Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Igazán tartalmas hozzászólások. Köszönjük hogy ezzel is gyarapítod kicsiny közösségünk tudástárát. Ezek nélkül kevesebb lenne a fórum!

A továbbiakban is számítunk rád!

Jah bocs, mégsem.

 

 

Na piszkáljátok , igenis van rá igény...igaz az F topicban nem nagyon, de a többiben sokat kérdeznek tőle. :rolleyes: lehet azért ilyen a stílusa mert valami virtuális inteligencia írogat .  :D 

Ha már olaj....a szelepszár szimering csere óta gyakorlatilag megszűnt az olajfogyasztásom. Előtte olyan 6 liter szokott kellene a cserével egyőtt 10 ezer kilóméteren, tehát 2-2.5 litert evett meg. Amióta kicseréltem a szimeringeket még nem kellett utána töltenem, ott a szint a pálcán a két jel között. Természetesen GM 10W40 van benne most is.

Link to comment
Megosztás:

T urak!

 

A helyesírás kihívás, a tisztelet meg hiányzik?

Hogy is van ez?

 

Régen jártam már errefelé, de látom nem sok minden változott.

A hejesírást :D én is sokszor kifogásoltam, de akit már régről ismerek (tán ennek okán is) azt azért nem ugatnám le.

Jönnek az ifjú janicsárok, oszt' övék a világ!

Nem kéne...

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Nem reg regisztraltam es olvasgatom az elottem szolokat. Nekem a szerelo ismerosom azt javasolta hogy tegyek 15w-40es olajt a kocsiba mert az vastagabb olaj es az nekem jo lesz.. Hallgattam ra de most elegge bizonytalan vagyok hogy jo e ez nekem. Velemenyek? 15w40es gm olaj van benne.. :/

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Nem reg regisztraltam es olvasgatom az elottem szolokat. Nekem a szerelo ismerosom azt javasolta hogy tegyek 15w-40es olajt a kocsiba mert az vastagabb olaj es az nekem jo lesz.. Hallgattam ra de most elegge bizonytalan vagyok hogy jo e ez nekem. Velemenyek? 15w40es gm olaj van benne.. :/

Akkor inkább GM 10W-40, ha maradni akarsz a márkánál. Bár olajnál mindenki más márkára esküszik. Nem kell oda 15-ös hideg oldali viszkozitás.

 

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Nem reg regisztraltam es olvasgatom az elottem szolokat. Nekem a szerelo ismerosom azt javasolta hogy tegyek 15w-40es olajt a kocsiba mert az vastagabb olaj es az nekem jo lesz.. Hallgattam ra de most elegge bizonytalan vagyok hogy jo e ez nekem. Velemenyek? 15w40es gm olaj van benne.. :/

Ja az jó "vastag" :D Akkor sűrgősen le kell ereszteni és legalább egy 10W-40 viszkozitású minőségi(Mobil,Shell,Eneos) olajjal feltölteni.De ha jó állapotú a motor mehet az 5W-40 is :icon1:

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

A Mannol olajról tudtok mondani véleményt? Egy litert vettem a múltkor pótlásra, most teljes csere előtt állok. Érdekelne. Azt mondták a boltban, hogy jó. De mindenre azt mondják úgyis. A GM meg már drágább mint a Castrol.

Szia! én kipróbáltam a Mannol 10w40et (talán a standard volt) nem volt semmi gondom vele, szerintem meg veheted.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok itt a tél és reggelente döcögősen indul a motor mintha az egyik henger nem akarna rendesen indulni...jár a motor és mintha köpködne a kipufogo legalábbis olyan habgja van. Ez kb 5 percig tart. Csak egy 50es cső van végig de idáig nem volt vele probléma az elmúlt 8évben...most gondolkoztam egy ilyen Xado gel 3x cuccon. 205.000km van a kocsiban..olajat nem eszi egyáltalán!!!! Csak valvolne 10w40 max life!!!

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, bond1 írta:

Sziasztok itt a tél és reggelente döcögősen indul a motor mintha az egyik henger nem akarna rendesen indulni...jár a motor és mintha köpködne a kipufogo legalábbis olyan habgja van. Ez kb 5 percig tart. Csak egy 50es cső van végig de idáig nem volt vele probléma az elmúlt 8évben...most gondolkoztam egy ilyen Xado gel 3x cuccon. 205.000km van a kocsiban..olajat nem eszi egyáltalán!!!! Csak valvolne 10w40 max life!!!

Izzítás megy mindegyik hengerben rendesen? Nem hiszem hogy ez olajgond lenne.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Üdv!

Ma belenéztem az olajbetöltő sapkánál,és azt hittem,hogy hanyattvágom magamat.Azt tudtam,hogy télen és jellemzően rövidtávú használat mellett képződik egy kis capuccino,de ebben olyan mennyiség volt,hogy először megijedtem,hogy összement a víz az olajjal.

A tél elején vezérléscserekor kapott új olajat és szűrőt is,fagyállót is akkor cseréltem,azóta egy cseppet sem fogyott a víz és tiszta is,tehát ezt a lehetőséget kizárnám.

Castrol magnatec 10w40 van benne.Van tapasztalatotok a jelenséggel kapcsolatban?Mennyire olajfüggő a jelenség?

Az már biztos,hogy mielőbb lecserélem,nem fogom megvárni az ötezret sem,nemhogy a tizet,nem szeretem az ilyen prasnyaságot a motoromban...

Link to comment
Megosztás:

Kérdés, hogy mennyit mész üzemmeleg állapotban az autóval vagy mész-e egyáltalán így. A rövid utakon a motor hideg fém részein a kipufogógáz jelentős mennyiségű víztartalma kicsapódik és az olajba kerül amit a motor mozgása felhabosít mint egy habverő, ez lesz a "capuccino" amit látsz. Egy hosszabb út megoldhatja a problémát, nem feltétlenül az olajcsere a megoldás persze ártani nem árt. Az olajcsere viszont nem hozza ki a hengerfejben lévő capuccino-t. Azt szokták mondani, hogy havonta legalább 1 alkalommal menjen mindenki az autójával egy hosszabb utazást is, hogy a lerakódásokat így mérsékelje. Ekkor ugyanis az olajban felhalmozódott kondenzvíz elpárolog és a motor kidolgozza magából a kipufogógázokkal együtt távozik, a capuccino így eltűnik. Az olajszintet viszont ilyenkor feltétlenül ellenőrizni kell mert a felhígult olajból ha elpárolog a kondenzvíz az drasztikus szintcsökkenést okozhat! A hosszabb utak megtétele egyébként az újabb korszerű autóknál kulcsfontosságú a részecskeszűrő regenerálódása miatt.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Astra F Caravan írta:

Kérdés, hogy mennyit mész üzemmeleg állapotban az autóval vagy mész-e egyáltalán így. A rövid utakon a motor hideg fém részein a kipufogógáz jelentős mennyiségű víztartalma kicsapódik és az olajba kerül amit a motor mozgása felhabosít mint egy habverő, ez lesz a "capuccino" amit látsz. Egy hosszabb út megoldhatja a problémát, nem feltétlenül az olajcsere a megoldás persze ártani nem árt. Az olajcsere viszont nem hozza ki a hengerfejben lévő capuccino-t. Azt szokták mondani, hogy havonta legalább 1 alkalommal menjen mindenki az autójával egy hosszabb utazást is, hogy a lerakódásokat így mérsékelje. Ekkor ugyanis az olajban felhalmozódott kondenzvíz elpárolog és a motor kidolgozza magából a kipufogógázokkal együtt távozik, a capuccino így eltűnik. Az olajszintet viszont ilyenkor feltétlenül ellenőrizni kell mert a felhígult olajból ha elpárolog a kondenzvíz az drasztikus szintcsökkenést okozhat! A hosszabb utak megtétele egyébként az újabb korszerű autóknál kulcsfontosságú a részecskeszűrő regenerálódása miatt.

Köszönöm!

Legtöbbször munkába járok vele itt  városon belül,ami csak sajna kb.4 km.Tudom ,hogy ez a fő oka a jelenségnek,gyakorlatilag mire bemelegedne a motrom addigra beérek ,de eddig egyik autómban sem képződött ennyi trutymó.

Lehet ez talán az egr  szelep miatt is?Onnan is visszakerül a szívóoldalra a kipufogógázzal a vízpára...

Ezért érdekelne,hogy ez természetes,vagy valami nem smakkol,pl kartergáz szellőztetés?Ha cserélek olajat akkor természetesen lekapom a szelepfedelet is,ami nálam műanyag és szerintem nem lehet szétszedni,mint a lemez szelepdeknit de valahogyan átmosom azt is.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Szabadij írta:

Köszönöm!

Legtöbbször munkába járok vele itt  városon belül,ami csak sajna kb.4 km.Tudom ,hogy ez a fő oka a jelenségnek,gyakorlatilag mire bemelegedne a motrom addigra beérek ,de eddig egyik autómban sem képződött ennyi trutymó.

Lehet ez talán az egr  szelep miatt is?Onnan is visszakerül a szívóoldalra a kipufogógázzal a vízpára...

Ezért érdekelne,hogy ez természetes,vagy valami nem smakkol,pl kartergáz szellőztetés?Ha cserélek olajat akkor természetesen lekapom a szelepfedelet is,ami nálam műanyag és szerintem nem lehet szétszedni,mint a lemez szelepdeknit de valahogyan átmosom azt is.

Azért a Castrol magnatec nem épp a legojbb választás olajból. Nekem is van cappucino most a sapin, de nem sok. Valvoline olaj van a motorban.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Szabadij írta:

Üdv!

Ma belenéztem az olajbetöltő sapkánál,és azt hittem,hogy hanyattvágom magamat.Azt tudtam,hogy télen és jellemzően rövidtávú használat mellett képződik egy kis capuccino,de ebben olyan mennyiség volt,hogy először megijedtem,hogy összement a víz az olajjal.

A tél elején vezérléscserekor kapott új olajat és szűrőt is,fagyállót is akkor cseréltem,azóta egy cseppet sem fogyott a víz és tiszta is,tehát ezt a lehetőséget kizárnám.

Castrol magnatec 10w40 van benne.Van tapasztalatotok a jelenséggel kapcsolatban?Mennyire olajfüggő a jelenség?

Az már biztos,hogy mielőbb lecserélem,nem fogom megvárni az ötezret sem,nemhogy a tizet,nem szeretem az ilyen prasnyaságot a motoromban...

Ha olaj-víz keveredik akkor lent a karterban is habos trutyi van , ha a pálcát kihúzod akkor látszik. Illetve a hűtőfolyadék tetején olaj úszik. A kartergáz csöveket is ki lehet takarítani a szelepfedéltől az injektorházig olajcserekor, illetve a lentről jövő csövet is hátul jobb oldalt. GM-nél is van egy kicsi 10kilométerre járva.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, pszilaj írta:

Én a Castrolt kivágnám belőle, mint macskát vécézni...

Érdemesebb jobb olajat rakni bele, mint a regenerált...

Tudom,hogy volt már itt ez téma,de a mai viszonylatokat nézve,ha tudtok konkrét  motorolaj márkát ill tipust ami jó választás és bevált nektek,akkor szívesen megfogadom a tanácsotokat,nem akarok a saját káromon kísérletezni ezzel.

Egyébként rendesen sikerült leellenőriznem a motorom karterszellőztetésének a tömítettségét :-)

Szétszedtem a vastag csövet ,ami a szelepfedéltől megy az ufóig(azt gondoltam,hogy az eldugulhatott),belefújtam egy határozottat,amikor nem tudtam tovább fújni és nem is sziszegett sehol,akkor elvettem a számtól,egy rakás trutymó landolt a pofámon a nyomástól.

Nem egy szakembörhöz illő teszt volt,de annál tanulságosabb. :-)

Link to comment
Megosztás:

A Mobil-t javaslom, én 5W-40-et használok, de jó a 10W-40 is. A habosodás mértéke valóban függ az olajminőségtől is. A Castrolról nem mondok véleményt mert nincs saját tapasztalatom vele, de mivel elég sok rosszat hallottam róla (talán azért is mert egy időben hamisították) ezért én sem tudom javasolni, bár nálunk az összes szervizben ezt töltik mintha nem lehetne mást kapni. A Valvoline-t én is használtam egy időben egy másik autóban, az is jó. A Shell olajakról se hallottam még rosszat. Szüleim autójában a Total is bevált, mondjuk nem a Tesco-ban kapható típus, azzal vannak fenntartásaim bár még rosszat nem hallottam róla.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Ha olaj-víz keveredik akkor lent a karterban is habos trutyi van , ha a pálcát kihúzod akkor látszik. Illetve a hűtőfolyadék tetején olaj úszik. A kartergáz csöveket is ki lehet takarítani a szelepfedéltől az injektorházig olajcserekor, illetve a lentről jövő csövet is hátul jobb oldalt. GM-nél is van egy kicsi 10kilométerre járva.

Az normális ha csak a sapkán van. A betöltősapka a leghidegebb pontja a motornak üzemmelegen, ezért gyűlik ide, hideg motornál viszont ez a legmelegebb de csak egy nagyon rövid ideig.

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.