Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Pont azt magyarázom nagy bőszen, hogy NEM KELL külön féltengelyt

gyártani a Tigrához abban az esetben, ha nincs ABS!!!!

Eccerűen belerakják a Corsának a nem ABS koszorús féltengelyét.

Én már láttam is ilyet, azon amivel versenyeztem. :D

Gábor, mi meg azt próbáljuk magyarázgatni, hogy nem e lehet, hogy gyárilag már olyan a féltengely, csak maga az érzékelő és elektronika nincs belerakva :) :D :)

Link to comment
Megosztás:

De azért gondolom, ha találnék bontóban egy ABS-es Tigrát vagy Corsát, akkor abból kompletten át lehetne pakolni az egész kócerájt, ugye?

Amúgy féktárcsák szerintem elég kopottak, mert a portalanító barázdák (vagy mik)már alig-alig mélyednek a tárcsába. Már kértem árajánlatot neten futóműre és tárcsára is, de esetleg tudnátok még címet mondani, ahol érdemes kérdezősködni?

köszke

Link to comment
Megosztás:

Még anno Pécsen vettem. A tárcsát az AMC boltból, a mohácsi-6-os kereszteződésnél. A Ferodo betéteket pedig a mohácsi úton levő Castrolos kereskedésben (kb. 500m-re a 6-ostól).

A tárcsa darabja asszem 9000 volt, a betétgarnitúra pedig 8000 volt.

Miután összekoptak, istenesen fog fogni a fék. Egyetlen hátránya, hogy

nedvesebb időben van soxor hangja a fékezésnél (fémrészecsketartalom).

Link to comment
Megosztás:

Nagy unalmamban azon gondolkoztam, hogy ha ABS nélkül megcsináltatnám a hátsó fékeket is tárcsára, akkor az nem lenne olyankor gáz, ha erős fékezésnél blokkolnak a kerekek? Kvázi a hátulja megindul valamerre. Vagy ez hülység :?:

Ilyeneken már én is gondolkoztam. Végülis ez ellen van a fékerőszabályzó, ha jól sejtem. De nem kell azt átkalibrálni vagy kicserélni egy dob -> tárcsa módosításnál?

Link to comment
Megosztás:

De! Különben tényleg csúfos vége lesz! :) Viszont mindenképpen olyan emberrel kell csináltatni, aki már csinált ilyet és nem a Te autód lesz az első. A fék olyan mint az ejtőernyő. Ott sincs olyan, hogyha nem nyílik ki akkor hozza vissza és kicseréljük. Fékkel sem viccelünk!

Tom

De úgyis jön mingyárt a Gábor ő "kicsit" jobban otthon van ebben az átalakításban. 8)

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor én már váltanék is.Szóval nem ment a fűtőventim 1-2 fokozatban.3-4-ben igen.Mindenki az előtét ellenálást gyanusította, és mivel több forrásból megerősítést kaptam, ezért elkezdtem éredklődni. A gyári 8200ft lett volna.Na mondom ez azért nagy kib@s lenne, irány a bontó.Ott már csak 3500ft lett volna, de az ott dolgozó ember villanyász is volt, ezért azt javallotta, hogy vigyem el, és a biztonság kedvéért méressem ki.Mivel előzőleg már a boltban a kezembe nyomtak 1-t, így tudtam, hogy mit is keresek, aztán OPEL 16V elmondotta azt is, hogy hol keressem .Kicsit arrébb, a pollenszűrő alatt meg is találtam, és ki is jött, bár nem adta könnyen magát! :) Aztán bringa haza,(mert sajnos az autó és én nem egy helyen lakunk :) ) és éppen útba esett egy villamosság szervíz.Ott kimérték, aztán nemes egyszerűséggel kivágták a régi ellenállatot(ami elég fehérkés volt, mint ha kimelegedett volna) és tettek a helyére egy tök ugyanolyant. Mármint újat.Hja, az egész művelet 1000huf volt.

Akciós nem?Főleg, hogy visszaszerkesztettem, és nem történt semmi.Előre ittam a medve bőrére sajnos, úgyhogy a két ünnep között szépen szétberhelem egy hozzáértővel, és kivizsgáljuk a hiba okát. :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. Jól értettem, hogy egy ezresért raktak bele egy újat? Vagy csak annyiért rakták bele a bontós cuccot? Csak mert nekem ugyanez a szitu. Régebben vki irt itt egy leirást, hogyan kell kimérni. Szép és jo, annyi különbséggel, hogy az én ellenállatomra 5!! vezeték megy!

föld, + minden fokozathoz egy.. (kimértem).. neked is ilyen van?

Jo lenne nekem is kicserélni, mert nem szereti a moci az állandó 3as speedet.. kezd néha kerreni induláskor leálláskor. meg engem is zavar..

Link to comment
Megosztás:

hmm. mostmár végkép nem értem :shock: :oops: :)

az ellenállás javitható volt? teszem azt ki lehetett cserélni a leégett szétégett darabot? mert ha igen, asszem vmelyik nap kiberhelem a dögöt... csak jó lenne tudni,milyen értéküek az ellenállatok.. esetleg botolni veletek.. ill. az adott szerelövel.. mégse 8 rongy lenne.. :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.