellemes. Ezt a hibát hogyan szüntethetném meg? Kemény lengéscsillapítóval orvosolható a probléma?

Ha valaki tud okosságot, akkor előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem futómű tuning ügyében?

A helyzet az, hogy adott az Astra G-m, amin 8x17-es felnik vannak 205/45 gumival, és emellé egy 40/30-as ültetés, gyári gátlókkal. A hiba az, hogy rossz úton a gumi beleér a sárvédő peremébe, ami nem valami kellemes. Ezt a hibát hogyan szüntethetném meg? Kemény lengéscsillapítóval orvosolható a probléma?

Ha valaki tud okosságot, akkor előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...
  • 10 months later...

Sziasztok.

Igazából nem tudtam melyik topikba tegyem fel a kérdést..
Arra lennék kíváncsi,hogy a "sima" G Astrára fel lehet-e tenni a Bertone illetve a cabrio első lökösét.? Felfogató fülek egyeznek-e,és ha a helyén van passzol-e a sárvédőívhez stb..? Értem ezalatt azt hogy a hagyományos G és a Bertone-nak ugyanolyan széles-e a lökhárítója.? Azt tudom,hogy az F Astrára fel lehet tenni a GSI lökhárítót,kérdés,hogy működne ugyanez a trükk a G AStránál is ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Igazából nem tudtam melyik topikba tegyem fel a kérdést..

Arra lennék kíváncsi,hogy a "sima" G Astrára fel lehet-e tenni a Bertone illetve a cabrio első lökösét.? Felfogató fülek egyeznek-e,és ha a helyén van passzol-e a sárvédőívhez stb..? Értem ezalatt azt hogy a hagyományos G és a Bertone-nak ugyanolyan széles-e a lökhárítója.? Azt tudom,hogy az F Astrára fel lehet tenni a GSI lökhárítót,kérdés,hogy működne ugyanez a trükk a G AStránál is ?

Igen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata FK állítható magasságú futóművel? http://www.racing-autoalkatresz.hu/racing-autoalkatresz/eshop/90-1-FK-ALLITHATO-FUTOMu-AKCIO/4012-2-Opel/5/17317-Opel-Astra-G-T98-NB-T98C-T98V-B-FK-AK-Street-Allithato-Magassagu-Tuning-Futomu

Ez igen jó árban van, kutyacsont is jár hozzá.

Szia, ajánlom figyelmedbe a NÉMET E-bay oldalt, mert ott akár 10-20 ezer forintot is spórolhatsz.

Én onnan rendeltem TA techix premium állítható futóművet 3 nap alatt elhozta a DHL futár, szállítással volt 66.

Nekem nagyon bevált, ajánlani tudom csak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki próbálkozott már a középdob kivételével? Milyen hangja lett a gépnek? :) Esetleg videót is rakhatna fel olyan, aki megcsinálta már. (Most csak egy paragi féle hátsó dob van fenn - 1.8 125bhp coupe)

Szia, én a sajátomon kipróbáltam, de nem ajánlom. Nekem is paragi hátsó dobom van.

Nagyon durva hangja van, és 120-tól nem nagyon fogtok beszélgetni az utastérben.

Link to comment
Megosztás:

Szia, én a sajátomon kipróbáltam, de nem ajánlom. Nekem is paragi hátsó dobom van.

Nagyon durva hangja van, és 120-tól nem nagyon fogtok beszélgetni az utastérben.

köszi. Hát igazából úgyis el kell vinni a lakatoshoz, mert ki van lyukadva egy ponton, szóval megcsinálja. Ha meg nagyon hangos, akkor meg veszek egy újat.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Van egy G 1.6 cabriom.

17" es kerekek 205/40 gumikkal.

Elég nagy a hely a sárvédő és a kerekek között. :sick:

Szeretném egy kicsit lejjebb vinni a kasznit az úthoz/kerekekhez, de nem szeretnék százezreket költeni egy sport futóműre.

Mint a motor teljesítménye is mutatja nem versenyautónak vettem, pusztán esztétikai szempontból szeretnék egy ilyen merényletet GM mérnökei ellen. :smartass: Elképzelhető, hogy csak rugócserével ezt meg tudom oldani, úgy hogy gátlókat és egyebeket ne kelljen cserélni ha igen az kb. mennyi HUF?

Tudtok ajánlani nekem helyet, ahol ezeket be tudom szerezni?

Segítségeteket megköszönve!

Horváth Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Van egy G 1.6 cabriom.

17" es kerekek 205/40 gumikkal.

Elég nagy a hely a sárvédő és a kerekek között. :sick:

Szeretném egy kicsit lejjebb vinni a kasznit az úthoz/kerekekhez, de nem szeretnék százezreket költeni egy sport futóműre.

Mint a motor teljesítménye is mutatja nem versenyautónak vettem, pusztán esztétikai szempontból szeretnék egy ilyen merényletet GM mérnökei ellen. :smartass: Elképzelhető, hogy csak rugócserével ezt meg tudom oldani, úgy hogy gátlókat és egyebeket ne kelljen cserélni ha igen az kb. mennyi HUF?

Tudtok ajánlani nekem helyet, ahol ezeket be tudom szerezni?

Segítségeteket megköszönve!

Horváth Gábor

Ha megelégszel egy szolidabb ültetéssel, akkor egy 35/35-ös eibach, a gátló maradhat a gyári...
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.