Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Olympia-Rekord


Recommended Posts

Biztos vagyok benne hogy át lehet alakítani 12V-ra, hiszen régebben a Trabantoknál majdhogynem tömegesen csinálták, bár sztem olyankor cserélni szokták az önindítót, ablaktörlőmotort meg hasonlókat.

Az más kérdés hogy én nem tenném a helyedben, igaz hogy sokkal nehezebb lesz így kibogozni az elektromos rendszerét, dehát ez az autó veterán, így az igazi, 6V-os rendszerrel. Az benne a szép hogy mindene eredeti, még akkor is ha ez néhol a használhatóság rovására megy szvsz.

Igen, ez igaz, de én szeretnék vele ide-oda elugrani. Pont ezért gondoltam, hogy csak a világítás lenne 12V, a többi nem. Nekem volt 6V-os trabim, MZ-m, és egyiket sem sírom vissza. Naponta fékeztek mögöttem hatalmasakat, mert nem látták a féklámpát és az indexet. Cseszhetem a biztosítást, ha ad 50 ezer forintot egy törés után... :? Ezért gondoltam a feszültség redukálásra. Ettől még minden gyári lenne, kivéve az akksit meg az izzókat, ami ugye nem számít, valamint a generátort. Viszont egyszerűen és gyorsan visszaalakítható. :wink: De ti vagytok a szakemberek, én a villanyhoz nem értek. :?

:dontknow:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 150
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hát a feszültségátalakítás önindítózáshoz (ez a legnagyobb fogasztó, indulás pillanatában jópárszáz amperrel) többe kerülne, mint egy Combónyi 6V-os akksi...

Az egyetlen "olcsó" megoldás, hogy veszel 2 db 6V-os akksit, és sorbakötöd. Az önindítót meg a többi 6V-os fogyasztót megtáplálod az egyik akksiról, igaz akkor minden 6V-os fogyasztót relén keresztül tudnál vezérelni (minden funkció egy relé, pl ha 3 fokozatú a fűtésmotor, 3 relé kell, a relék ára kb 4-500 Ft). A 6V-os rendszerrel leginkább az a baj, hogy az áramfejlesztőd dinamó és nem generátor. A dinamónál az előállított villamos energiának a feszültsége [V], és a rendelkezére álló áramerőssége [A] nagyban függ a fordulatszámtól. Itt ugyanis egy állandó mágnest forgatunk az állórészben. Igaz van egy feszültségszabályzó is a rendszerben, de az csak szűk keretek között képes beavatkozni. A generátorban (külföldi szaknyelv alternátor-nak is nevezi) pedig egy elektromágnes forog, amit egy elektronika gerjeszt. Ez egy negatívan visszacsatolt rendszert képez, azaz az itteni fszültségszabályzó méri a generátor kimenetén lévő feszültséget (ennek minimum 13,6-nak kell lennie terhelve, és max 14,4-nek terheletlenül), és ennek fügvényében erősíti, illetve gyengíti rotor elektromágnesét.

Szerintem a hibrid rendszert felejtsd el, inkább az izzók helyére gyártassunk LED-es világító elemeket (amiről beszéltünk), és/vagy szerezz valahol 6 V-os generátort.

Ha kell, adok egy telefonszámot, ahol lehet próbálkozni. Ha nincs is neki, elképzelhető, hogy legyárt(at) egyet, 12V-osból. Elképzelhető, hogy valamelyik generátortípus állórészének a tekercsei variálhatók, ehhez csak egy 6V-os fesz.szabályzó kell, ami szintén átalakítható 12V-osból.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, 6V-os fesszabályzót szerintem nem nehéz szerezni. A másik amit javasolt valaki, az az volt, hogy áttekercselik az önindítót. :dontknow: Nem tudom mekkora ötlet ez... De akkor kell szereznem egy másik önindítót, mert minimum egy gyári kell, ha más nem a polcra, hogy nyugodt legyek....

Megálmodjuk... :(

Link to comment
Megosztás:

1 millió forintot akar egy 20 éve meg nem mozdított autóért???? :shock: :shock: :shock:

300 okés, de akkor a slagot bennehagyja :D :D

és ő ássa ki a por alól.... :?

A por nagyrészét letöröltem a ruhámmal mert nagyon kevés ott a hely. :( :?

De mondom lesz az még olcsóbb is :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én azt mondom, hogy ott fog elrohadni. Gondoljátok végig. 300-ért kifog egy ilyen hiánytalan autót és évek múlva még mindig az előző tulajnál tárolja anélkül, hogy megmozdította volna, ráadásul ezek után 1 milliót akar érte. Ha fel akarná újítani, már lagalább letakarította volna. Általában az ilyen emberek nem engednek az árból, vagyis nem sokat. De remélem tévedek.

De 1 millióért meg tényleg restauráltat lehet kapni. Biztos nem nézett körül.

Ez Pl. (bár nem caravan) 700 ezerért reális, ha olyan gyári és olyan jó mint amilyen szép:

opel_p1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az autó így képről tényleg jól néz ki,de a srácnak elgurult a gyógyszere!

Nem felejtettem el az indexedet,Tomi,csak nem tudtam elmenni a klubba!

Egyébként gratulálok a kadetthez,nekem is volt és nagyon szerettem amíg rommá nem tört.

Megbocsátok :wink:

Tessék kijönni holnap este 7-re a Lurdyhoz a találkozóra :wink: :wink:

Link to comment
Megosztás:

tényleg gyönyörű a Caravan!!!! Nekem még van P2 caravanhoz ez az akit érdekel, hátsó oldalsó ablakok egyeznek a P1-el.

A villamosságra visszatérve, nekem volt A rekordom, ami még 6V-os volt. Rengeteget vacilláltam, mi legyen, aztán 12V lett. Semmit nem alakítottam át, csak az izzókat cseréltem ki, hogy bármikor viszza lehessen alakítani. Ja felkerült rá egy fesszabályzós Delco generátor és ennyi. Több mint 2 évig használtam, az új tulaj, azóta is így hajtja, az önindítónak semminek nincs baja.

Egy gond az ablaktörlő, meg a fűtésmotor. De szakadó esőbe úgysem mész, ha meg elkap, akkor a lassab fokozaton elmegy. Télen nem hiszem, hogy használod a fűtés ventillátor ott is műkszik, csak gyorsabb. Nekem nem ment tönkre semmi..... gondolkoztam, valami ellenálláson, csak az melegszik stb, de megoldható. Ja a fűtőmotor, csak teljes fordulkaton ment , mert ha kisebbre kapcsoltam melegedett az ellenállás, ki kellett volna cserélni..

Link to comment
Megosztás:

Hát én miután nem vagyok villanyász, ezt nem merem megtenni, mert amilyen mázlista vagyok, nálam lefüstölne valami. Meg nem is szeretnék úgy közlekedni, hogy közben az ellenállást fogdosom. Bár mástól is hallottam ilyesmit, de mégis inkább az összes fogyasztót 12V-osra cserélném. szerintem egyik veterános sem fog megkövezni ezért.

egy Vectra A generátorom már van. :wink: Most önindítót keresek.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, ez lesz ha más nem marad. De azért mindent megteszek, hogy legyen 12V-osom is, mondjuk vmi újabb opelről, amibe ezt a motort szerelték.

Az ablaktörlő motor úgysem működik, úgyhogy ha nem kontakthiba, akkor az úgyis csere. Valahogy megoldom egy 12V-os motorral. A fűtőventi pedig ezek után nem okozhat gondot. Mindegy az lesz az utolsó. Nem létszükséglet. Max ideiglenesen Mantásan autózom.... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, ez lesz ha más nem marad. De azért mindent megteszek, hogy legyen 12V-osom is, mondjuk vmi újabb opelről, amibe ezt a motort szerelték.

Az ablaktörlő motor úgysem működik, úgyhogy ha nem kontakthiba, akkor az úgyis csere. Valahogy megoldom egy 12V-os motorral. A fűtőventi pedig ezek után nem okozhat gondot. Mindegy az lesz az utolsó. Nem létszükséglet. Max ideiglenesen Mantásan autózom.... :roll:

Vigyek vasárnap egy C Rekord ablaktörlőmocit megnézésre? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.