Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel GT


hemi

Recommended Posts

Csak,hogy dicsekedjek egy picit Hic-nek. :) ...

Ne mán, most meg összekentem a billentyűzetet, mert csorog a nyálam.... :D :)

De látjátok, pl. ezt se lehetne behozni már, csak alkatrésznek... :D

A jövő héten megyek a barátomhoz Fürthbe, lesz pár GT nézés is :unsure: - de csak tájékozódom, mert amíg nincs magyar papírom, addig nem hozok be donort.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 148
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hic: a Veterán Opel Klub oldalán a hirdetések között árulnak egy GT-t. Elég érdekes :unsure: , de azért gondoltam szólok. :)

Igen, láttam, köszi, hogy gondoltál rám!

Sajna komolytalan a dolog.... Német papírokkal - hát olyat annyit hozok, amennyit nem szégyellek, csak pont az a baj, hogy forgalomba nem tudod helyezni, max. OT vizsgával - arra meg ilyen sok módosítással (2.2 motor, karosszéria, stb.stb.) semmi esélye. Jól beragadt neki, már régóta látom a hirdetéseit.... Arról próbálja meggyőzni a vevőt, hogy majd változik még a jelenlegi szabályozás, és egyszer majd kaphat rendszámot.... na persze... pont így nem szeretnék járni én sem.

Tényleg vmi. magyar papíros szakadékot keresek. Ha túl puccos az se jó, mert akkor drága is, meg hol marad a mulatság (aki nem szeret szívni, az ne is foglalkozzon régi autóval :D ) Amíg meg nem találok, addig tényleg csak a remény marad, hogy egyszer még finomítanak az import szabályokon....

Van egyébként egy ötletem, csak nem tudom, jó-e? Blitz biztos jobban informált e téren... A jelenlegi szabályozás szerint, Euro 3-as import autó gond nélkül forgalomba helyezhető. Ha veszek egy GT-t a lajtán túl, aztán itthon megházasítom egy C20XE motorral (asszem az Euro3), akkor mi van? Forgalomba helyezhetem?

Link to comment
Megosztás:

EURo 2-es... :unsure:

És ehhez a hásassághoz nem elég ám a szülők beleegyezése...kell még egy két apróság, hogy belekerülhessen más moci... :)

Hmmm... hát akkor vmi. újabb moci kell, Z18 vagy Z20. Az eredeti 1.9-es 90 lovas, szóval akár egy Z16-os is elvinné - az 1.8-as vagy 2 literes meg valszeg nirvána lehet benne. Könnyű kis autó az még, viszik a lovak...

C20XE-t egyébként már többen beraktak így vagy úgy...

Persze nyilvánvaló, hogy nem csak blokk ki - blokk be művelet lenne. :D Tartóbakok, hűtő, AC, kipuff igazítás, váltó, teljes kábelköteg + futómű és fékek is fel kell nőjenek a feladathoz, szóval szinte teljes átépítés, ha korrekt akarok lenni. Lehet, hogy még terveztetni is kell. De amúgy is szét kell kapni csontig az autót... és így is kijönne kb. annyiból, vagy lehet, hogy olcsóbban is, mint egy megfelelően restaurált, vagy eredeti állapotában korrektül megőrzött darab.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
gyere nyugodtan

Meg is néztem! :)

Nagyon jó állapotú a gép! Belül szinte hibátlan, és tök eredeti rajta minden. Kár, hogy körbe van törve, de remélem Blitzék szépen meg fogják csinálni :D - megérdemelne még sok szép évet ez az ótó! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

a már 20 évs GT Club Mönchenglabach a kabel1 csatorna autós műsorában tesztelte a GT-t

digizve itt:

http://www.zwovierer.de/Videos/opelgt.mpg

65 Mb

ha nem mükszik akkor a http://www.kabel1.de -n valahol szintén megtalálható

összefoglalva az elhangzottakat:

- szerintük is gyakorlatilag nulla csomagtér, ami annyira nulla, hogy egy laptoptáskát nem lehet benne elrejteni nyitott tető esetén

- kidolgozottságot jónak illetve jobbnak találták, mint a Speedster-ét

- szerencsére ők nemcsak a formát nézték, azonnal csápra vágták, nagyon meglepődtek:

a futőmű elöl hátul kettős lengőkaros alumíniumból

a futómű otthon is állítható, mivel a látottak alapján excentertengelyen csatlakoznak a lengőkarok az alvázhoz, (szerkezeti rajzot még nem találtam) ha valaki mást lát pls okosítson ki az igazsággal

nagyon igényesnek találták ezt a futóműmegoldást az árkategóriában

más: itthoni sajtó szerint magyar ára 8,4 m.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.