Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel Kadett A tól C ig


hemi

Recommended Posts

T platform

1970 kzdték tervezni Némteországban, 1973 tavaszán mutatkozott be Brazíliában, ahol 1993ig gyátották szedánként és 1995ig pickup-ként.

Németországban '79-83 Chevette nében a távolkeleti olcsó autók ellenfeleként.

Body styles;

(1) Coupe;

(2) 2-door sedan (B11)

(3) 3-door hatchback (B08)

(4) 4-door sedan (B69)

(5) 5-door hatchback (B68) (wheelbase 5in. longer than the others)

(w) 3-door wagon(B15)

(t) Pickup truck

(v) Sedan delivery (B70)

Argentina

GMC Chevette 4

Opel K-180 4

Australia

Holden Gemini 1, 4, w

Holden Piazza Coupé

Brazil

Chevrolet Chevette 2,3,4

Chevrolet Marajó w

Chevrolet Chevy 500 t

Canada

Pontiac Acadian 3, 5

Colombia

Chevrolet San Remo

Ecuador

Aymesa Cóndor

Chevrolet Cargo

Germany

Opel Kadett C 2,3,4,w, targa

Japan

Isuzu Bellett Gemini 1,4, w(?)

Isuzu Gemini 1,4, w?

Isuzu Piazza Coupe, totally different body styling.

Malaysia

Opel Gemini

New Zealand

Vauxhall Chevanne v

South Korea

Saehan Bird 4

Saehan Max t

Daewoo Maepsy 4

Daewoo Max t

UK

Vauxhall Chevette 2,3,4,w

Bedford Chevanne v

United States

Chevrolet Chevette 3,5 (also sold in Canada)

Buick-Opel 1,4;

Pontiac T1000 3,5

Opel-Isuzu 1,4

Isuzu Impulse See "Piazza/Impulse" above

Isuzu I-Mark 1,4

Uruguay

Grumett Color

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • Hozzászólások 296
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 2 months later...

Keresztapám is most adott el egy ugyan ilyen színű A Kadettet vhova az alföldre. Mondjuk nem tudom, hogy lábon vitték-e el. Nekem az ajtókárpitokon virító Opel jel nagyon tetszett. Ha jól emlékszem, akkor a veteránopelen hirdetett vki eredeti irányjelző búrákat hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Keresztapám is most adott el egy ugyan ilyen színű A Kadettet vhova az alföldre. Mondjuk nem tudom, hogy lábon vitték-e el. Nekem az ajtókárpitokon virító Opel jel nagyon tetszett. Ha jól emlékszem, akkor a veteránopelen hirdetett vki eredeti irányjelző búrákat hozzá.

Gondolkoztam azon is, e mellé megvenni, két A Kadett mégis több mint az egy, meg A KAdett nagyhatalom lettem volna az országban egyből! :sowwy:

Hamár elment akkor ez a gond is letudva! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gondolkoztam azon is, e mellé megvenni, két A Kadett mégis több mint az egy, meg A KAdett nagyhatalom lettem volna az országban egyből! :sowwy:

Hamár elment akkor ez a gond is letudva! :lol:

gratuálok Kori ! veteránnak akarod vagy ebbe is teszel vmi sokezerköbcentit ? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem sok A Kadett maradt mára az országban. Azt nem tudom, hogy a vevő valóban megcsinálja-e, mert mondta, hogy van még egy Olimpia Rekordja is, amit restaurágat. Eddig bogarazott, de megunta és átpártolt az Opelhez.

Tényleg, mi a terved vele?

Link to comment
Megosztás:

gratuálok Kori ! veteránnak akarod vagy ebbe is teszel vmi sokezerköbcentit ? :sowwy:

Köszi, nem lesz veterán, a padlólemez csupa foltozás szegénynek, lámpák nem eredetiek.

A terv az, hogy müködő állapotba hozzuk a Blitz-ig.

Lábon hoztam el, indul, megy, megáll(ezzel van a legtöbb gond).

De jó lenne ha mindezt hiba nélkül tenné.

Összel a toldozott foltozott alja kivág, Omega motor váltó betesz (C20NE), padlólemez köré épít, valami megfelelöbb merevhíd, a gyári nem birná a 115LE-t.

6V-ról 12V-ra alakítás.

Belteret szeretném korhűn hagyni, csak a motortető alatt lenne mókolás, jah és nem lesz tuningkipufogó hangja, minnél halkabbra szeretném.

Link to comment
Megosztás:

Gondolkoztam azon is, e mellé megvenni, két A Kadett mégis több mint az egy, meg A KAdett nagyhatalom lettem volna az országban egyből! :lol:

Hamár elment akkor ez a gond is letudva! :lol:

Üdv mindenkinek ezen a remek fórumon! :sowwy:

Gratulálok az új géphez,lehet,hogy előlem vitted el.Ha mégis nagyhatalom akarsz lenni,egy"A" coupé kaszni és egy limó van Pilisvörösborosjenőn eladó sorban .Érdemes megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Nem sok A Kadett maradt mára az országban. Azt nem tudom, hogy a vevő valóban megcsinálja-e, mert mondta, hogy van még egy Olimpia Rekordja is, amit restaurágat. Eddig bogarazott, de megunta és átpártolt az Opelhez.

Tényleg, mi a terved vele?

alföldre? és bogarazott? Szerintem Debrecenbe. De erről Endlos tudna többet mondani, mert sok Bogarast ismernek, mivel a párja Bogarazik. De ha jól sejtem, én is tudom, hova került.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem értem. Kifejtenéd? Ismered ezt az autót?

Ha Mohácsi, és Kornél,érdeklődtem utána,de (gondolom Te)azon a héten vetted meg.Ilyenen tanultam vezetni,és hát az a drága nosztalgia...Sok sikert a projekthez.

Link to comment
Megosztás:

Ha Mohácsi, és Kornél,érdeklődtem utána,de (gondolom Te)azon a héten vetted meg.Ilyenen tanultam vezetni,és hát az a drága nosztalgia...Sok sikert a projekthez.

Szerintem másik autó lesz, mert ezt 1.5 hónappal ezelött lefoglalóztam olyan összeggel amit biztosan senki nem fizetett volna ki duplán érte, így nem is árulták tovább. Pest megyében, Alsónémedin vettem az autót, kb 20 éve egy tulajnál van. Te az általam is emlegetett ugyanilyenről beszélsz amit szintén mostanában adtak el.

A jókivánságot köszönöm!!

kadettversenygep2.jpg

Link to comment
Megosztás:

Pár év kihagyás után újra a jó útra tértem!

Lábon hoztam el a kicsikét, vigyorgás végig! :lol:

http://kepfeltoltes.hu/080502/kadett_009_w...ltoltes.hu_.jpg

Gyönyörű az autó, gratula! Ahogy látom nem is lesz olyan vészes a meló sem vele, legalábbis a korához képest.

A Top Gear c. műsorban volt egy rész, amikor mentek egy ilyennel valahol Afrikában.

-bár elég nyálasra sikerült :sowwy:
Link to comment
Megosztás:

Gyönyörű az autó, gratula! Ahogy látom nem is lesz olyan vészes a meló sem vele, legalábbis a korához képest.

A Top Gear c. műsorban volt egy rész, amikor mentek egy ilyennel valahol Afrikában.

-bár elég nyálasra sikerült :sowwy:

Köszi, TopGear-t már átnyálaztam, nem semmi mókákban volt benne az autó, csak megerősített abban, hogy jó lesz ez! :lol:

Az alja sajnos oda van, rengeteget melózott rajta valami lakatos pár éve, az alját kicserélte sík lemezre, ezen majd módosítani kell, elég bután néz ki a sok folttal meg egyenes lemez darabokkal.

Link to comment
Megosztás:

gratula hozzá Kornél B)

tegnap a Kadettos talin láttunk egy fehér Kadett-et (talán B?) az naaaaagggyyyyyooooon rendben volt B) :D

Köszi, na az enyémre nem fogják azt mondani sehol hogy nagyon rendben van.

Főleg hogy megnézegettem a javításnyomokat rajta....azt a kokány úristenüket...

Még jó hogy nem restaurálásra vettem, főbe is lőhetném magam:)

Viszont szép lassan haladok vele, már egyik keréken fék is van, már csak hármat kell megcsinálni ;)

Blitzre remélem le tudok vele menni, van rá három hónapom.

Link to comment
Megosztás:

Na sziasztok! Igen az alföldre került a másik! Pontosan Hódmezővásárhelyre, az egyik cimborám vette meg. A terv, hogy szépen helyre állítja eredetire. Akkor lesz egy kontraszt gép a tiéd mellé. A P1-ese a másik, azt is eredetire akarja, de 2 eredeti opel nem kell egy családban! .-) Majd rábeszéljük hogy fűrészelje át!

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy ismerősödhöz került. Jó lenne, ő is fórumozna néha. Beszámolna, hogy állnak a felújítási projektek.

Kori, ha nem lesz kész blitzre a géped, trélerrel lehozod, és elterjesszük, hogy ennyire vigyázol a vasra B)

Link to comment
Megosztás:

Kori, ha nem lesz kész blitzre a géped, trélerrel lehozod, és elterjesszük, hogy ennyire vigyázol a vasra B)

Ezaz forgasd csak meg jól bennem! B)

Hogy ne csak a hülyeség menjen:

Ma vettem kerékcsavarokat, a vételár 1/10-e ért, így újra össze tudom rakni a féket.

A fékdobokat nem lehet leszedni, csak ha levágom az összes tőcsavart tőben...

Nem a felnin fogott a kerékanya, hanem a tőcsavar nyakán, amit jól ráperemezett kivülről a fékdobra.

Link to comment
Megosztás:

szia, nem muszáj levágni a tőcsavarrokat.

a,

általában a kerékagyra szokott fölfeszülni a fékdob, ugyanis a fékdobnak több belső átmérővel rendelkező változata is van, előfordul hogy épp egy éppen passzentos darabot sikerált fölrakni -> megszorul

b,

van hogy a dob egész egszerűen rározsdál a kerékagyra, annyira sima az új fékdob belső felülete plussz annyira tiszta (volt) a kerékagy ileszkedő felülete, hogy 20-30 év alatt összeérik a két fém. Le lehet szedni sérülés nélkül is, csak ügyeskedni kell. WD és vagy féktisztítóval napokig áztatni és finoman de erőse mozgatni a fékdobot.

gondolom, tudod, hogy egy pár fékdob olyan 10e körül van.

ha leműtésnél sérül a fékdob (értsd: letörik egy pici darab róla az egyik szélén) a fékdobot már nem lehet visszatenni, a centírozatlansága miatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.