Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Bizony. Bár a 14-es acél az már 6 széles, ha jól tudom, és akkor csak ~13mm-el lesz bentebb, és ~11-el kintebb. Majd meglátjuk.

Ki beszél itt 14-esről? Én a gyári 15-ösre mondtam, hogy az is 49-es tudtommal. Mindenesetre, ha netán kanyarodásnál beleérne a kerék a dobbetétbe, tehetsz alá nyomtávszélesítőket, bár én nem bízom az ilyen dolgokban.

Link to comment
Megosztás:

Ki beszél itt 14-esről? Én a gyári 15-ösre mondtam, hogy az is 49-es tudtommal. Mindenesetre, ha netán kanyarodásnál beleérne a kerék a dobbetétbe, tehetsz alá nyomtávszélesítőket, bár én nem bízom az ilyen dolgokban.

Vicces hogy 15ös felniről beszélgettek ET 49el és beleér :lol: :lol: :) :P

Miért nem bízol a nyomtávszélesítőben???Nem a gagyi kategóriát kell megvenni,és akkor nyugodtan lehet vele kocsizni...Nekem a felni ET 60 és csak RH osztokőr módosítóval lehet felrakni....

Az a baj, hogy nagyon nehéz olyan felnit találni, ami nem ET38, de 49-től azért kisebb. (és tetszik is)

Rengeteg ilyen felni van csak drága :P

Link to comment
Megosztás:

...

Inkább még tennék hozzá egy keveset. ( ez legalább Guggyír vállalatcsoport) :)

Jelentem megnéztem! :P Debica Frigo 2 175/70 ...ott, amit belinkeltél, az is akcióban 7600+valami apró ..de nekem nem hoznák ide annyiért :lol: úgyhogy a Tescoban vettem 9990-ért.. Made in Poland(Lengyel) Remélem nem csináltam hülyeséget ezzel a vétellel...és azt is remélem hogy nem futózott!(az fel lenne tüntetve rajta, vagy rosszul gondolom?) Nekem nem tünik annak. Jövő héten már felrakatom, jönnek a hidegek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem megnéztem! :) Debica Frigo 2 175/70 ...ott, amit belinkeltél, az is akcióban 7600+valami apró ..de nekem nem hoznák ide annyiért :lol: úgyhogy a Tescoban vettem 9990-ért.. Made in Poland(Lengyel) Remélem nem csináltam hülyeséget ezzel a vétellel...és azt is remélem hogy nem futózott!(az fel lenne tüntetve rajta, vagy rosszul gondolom?) Nekem nem tünik annak. Jövő héten már felrakatom, jönnek a hidegek. :lol:

Hát pedig erről az újrafutózott tecsó gumiról én is hallottam. De ha már megvetted kár rágodni rajta, örülj neki és kész. A nyárinál biztos jobb.

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig erről az újrafutózott tecsó gumiról én is hallottam. De ha már megvetted kár rágodni rajta, örülj neki és kész. A nyárinál biztos jobb.

Nem futózott, vagyis nem hiszem mert nincs rajta feltüntetve semmilyen erre utaló jelölés(pl.retread) pedig azt azért szokták, vagy nem? :lol: De végeredményben már tényleg nem is rágódom rajta.

Ma fel is rakattam, mit mondjak, szépen, csendesen, simán fut. Még a kormányt is könnyebb tekerni mint a nyári Michelin-el(igaz, az már csak max. egy idényre jó és R+W jelölésű, ugyanez a profil)

Szerintem ennyiért lett volna Barum polaris is a gumimarketen. Vagy összesen a 4 volt 9990? A Tesco-s az milyen márka?

Biztosan, nem néztem utána. Nem is szerettem volna neten rendelni, pedig nálunk is van több ilyen e-shop is. Ráadásul ez a konkrét gumi nálunk kb.900Ft-al drágább(persze én jó áron tudtam szerezni forintot :) ) Valamiért nem akartam Barum Polarist, nem tudom megmondani miért. Nekem megtetszett a Debica Frigo2 mintázata(valami GoodYear minta és a gyár is ugyanezen cég szárnyai alatt működik már)

Olvass figyelmesebben! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A téli kerekek tegnap szép időben felkerültek a kocsira.

Ellenben a Falken nyári garnitúrámat 3 szezon után selejteznem kellett...

http://kepfeltoltes.hu/081116/Falken_ny_ri...ltoltes.hu_.jpg

Nem bánkódok, mert jó volt, nagyon jól tapad! De ezért eléggé kopik is....

Nem ártana egy futómű állítás,hacsak nem 2 keréken szoktál kanyarodni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem ártana egy futómű állítás,hacsak nem 2 keréken szoktál kanyarodni. :lol:

Erre én is rájöttem 2 évvel ezelőtt amikor toronycsapágy csere és stabrúd rögzítő bilincs csere után a szerelőm azt mondta, hogy nem kell futóművet állíttatnom, mert mindent ugyanoda állított vissza ahol volt..... Aztán 3 hónap múlva nem volt minta a gumik szélén.

Azóta rendben, de a gumit vissza már nem tudtam tölteni a kerekemre... Így használtam el. :)

Ha meg kétkerekeznék, akkor nem a belső széle kopna el! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A téli kerekek tegnap szép időben felkerültek a kocsira.

Ellenben a Falken nyári garnitúrámat 3 szezon után selejteznem kellett...

Nem bánkódok, mert jó volt, nagyon jól tapad! De ezért eléggé kopik is....

Hát ja ami tapad, az kopik is , valamit valamiért! :lol: Az lenne a jó olyan gumi ami puha, tapad mint az állat, meg örökké tart! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem megnéztem! :P Debica Frigo 2 175/70 ...ott, amit belinkeltél, az is akcióban 7600+valami apró ..de nekem nem hoznák ide annyiért :lol: úgyhogy a Tescoban vettem 9990-ért.. Made in Poland(Lengyel) Remélem nem csináltam hülyeséget ezzel a vétellel...és azt is remélem hogy nem futózott!(az fel lenne tüntetve rajta, vagy rosszul gondolom?) Nekem nem tünik annak. Jövő héten már felrakatom, jönnek a hidegek. :lol:

Tesóban 9990 / db? :)

Nekem még mindig van 2db Kleber Krisalpom ( Michelin másodmárka a Kleber ), igaz az 175 / 65. És a kettő összesen nem lett volna 9000Ft...

Nem kell senkinek?

Link to comment
Megosztás:

Tesóban 9990 / db? :lol:

Nekem még mindig van 2db Kleber Krisalpom ( Michelin másodmárka a Kleber ), igaz az 175 / 65. És a kettő összesen nem lett volna 9000Ft...

Nem kell senkinek?

Használt gumitól félnek az emberek, mint a tűztől. Bár én sem értem miért, sokkal inkább vennék valami nevesebb használt gumit mint ilyen teszkósat. (hozzáteszem a kléber sem nagy név a szememben)

Másrészt szerencsére az emberek egyre inkább rászoknak a téligumira, és egyre kevésbé kétdaraboznak (szerencsére), így 2-t még nehezebb eladni.

Ezen nem lehet meggazdagodni, ha útban van vagy nem kell szórd ki fillérekért. Az idő úgyis ellened dolgozik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kollégámat meg sehogy sem bírom rábeszélni, illetve meggyőzni arról, hogy el lehet felejteni, mi volt 15-20 éve a gumikkal, és mi van ma.

Lehet, hogy tapad a nyári is a száraz aszfalton télen is, viszont havon bajban lesz, ha lesz hó, no meg a féktáv sem mindegy.

És a poén, a felesége beszélte le róla....

Én már felraktam a tavaly vásárolt (akkor indultak 3. szezonra) Falken télieket. Hát sokkal lágyabb a kocsi a 185/65 R14-en, mint a 225/45 R17-en. Igaz, nem Astra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Másrészt szerencsére az emberek egyre inkább rászoknak a téligumira, és egyre kevésbé kétdaraboznak (szerencsére), így 2-t még nehezebb eladni.

Ezen nem lehet meggazdagodni, ha útban van vagy nem kell szórd ki fillérekért. Az idő úgyis ellened dolgozik. :)

Nekem is pölö 2 db téli gumim, mert a régi garnitúrában csak a hátsó volt lekopva, az első 5mm körüli lehet. Mivel én is garnitúrát vettem, most ott figyel a két gumi a pincébe. Mennyi ideig is ajánlott használni?

Kollégámat meg sehogy sem bírom rábeszélni, illetve meggyőzni arról, hogy el lehet felejteni, mi volt 15-20 éve a gumikkal, és mi van ma.

Lehet, hogy tapad a nyári is a száraz aszfalton télen is, viszont havon bajban lesz, ha lesz hó, no meg a féktáv sem mindegy.

És a poén, a felesége beszélte le róla....

Én már felraktam a tavaly vásárolt (akkor indultak 3. szezonra) Falken télieket. Hát sokkal lágyabb a kocsi a 185/65 R14-en, mint a 225/45 R17-en. Igaz, nem Astra. :lol:

Ja ezzel égy vagyok én is, megemlíttem a melóhelyen a téli gumit, egyből letorkollnak az öreg rutinok, hogy régen se volt, neki mégse volt soha gondja. Erre mondtam, régen barlangban laktak az emberek, mégse volt semmi baj, aki akar vissza lehet menni, de ez csak olaj volt a tűzre. Alapból vki vagy téli gumi pártis, vagy nem. Nem nagyon lehet megtéríteni őket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Használt gumitól félnek az emberek, mint a tűztől. Bár én sem értem miért, sokkal inkább vennék valami nevesebb használt gumit mint ilyen teszkósat. (hozzáteszem a kléber sem nagy név a szememben)

Másrészt szerencsére az emberek egyre inkább rászoknak a téligumira, és egyre kevésbé kétdaraboznak (szerencsére), így 2-t még nehezebb eladni.

Ezen nem lehet meggazdagodni, ha útban van vagy nem kell szórd ki fillérekért. Az idő úgyis ellened dolgozik. :)

Inkább megrohasztom, mintsem eladjam szarért-húgyért :lol:

Nincs útban amúgy, és nem is kenyérre kell a pénz :P

A Kleber amúgy jó, Michelin másodmárka.

Másodmárka még a Dunlop és a Firestone is. Na, ennyit erről, vegyetek téligumit :lol:

DE a Tigar amúgy szerb HARMADmárka

Link to comment
Megosztás:

Nekem is pölö 2 db téli gumim, mert a régi garnitúrában csak a hátsó volt lekopva, az első 5mm körüli lehet. Mivel én is garnitúrát vettem, most ott figyel a két gumi a pincébe. Mennyi ideig is ajánlott használni?

Ja ezzel égy vagyok én is, megemlíttem a melóhelyen a téli gumit, egyből letorkollnak az öreg rutinok, hogy régen se volt, neki mégse volt soha gondja. Erre mondtam, régen barlangban laktak az emberek, mégse volt semmi baj, aki akar vissza lehet menni, de ez csak olaj volt a tűzre. Alapból vki vagy téli gumi pártis, vagy nem. Nem nagyon lehet megtéríteni őket. :lol:

Ha valakinek nem kell időre munkába menni, és ha leesik a hó van ideje kivárni amíg eltakarítják az útról a havat, annak nem is kell a téli gumi.

Volt egy angol igazgatóm aki 6 éven át nem engedett téli gumit vetetni, mert szerinte Magyarországon nincs rá szükség.... Ha meg nem tudott a kocsijával kijönni a garázsából a hó miatt, akkor hívott taxit! :lol:

Végül már dühömben megfenyegettem, és azután engedélyezett 2 téli gumit nekem... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.