Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Nos, jelentem, félelmeim ellenére dolgozik a 185/70 R14 téligumi anélkül, hogy elakadna. :lol: Bár gumisnak is felnyílt a szeme, mikor szerelés után leengedték az autót.

Az már más kérdés, hogy úgy néz ki, mint egy terepjáró Caravan... :lol:

Már felraktad a téli gumit? Nem korai? Most jönnek még a vénaszonyok! :lol: Az enyém pont kisebb, bár nem sokkal, a nyári 175/70 a téli 165/70. A felni maradt 13Coll.

Link to comment
Megosztás:

Mindenki leszolja az alessiot, én lassan 3 éve nyúzom 16"-os méretben 205/50-es gumival (második garnitúra) és az ég világon semmi baja, nem üt nem ráz. Ja és nem "asztal síma" autópályán....

Szerintem a felni élettartama erősen függ a vezetőtöl is....

Link to comment
Megosztás:

Már felraktad a téli gumit? Nem korai? Most jönnek még a vénaszonyok! :lol: Az enyém pont kisebb, bár nem sokkal, a nyári 175/70 a téli 165/70. A felni maradt 13Coll.

Megy műszakira, s nyáriaknak amúgyis ez volt az utolsó felnin töltött szezon. Gondoltam, akkor már menjen széép, friss gumival (egyel kevesebb ok a kötözködésre). Max. egy hónap múlva meg amúgyis illett volna már feltenni.

Az én felnim 14", nem 13. Felrakattam a gyári alura, jövő tavasszal új nyárit akarok venni 15 -ös alufelnivel.

Fogyasztás terén jóval falánkabb lett, 1- 1.5 litert dob rajta ez a gumi :lol: Úgy tapad, hogy izomból tekerem a szervót :lol:

Link to comment
Megosztás:

Télire nem a legjobb az alufelni, egyrészt az útsózások miatt rozsdásodik, másrészt meg erősebb mínuszokban szeret törni-repedni.

Ejha :lol: Nah, ezzel előhozakodhattam volna még a szerelés előtt is :lol:

Sokáig nézegettem pedig télire lemezfelniket, de úgy voltam vele, hogy jövőre úgyis másik kellene, ezeken meg még a téli elfut, meghát szebb is...

Egyébként előző tulaj mindig erre szereltetett át évekig (jó, ez nem teljesen igaz; legtöbbször nyárival hajtotta télen), de lehet, hogy soha életében nem látott másik felnit szegény..

Akkor hálát adok, hogy eddig még nem tört széjjel

Link to comment
Megosztás:

Télire nem a legjobb az alufelni, egyrészt az útsózások miatt rozsdásodik, másrészt meg erősebb mínuszokban szeret törni-repedni.

Láttál már alumínium ötvözetet rozsdásodni? :lol:

Az alumíneumnak semmi baja nem lesz télen sem, a rajta levő dukkót szokta esetenként bántani a só.

Illetve azon kevés embernek kell jobban vigyáznia a mínuszokban, akinek magnéziumos felnije van, persze

ez itt nem sok emberre vonatkozik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Láttál már alumínium ötvözetet rozsdásodni?....

Láttam, sajnos az enyémen lévőkön is havazásos-jeges idő után mikor leszórták az utakat sóval és még a világon sem volt téligumi garnitúrám. Igaz csak felületi az a rozsda (ellentétben az acélokon lévővel mert az ugyebár előbb-utóbb teljesen átrozsdál ha nem lép valamit rá a tulaj) de pl egy alufelnin szépen le tudja rugni a környékén lévő keréktárcsa festéket -főleg ha nem jól készítették elő festésre vagy a gumis szépen leverte a körmös (vagy minek hívják) ólomsúlyával, nem mindenütt ragasztják a centír-ólmokat. Szóval én is ha bejön a rosszabb idő átpucolom a felniket és átfestem lehetőleg normálisan mert nemcsak csúnyán néznek ki de azért sajnálom őket kidobni -bár szeretnék újakat de nem engedi a költségvetés.

Link to comment
Megosztás:

Láttam, sajnos az enyémen lévőkön is havazásos-jeges idő után mikor leszórták az utakat sóval és még a világon sem volt téligumi garnitúrám. Igaz csak felületi az a rozsda (ellentétben az acélokon lévővel mert az ugyebár előbb-utóbb teljesen átrozsdál ha nem lép valamit rá a tulaj) de pl egy alufelnin szépen le tudja rugni a környékén lévő keréktárcsa festéket -főleg ha nem jól készítették elő festésre vagy a gumis szépen leverte a körmös (vagy minek hívják) ólomsúlyával, nem mindenütt ragasztják a centír-ólmokat. Szóval én is ha bejön a rosszabb idő átpucolom a felniket és átfestem lehetőleg normálisan mert nemcsak csúnyán néznek ki de azért sajnálom őket kidobni -bár szeretnék újakat de nem engedi a költségvetés.

Én úgy tudom, már egy ideje nem ólmot használnak a gumisok kiegyensúlyozásra... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, már egy ideje nem ólmot használnak a gumisok kiegyensúlyozásra... :lol:

Nos mivel falun lakok itt megálltak a fejlődésben. Debrecenben már nem valószínű de mivel az nekem 35 km odafele így hát marad egy srác akinek kb 8-10 km-re tőlem van a műhelye és marhaolcsón dolgozik ezért maradok nála.

Link to comment
Megosztás:

Ezen láthatóan le van pattanva a festék (és ott a "minta") valami oknál fogva de nem azért mert szegélyt fogtam.

Mióta nálam van (2004 február) azóta ezek a felnik nem láttak se festéket se lakkot szóval rájuk férne egy felújítás és egy szép ezüst festés -ami nem a gyári és hadd csillogjon.

Link to comment
Megosztás:

Télire nem a legjobb az alufelni, egyrészt az útsózások miatt rozsdásodik, másrészt meg erősebb mínuszokban szeret törni-repedni.

Nekem is majdnem beroszdásodott az aluminium fűrészkeret a pincébe de még előtte ellopták a barnák. :lol: :lol:

Nem lehet,hogy csak saras volt?

Egyébként nekem is alufelnin van a téligumi,hogy ne legyek off.

14-es gyári Opel felni 175/65 14-es Barum Polaris 2.

Link to comment
Megosztás:

Szóval én is ha bejön a rosszabb idő átpucolom a felniket és átfestem lehetőleg normálisan mert nemcsak csúnyán néznek ki de azért sajnálom őket kidobni -bár szeretnék újakat de nem engedi a költségvetés.

Nem akkor, hanem most kellene megtenned! Rossz időben a festés se leányálom.

Az én téli garnitúrám lefestve, kiegyensúlyozva április óta várja a szezont... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos mivel falun lakok itt megálltak a fejlődésben. Debrecenben már nem valószínű de mivel az nekem 35 km odafele így hát marad egy srác akinek kb 8-10 km-re tőlem van a műhelye és marhaolcsón dolgozik ezért maradok nála.

Most gumiztattam Győrben, itt is vígan kalapálták az ólomsúlyokat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

Az aluminium rozsdát nem szószerint rozsdának kell érteni az aluminium is oxidálódik, csak nem úgy mint az acél,hanem az alunka a rozsdálya egy védőréteg az álltalában ilyen zöldes színü szokott lenni,persze ötvözőanyag függő.

mondjuk jó ha levan kezelve festékkel,tovább bírja :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is le van festve, csak még gumi nincs rajta. :lol:

Katt

Oh, grat. igen szépen néznek ki. Én tavasszal akarom majd a felniket rendberakni, ha lesz helyettük új, s lekerülnek a kocsiról. Még nem tudom, hogy lakk, vagy festés, vagy festés + lakk menjen-e rá. Fogalmam sincs, ezeknél hogy működik.. De kívül - belül elégé csúnyák szegények.

Még valami...

*OFF* Ha visszakerül autóm, s legközelebb lent szerelgettek, akkor odaugranék majd fűtéskapcsoló ügyben. Hátha neked sikerül kipattintani. Már korán sötét van, meg tekergetni is sűrűbben kell, s egyszerűen idegesítő, hogy nem látom :lol:

Pár hete jártam ott a házban, láttam fentről a fehér villámot a csigalépcsőnél, szal már tudom hova kell menni :lol: *ON*

Link to comment
Megosztás:

Oh, grat. igen szépen néznek ki. Én tavasszal akarom majd a felniket rendberakni, ha lesz helyettük új, s lekerülnek a kocsiról. Még nem tudom, hogy lakk, vagy festés, vagy festés + lakk menjen-e rá. Fogalmam sincs, ezeknél hogy működik.. De kívül - belül elégé csúnyák szegények.

Még valami...

*OFF* Ha visszakerül autóm, s legközelebb lent szerelgettek, akkor odaugranék majd fűtéskapcsoló ügyben. Hátha neked sikerül kipattintani. Már korán sötét van, meg tekergetni is sűrűbben kell, s egyszerűen idegesítő, hogy nem látom :lol:

Pár hete jártam ott a házban, láttam fentről a fehér villámot a csigalépcsőnél, szal már tudom hova kell menni :lol: *ON*

Ha mész, vidd a felniket is, a Karcsi szívesen lefesti neked! :lol: Amigy annyit írkáltok a szép felnikről , hogy én is kedvet kaptam kipingálni őket, csak nekem már fel vannak gumizva, ugyhogy optikai tuning lesz, csak ami látszik! :D

Link to comment
Megosztás:

Ha mész, vidd a felniket is, a Karcsi szívesen lefesti neked! :lol: Amigy annyit írkáltok a szép felnikről , hogy én is kedvet kaptam kipingálni őket, csak nekem már fel vannak gumizva, ugyhogy optikai tuning lesz, csak ami látszik! :lol:

Milyen lesz? Rózsaszín -maci matricával? A csajok szeretik! :lol: :lol: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.