Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Sziasztok!

Egy Opel Astra G 1,6 16V (2000-es) kocsim van

Nekem olyan problémám lenne, hogy a Blaupunkt Car300-as magnóm az akkumlátor kivételekor valamit elfelejthetett, ugyanis a gyújtás ráadásakor nem kapcsolt be, de ha én bekapcsoltam, akkor működött. Legutóbi akkusaru levételekor már kiírta a SAFE-t és a megadott jelszóbevitel már nem működik, ( gyújtás rá, magnó kikapcsol, AS+bekapcs gomb, kód kijönn, pötyög megint AS gomb stb.). Tehát ez így nem jó. Ötlet valakinek?

Előre is köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A távirányítós kulcsom megadta magát. (Astra G) Néha érzékel, néha nem, néha napokig jó, aztán meg se kép, se hang. Sokszor nem nyit, de ha megnyomom a zárást és utána a nyitást, akkor kinyitja az ajtót. Van valakinek ötlete, h mitől lehet? (Toltunk egy kis + ónt a forrasztásra, mert mintha lett volna rajta egy hajszálrepedés, de semmi változás.)

Odaadtam a kulcsot egy ismerős szakinak (nem tudott vele mit kezdeni), de úgy kaptam vissza, h hiányzik belőle a transzponder. Hol lehetne ezt pótolni? (Budapest és Vác környéke érdekelne első sorban) És kb. milyen áron?

Vagy kuka az egész és inkább Opeléktől rendeljek egy komplett kulcsot?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Nekem itt cseréltek transponder antennát a H Astrám kulcsában. Opelék azt mondták rá hogy kuka, rendeljek másik kulcsot. Itt 3-4e-ért megcsinálták:

http://hevederzar.hu/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Fél éve vettem egy opel astra G 1.6-os, nagyon jó motorral új akkumulátorral.

Soha nem, volt semmi gond vele , mint az óramű, úgy működött, tegnapig. Este leálltam vele ahogyan szoktam és reggel fordítom a kulcsot és se kép se hang. A műszerfal világítás és az elektronika működik, csak nem forgatja az önindítót.

De a relé kattanását se hallom. Az akksi bemérve nem merült le. Mivel semmiféle előjele nem volt a meghibásodásnak, arra tudok gondolni, hogy az inditásgátlóval lehet gond. Nektek mi a véleményeteket, mit tanálcsoltok?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Nekem itt cseréltek transponder antennát a H Astrám kulcsában. Opelék azt mondták rá hogy kuka, rendeljek másik kulcsot. Itt 3-4e-ért megcsinálták:

http://hevederzar.hu/

Köszi a tippet! Tehát nem a transzpondert cserélték, hanem vmi antennát? Pontosan mi az a transzponder antenna egyébként? Mert írtam nekik, a transzponder pótlására 15ezres árat írtak, ami azért elég borsos... :(

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

G Astra lopásvédelme témában érdekelne minden ötlet!

1999-es évjárat, de nekem olyan, mint ha most jött volna ki a szalonból, nagyon fájna, ha lábakélne.

Valami trükkös megszakítón gondolkozom, csak kellenének tippek, hogy hol érdemes megszakítani az áramköröket?

A váltózár jött még szóba, de az 36e, esetleg ha valaki tudna tippet adni, hogy magát a szerkezetet hol lehet és milyet érdemes beszerezni, azt megköszönném.

Szerintem be tudom én is építeni itthon, akkor kicsit olcsóbban kijövök a végén.

Vagy mit javasolnátok, mi a legjobb védelem amit még érdemes belerakni?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

G Astra lopásvédelme témában érdekelne minden ötlet!

1999-es évjárat, de nekem olyan, mint ha most jött volna ki a szalonból, nagyon fájna, ha lábakélne.

Valami trükkös megszakítón gondolkozom, csak kellenének tippek, hogy hol érdemes megszakítani az áramköröket?

A váltózár jött még szóba, de az 36e, esetleg ha valaki tudna tippet adni, hogy magát a szerkezetet hol lehet és milyet érdemes beszerezni, azt megköszönném.

Szerintem be tudom én is építeni itthon, akkor kicsit olcsóbban kijövök a végén.

Vagy mit javasolnátok, mi a legjobb védelem amit még érdemes belerakni?

Nekem G Astrában mikrokapcsoló volt ami a szivargyújtó áramkörről jött le (tehát csak gyújtásnál volt áram alatt ezért nehezebb bemérni) és egy relét működtetett ami megszakította az AC tápját. A kapcsolót meg bárhol el lehet rejteni.

Esetleg ezt meg lehet spékelni még egy kuplungkapcsolóra kötött megszakítóval is, hogy csak kinyomott pedál mellett működjön az indítás, az egyébként sem árt a technika védelmében.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali. Három éve vettem 1 h astrát z16xep benzines motorral. Egy éve kiverte a gyújtótrafót azótta az 5ik van benne. Külömböző kilómétereket tettem meg velük a 30km- töl a 15000km-ig. Rengeteg szalonban és szerelőnél voltam elsőre németországban, de sehol nem tudtak rá megoldást hogy miért eszi a trafót. Most úgy járok az autóval h 1 tartalék trafó a csomagtartóban pihen, biztos ami biztos alapon. Ha esetleg valakinek van ilyen tapasztalata nagyon örülnék mert már tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Opel Corsa B GSI a jószág és azt szeretném megtudni, hogy az üzemanyag szintjelző jeladója milyen ohm értékeket ad pl.: fél és teli tanknál?

A műszer átszerelése után szeretnénk bekalibrálni a mutatót.

Hasonló helyzetben vagyok a vízhőmérővel is, de azt hiszem ott komolyabb a gondom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! vettem egy b vectrát 1999 2.0 diesel 82 lovast! ABS van problémám! elindulok vele a vissza jelző nem világit mikor fékeznem kell kicsit is az abs rögtön szaggat minden kicsi fékezésre ezt megteszi kb 3-4 szer majd kigyullad a lámpa és nincs abs! hibakod olvasáskor a négy jeladó értéke szépen mozogtak! majd kidobta hibának az abs szivattyu vissza folyo valamijét (gondolom ez maga az abs tömb!) majd ezt a hibát kitöröltük ujjab kisérlet majd a bal elsö szenzort tette ki! hibának! olykor saját magátol eltünik a lámpa és vissza jön az abs de két három fékezés szaggatás és megint nincs! Köszönöm szépen elöre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Corsa B GSI a jószág és azt szeretném megtudni, hogy az üzemanyag szintjelző jeladója milyen ohm értékeket ad pl.: fél és teli tanknál?

A műszer átszerelése után szeretnénk bekalibrálni a mutatót.

Hasonló helyzetben vagyok a vízhőmérővel is, de azt hiszem ott komolyabb a gondom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.