Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Oh, grat. igen szépen néznek ki. Én tavasszal akarom majd a felniket rendberakni, ha lesz helyettük új, s lekerülnek a kocsiról. Még nem tudom, hogy lakk, vagy festés, vagy festés + lakk menjen-e rá. Fogalmam sincs, ezeknél hogy működik.. De kívül - belül elégé csúnyák szegények.

Még valami...

*OFF* Ha visszakerül autóm, s legközelebb lent szerelgettek, akkor odaugranék majd fűtéskapcsoló ügyben. Hátha neked sikerül kipattintani. Már korán sötét van, meg tekergetni is sűrűbben kell, s egyszerűen idegesítő, hogy nem látom :lol:

Pár hete jártam ott a házban, láttam fentről a fehér villámot a csigalépcsőnél, szal már tudom hova kell menni :lol: *ON*

Gyere, egész nap ráérek, nyugdíjas féle vagyok. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Ha mész, vidd a felniket is, a Karcsi szívesen lefesti neked! :lol: Amigy annyit írkáltok a szép felnikről , hogy én is kedvet kaptam kipingálni őket, csak nekem már fel vannak gumizva, ugyhogy optikai tuning lesz, csak ami látszik! :lol:

S errő Ő is tud? :D :lol:

Nem tud. :D

Link to comment
Megosztás:

Most gumiztattam Győrben, itt is vígan kalapálták az ólomsúlyokat. :lol:

Szomorú :lol:

Szeged már belépett az Unióba, ahol már tilos az ólomsúly :lol: ( Környezetvédelmi okok miatt, bár én jómagam is baromságnak tartom, mintha mindennap leesne 1-1 ólomsúly a kerekekről )

Link to comment
Megosztás:

Szomorú :lol:

Szeged már belépett az Unióba, ahol már tilos az ólomsúly :lol: ( Környezetvédelmi okok miatt, bár én jómagam is baromságnak tartom, mintha mindennap leesne 1-1 ólomsúly a kerekekről )

Nálunk az alufelnikre ragasztják a súlyokat, at acélfelnikre viszon még az ólom megy.

Link to comment
Megosztás:

Ezek alapján nekem sem szabad bitumennel dolgozni mert abban is van ólom bőségesen, és a gőze...

Akkor lesznek szép utak magyarországon, lesz ám biznisz a gumi- és felnijavítás én meg válthatok állást.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk is ez van, de olyan sz@r az ólommentes forrasztóón, hogy titokban azért is régit használok :lol:

Jah, én is anyázok rendesen... sokat segít, ha a pákahőmérsékletet 50 fokkal megemeled :lol:

(csak így jobban kell vigyázni az alkatrészek túlmelegítésével)

Link to comment
Megosztás:

Én is csak onnan tudom ilyen bizonyosan, mert nekem is aszonták, nem szabad ezentúl ólomtartalmú

forrasztóónnal dolgoznom, mert fejbelövés jár érte :lol:

Átaludtam pár évet? Ólómmentes forrasztóón? Van egy egész tekercs régi a pincében, dobjam ki? :lol: A tecsós pákán hogyan emeljem a hőfokot? Átkössem 380-ra? :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

de jo hogy ezt is olvastam :lol:

én is vígan kalapálom az ólomsúlyokat...

alura is a ragasztós is abbol van sztem mert eléggé nehéz...

de hogy azok a 40éves súlyok amik ott vannak nekünk is az tuti ólom az fix.

és mi van ezzel a forrasztással? :lol:

kipárolog az ólom vagy micsoda?

mert ugy leesik minden nap egy súly azt tuti, de sztem nem csak egy, de ha én pl forrasztok egyet, az onnét már nem megy, vagy az ujrahasznosításnál jelentkező problémára gondolnak rögtön, végülis igazuk van....de azé ennyire

persze van nálunk is az az ujfajta súly, de szépen is néz ki mikor némeik akkora mint egy kisebb kifli :lol:

Link to comment
Megosztás:

de jo hogy ezt is olvastam :lol:

én is vígan kalapálom az ólomsúlyokat...

alura is a ragasztós is abbol van sztem mert eléggé nehéz...

de hogy azok a 40éves súlyok amik ott vannak nekünk is az tuti ólom az fix.

és mi van ezzel a forrasztással? :lol:

kipárolog az ólom vagy micsoda?

mert ugy leesik minden nap egy súly azt tuti, de sztem nem csak egy, de ha én pl forrasztok egyet, az onnét már nem megy, vagy az ujrahasznosításnál jelentkező problémára gondolnak rögtön, végülis igazuk van....de azé ennyire

persze van nálunk is az az ujfajta súly, de szépen is néz ki mikor némeik akkora mint egy kisebb kifli :D

Gondolom azért van mert az ólom nehézfém és mérgező. De én sem értem, hogy miért pont az ólomsúlyokat kezdik el ba@ogatni, nem hiszem hogy túl valószinű, hogy leesik a kerékről, Pistike megtalálja, és azt szopogatja két hétig kavics helyett, aztán belehal az ólommérgezésbe. Tudtommal az amalgántömésbe is van ólom, azt simán elnyámmogunk rajta 70-80 évet, ha megérjük. :lol:

Link to comment
Megosztás:

azé az a 70-80 év kicsit tulzás

ugy 30 alatt nemigen tömik az embr fogát, és még onnét 80 év :lol:

komoly

pistike vok, de én kavicsot se szopogattam, max az ujjamat ha rákúrok kalimpáccsal... de sok hülyeség van itt ebben a nagy unióba.

Bocs Pistike, :lol: Mórickára gondoltam, de látom érted a lényeget. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.