Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

ECU=komputer. :)

Lambdát húzzátok le, ilyenkor vészprogrammal el kellene indulni.

Egyébként Én először kábelköteg, vagy csati hibára gyanakodnék,

és az ilyet nagyon nehéz kivadászni.

Le volt húzva, de hibának sem írja, elég érdekes...

De ettől még gyújtásnak kellene lennie, nem?

AZ ECU minden szükséges feszt megkap és a szenzorokra is kiadja.

Olyan mintha nem érzékelne a főtengely vagy vez. tengely jeladó semmit.

Ráadásul ez még nem OBD-s és célműszert sem tudunk szerezni.

Link to comment
Megosztás:

Az ECU-ra visszatérve.A fordszámmérőt hogyan kötöm rá?

Más:Fótra jöttök?

A jobb oldali küszöbburkolatot leveszed és ott lesz oldalt felfogatva egy ezüst színű doboz.

Akkusaru levétele után rákötsz egy vezetéket a C2 lábától jövő zöld vezetékre.

Ezt felvezeted a műszerfalba és az új órának rákötöd arra a szabadon maradt tüskéjére, amit most fejből nem tudom melyik, de majd itt megmondják :)

Link to comment
Megosztás:

Astroid.

Én is cseréltem kilométerórát fordszámmérősre.

Igaz nekem X16XEL.

vezérlő elektronika /jobb első utas jobb lábánál a burkolat mögött/ B13-as csatlakozó pontjáról egy ZÖLD kábel a műszerfal 16 pólusú csatlakozójának 8-as pontjára.

Remélem segít.

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

fls!

Ehhez egy jó szaki kellene, mert nehéz kibogozni a hiba okát.

Lehet hogy egy ilyen szaki fél óra alatt megoldaná ezt a gondot,

amivel már küzdötök egy ideje. :)

Tudom ajánlani Kurgyis Gabit, vagy Patyi Lacit, ők nagy guruk a

témában.

Az az igazság,hogy elvileg ezzel foglalkozom. Az autó még nem mozgatható, egyszer voltam kint méregetni.

Abban reménykedve indítottam a témát,hogy valaki esetleg tapasztalatból tud mondani valami okosságot amin el lehet indulni. Mivel tech műszert nem tudunk szerezni ezért csak a méregetés és hiba lekérdezés marad.

Azért köszi a segítséget, most már legalább azt tudni, hogy biztos nem a tengelyek miatt van.

Link to comment
Megosztás:

Hali !

Új vagyok a fórumon és az Opel tulajdonosok (2001-es F Astra 1,6 SZR) közt.

Gyári Car 300-as rádiómagnóhoz hogyan lehet csatlakoztatni külső cd/mp3 lejátszót.

sehogy.

az nem tud kezelni külső egységet.

ha jól emlékszem , akkor csak a ccr600-as mgnónak megy...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

93-as F Astrámban mostanában észreveszek egy hibajelenséget. Éspedig azt, hogy ha stopnál állok hosszabb ideig, kigyullad a kis sárga motorellenörző lámpa a műszerfalon. Mindezek ellenére nem veszek észre semmit az autón (fogyasztás, stb). Mi lehet a hiba oka?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
HI.

Figyeljen aki ért egy picit az autóvillamossághoz!!!

Vettem gyári új fűtőmotor előellenállást --nem ment a motor 1-3. fokozatig,csak a 4.--,kicseréltem, és most sem megy,csak a 4. fokozatban!

Mi lehet a bibi!

Aki tud segítsen!

Kösz.

Nézd meg hogy bekapcsolt állapotban van-e feszültség az ellenállásokon. Ha nincs, akkor a fűtőmotor kapcsolója szart be. Ha ez sem jó, akkor passzolom, de érdekelnek a fejlemények, mert én is most rendeltem fűtőmotor-előtétellenállást. (7000-ért. Tied mennyi volt :?:

Link to comment
Megosztás:

oh.. a szép kis ellenállatok... nah jah.. nekem már egy éve váro projeckt :oops: Nekem csak az1-2 nem megy.. és nekem is ilyesmi árban mondták(sajna) röhely, hogy pár izmosabb ellenállás ennyibe kerüljön.. esküszöm már azon gondolkodtam, hogy le kellene mérni öket, aztán a Lomexbe (elektrónikai bolt) venni pár nagy teljesítményü síma ellenállatot, és azt beleaplikállni vhogy...

de ezekszerint lehet mégse az a baj nálam se?!

Vki mintha említett volna olyat is, hogy esetleg a kapcsoló... :shock:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.