Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Csak akkor kapcsolt ki a riasztást, ha ki is akarod nyitni az autó bármelyik ajtaját :P De lehet csak programozni kell.

Nem hiszem hogy elkötöttek volna valamit, vagy lehet ez a Rhino riasztó ilyen :/

Igyekszem akkor nyitni,ha muszáj,,,<_<

de én is arra lennék kíváncsi,hogy lehet-e ezt programozni,és ha igen,hol!:angry:

Ha meg a riasztó nem tudja,akkor a Seatomban miárt tudta ugyan ezt,meg a C mercedesemben,ami szintén can bus rendszerű volt!?

szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Ezt a funkciót a riasztónak kéne tudnia, nem a kp zárnak. Elvileg programozás kérdése. Pontosan melyik típust választottad? Kérd el a leírását ahol vetted, abból kiderül, hogy csak egy DIP kapcsolót kell átkattintani, vagy programozni kell.

Na eddig jutottam!

Tehát most akkor mit lehet vele kezdeni?

Petrol line HPS840 riasztó leírása

Idézem a forgalmazót:

"Azt a riasztót nem mi gyártjuk hanem egy olasz riasztó ami vissza is tudna élesedni ha az autó gyárilag visszaélesedik, de mivel nem élesedik vissza a központizárja ezért a riasztó sem fog! De telefonon már akkor beszélt velem erről!

Ha az autó nem élesedik vissza gyárilag, akkor nem is létezik olyan can-bus-os riasztó, ami vissza élesedne, mindegyik csak akkor élesedik, ha az autó is visszakapcsol.

A riasztó nem ad ki az autónak can-bus jelet csak leveszi róla az információt és annak megfelelően kapcsol ki-be, és mivel nem jön visszazáró információ a CAN-Bus-on ezért nem fog visszaélesedni sem! Ezen csak az autó átállításval lehetne változtatni. Sok autó visszazár automatikusan, de ha ez nem akkor ez nem és az autót átprogramozni sem tudják szervizben akkor nem lehet mit tenni."

Biztosan én vagyok hülye,de most már semmit nem értek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra f 94 1.4 8v a jelenség a következő az A oszlop alatt lila relé(AC elvileg) elkezdett gyujtásra kattogni de nagyon gyorsan nem ugy ahogy behúz hanem rezgett nagyon gyorsan és hangosan! Motor diagnosztika (narancs) nem világított a rezgés alatt, az öninditó forog de nem indult az autó megkocogtattam a rlét, beindult a gép! (ez volt tegnap) ma megálltam inditom ugyan az a jelenség mint az előbb leirva nem indult hazahuztak! hoztam másik relét azzal is csak rezgett és nem indult! villamosságis emberkével beszéltem telón keresztül konzultáltunk összehidaltam a relé aljzatán a 2 sarut hogy az ac menyen mindig ugyan ugy nem indulta gép, az ac müködött!! adtam ismét gyujtást inditottam relé nem volt bent csak hidalás a moci indulásának ütemére villogott a diagnosztika! gyujtás le! Ismét gyujtás akokr a sárga lámpa villogott majd villogva elhalványult és elaludt! Próbáltam kivillogtatni a hibát de a diagosztika lámpa nem gyulladt! Hoztam uj computert csere, és lám nem történt semmi relé ujra zug diagnosztika nem világol, nem indul a gép! összeraktam eredeti computer, relé, és ott hagytam emguntam az egészet! Majd 10 perc mulva kimentem mer nem hagyott nyugodni a dolog gyújtást adtam és az auto pöcc, indult azóta inditottam 4 szer és megy! Na most akkor miiiiivan? diagnosztika azóta is gyujtás után azonnal elalszik! éa jár a gép! Ha gépre tetetem sztem hibát nem fog hozni! Akkor most mi legyyen vele? Valakinek ötlete van rá? Köszönettel előre is! Ádám

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra f 94 1.4 8v a jelenség a következő az A oszlop alatt lila relé(AC elvileg) elkezdett gyujtásra kattogni de nagyon gyorsan nem ugy ahogy behúz hanem rezgett nagyon gyorsan és hangosan! Motor diagnosztika (narancs) nem világított a rezgés alatt, az öninditó forog de nem indult az autó megkocogtattam a rlét, beindult a gép! (ez volt tegnap) ma megálltam inditom ugyan az a jelenség mint az előbb leirva nem indult hazahuztak! hoztam másik relét azzal is csak rezgett és nem indult! villamosságis emberkével beszéltem telón keresztül konzultáltunk összehidaltam a relé aljzatán a 2 sarut hogy az ac menyen mindig ugyan ugy nem indulta gép, az ac müködött!! adtam ismét gyujtást inditottam relé nem volt bent csak hidalás a moci indulásának ütemére villogott a diagnosztika! gyujtás le! Ismét gyujtás akokr a sárga lámpa villogott majd villogva elhalványult és elaludt! Próbáltam kivillogtatni a hibát de a diagosztika lámpa nem gyulladt! Hoztam uj computert csere, és lám nem történt semmi relé ujra zug diagnosztika nem világol, nem indul a gép! összeraktam eredeti computer, relé, és ott hagytam emguntam az egészet! Majd 10 perc mulva kimentem mer nem hagyott nyugodni a dolog gyújtást adtam és az auto pöcc, indult azóta inditottam 4 szer és megy! Na most akkor miiiiivan? diagnosztika azóta is gyujtás után azonnal elalszik! éa jár a gép! Ha gépre tetetem sztem hibát nem fog hozni! Akkor most mi legyyen vele? Valakinek ötlete van rá? Köszönettel előre is! Ádám

Nem immós a gép?

Link to comment
Megosztás:

Na eddig jutottam!

Tehát most akkor mit lehet vele kezdeni?

Petro line HPS840 riasztó leírása

Azt a riasztót nem mi gyártjuk hanem egy olasz riasztó ami vissza is tudna élesedni ha az autó gyárilag visszaélesedik, de mivel nem élesedik vissza a központizárja ezért a riasztó sem fog! De telefonon már akkor beszélt velem erről!

Ha az autó nem élesedik vissza gyárilag, akkor nem is létezik olyan can-bus-os riasztó, ami vissza élesedne, mindegyik csak akkor élesedik, ha az autó is visszakapcsol.

A beszerelési, programozási leírását kéne elkérned. Amúgy abban amit linkeltél szó sem esik az újraélesedésről......

Sziasztok! Astra f 94 1.4 8v a jelenség a következő ..............

Nézd át a test vezetékeket az ECU, és az AC relé környékén! Sztem sima test probléma, valahol kh-s a madzag.......

Link to comment
Megosztás:

A beszerelési, programozási leírását kéne elkérned. Amúgy abban amit linkeltél szó sem esik az újraélesedésről......

Nézd át a test vezetékeket az ECU, és az AC relé környékén! Sztem sima test probléma, valahol kh-s a madzag.......

Megvan az is hozzá...hogy lehet ide PDF fájlt feltőlteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

97-es opel tigrám van.

nemrég volt szerelve az autóm, ami következtében le kellett venni a kocsimról az aksit is, 2 hétig nem is volt rajta.

Miután össze lett rakva az autó, észleltem rajta, hogy az elektromos ablak automata funkciója nem működik.

Tehát ha egyszer nem megnyomom a gombot hosszan, nem megy le automatikusan, hanem folyamatosan nyomva kell tartanom, illetve mivel nagy a csomagtartó ajtaja, ezért a jobb oldali ablak mindig automatikusan lehúzódik a csomagtartó lezárásakor, így könnyebb lecsukni.

Na most ezek a funkciók eltűntek, amiket a kocsi gyárilag tud. Van valami ötletetek, miért?

lehet hogy egy kis idő, mire megtanulja a kocsi ezeket megint, és visszaáll a régi kerékvágásba? vagy máshol lehet a hiba?

mert már máskor is volt ilyen, hogy elmentek egy rövid időre ezek a képességek, de aztán megjavult magától...

Köszi előre is a választ B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

97-es opel tigrám van.

nemrég volt szerelve az autóm, ami következtében le kellett venni a kocsimról az aksit is, 2 hétig nem is volt rajta.

Miután össze lett rakva az autó, észleltem rajta, hogy az elektromos ablak automata funkciója nem működik.

Tehát ha egyszer nem megnyomom a gombot hosszan, nem megy le automatikusan, hanem folyamatosan nyomva kell tartanom, illetve mivel nagy a csomagtartó ajtaja, ezért a jobb oldali ablak mindig automatikusan lehúzódik a csomagtartó lezárásakor, így könnyebb lecsukni.

Na most ezek a funkciók eltűntek, amiket a kocsi gyárilag tud. Van valami ötletetek, miért?

lehet hogy egy kis idő, mire megtanulja a kocsi ezeket megint, és visszaáll a régi kerékvágásba? vagy máshol lehet a hiba?

mert már máskor is volt ilyen, hogy elmentek egy rövid időre ezek a képességek, de aztán megjavult magától...

Köszi előre is a választ B)

Szia!

Ezeket a funkciókat be kell tanítani. Nyomd az ablak lehúzó gombját folyamatosan, azután is, hogy leért az ablak, hallasz egy kattanást, aztán húzd fel ugyanígy, ott is nyomd tovább a gombot a kattanásig. Elvileg ezután működnie kell a komfort funkciónak.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezeket a funkciókat be kell tanítani. Nyomd az ablak lehúzó gombját folyamatosan, azután is, hogy leért az ablak, hallasz egy kattanást, aztán húzd fel ugyanígy, ott is nyomd tovább a gombot a kattanásig. Elvileg ezután működnie kell a komfort funkciónak.

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Kipróbáltam, működik B)

Link to comment
Megosztás:

A beszerelési, programozási leírását kéne elkérned. Amúgy abban amit linkeltél szó sem esik az újraélesedésről......

Szia..én nem is irhattam róla,hiszen azt a forgalmazó irta nekem..tudod,ha megtudnám oldani,nem itt tölteném az időmet! B)

Vannak róla képek,beszkenneltem,de miután nagyok,nem akarom,hogy itt kiverje a biztosítékot!

Átküldeném email címen .hátha te okosabb

leszel vele..

Üdv!

Nézd át a test vezetékeket az ECU, és az AC relé környékén! Sztem sima test probléma, valahol kh-s a madzag.......

Link to comment
Megosztás:

A beszerelési, programozási leírását kéne elkérned. Amúgy abban amit linkeltél szó sem esik az újraélesedésről......

Szia..én nem is irhattam róla,hiszen azt a forgalmazó irta nekem..tudod,ha megtudnám oldani,nem itt tölteném az időmet! B)

Vannak róla képek,beszkenneltem,de miután nagyok,nem akarom,hogy itt kiverje a biztosítékot!

Átküldeném email címen .hátha te okosabb

leszel vele..csak ehhez kellene az email cím!

Üdv!

Nézd át a test vezetékeket az ECU, és az AC relé környékén! Sztem sima test probléma, valahol kh-s a madzag.......

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Talán ebbe a témába illik legjobban a kérdésem.

Van egy akkumulátor töltőm, de nem vagyok biztos, hogy hogyan kell használni. Azt ajánlották, hogy a kocsiból ne szedjem ki az akksit. Ha így döntök akkor, hogy kell tölteni. A töltő mindkettő csipeszét az akksihoz csatlakoztatom? Vagy a +-t a +-ra és --t a gépkocsi karosszériájára? A cellák zárókupakjait le kell vennem teljesen, vagy hagyjam a helyén, esetleg csak "lazítsam meg"?

Vagy esetleg akkor járok legjobban, ha kiszerelem teljes egészében az akksit?

Valaki legyen kedves már leírni lépésről lépésre, hogyan kell a tölteni az akksit. Illetve, hogy ő hogyan szokta ezt elvégezni.

Nem tudom, hogy számíti-e, de egy Astra G-ben lévő 55Ah-s akksiról lenne szó. Nem gondozásmentes.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Talán ebbe a témába illik legjobban a kérdésem.

Van egy akkumulátor töltőm, de nem vagyok biztos, hogy hogyan kell használni. Azt ajánlották, hogy a kocsiból ne szedjem ki az akksit. Ha így döntök akkor, hogy kell tölteni. A töltő mindkettő csipeszét az akksihoz csatlakoztatom? Vagy a +-t a +-ra és --t a gépkocsi karosszériájára? A cellák zárókupakjait le kell vennem teljesen, vagy hagyjam a helyén, esetleg csak "lazítsam meg"?

Vagy esetleg akkor járok legjobban, ha kiszerelem teljes egészében az akksit?

Valaki legyen kedves már leírni lépésről lépésre, hogyan kell a tölteni az akksit. Illetve, hogy ő hogyan szokta ezt elvégezni.

Nem tudom, hogy számíti-e, de egy Astra G-ben lévő 55Ah-s akksiról lenne szó. Nem gondozásmentes.

Köszönöm!

Leveszed az akkusarukat, kitekered a kupakokat, de rajta hagyhatod a lyukon, csatlakoztatod megfelelő polaritással a csipeszeket az akkuhoz, és bekapcsolod a töltőt. Hogy kiszeded-e a kocsiból vagy sem az mindegy, de jobb ha lekötöd a kocsiról az akkut. Esetleg ránézhetsz az akku szintjére, ha kell deszt vízzel után lehet tölteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok önindító ügyben kérdeznék tőletek hátha vki tud segíteni. Szóval adott autóm 90-es c20ne motoros A Vectra. Ehhez nézegettem önindítókat illetve az autómban lévőt igaz nem vettem ki de alaposan szemügyre vettem fotóztam, sajnos rajta olvasható számokat nem találtam így hogy benne van. Így kiindulási alapom a fotó maradt meg amit ugye saját szememmel láttam az autóban. Namost a kérdésem az: többféle önindítót hozott a találati lista és egymással úgymond csereszabatos cikkszámokat is és így ez kicsit zavaros. 1kW illetve 1,4kW teljesítményűt is hoznak a keresők. Kérdésem: nagyobb teljesítményű önindító bele rakható az autóba ? Illetve az elképzelhető-e hogy az évek alatt megváltoztatták magának az önindítónak a külsejét és ami az enyémbe való lenne az ma már mind egyformán néz ki, ellentétben azzal ami most benne van hogy olyan külsejűt már nem gyártanak? Vagyis fotón még mutatja-szemlélteti ha rákeresek de mihelyst átváltom elvileg azonos bosch-hella-valeo stb cikkszámokra a fotó is változik ezzel együtt !

Talán így érthetőbb: A Delco Remy gyári oldalán autóm adatai bevitele után egyértelműen a DRS3610-es 1,4kW típusút hozza, de ami az autómban van az ez : DRS3611 ! Ezt viszont Calibra és Omega bizonyos típusaiba szerelték (úgy találtam rá próbaképp más típus adataival) és még véletlenül sem adja ki Vectrára erre az évjáratra ezzel a motorral... Szóval ez a kettő önindító akkor egymással csereszabatos lenne vagy mi a szitu ?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Uj vagyok még, de van egy olyan problémám Astra H caravan 1,7 td vel, hogy nem nyilt ki a tanksapkafedél, ezért kivettem a központizár biztosítékát, de azóta a központizár sem csinál semmit sem, mi a megoldás , köszi a választ , mert szervizig sem tudok elmenni.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Uj vagyok még, de van egy olyan problémám Astra H caravan 1,7 td vel, hogy nem nyilt ki a tanksapkafedél, ezért kivettem a központizár biztosítékát, de azóta a központizár sem csinál semmit sem, mi a megoldás , köszi a választ , mert szervizig sem tudok elmenni.

A csomagtérből nincs valami nyílás ahonnan hozzáférni a zármotorhoz?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Zafira B(2005-),tudja-e a komfort zárás vezérelni az elektromosan behajtható tükröket?

Nem akarok külön gombot,ami bezárja...

Úgy szeretném,hogy ,amikor bezárom az autót,bezáruljanak a tükrök is,ahogy rendes autóhoz illik!!!

Ki tudja,hogy ki van-e építve alapból a vezetékelés aa csatlakozóban a tükörhöz ?

Várom segítségeteket!:D

Link to comment
Megosztás:

Zafira B(2005-),tudja-e a komfort zárás vezérelni az elektromosan behajtható tükröket?

Nem akarok külön gombot,ami bezárja...

Úgy szeretném,hogy ,amikor bezárom az autót,bezáruljanak a tükrök is,ahogy rendes autóhoz illik!!!

Ki tudja,hogy ki van-e építve alapból a vezetékelés aa csatlakozóban a tükörhöz ?

Várom segítségeteket!:D

Kedves Zoli,

Minden rendes autó bezárja az ajtókat, amikor az 9 km/h-nél gyorsabban halad.

Ha ezt a bezárást összekötöd a tükrök bezárásával, akkor menet közben elképzelhető, hogy becsukódnak a tükreid, ha te végzed el a megfelelő módosítást.

(mondjuk ez egy hülye példa volt). Idővel tönkremennek a tükörbecsukó motrok...az a lesz a baj.

Nekem az Agilámra szerelt "aftermarket" riasztót, ami bezárta az összes ajtót. 2 év után az lett az eredménye, hogy a csomagtartónak a zárja elkezdett szorványosan működni, tehát nem mindig nyílt ki a csomagtartófedél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.