Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Szerintem attól függ milyen kalap van a vizsgáztatón. Az volt a problémája, hogy a féklámpa "bevilágít" az utastérbe. Ami annyiban igaz, hogy épp csak a szélén látok egy vékony piros csíkot a tükörben, de egyáltalán nem zavar, sőt, legalább egyedül is ellenőrizni tudom, hogy működik. Arról már nem is beszélve, hogy az eredeti féklámpák nem túl bikák.

Én is leszereltem a pótféklámpát, még vizsga előtt, mert két éve belekötöttek. Ki kellett venni a hidegfehér izzókat is, meg levettem az alu pedálvédőket (van, ahol abba is belekötnek.

Hallottam amúgy, hogy valahol Sz.fehérvár mellett (nem jut eszembe a hely neve) van egy vizsgaállomás, ahol 30 éves szétrohadt Ladákat, életveszélyes Skodákat, gyűrött, karambolos autókat engednek át... Minden hiba 5 ezer Ft, s már mehet is ki a rozsdagombolyag az országútra ;)

Azért ez se gyönge. Mi meg még a féklámpát is levesszük, meg 200 ezret költünk karosszériásra. De van is olyan állapotban az autó, hogy mehessen a forgalomba :D

Link to comment
Megosztás:

1 hete voltam műszakin a kopott nyári gumijaimmal. Kopottak, mert egyszer egy elmaradt futóműállítás miatt lenyalta a szélét. Már áprilisban tudtam, hogy ez az utsó szezonja.

Szóval a műszakin a fiú teljesen el volt képedve, hogy hogyan merek ilyen gumival vizsgára menni! Mondom neki, hogy még 3 hete van ennek a guminak, utána megy fel a téli kerék, higgye el nekem. Előtte már felhergeltem a kartergáz szűrőmmel is.... ;) Csak az idősebb kollégája szakvéleménye alapján nem b@szott ki.

No megdumáltam a gumiról, de bosszúból leszereltette velem a pótféklámpámat, :D , hogy nem szabványos (Tecsós).Végülis alig másfél óra alatt, de csak átment a vizsgán! Igaz, hogy olyan féket meg futóművet produkált a kocsim, hogy jobb volt mint az új kocsiké!!!

No ha hozzászámítom a pótféklámpa visszaszerelését is, még akkor is megérte, mintsem, hogy fizessek egy csókosnak aki egy tizesért átviszi a vizsgán úgy, hogy a kocsit nem is látják! Sok műszakit megéltem már és sose buktattak meg. A legrosszabb eset az volt ,amikor valamelyik lámpám nem működött, és 3 hónapra kaptam meg.

Ez a műszaki ebben a formában tök hülyeség. Nézzék meg a fékeket, a futóművet, motort, a kasztnit hogy nem roszdásodik-e a főbb helyeken és ennyi. Olyan dolgokért amit az ember 3 perc alatt cserél mindenféle szakértelem nélkül azért teljesen felesleges szívózni.

Egyébként vannak gyári megoldások is ahol a 3dik féklámpa bevilágít az utastérbe. Abszolút nem zavaró.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hali.

Van kép is a felnikröl?

:D

nem tudom ide berakni a gépről.. Csak úgy lehet belinkelni más oldalakról? Lehet hogy mégsem lesz az a kocsimon mert az egyik meg van padkázva(arról van is képem) és ha nem is nagy baja van, de nem tudnám hol rendbehozatni. ;) :P

..egyébként klasszikus Opeles, ötágú felniről van szó.

Link to comment
Megosztás:

nem tudom ide berakni a gépről.. Csak úgy lehet belinkelni más oldalakról? Lehet hogy mégsem lesz az a kocsimon mert az egyik meg van padkázva(arról van is képem) és ha nem is nagy baja van, de nem tudnám hol rendbehozatni. :D ;)

..egyébként klasszikus Opeles, ötágú felniről van szó.

Hali.

Ha feltöltöd valahová, onnan be tudod linkelni.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Klassz ez a felni, jól fog állni az Astrán.

Nekem Calibra gyári felnik vannak rajta. Nekem teccik vele.

Az kétségtelen hogy nem nézne ki rosszul rajta, viszont csesz az a sérülés...meg kéne javittatni azt a peremet és kicsit(tényleg csak kicsit) be is van nyomódva ott.. de akkor is félnék tőle hogy használható-e még. Jó lenne még egy ötödik és akkor ezt max. pótkeréknek használnám..

Link to comment
Megosztás:

Az kétségtelen hogy nem nézne ki rosszul rajta, viszont csesz az a sérülés...meg kéne javittatni azt a peremet és kicsit(tényleg csak kicsit) be is van nyomódva ott.. de akkor is félnék tőle hogy használható-e még. Jó lenne még egy ötödik és akkor ezt max. pótkeréknek használnám..

Hali.

Ezt sztem simán meg tudják csinálni.

Nekem volt egy felnim amiböl nagyobb darab volt kitörve mint a képen, és simán megcsinálták.

Fényezés után nem is lehetett észre venni.

Link to comment
Megosztás:

Az kétségtelen hogy nem nézne ki rosszul rajta, viszont csesz az a sérülés...meg kéne javittatni azt a peremet és kicsit(tényleg csak kicsit) be is van nyomódva ott.. de akkor is félnék tőle hogy használható-e még. Jó lenne még egy ötödik és akkor ezt max. pótkeréknek használnám..

Javítás után max. hátra teszed.

Írtad,hogy nem tudnád,hol javíttatni.

Megírod,hogy merre laksz Szlovákiában és lehet,hogy tud neked valaki egy hozzád közeli magyarországi szervízt. :D

Ha például Párkányhoz közel laksz akkor itt Esztergomban vannak szervizek akik elviszik neked Pestre javíttatni.

Dorogon is tudok egy gumist aki javít ütött felniket.

Link to comment
Megosztás:

Javítás után max. hátra teszed.

Írtad,hogy nem tudnád,hol javíttatni.

Megírod,hogy merre laksz Szlovákiában és lehet,hogy tud neked valaki egy hozzád közeli magyarországi szervízt. :D

Ha például Párkányhoz közel laksz akkor itt Esztergomban vannak szervizek akik elviszik neked Pestre javíttatni.

Dorogon is tudok egy gumist aki javít ütött felniket.

Az adatlapomon ott van, Komáromból-vagyis a közeléből-vagyok.

Megvárásra javitanak ilyeneket? Kb. mennyi pénz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.