Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Hi!

A benzinpumpa működése normális, C14NZ-nél így működik.

Az a 2-vezetékes csati, ami az ECU-hoz is viszi a tápfeszt, nekem is volt már kontakthibás, én is levágtam, összeforrasztottam.

Én első körben a Hall-jeladót cserélném, és ami még tud szivatni, az a gyújtásmodul, ami a trafó alatt található.

Annyira jutottam közben, hogy nem volt szikra. Egy kisteljesítményű próbalámpa (rizsszemizzóból vagy LEDből) segítségével megbizonyosodtam a Hall jeladó és az ECU működéről - miután a befecskendező csatijára ill. a gyújtáselektronika csatijának megfelelő pontjaira (jel és gyújtás) dugva szépen villogott. Cseréltem a gyújtáselektronikát, beindult legalább, de a rángatás / torpanás / erőtlenedés sajnos megvan. Hidegen inkább jellemző, mint melegen. Kb. 2000-2500-as fordulat felett nem jelentkezik (fülre, nincs fordulatszámmérőm). Ötletek? Köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

Annyira jutottam közben, hogy nem volt szikra. Egy kisteljesítményű próbalámpa (rizsszemizzóból vagy LEDből) segítségével megbizonyosodtam a Hall jeladó és az ECU működéről - miután a befecskendező csatijára ill. a gyújtáselektronika csatijának megfelelő pontjaira (jel és gyújtás) dugva szépen villogott. Cseréltem a gyújtáselektronikát, beindult legalább, de a rángatás / torpanás / erőtlenedés sajnos megvan. Hidegen inkább jellemző, mint melegen. Kb. 2000-2500-as fordulat felett nem jelentkezik (fülre, nincs fordulatszámmérőm). Ötletek? Köszönöm...

Próbálj bele egy másik gyújtótrafót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Astra-H xenon projektoros fényszóró tegnap óta rózsaszínűen világít, valszeg cseréltetnem kellene...

Tudnátok infót adni arról, hogy mennyibe kerülhet egy ilyen (nem bi-xenon, nem kanyarkövetős lámpába való) izzó?

Hálás köszönet előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne 96os f astra kombi 14i 82le c14se motorkódú atomban nem volt fordulatszámmérő vettem bele ilyen műszer egységet de nem megy a fordulatszámmérő!

Hogyan orvosolható ez a probléma?

Előre is köszi üdv B.Z

Be kell húzni egy vezetéket a motorvezérlőtől (anyós oldali lábtérburkolat alatt van) a műszeregységig. A motorvezérlő C7 jelű lábától (zöld színű vezeték) a műszeregység két csatlakozója közül annak a 8-as lábára, amiben több vezeték van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni egy rejtélyes hiba okának kiderítésében.

Egy 2005-ös évjáratú Z16XEP motoros H Astrám van aminek a legújabb szokása, hogy menet közben leáll. A motor leállásakor felgyullad a motorvezérlő elektronikai hibát jelző lámpa, a generátor visszajelzővel együtt, és miközben fékezek a félreálláshoz az ABS visszajelzője is rendszertelenül felvillan. Azt még nem figyeltem meg hogy ez utóbbit a fékpedál felengedésekor abbahagyja-e. Az újraindítási kísérletnél se kép, se hang a motor felöl. Ezt már december óta játszom, úgyhogy volt időm kisérletezni a beindítás módszerén. Eddig a leghatékonyabbnak az mutatkozott ha kivettem az indítókulcsot a gyújtáskapcsolóból, bezártam a kocsit távirányítóval, majd kinyitottam. Nem mindig jön össze elsőre, valamikor csak harmadszori kísérletre sikerül. Időnként megspékelem egy ajtó kinyitás-becsukással a folymatot, szoktak is fúrcsán nézni az emberek.

Elvittem az autót egy szervízbe, nem márkaszervíz, ahol két hét után azt találták, hogy az ajtóba futó kábelek szigetelései megrepedtek a hajlítgatástól és zárlatot okozhattak. A bal hátsó ajtó nyitásánál tényleg elhallgatott a rádió az ezt megelőző időszakban. A kábeleket kicserélték, azonban két hét után ismét megjelent ez a hiba, így újra szervíz ahol egy hét után a teljes biztosítéktábla cseréjét javasolták. Egyenlőre még nem történt meg a csere, de úgy érzem ez csak egy találgatás.

Ha esetleg volt már valakinek hasonló hibája, tapasztalata vagy tudtok egy jó szakembert kérlek írjátok.

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

A trafót már kimértem, nem zárlatos, jó a tekercsek ellenállásértéke is. Most, hogy ilyen enyhe idő lett tök jól üzemel a motor, nincs rángatás, nincs torpanás, nincs erőtlenedés. Motorhőfok-jeladó lenne?

Könnyen lehet, ha cseréled, a QH gyártmányút kerüld messzire.

Link to comment
Megosztás:

A trafót már kimértem, nem zárlatos, jó a tekercsek ellenállásértéke is. Most, hogy ilyen enyhe idő lett tök jól üzemel a motor, nincs rángatás, nincs torpanás, nincs erőtlenedés. Motorhőfok-jeladó lenne?

Az hogy a tarfó kimérve jó csak egy dolog. Én hatalmas előgyujtással tudtam csak járni hetekikg, mindenre gondoltam csak a gyujtótrafóra nem hiszen kimérve nekem is jó volt, és adta a szikrát is hengeren kívül. Mégis ez volt a hibás vettem bele egyet talán 5-ezerért ezzel műkszik bár mintha éreznék enyhe torpanás gyorsításkor.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Astra F-nél van olyan problémám, hogy nem rendszeres jelleggel, de előfordult, hogy a jobb oldalon az irányjelző folyamatosan világít. Eddig a problémát megoldotta az, hogy a távirányítóval ki- be zártam az ajtókat. Pár zárás, nyitás után elaludt az irányjelző és ismét működött. Ilyenkor ha folyamatosan világít az irányjelző, jobb oldalra nem villog úgy sem, hogy elakadás jelzővel ill. irányjelző karral sem, csak folyamatosan világít. Lehúztam az irányjelző kart, a relét, és az elakadás kapcsolót is, de ennek ellenére is csak világított, úgy hogy ezek nem voltak csatlakoztatva. Ma úgy tudtam megszüntetni a problémát, hogy lehúztam az aksi sarut, kb, fél órát volt áramtalanítva, ezután működött ismét rendesen.

MI lehet a probléma oka?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra F-nél van olyan problémám, hogy nem rendszeres jelleggel, de előfordult, hogy a jobb oldalon az irányjelző folyamatosan világít. Eddig a problémát megoldotta az, hogy a távirányítóval ki- be zártam az ajtókat. Pár zárás, nyitás után elaludt az irányjelző és ismét működött. Ilyenkor ha folyamatosan világít az irányjelző, jobb oldalra nem villog úgy sem, hogy elakadás jelzővel ill. irányjelző karral sem, csak folyamatosan világít. Lehúztam az irányjelző kart, a relét, és az elakadás kapcsolót is, de ennek ellenére is csak világított, úgy hogy ezek nem voltak csatlakoztatva. Ma úgy tudtam megszüntetni a problémát, hogy lehúztam az aksi sarut, kb, fél órát volt áramtalanítva, ezután működött ismét rendesen.

MI lehet a probléma oka?

Üdv!

Sztem a riasztó okozhatja. Meg kéne keresni, hogy hol csatlakozik a riasztó az index vezetékeire, és ott megnézni, mi lehet a baj. Általában egy-egy diódán keresztül csatlakoznak a két oldal indexvezetékeire, de van olyan is, hogy külön kis relék kapcsolják őket. Ha az egyik ilyen relé beégett, az okozhat ilyen problémát.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.Én még uj vagyok a forumon és szeretnék segitséget kérni!Nekem egy 98 végi g astram van 1.6 8szelepes és az a probléma hogy gázadásnál és motorfékkel rángat a kocsi,lusta,ugrálo fordulatszám,sokat fogyaszt.Kiolvasták és EGR szelepet dobta.Kicsereltem söt le is dugoztam és a probléma megmaradt,az alapjárati motort megtisztitottam,fötengely jeladot is és a probléma ugyanaz.Mit tegyek?Elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki hogy 1.4-es astránál hol csatlakozik a motor kábelkötege a karosszéria kábelkötegére?

A válaszokat előre is köszönöm!

A kollega jól mondja, viszont jobb lent a lábtérben van egy 6-8 vezetékes csati, amivel a fő kötegre csatlakozik.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hello! 2 napja elkezdett sz*rakodni a kézifék-visszajelző lámpa :angry: - indokolatlanul kigyullad vagy villog aztán elalszik. Ezt megcsinálta 40-nél, de autópályán is.

Mit tudtok róla? Mi a probléma? Mit lehet tenni?

Sziasztok

Hi! Neked melyik fajta műszeregységed van? Az, amelyikben külön lámpa jelzi a fékfolyadék fogyását és a kéziféket, vagy az amelyikben ugyanaz a lámpa jelzi vissza? Utóbbi esetben a fékfolyadék szintet ellenőrizted?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali! Tudja valaki hogy a 4 vezetékes lambdaszondát be lehet -e kötni a 3 vezetékes helyére? és ha igen .... hogyan, kell e a 4-ik vezeték valahová? Köszi.

Elvileg mindkettő fűtött szonda, csak a 3 vezetékesnél a fűtés testelése magán a szonda fém testén keresztül történik, a 4 vezetékesnél meg van test vezeték is külön. Legalábbis én így tudom. Tehát a 4 vezetékes szonda test lábát le kell testelni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.