Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Van ET46-os és ET49-es is Opelhez, mindkettő jó, de nem keverve! Ezt nézd meg mindegyik felnin.

Ez találtam a gumidokin:

5,5Jx13" 4x100x56,5 ET 46 felni való rá.

Sőt gyári méretek:

155/80 R13 vagy 175/70 R13 méretű abroncs, mindkettő 5,5Jx13', 4x100x56,5 ET46-os felnin, illetve 175/65 R14 vagy 185/60 R14 abroncs, mindkettő 5,5Jx14', 4x100x56,5 ET49-es felnin
Link to comment
Megosztás:

Pedig egy kis csúszkálást ki KELL próbálni! Ha lehet a próbát ne az árok mellett kezd el, hanem egy jó nagy üres parkolóban, vagy egy forgalommentes úton. <_<

A nagy parkoló az bárhol ahol jó nagy tér van padka, oszlop nélkül....pl Herend múzeumtól 300 m-re.

Forgalommentes út az sajnos néha hirtelen válik használttá- meg sokszor van árok melette, amit nem észlelsz...

Link to comment
Megosztás:

A nagy parkoló az bárhol ahol jó nagy tér van padka, oszlop nélkül....pl Herend múzeumtól 300 m-re.

Forgalommentes út az sajnos néha hirtelen válik használttá- meg sokszor van árok melette, amit nem észlelsz...

Hát ez az nálunk a nagyobb parkolókban mindenhol vannak fák, bokrok, bevásárlókocsik, meg a legtöbbet éjjel őrzik a tuningkocsimvande######acsávóvagyok gyerekek miatt. Az lenne a jó ha lenne -20 fok pár hétig rá lehetne menni a tóra kocsival. Ha ott tudsz manőverezni akkor már mindenhol. :huh:

Bocsi a csunya szóért, nem figyeltem! <_<

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Hát ez az nálunk a nagyobb parkolókban mindenhol vannak fák, bokrok, bevásárlókocsik, meg a legtöbbet éjjel őrzik a tuningkocsimvande######acsávóvagyok gyerekek miatt. Az lenne a jó ha lenne -20 fok pár hétig rá lehetne menni a tóra kocsival. Ha ott tudsz manőverezni akkor már mindenhol. :D

A jég az más kategória! Nem azt kell megtanulni elsőre, mert mielőtt az úton tükörjég alakulna ki, azért van még egy pár fokozat a csúszkálásban. Először azokat kell kivédeni, hogy eljuthass a jeges útra. <_<

Először vizes úton, aztán havas úton, aztán nagy hóban, aztán latyakban, aztán a jeges úton. Ha a csúszáshatárt akarod megérezni, azt a legkönnyebb először nem a fékkel kipróbálni, hanem 2-ben gázzal. Ha már kipörög, akkor tudhatod, hogy csúszik az út, amit egyébként nem látsz még.

Ha tudod, hogy csúszós az út, akkor tudatosan fékezz fokozatosan erőset, és megérzed a fékezésnél a csúszáshatárt (hacsak nem, ABS-es a géped, bár ott is érezni fogod, mert dolgozni kezd az ABS). Utána szabad téren erős gázzal kisívű kanyart próbálj. Megtapasztalod, hogy milyen az amikor a kocsi háttal megy előre! :huh: Ezt a mozgást kell aztán megpróbálni kivédeni a gáz megfeleő adagolásával és ellenkormányzással. Sok esetben a gáz adása vagy elvétele már nem segít (főleg jégen), akkor nincs mese, kuplung kinyomva és csak kormánnyal próbálni elkerülni a nem kívánatos mozgást és a kocsit hagyni kifutni, hogy lassuljon le egy kontrolálható tempóra.

Bocs, nemakarok tantóbácsit játszani, de kibuggyant belőlem...

Link to comment
Megosztás:

Mennyi idő volt a te munkád vele? És mennyibe került a festék?

Én le akarom homokoztatni az én felnieimet aztán szinter. Csak nem tudom milyen szinű legyen. Fekete vagy grafit vagy ezüst metál, mint az az átlagos alufelni szín.

Három napig csináltam, de nem egyfolytában ám. A festék kb 2200-ba került.

A szinter biztos jobb megoldás, csak nekem már a homokszórásra sem futotta. (2500/db)

Link to comment
Megosztás:

175/70R13

Itt van egy oldal innen szeretnék majd venni valami jó középkategoriás gumit!

Halihó,

ahonnan én szoktam gumit rendelni, ott ugyanennyiért adnak Klebert, 9000-ért Falkent, 10.000ért Pirellit, 9500ért uniroyalt.

A matador nem igazán csúcsmárka, az én véleményem szerint. Hogy a többiek ne köpködjenek, h reklámozok, ha gondolod, priviben elküldöm az oldalt, ahonnan rendelhetsz.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

ahonnan én szoktam gumit rendelni, ott ugyanennyiért adnak Klebert, 9000-ért Falkent, 10.000ért Pirellit, 9500ért uniroyalt.

A matador nem igazán csúcsmárka, az én véleményem szerint. Hogy a többiek ne köpködjenek, h reklámozok, ha gondolod, priviben elküldöm az oldalt, ahonnan rendelhetsz.

üdv

Nekem is küldd el légyszi. Most állok téligumi vásárlás előtt, és gyűjtöm az ajánlatokat/lehetőségeket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.