Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok!

Nekem is téligumi ügyben lenne kérdésem. Tavasszal mikor elraktam a téliket, szépen lepucoltam, befújtam gumiápolóval őket. Na itt követtem el egy nagy hibát, mert bár olvastam a címkén hogy a futófelületre ne kerüljön, gondoltam fél év állás előtt nem gond ha ráfújom oda is... Kövezzetek meg, de amúgy szerintem ráírhatnák hogy MIÉRT ne. Naszóval utánaolvasva esett le hogy ugye azért ne, mert elveszti teljesen a tapadását... 

Namost, miután mindenki jó megérdemelten hülyének nézett, az volna a kérdésem, hogy lehet-e ezt javítani valahogy? Pl. megcsiszolhatom-e a futófelületet? Vagy végképp kukák a gumik? (amúgy koruk alapján lassan csereérettek, de talán ezt a szezon kihúznám még velük, ha vhogy korrigálható a bénaságom...)

Más: ha mindenképp csere, mit ajánlotok? 175/70 R13-as méret kell, nyáriból a fentebb említett Falken SN832 eléggé jól bevált, nem volt rá panaszom, és az ára is elfogadható volt. Nézegettem a 2015-ös téli ADAC-ot, ott a dobogósok nem épp a gazdaságos árszintet képviselik... A Fulda Kristall Montero 3 mondjuk 4. lett és az elég jó árban is van...

Link to comment
Megosztás:

17 órája, szabolala írta:

Sziasztok!

Nekem is téligumi ügyben lenne kérdésem. Tavasszal mikor elraktam a téliket, szépen lepucoltam, befújtam gumiápolóval őket. Na itt követtem el egy nagy hibát, mert bár olvastam a címkén hogy a futófelületre ne kerüljön, gondoltam fél év állás előtt nem gond ha ráfújom oda is... Kövezzetek meg, de amúgy szerintem ráírhatnák hogy MIÉRT ne. Naszóval utánaolvasva esett le hogy ugye azért ne, mert elveszti teljesen a tapadását... 

Namost, miután mindenki jó megérdemelten hülyének nézett, az volna a kérdésem, hogy lehet-e ezt javítani valahogy? Pl. megcsiszolhatom-e a futófelületet? Vagy végképp kukák a gumik? (amúgy koruk alapján lassan csereérettek, de talán ezt a szezon kihúznám még velük, ha vhogy korrigálható a bénaságom...)

Más: ha mindenképp csere, mit ajánlotok? 175/70 R13-as méret kell, nyáriból a fentebb említett Falken SN832 eléggé jól bevált, nem volt rá panaszom, és az ára is elfogadható volt. Nézegettem a 2015-ös téli ADAC-ot, ott a dobogósok nem épp a gazdaságos árszintet képviselik... A Fulda Kristall Montero 3 mondjuk 4. lett és az elég jó árban is van...

Szia! Szerintem óvatosan teszel pár kört olyan helyen ami nem forgalmas, megindulsz, fékezel hosszasan, akkor lekopik hamar ez a csúszós felület.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, joecockroach írta:

Szia! Szerintem óvatosan teszel pár kört olyan helyen ami nem forgalmas, megindulsz, fékezel hosszasan, akkor lekopik hamar ez a csúszós felület.

Ezzel így csak a féket fogja megsütni. Akkor már inkább pár kipörgő kerekes indulás.
Anno mikor megvettem az új gumikat a motorra, konkrétan az első versenyemen estem keltem, aztán mondták hogy csiszoljam meg smirglivel, hogy lejöjjön a formaleválasztó. Bevált.

 

Link to comment
Megosztás:

25 perce, wookie írta:

Ezzel így csak a féket fogja megsütni. Akkor már inkább pár kipörgő kerekes indulás.
Anno mikor megvettem az új gumikat a motorra, konkrétan az első versenyemen estem keltem, aztán mondták hogy csiszoljam meg smirglivel, hogy lejöjjön a formaleválasztó. Bevált.

 

Alapból írják új guminál hogy mivel a felülete még nagyon sima az első pár 100 kilóméteren óvatosabban kell közlekedni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 20. at 14:14, joecockroach írta:

Szia! Szerintem óvatosan teszel pár kört olyan helyen ami nem forgalmas, megindulsz, fékezel hosszasan, akkor lekopik hamar ez a csúszós felület.

 

On 2016. 09. 20. at 18:33, wookie írta:

Ezzel így csak a féket fogja megsütni. Akkor már inkább pár kipörgő kerekes indulás.
Anno mikor megvettem az új gumikat a motorra, konkrétan az első versenyemen estem keltem, aztán mondták hogy csiszoljam meg smirglivel, hogy lejöjjön a formaleválasztó. Bevált.

 

 

On 2016. 09. 20. at 19:00, zotya975 írta:

Alapból írják új guminál hogy mivel a felülete még nagyon sima az első pár 100 kilóméteren óvatosabban kell közlekedni.

Köszi mindenkinek. Megnéztem, 2010. 19. heti a gumi, s a mintázat árkaiban láthatók már az öregedésre utaló apró repedések. Szerintetek van értelme csiszolgatni és használni, vagy ha a tutira megyek inkább vegyek újat/újabbakat? A profilmélység az még jó, 4 mm felett van. Bár ha megcsiszolom, az ugye vmennyit szed le...

Link to comment
Megosztás:

Általános ökölszabályként szokták mondani az öt évet, de ezt nagyon sokminden befolyásolja. Éves futás, vezetési stílus, felhasználás körülményei, mennyit áll napon, és maga a gumi is.

Nekem mondhatni extrém felhasználás mellett a 3 éves dunlopokon (én vettem vacsi újan) is elkezdtek előjönni a repedések a minta alján, az autó sokat állt a napon, az autó rengeteget megy, 90%ban csak pályán, nagy tempóval, kanyarokat is lendületből veszem, stb.

Most egy szett túltárolt, 2009-es hankook ventus s12 van fent, a cégnél találtuk, nem volt napon, mintája még közel a gyári volt. Feltettem, lassan fél éve, és rohadt jól tapad. Ugyanzt az igénybevételt kapja mint a Dunlop.

De volt 12 éves ismeretlen előéletű michelin gumim is, az is eszement módon fogta az utat, nem aakrtam elhinni.
Mindemellett anyámnak 12 éves valami semperitjei szarrá vannak repedezve, az abs folyamatosan darál, mert semmit nem tapadnak a gumik.
A használtan vásárolt akkor 4 éves Dunlop télijeim viszont egy szezon után gyakorlatilag használhatatlanok voltak, annyira semmit nem tapadtak, konkrétan mivel hó nem volt, így már januárban visszatettem a nyári akkori Dunlopokat, mert jobban tapadt.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Csak segítségképp, aki esetleg téligumi vásárlás előtt áll. Folytattam egy kis kutatómunkát jó ár-érték arányú téligumik kapcsán. 7 gumis webshopot néztem át, és a következő három gumi végzett az első helyen:

- Nokian WR D3
fogyasztás: C nedves tapadás: C
2013-tól 2016-ig 4 ADAC tesztből 3-ban szerepelt: 5., 3. és 4. helyen, csak prémium gyártók előzték meg
Ára házhozszállítással: 55000-58000/garnitúra

- Fulda Kristal Montero 3
fogyasztás: E nedves tapadás: E
2013-tól 2016-ig 4 ADAC tesztből 3-ban szerepelt: 8., 6. és 4. helyen, szinte csak prémium gyártók előzték meg
Ára házhozszállítással: 51000-54500/garnitúra

- Vredestein Snowtrack 5
fogyasztás: E nedves tapadás: C
2013-tól 2016-ig 4 ADAC tesztből 3-ban szerepelt: 8., 7. és 4. helyen, szinte csak prémium gyártók előzték meg
Ára házhozszállítással: 57800-59500/garnitúra

A webshopok közül 2 emelkedett ki a mezőnyből ár alapján, ha kiváncsiak vagytok, azokat az infókat is megosztom, csak nem szeretnék semminek reklámot csinálni. Ja, az árak 175/70 R13-as abroncsra vonatkoznak.

 

Nyilván lehet olcsóbban is gumit venni, de én arra törekszem, hogy ha már légzsák nincs a kocsiban, inkább álljon meg fél méterrel a fa előtt a kocsi, mint utána... Mindezt megfizethető áron szerintem ezek a gumik tudják nyújtani.
Remélem nem haragusztok hogy ezt megosztom, és tudjátok hasznosítani.

Módosítva : szabolala
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Nyári gumit szeretnék venni, de felni is kellene. Az autó Opel Astra Classic F 1,4-es.

Most az eredeti méretű téli gumi van fent 175/70 R13

Azt javasolták, hogy 14 " -os felnit vegyek nyárihoz. Szerintetek is az kellene? Ha igen milyen méretű gumi kellene én 185/60 R14 re gondoltam.

Vagy inkább 175/65 R14 lenne a jó. Felni milyen méretű kellene. A mostani 51/2Jx13 ET46.

Módosítva : km76
Link to comment
Megosztás:

27 perce, km76 írta:

Nyári gumit szeretnék venni, de felni is kellene. Az autó Opel Astra Classic F 1,4-es.

Most az eredeti méretű téli gumi van fent 175/70 R13

Azt javasolták, hogy 14 " -os felnit vegyek nyárihoz. Szerintetek is az kellene? Ha igen milyen méretű gumi kellene én 185/60 R14 re gondoltam.

Vagy inkább 175/65 R14 lenne a jó. Felni milyen méretű kellene. A mostani 51/2Jx13 ET46.

Mindegy mekkora felnid van, jó a 13 és a 14-es is. Ha nagyobb féktárcsát akarsz tenni előre, akkor az nem fér be a 13-alá. Szélesebb guminak jobb a tapadása, de kicsit többet eszik vele, és jobban megérzed a nyomvájukat. 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, km76 írta:

Köszönöm a gyors választ.

Ez a felni jó lenne rá?
http://lengyargumi.hu/lemez.php ki kell szűrni

Opel Vectra B 14 " 5,5 " 4x100  közép 56,6 mm

 ET 39 

ÚJ  27.000/garn

 

Ez helyben lenne, és nem is drága.

Ha jól látom minden méret passzol, de az agyátmérő 56.5 mili, de gondolom van hozzá központosító gyűrű .

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

Ha jól látom minden méret passzol, de az agyátmérő 56.5 mili, de gondolom van hozzá központosító gyűrű .

Van ahol 56.5nek, van ahol 56.6nak irjak. 0.25mmes gyuru kene hozza, olyan letezik egyaltalan?

 

 

 

Ra kell probalni es kiderul, foleg igy hogy helyben van.

Link to comment
Megosztás:

175/70 R13 méretben melyik gumit ajánlanátok? Opel astra classic F 1,4 es autóra?

HANKOOK Optimo K715

Vredestein T-Trac 2

Nokian iLine

FALKEN Sincera SN832 Ecorun
 
Esetleg mást?
Csak országúti és városi használatra kellene, autópályára nem nagyon megyek. Elég rosszak felénk az utak, sok a kátyú, erős gumi kellene. Inkább csak rövid távolságokra.
Módosítva : km76
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.