Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel Kadett A tól C ig


hemi

Recommended Posts

Kori szép a tükör.

Bár én biztos feljebb tettem volna. Többször hallottam,hogy a sárvédőre rakott tükrök jól néznek ki de sz@rt se lehet bennük látni. B)

Blitzen majd kipróbálod, igazság szerint pont a legjobb látást biztosító helyre lett rakva. A gyári helyén semmit nem lehet benne látni, mert az A oszlop és az ajtó kitakarja az egészet. A gyári tükör valószinűleg jobban kilóg az autóról, ennek lehet rövidebb a szára és ezért nem volt jó a sárvédő végén.

Mondjuk azért örültem is ennek, mert oda felszerelni sokkalta nehezebb lett volna.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 296
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Amikor vettem az autót, olaj helyett valami viz állagú áttetsző fekete lé volt benne.

Az olajbeöntő sapkának benzin szaga van. Az a gyanum, hogy az olaj is attól lehetett olyan híg, hogy a benzin bejutott az olajba.

Most nem látszik az olajon gond, de úgy vagyok vele inkább rákérdezek, hátha valakinek van tippje, hogy ezen a motoron milyen módon juthat be a benzin az olajba.

Tippjeim:

elöregedett benzinpumpa membránon át

karbi pisil folyamatosan és a gyürük mellett az álló motoronál leszivárog

Esetleg valami tapasztalat erről?

Link to comment
Megosztás:

Amikor vettem az autót, olaj helyett valami viz állagú áttetsző fekete lé volt benne.

Az olajbeöntő sapkának benzin szaga van. Az a gyanum, hogy az olaj is attól lehetett olyan híg, hogy a benzin bejutott az olajba.

Most nem látszik az olajon gond, de úgy vagyok vele inkább rákérdezek, hátha valakinek van tippje, hogy ezen a motoron milyen módon juthat be a benzin az olajba.

Tippjeim:

elöregedett benzinpumpa membránon át

karbi pisil folyamatosan és a gyürük mellett az álló motoronál leszivárog

Esetleg valami tapasztalat erről?

Inkább az AC ereszt át szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Amikor vettem az autót, olaj helyett valami viz állagú áttetsző fekete lé volt benne.

Az olajbeöntő sapkának benzin szaga van. Az a gyanum, hogy az olaj is attól lehetett olyan híg, hogy a benzin bejutott az olajba.

Most nem látszik az olajon gond, de úgy vagyok vele inkább rákérdezek, hátha valakinek van tippje, hogy ezen a motoron milyen módon juthat be a benzin az olajba.

Tippjeim:

elöregedett benzinpumpa membránon át

karbi pisil folyamatosan és a gyürük mellett az álló motoronál leszivárog

Esetleg valami tapasztalat erről?

Csatlakozom az előttem íróhoz.Az én B Kadettem is így járt.

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom az előttem íróhoz.Az én B Kadettem is így járt.

Köszi mendkettőtöknek, akkor megnézem azt a fránya benzinpumpát.

Mire számítsak? Egyszerűen házilag is megjavítható, vagy kell hozzá venni valami tömítés kittet?

Illetve ha leszerelem, elfolyik e a motorolaj, kell e leengednem belőle mielött megbontom?

Link to comment
Megosztás:

jópofa lett a tükröd Kornél :D

én csak "modernebb" ac-t szedtem szét de ott tömítést és szűrőt kellett cserélni...na meg ugyanazzal a tömítéssel nem illik visszarakni semmit. nem ? :D

A kérdésem arra irányult, hogy házilag meg tudom csinálni a tömítést, vagy vennem kell hozzá. Mindenképpen kell új tömítés:)

Link to comment
Megosztás:

A kérdésem arra irányult, hogy házilag meg tudom csinálni a tömítést, vagy vennem kell hozzá. Mindenképpen kell új tömítés:)

Ha csavarozva van és nem szegecselve akkor meglehet csinálni otthon is.

De szerintem egyszerűbb lenne szerezni egy másikat először próbára.

Az olaj meg sztem nem folyik el,ha leszeded.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ha csavarozva van és nem szegecselve akkor meglehet csinálni otthon is.

De szerintem egyszerűbb lenne szerezni egy másikat először próbára.

Az olaj meg sztem nem folyik el,ha leszeded.

Szereztem másik pumpát próbára:)

Unixnál 6ezer Ft volt.

8-ért lett volna másik fajta, de én csóró vagyok, így fogtam 2 ezret.

Hétvégén fel is aplikálom.

ACpumpa2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ACpumpa1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Slick ? Big Block ? :D

Slick már megvan a Barkas hagyatéka:)

Big block nem lesz, hacsak nem Opel szemmel nézzük, mert a 2 literes block az már ugye bigblock:)

Corvette-Barkas párost eladom, ahogy eladható állapotba kerülnek.

Inkább a Kadett-ra költök belőle meg a lakásra. Sajnos nem jó arányban..(1/5 vs 4/5) fordítva kéne, akkor mehetne bele a C20LET 450LE-vel. :D

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki.

Új vagyok itt és érdeklődnék. "Kaptam" 1 1979-es Kadett C berlinát. Kibeleztem és egész jó állapotú és most kerül majd át a lakatoshoz.

Arra volnék kíváncsi melyek azok a területek amelyek kritikusak lehetnek.

Másik kérdésem hogy honnan lehet szerezni fehér indexbúrát vagy komplett indexet?

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Na csináltam pár képet a heti projectről.

az új benzinpumpa:

kadett01.jpg

kapott új vákumcsövet a gyujtásra, meg új gyertyákat és szilikon gyertyakábeleket:

kadett02.jpg

kadett03.jpg

rendet raktam a "szerszámos kamra"-ban:

kadett04.jpg

megvan az erősítés a motorra:

kadett05.jpg

kipufogót sajnos csak ilyen kokányul tudtam megcsinálni, de a célnak megfelel, már nem lóg le az autó alatt 10 centire:

kadett06.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki.

Új vagyok itt és érdeklődnék. "Kaptam" 1 1979-es Kadett C berlinát. Kibeleztem és egész jó állapotú és most kerül majd át a lakatoshoz.

Arra volnék kíváncsi melyek azok a területek amelyek kritikusak lehetnek.

Másik kérdésem hogy honnan lehet szerezni fehér indexbúrát vagy komplett indexet?

Előre is köszi a segítséget.

CSak így gyorsban...röviden...nekem is jónak tűnt...aztán amikor átnéztük...hát pffff...jajjj...áuuu...

Szóval nekem ami bibis volt...két sárvédő elöl, kettő hátul...ajtók alja...taposók, küszöbök...A oszlop alja nem volt meg...nem is értettük mi tartja az ajtókat...

Szal kompletten az egész... ;) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.