Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok! 

Még tudjátok mondani mi a neve/típus megnevezése ennek a felninek? Csak ezt a hírdetést találtam róla. (ilyennel vettük, astra f 1.6 8v)

https://racingbazar.hu/adatlap/gumifelni/alufelni/opel-15-alufelni-4x100-nyari-205-50r15-gumikkal-olcson

Köszi.

Üdv 

Krisztián 

 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Kukcaman írta:

Sziasztok! 

Még tudjátok mondani mi a neve/típus megnevezése ennek a felninek? Csak ezt a hírdetést találtam róla. (ilyennel vettük, astra f 1.6 8v)

https://racingbazar.hu/adatlap/gumifelni/alufelni/opel-15-alufelni-4x100-nyari-205-50r15-gumikkal-olcson

Köszi.

Üdv 

Krisztián 

 

Ez a Calibra gyári felnije. Csinosak. Asszem Ronal gyártmány. "Cav slabs" vagy hogy hivatkozik rá a brit.

Ezzel érték el anno a legkisebb légellenállási együtthatót a Calibránál.

4x100, 6J, ET49, 56,6 a méretei.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Róóóbi írta:

Ez a Calibra gyári felnije. Csinosak. Asszem Ronal gyártmány. "Cav slabs" vagy hogy hivatkozik rá a brit.

Ohh, köszi. Össze -vissza nézegettem. 

195/55-gumival voltak még szerelve,  de most 195/50-es lett megrendelve. 

Több méretet láttam erre a típusra,  de melyik az igaz?.  Itt a fórumban az utóbbi a helyes méret. 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Kukcaman írta:

Ohh, köszi. Össze -vissza nézegettem. 

195/55-gumival voltak még szerelve,  de most 195/50-es lett megrendelve. 

Több méretet láttam erre a típusra,  de melyik az igaz?.  Itt a fórumban az utóbbi a helyes méret. 

Astrára? Kérlek szépen, 15 collnál 195/55 R15 és ennek váltóméretei, vagy 205/50 R15 85V. A nagykönyv szerint.

Nekem rendőrfelnik vannak 185/60 R15-ös gumival, akkor pontos az órája is. Ez kb váltómérete a 195/55-nek.

413c147e4b3f910421e9d3daffee6a9c.jpg

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Kukcaman írta:

Ohh, köszi. Össze -vissza nézegettem. 

195/55-gumival voltak még szerelve,  de most 195/50-es lett megrendelve. 

Több méretet láttam erre a típusra,  de melyik az igaz?.  Itt a fórumban az utóbbi a helyes méret. 

Na de várjál, a 195/50 15-ös gumi átmérője 576mm, bőven csalni fog az órád.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Kukcaman írta:

Köszi szépen a kiigazítást :)

Szívesen.

Igazából egy a lényeg, váltóméreten belül legyen, akkor nem lesz baj. Nagy baj tulajdonképpen akkor sem lesz, ha eggyel alá vagy fölémész ennek, csak nem szokás javasolni. 

Például van az Astrához egy szett alum, gyári 14 collos, eggyel kisebb a per utáni szám (nem 60 hanem 55), bődületesen fölémér az óra meg alacsonyabban van az autó. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Eladóva valt nekem 4db univerzalis könnyűfém felni! Kifejezetten F astrára bármikor felrakható mert tehermentesitve lettek a felnik! Csak uj gumi kell ra mert a regit én mar nem tenném fel! Ár : 40eft .képet szivesen küldök róla emailbe! Átveheto Budapest 21.kerbe! 15" a felni! Erd: funakoshi1955@gmail.com cimen

Módosítva : Peter8230
Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Egy kérdés. Tudom, nem feltétlenül egészséges dolog, de megkérdezem. 4x98-as felni, valamilyen úton-módon, mondjuk mozgókúpos csavarral stabilan felrakható lenne? Lenne egy szett felni, de sajna ilyen a lyuk kiosztása. Gyakorlati tapasztalat érdekelne leginkább.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Sziasztok!

Egy kérdés. Tudom, nem feltétlenül egészséges dolog, de megkérdezem. 4x98-as felni, valamilyen úton-módon, mondjuk mozgókúpos csavarral stabilan felrakható lenne? Lenne egy szett felni, de sajna ilyen a lyuk kiosztása. Gyakorlati tapasztalat érdekelne leginkább.

Köszönöm!

Attól függ az agyátmérő passzol-e vagy van-e hozzá tehermentesítő gyűrű. Ha igen, akkor szerintem nem gond.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, Ati88 írta:

Hello. 

195/65 15ös téli gumijaim vannak az autohoz. Igy vettem. Tudom, hogy nem ez való rá. De, szerintetek ez a pár télies hónapban  mehet vele? Van valami negativ tulajdonsága? Úttartás pl.  Havi kb.1ezer km megyek

Szélesebb gumi jobban elviszi a nyomvájúban, meg többet eszik vele, kábé ennyi. 

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
7 órája, szürkeastra írta:

Sziasztok,

Kérdésem lenne, hogy az alábbi méretű felni jó lenne F ASTRA-ra?

51/2J14H2    ET 39

Köszönöm

Igen. Annyi hogy a gyári acélfelni ET-je 49-es, szóval ez oldalanként 10mmn-rel kijjebb lesz a kerékjáratban, de az még bőven jó, nem fog beleérni a sárvédőbe.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Igen. Annyi hogy a gyári acélfelni ET-je 49-es, szóval ez oldalanként 10mmn-rel kijjebb lesz a kerékjáratban, de az még bőven jó, nem fog beleérni a sárvédőbe.

Ha van dobbetét, akkor már megvan az esélye. Nekem is nem tudom már, hogy ET49, vagy ET46-os az alu garnitúrám ami régebben volt fent nyárinak, de így dobbetéttel már szerintem beleérne a műanyagba. (azóta lemez van fent négy évszakossal)

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 03. 30. at 19:22, Stevy írta:

Ha van dobbetét, akkor már megvan az esélye. Nekem is nem tudom már, hogy ET49, vagy ET46-os az alu garnitúrám ami régebben volt fent nyárinak, de így dobbetéttel már szerintem beleérne a műanyagba. (azóta lemez van fent négy évszakossal)

azért egy alufelni szélesebb szokott lenni 5 és fél collnál, az valószínűleg azért ér bele... a szélesség is számít!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Érdekes jelenséggel küzdök. Tavaly ősszel kezdtem érezni, hogy balra húz a kormányom. (Nem a fideszes!  :D)  )

A szerelőm azt mondta, hogy szálszakadásos lehet az egyik gumim. Nem akartam hinni neki, de javasolta, hogy cseréljem le a kerekeimet a téliekre, és majd meglátom.

Úgy is lett, A téli garnitúrám már vagy 5 éves, de hibátlan. Csodák csodája, úgy fut mintha sínen menne az autó! Lustaság fél egészség mostanáig húztam a kerékcserét vissza a nyári szettre.

Persze a balra húzás nem szűnt meg, és előbb a jobb oldalon cseréltem hátulról előre fuss kerékcserét, amitől nem változott semmi, majd a bal oldalon is ugyanúgy. Pici változást érzékelek, de nem az igazi!

Az a baj, hogy a gumin kívülről semmi hibát nem találok, ráadásul csak 2 nyári szezont futottak, tehát sokkal újabbak mint a téliek.

A téli szettem román gyártású Continental, a nyári meg orosz gyártású Nokian, amit az ADAC annak idején az első 3 legjobban teljesítő gumik közé sorolt.

Azt hiszem elmegyek velük a gumishoz tanácsért....

 

Amúgy szomorúan konstatálom, hogy a fórum megszűnik, aminek vagy 17 éve tagja vagyok. Dögöljön meg a fészbukkkk!

 

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, epk947 írta:

Érdekes jelenséggel küzdök. Tavaly ősszel kezdtem érezni, hogy balra húz a kormányom. (Nem a fideszes!  :D)  )

A szerelőm azt mondta, hogy szálszakadásos lehet az egyik gumim. Nem akartam hinni neki, de javasolta, hogy cseréljem le a kerekeimet a téliekre, és majd meglátom.

Úgy is lett, A téli garnitúrám már vagy 5 éves, de hibátlan. Csodák csodája, úgy fut mintha sínen menne az autó! Lustaság fél egészség mostanáig húztam a kerékcserét vissza a nyári szettre.

Persze a balra húzás nem szűnt meg, és előbb a jobb oldalon cseréltem hátulról előre fuss kerékcserét, amitől nem változott semmi, majd a bal oldalon is ugyanúgy. Pici változást érzékelek, de nem az igazi!

Az a baj, hogy a gumin kívülről semmi hibát nem találok, ráadásul csak 2 nyári szezont futottak, tehát sokkal újabbak mint a téliek.

A téli szettem román gyártású Continental, a nyári meg orosz gyártású Nokian, amit az ADAC annak idején az első 3 legjobban teljesítő gumik közé sorolt.

Azt hiszem elmegyek velük a gumishoz tanácsért....

 

Amúgy szomorúan konstatálom, hogy a fórum megszűnik, aminek vagy 17 éve tagja vagyok. Dögöljön meg a fészbukkkk!

 

A szálszakadást nem lehet kiszűrni a centírozó gépen? Nem jelentkezik " ütésként" ha megváltozik a gumi szerkezete?

Na igen bár én jelen vagyok ezen a közösségi oldalon, de fórumozás helyett nem használom, nincsenek témák, topikok, nem lehet visszaolvasni, vagy keresni. Szóval igen, dögöljön meg. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Széttartást nézték padon ? 

Másik topikban tárgyalt kopogás nekem se szűnt meg külső féltengelycsukló cserével. Úgyhogy vasárnap mikor időm lesz  pótkereket felteszem a bal első helyére aztán megnézem nem ez az miatt van. Holnap meg megyek féknyereg csúszka szettért, aztán kicserélem majd azokat is, mert ma mentünk vásárolni, aztán visszafelé mikor már kicsit kopott úgy susogott a fék, hogy csak na. (gondolom nem tudott jól beállni, pedig korábban letisztítottam a csúszkákat is.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.