Jump to content
uhuhu

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?

Recommended Posts

Sziasztok! Mikor 2 évemmegvettem az autót kikértem opelos  ismerősöm tanácsát, hogy milyen olajat vegyek az autómba. Mondta ő csak a total quartz q7000 olajat ajánlja ő is azt használta az x20xev-be. Egyébként a kocsiát mikor eladta tényleg semmi baj nem is volt vele. Na most beletúrtam magam itt az api meg acea szabványokba, de nem teljesen tiszta. Opelom könyvében olyat találtam, hogy api sf/cc meg sg/cc. Meg, hogy ccmc -g4. Gondolom ez valami régi megszűnt szabvány. De ha jól gondolkodom ami sf nél jobb besorolású akkor az használható megfelelő olaj a motorba? Pl: a total olaj api: sj és acea A3/B3. 

Egy gm gyári olajra rákeresve pedig api: sl/cf és acea A3/B3 

Szóval ez azt jelenti a gm olaj jobb mert modernebb autókhoz is megfelel mert sl, de teljesen jó a total olajom , mert a kocsi könyvében előírásnak sf olaj szerepel. 

Mind a 2 olaj 10w40 és rész szintetikus amúgy.

Jól gondolkodom?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
27 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Mikor 2 évemmegvettem az autót kikértem opelos  ismerősöm tanácsát, hogy milyen olajat vegyek az autómba. Mondta ő csak a total quartz q7000 olajat ajánlja ő is azt használta az x20xev-be. Egyébként a kocsiát mikor eladta tényleg semmi baj nem is volt vele. Na most beletúrtam magam itt az api meg acea szabványokba, de nem teljesen tiszta. Opelom könyvében olyat találtam, hogy api sf/cc meg sg/cc. Meg, hogy ccmc -g4. Gondolom ez valami régi megszűnt szabvány. De ha jól gondolkodom ami sf nél jobb besorolású akkor az használható megfelelő olaj a motorba? Pl: a total olaj api: sj és acea A3/B3. 

Egy gm gyári olajra rákeresve pedig api: sl/cf és acea A3/B3 

Szóval ez azt jelenti a gm olaj jobb mert modernebb autókhoz is megfelel mert sl, de teljesen jó a total olajom , mert a kocsi könyvében előírásnak sf olaj szerepel. 

Mind a 2 olaj 10w40 és rész szintetikus amúgy.

Jól gondolkodom?

Hát a magam részéről annyit értek az olajokhoz hogy évente lecserélem a régit Gm 10W40-re. :) Egyszer vettem Castrolt, azzal sem volt bajom, de mivel drágább, így visszatértem a Gm-hez. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A szabványokhoz én sem értek.

Én a télre való figyelemmel most 5W40-es ELF olajat tettem bele.

Nem eszi, nem kalamol vele. Nyáron inkább 10W40, abból is az ELF. De lehet hogy megint az 5W40 lesz.

A GM 10W40-es 6000 km-t bírt ki és teljesem bekormosodott és égett szaga lett.

Nekem nem vált be.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, pszilaj írta:

A szabványokhoz én sem értek.

Én a télre való figyelemmel most 5W40-es ELF olajat tettem bele.

Nem eszi, nem kalamol vele. Nyáron inkább 10W40, abból is az ELF. De lehet hogy megint az 5W40 lesz.

A GM 10W40-es 6000 km-t bírt ki és teljesem bekormosodott és égett szaga lett.

Nekem nem vált be.

A váltáson én is agyalok nagyon.. maradnék a totalnál, de 5w-40 re kéne váltani. Talán akkor esetleg a halk hidrotőke csettegés is megszűnne bár szerintem az nem attól van már nyáron is csetteg ami az érdekes nem indítás után egyből ha nem fél perc járó motor után kezdi el és kb 1 2 percig halkan szól majd elhallgat. De az érdekes ha megállok meleg motorral egy boltnál 10 perc múlva elindítom a motort ez akkor is ugyan így lejátszódik. Szóval érdekes lehet nem is a tőke csattog, mert annak indítás után kellene szolnia minden esetben. Nekem amúgy meg erős benzin szaga van csak az olajnak, de az gondolom kopott kicsit a motor azért van. 

Itt a hangjáról egy kis videóm hallatszik a csattogás (a kerepelésre ne figyeljetek, vezérműszíj burkolata volt szétthùlva és beleért az ékszíj): 

Találtam oktató videót olajról (ennek a inak amúgy nagyon jó előadásai vannak amúgy youtubon): 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, Kispotter írta:

A váltáson én is agyalok nagyon.. maradnék a totalnál, de 5w-40 re kéne váltani. Talán akkor esetleg a halk hidrotőke csettegés is megszűnne bár szerintem az nem attól van már nyáron is csetteg ami az érdekes nem indítás után egyből ha nem fél perc járó motor után kezdi el és kb 1 2 percig halkan szól majd elhallgat. De az érdekes ha megállok meleg motorral egy boltnál 10 perc múlva elindítom a motort ez akkor is ugyan így lejátszódik. Szóval érdekes lehet nem is a tőke csattog, mert annak indítás után kellene szolnia minden esetben. Nekem amúgy meg erős benzin szaga van csak az olajnak, de az gondolom kopott kicsit a motor azért van. 

Itt a hangjáról egy kis videóm hallatszik a csattogás (a kerepelésre ne figyeljetek, vezérműszíj burkolata volt szétthùlva és beleért az ékszíj): 

Találtam oktató videót olajról (ennek a inak amúgy nagyon jó előadásai vannak amúgy youtubon): 

Az az éles csettegés az lehet, de van neki olyan fura darálós hangja, vagy csak a videón. A tőke ha húzod a gázt gyorsul a hangja is. A fórumtársnak van olyan tőke hangja amivel össze lehet hasonlítani:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, zotya975 írta:

Az az éles csettegés az lehet, de van neki olyan fura darálós hangja, vagy csak a videón. A tőke ha húzod a gázt gyorsul a hangja is. A fórumtársnak van olyan tőke hangja amivel össze lehet hasonlítani:

Láttam ezt a videót nekem ennyire azért nem hangos.. és 2 perc és elhallgat. Csak nem értem a dolgot, hogy egynől indítás után miért hallgat pont akkor kellene szólnia. Ezért gondoltam, hogy lehet nem is az.. vagy ez nem szentírás, hogy indítás után kell csattognia? Elgondolva a működését akkor kellene.

Egyébként ha jól emlékszem nekem gázadásra inkább elhallgat. Félő, hogy kenési problémák is vannak a motorban. De nem emlékszem már majd ezt kipróbálom valamikor.

A daráló hang teljesen más írtam is. Orvosolva lett már a vezérlés burkolata volt mert szanaszétt volt szakadva szegény.. azt is egy öröm volt találni használhatót..

Módosítva : Kispotter

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, Kispotter írta:

Láttam ezt a videót nekem ennyire azért nem hangos.. és 2 perc és elhallgat. Csak nem értem a dolgot, hogy egynől indítás után miért hallgat pont akkor kellene szólnia. Ezért gondoltam, hogy lehet nem is az.. vagy ez nem szentírás, hogy indítás után kell csattognia? Elgondolva a működését akkor kellene.

Egyébként ha jól emlékszem nekem gázadásra inkább elhallgat. Félő, hogy kenési problémák is vannak a motorban. De nem emlékszem már majd ezt kipróbálom valamikor.

A daráló hang teljesen más írtam is. Orvosolva lett már a vezérlés burkolata volt mert szanaszétt volt szakadva szegény.. azt is egy öröm volt találni használhatót..

nekem is úgy hallatszik, hogy elindítom akkor semmi, aztán mire kiérek a kapuhoz be-becsetteg. Szerintem veszek új tőkéket, ezeket már 2X kimostam, vagy lehet a fészke kopott. Ja valami rémlik a burkolattal kapcsolatban. :confused:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, zotya975 írta:

nekem is úgy hallatszik, hogy elindítom akkor semmi, aztán mire kiérek a kapuhoz be-becsetteg. Szerintem veszek új tőkéket, ezeket már 2X kimostam, vagy lehet a fészke kopott. Ja valami rémlik a burkolattal kapcsolatban. :confused:

Egyébként nehéz szétszedni a tőkéket vagy is kicserélni? Szerintem énsem mosogatom nem lrhet drága.. csak aztán ki tudja mennyit megy majd el az utángyártott új tőkékkel. 

Egyébként ha a fészke kopott azzal lehet kezdeni valamit?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
43 perce, Kispotter írta:

Egyébként nehéz szétszedni a tőkéket vagy is kicserélni? Szerintem énsem mosogatom nem lrhet drága.. csak aztán ki tudja mennyit megy majd el az utángyártott új tőkékkel. 

Egyébként ha a fészke kopott azzal lehet kezdeni valamit?

Szétszedni nem nehéz, sűrített levegővel egyenesen könnyű. Kiszedni sem bonyolult. Csak nem szabad összekeverni a himbákat meg a kis pogácsákat. Egy próbát mindenképpen megér elmosni őket. Ha a fészek kopott ki, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 órája, Róóóbi írta:

Szétszedni nem nehéz, sűrített levegővel egyenesen könnyű. Kiszedni sem bonyolult. Csak nem szabad összekeverni a himbákat meg a kis pogácsákat. Egy próbát mindenképpen megér elmosni őket. Ha a fészek kopott ki, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni.

Én kis csavarhúzóval szoktam lepattintani a karikát, és szétjön. Az aljáról is érdemes levenni a golyót meg a kis rugót, végülis ott tud visszaereszteni. 

2756114-20180201-0gWqlI.jpg

Nekem valamelyik a vezérlés felől szól, vannak plusz tőkéim, akár meg is lehetne próbálni hogy cserélem azokat amik arrafelé vannak. De tavasszal úgyis HF csere lesz addig minek. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Én most legutóbb MANNOL OEM Daewoo GM 5W-40 API SN motorolajat vettem, nincs vele gond, szerintem jók a mannol cuccok.

Módosítva : joecockroach

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok Tiszelt opelos kollégák és márkatársak!

Még új vagyok itt, mert 2 hete vettem egy Opel F astra caravánt (  C14SE ), és megvettem hozzá a levegőszűrő, olajszűrő, rézalátétet, olajat. Kérdésem az , hogy jól döntöttem szerintetek is az olajszűrővel és az olajjal kapcsolatban?

Köszönöm előre is a válaszokat és véleményeket. 

Tisztelettel :

Babák Viktor89220180214_182739_tn.jpg

Módosítva : babakviktor

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, babakviktor írta:

Sziasztok Tiszelt opelos kollégák és márkatársak!

Még új vagyok itt, mert 2 hete vettem egy Opel F astra caravánt (  C14SE ), és megvettem hozzá a levegőszűrő, olajszűrő, rézalátétet, olajat. Kérdésem az , hogy jól döntöttem szerintetek is az olajszűrővel és az olajjal kapcsolatban?

Köszönöm előre is a válaszokat és véleményeket. 

Tisztelettel :

Babák Viktor

Üdv.. a szűrőhöz tudok hozzászólni, szerintem jó a Man én is szoktam azt venni, az olajat nem ismerem, de nem hiszem hogy mellényúltál vele. Érdemes még benzinszűrőt is cserélni, illetve ha nem tudod biztosan a vezérlés mikor volt cserélve akkor azt is. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok, nem régóta vagyok Astra tulajdonos, idáig Mannol 10W 40-es volt benne de mivel gyakran használom az autót rövid távon ezért a 5W-40-es olajon gondolkozom..

Sok jót olvastam a Liqui Moly MoS2/Top Tec 4100-ról, bár nem olcsó de kipróbálnám! Esetleg valakinek tapasztalata erről az olajról?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan esedékes lesz az olajcsere az astrámba (c14nz) eddig total quartz q7000 10w 40-et raktam bele nem fogyasztotta. Mivel szólnak a hidrotőkék főleg csak hidegen gondoltam teszek bele 5w 40-et azzal bajt nem csinálhatok. Mert melegen ugyanaz hidegen meg hígabb. Jól gondolom hogy nagy baj nem.lehet? Facebookon egy opelcsoportban ajánlotta egy gyerek nagyon www.xado.hu erre esküszik tényleg jó lehet? Valamint olajcserekor megejtem a kartertömítés cserét mert szivárog abból milyet kellene vennem? Valamint üzemanyagszűrőből, olajszűrőből, légszűrőből milyen márkát érdemes választani? Bár gondolom sok jelentősége nincs. A man tudom jó szűrőket csinál de horribilis az ára.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.