Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

46 perce, zotya975 írta:

Lesz, sőt szerintem ha már cserép is van ingyen lehet csinálok sátortetőset ( lapostetőt akartam) és lesz egy kis padlás lomtárnak. 

Egy kukoricagóré sátorteteje alá befér kb sok ajtókárpit, 5 komplett kipufogórendszer, vagy hat küszöb, esetleg pár tetőkárpit. Szóval nagyon nem rossz ötlet a sátortető. Vagy ha belécezed, még dinnyés ládákkal is tele lehet rakni. Egyszerű a lapostető, de emez sokkalta hasznosabb. Jó ötlet.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 9 months later...
On 2018. 12. 31. at 13:18, nyemi írta:

Akkor mindenképpen Dexos 2-s   és C3-as  (igen benzinesbe), meg  5W40-es szerintem bőven elég .

Íme egy elég durva konfiguráció :).

konfigur-ci.jpg

 

A MoS2- ről adalékról  meg annyi jót olvastam , hogy nem bírom nem kipróbálni.:icon13:

Esetleg valakinek valami gyakorlati tapasztalata van  e téren?

 

Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek.

Szia nyemi! 

Kérdésem lenne, neked hogy vállt be ez a kombó? Legfőképp az adalékkal kapcsolatos tapasztalatod érdekelne, olajból ugyanezt vettem én is. Most aktuális ismét egy olajcsere, bár a beszélgetésünk óta már nem az első eset, csak közben volt átépítés, miegymás. Van még a Motul 8100 X-CESS 5W-40 amit hallottam hogy használnak 16V-be, annak ellenére hogy a dexos2-t nem tudja. A srác folyamatosan 3000-3500 körül használja az autót, és elégedett vele. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, tuskes írta:

Szia nyemi! 

Kérdésem lenne, neked hogy vállt be ez a kombó? Legfőképp az adalékkal kapcsolatos tapasztalatod érdekelne, olajból ugyanezt vettem én is. Most aktuális ismét egy olajcsere, bár a beszélgetésünk óta már nem az első eset, csak közben volt átépítés, miegymás. Van még a Motul 8100 X-CESS 5W-40 amit hallottam hogy használnak 16V-be, annak ellenére hogy a dexos2-t nem tudja. A srác folyamatosan 3000-3500 körül használja az autót, és elégedett vele. 

De jó hogy megkérdezted.  Határozottan nem ajánlom ezt az olajadalékot!  Tilos   beleönteni olyan motorba ahol a hidratőkék még jól működnek mert azokba bejutva kitámasztják a szelepeket.  Amúgy az olaj valószínűleg jó  ha azt mondják mert én még ezer kilométert se mentem vele mert le kellett cserélnem az adalék miatt. Ez elég drága tanuló pénz volt , szerencsére a motornak nem lett baja a Mol Dynamic Prima 5w-40-es  rendbe hozta.:icon13:

Az aktuális Dexos2-es Lista.

Módosítva : nyemi
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, nyemi írta:

De jó hogy megkérdezted.  Határozottan nem ajánlom ezt az olajadalékot!  Tilos   beleönteni olyan motorba ahol a hidratőkék még jól működnek mert azokba bejutva kitámasztják a szelepeket.  Amúgy az olaj valószínűleg jó  ha azt mondják mert én még ezer kilométert se mentem vele mert le kellett cserélnem az adalék miatt. Ez elég drága tanuló pénz volt , szerencsére a motornak nem lett baja a Mol Dynamic Prima 5w-40-es  rendbe hozta.:icon13:

Az aktuális Dexos2-es Lista.

Még jó hogy megkérdeztem! Huh! Akkor jó kis tapasztalat volt. Én is utána olvastam, és persze ilyen visszajelzést sehol nem találtam. :confused: Érdekes. Mint korábban írtam is, nem véletlenül vannak fenntartásaim az adalékokkal kapcsolatban. Lényeg, hogy nem lett nagy baj!

Szerintem maradok a Motul 8100 X Clean olajnál. Igaz, mostanra már elfáradt, de bevallom őszintén, elfelejtettem ellenőrizni mikor kell cserélni. Belement 14 000 Km. mostanra, így azért már van kis hangja. De! Ez idő alatt, egy decit sem töltöttem bele, és kb 0,5 L fogyott, vagy még annyi sem. A motorban lassan 460 000 Km. van! Igaz, odafigyeléssel raktam össze átépítéskor, de ez nagyon szép eredmény azt gondolom. Egyenlőre szerintem az olaj tesztelgetős időszakomnak vége, ez bevált, nem is vészesen drága.  

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2020. 10. 05. at 15:52, nyemi írta:

De jó hogy megkérdezted.  Határozottan nem ajánlom ezt az olajadalékot!  Tilos   beleönteni olyan motorba ahol a hidratőkék még jól működnek mert azokba bejutva kitámasztják a szelepeket.  Amúgy az olaj valószínűleg jó  ha azt mondják mert én még ezer kilométert se mentem vele mert le kellett cserélnem az adalék miatt. Ez elég drága tanuló pénz volt , szerencsére a motornak nem lett baja a Mol Dynamic Prima 5w-40-es  rendbe hozta.:icon13:

Az aktuális Dexos2-es Lista.

Csak hogy ne unatkozz. Erről mi a véleményed? Olvastál már róla? Nagyon dicsérik a Xado cuccokat. Tudja a Dexos 2-t. is XADO MOTOROLAJ 5W-40 4L SM/CF 4 l Szintetikus

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Olajcsere előtt állok, jelenleg 10w40-es olaj van benne. Igy vettem koràbban és ha jol tudom 4-5éve már h ilyen olajjal megy. A kérdés, h maradjak ennél vagy amit sok helyen látok h valóban 5w30 vagy 5w40 a bele való? G astra 2003 dec 1.4 16v benzin,  z14xe

Módosítva : Ati88
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Ati88 írta:

Sziasztok! Olajcsere előtt állok, jelenleg 10w40-es olaj van benne. Igy vettem koràbban és ha jol tudom 4-5éve már h ilyen olajjal megy. A kérdés, h maradjak ennél vagy amit sok helyen látok h valóban 5w30 vagy 5w40 a bele való? G astra 2003 dec 1.4 16v benzin,  z14xe

A Z14XE szíjas motor ami talán nem olyan érzékeny az olajra mint a láncos ahol az olajnyomás adja a feszítést a patronnál. Alapból én is úgy tudom hogy 5W-s olajok kellenek már ide, de ha eddig nem volt vele gondod nem kötelező váltani. De szerintem tedd fel a kérdést inkább a G astra topicba mert F astrát emlékeim szerint nem szereltek ilyen motorral, ott többen vannak akik hozzá tudnak szólni. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

A Z14XE szíjas motor ami talán nem olyan érzékeny az olajra mint a láncos ahol az olajnyomás adja a feszítést a patronnál. Alapból én is úgy tudom hogy 5W-s olajok kellenek már ide, de ha eddig nem volt vele gondod nem kötelező váltani. De szerintem tedd fel a kérdést inkább a G astra topicba mert F astrát emlékeim szerint nem szereltek ilyen motorral, ott többen vannak akik hozzá tudnak szólni. 

Értem, köszi. Azért irtam ide mert hirtelen nem találtam olyan topicot ami g astra és olaj téma

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valakinek van infója róla, hogy f astra gyári kormányszervójába milyen pontos specifikációjú olaj való? Feltöltési mennyiségnek 1.6L rémlik. 12 éve volt benne cserélve és most szórt el annyit a szivattyúja, hogy már után kellene tölteni de akkor már inkább cserélném. Köszi 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gergőőő írta:

Esetleg valakinek van infója róla, hogy f astra gyári kormányszervójába milyen pontos specifikációjú olaj való? Feltöltési mennyiségnek 1.6L rémlik. 12 éve volt benne cserélve és most szórt el annyit a szivattyúja, hogy már után kellene tölteni de akkor már inkább cserélném. Köszi 

A nagykönyv szerint a feltöltési mennyiség 1,6 liter az olaj Dexron ATF opel számozása: 1940691(90020172) legyen. Nem tudom ez segít-e? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.