Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy felniket kell vennem SOS. Nyári gumikhoz keresek alufelnit, de elfogadható áron csak ilyet találtam: 6 1/2 JX15 4CH36  4329_1_big.jpg?v1                    Állítólag 96-os Astrán voltak. Nem értem sehogysem ezeket a megjelöléseket, így fogalmam sincs, hogy az én 99-es Astra Classic combimra jó lehet-e. Illetve, nem nagy a 15 colos? Ehhez van 2 keréken használható gumi, a pontos állapotát még nem tudom, válaszra várok. 

Segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

23 perce, wookie írta:

Ez mindössze a felni szélességét és átmérőjét adja meg. A 4ch36 fogalmam sincs mit jelent.

Az lehet valami rádiócsatorna, amit hallgatni szokott. :) Ha sikerül végre felvennem a kapcsolatot az emberrel, akkor elmegyek, megnézem. Van valami amire érdemes odafigyelni? Nem vagyok valami nagy felnivásárló. :confused: 20 000-ért 4 ilyen, 2 állítólag jó gumival lehet túl jó ajánlat.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem kommersz. Kinagyítottam mert erdetinek van hirdetve. http://284Ke_pernyo_foto_2017_03.png 

Nagyon feltenni nem tudom most, mert egyszerre 2 kerekem adta meg magát egy padkázás miatt sajnos. :( Lemezfelnik vannak most az autón, téli gumikkal, és ezért akarok egy komplett cserét, mert nyári gumihoz egyébként is alufelnit akartam. A 2 tönkrement lemezfelnit, pedig ráérek pótolni. Ezzel viszont, csak 2 gumit kellene vennem, és a szerelési díj is csak 2 gumira lesz. Jobban járok mint 2 lemezfelni, és 4 gumiszerelés, talán, új gumi nélkül, ha megúszta szálszakadás nélkül, amit kétlek. Mert úgy már + 4 új téligumit is kellene vennem, ha azt akarnám most rendbetenni. :) 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

22 perce, tuskes írta:

Az lehet valami rádiócsatorna, amit hallgatni szokott. :) Ha sikerül végre felvennem a kapcsolatot az emberrel, akkor elmegyek, megnézem. Van valami amire érdemes odafigyelni? Nem vagyok valami nagy felnivásárló. :confused: 20 000-ért 4 ilyen, 2 állítólag jó gumival lehet túl jó ajánlat.

Én anno 35ért vettem 4 felnit, 6 gumival. Szóval lehet jó ár. Tényleg csak a szemrevételezés van, vagy gumisnál a felni megforgatás, hogy ütnek-e...

Link to comment
Megosztás:

1 perc, pszilaj írta:

Én anno 35ért vettem 4 felnit, 6 gumival. Szóval lehet jó ár. Tényleg csak a szemrevételezés van, vagy gumisnál a felni megforgatás, hogy ütnek-e...

Mivel nem értek hozzá, marad hogy jól megnézem. :) Esetleg amiken nincs gumi, tapintással meg lehet állapítani, hegesztett-e. Mivel garancia nincs, ki kell alkudnom pár napot, ha valami nem stimmel, visszavihessem. Kicsit lutri, de ennyi pénzért..... Annyit még tényleg lehet tenni, hogy elviszem gumishoz, és az üres felniket, meg a gumisakat megnézetem. Gondolom ezért nem kérnek horror összegeket, pláne ha még tudok ott venni is 2 jó gumit.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, tuskes írta:

Mivel nem értek hozzá, marad hogy jól megnézem. :) Esetleg amiken nincs gumi, tapintással meg lehet állapítani, hegesztett-e. Mivel garancia nincs, ki kell alkudnom pár napot, ha valami nem stimmel, visszavihessem. Kicsit lutri, de ennyi pénzért..... Annyit még tényleg lehet tenni, hogy elviszem gumishoz, és az üres felniket, meg a gumisakat megnézetem. Gondolom ezért nem kérnek horror összegeket, pláne ha még tudok ott venni is 2 jó gumit.

Adnék én neked felnit, de most k*vára nem vagyok otthon,. :(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 17. at 16:45, wookie írta:

Adnék én neked felnit, de most k*vára nem vagyok otthon,. :(

Sebaj, megoldódott. Végül megvettem, kaptam hozzá tehermentsítőt is. Javítva még nem volt állítólag. Az ET számot viszont nem találtam rajta. Gyakorlatillag ami a korábbi leírásomban is van, annyi van feltüntetve, plusz 1-2 helyen még valami rövid jelzés, de nem ET szám. Láttam a srác kocsiját, egy 96-os Astra, amin volt a felni eddig. Még holnap kell szereznem 2 db átmeneti gumit néhány hétre, mert a 4-ből 2 azonnali cserés. 195/50 R15 méretű gumik vannak rajta. Próbálom gyorsan elvinni szerelőhöz, kiderüljön üt-e valamelyik kerék, + a 2 gumicsere.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Alufelnit szeretnék venni a napokban az astrámra. 15" ban gondolkodom és dilemmában vagyok. Van 2 felni ami tetszik az eggyik az egy gyári opel alufelni 15"-os. A másik ami jobban tetszene 7 col széles 15"-os ET35-ös. Szerintetek kényelem szempontjából jobb a gyári vagy nem észrevehető? Mert egy kis ideig tavaly volt egy alufelni garnitúrám 7 col széles ET25-el és félelmetesen húzta el a nyomvájú a kormányt gondolom az ET szám miatt. Na meg beleért a kerék a sárvédőbe is.. Szóval inkább gyári vagy az et35 belefér már? 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, wookie írta:

Az 35 elvileg elfér, de bármi ami a gyári et-nél kisebb, az mindig is cibálni fogja a kormányt. Idővel megszokod.

És ez van bármilyen hatással ezen kívül az autóra?? Mármint jobban terheli a futóművet? Hamarabb tönkremehet valami? Vagy ez csak népmese?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

És ez van bármilyen hatással ezen kívül az autóra?? Mármint jobban terheli a futóművet? Hamarabb tönkremehet valami? Vagy ez csak népmese?

Hát szerintem a kerékcsapágyat jobban terheli...

Nekem ET35-ös van és tényleg cibálja a kormányt...

Link to comment
Megosztás:

7 perce, pszilaj írta:

Hát szerintem a kerékcsapágyat jobban terheli...

Nekem ET35-ös van és tényleg cibálja a kormányt...

Nekem anno 25-ös volt az is cibálta szépen és 7 col széles volt és bele is ért a hátsó sárvédő peremnél. De most találtam egy gyári opel felnit ami az eddigieknél még jobban tetszik szerintem meg is veszem! Jól fog kinézni az astra vele szerintem.  

m3b5vdyi03nhc13rabax.jpg

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Kispotter írta:

Nekem anno 25-ös volt az is cibálta szépen és 7 col széles volt és bele is ért a hátsó sárvédő peremnél. De most találtam egy gyári opel felnit ami az eddigieknél még jobban tetszik szerintem meg is veszem! Jól fog kinézni az astra vele szerintem.  

 

Szépek!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. 04. 06. at 22:01, Kispotter írta:

Nekem anno 25-ös volt az is cibálta szépen és 7 col széles volt és bele is ért a hátsó sárvédő peremnél. De most találtam egy gyári opel felnit ami az eddigieknél még jobban tetszik szerintem meg is veszem! Jól fog kinézni az astra vele szerintem.  

 

Megváltozott a kormánylegördülési sugár, azért cibálta. Valószínűleg pozitív lett.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Igen. De viszont sajnos a gumik nagyon öregek rajta 14 évesek. Minta még azért van rajtuk, de sajnos hihetetlen hangosak a gumik. Jövő hónapban szeretnék venni rájuk gumikat. Eszembe jutott használtan kéne venni nekem. Mennyi esély van 6,7 éves guminál, hogy ugyanígy hangos lesz? Valamint amik most fent vannak 185/55 gumik. Tudom, hogy a váltó mérete 190/50, de lehet maradnék ennél a méretnél a nagyobb oldalfal miatt talán többet elnyel az úthibákból. Vagy a 2 méret közt nincsen érezhető különbség szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

Igen. De viszont sajnos a gumik nagyon öregek rajta 14 évesek. Minta még azért van rajtuk, de sajnos hihetetlen hangosak a gumik. Jövő hónapban szeretnék venni rájuk gumikat. Eszembe jutott használtan kéne venni nekem. Mennyi esély van 6,7 éves guminál, hogy ugyanígy hangos lesz? Valamint amik most fent vannak 185/55 gumik. Tudom, hogy a váltó mérete 190/50, de lehet maradnék ennél a méretnél a nagyobb oldalfal miatt talán többet elnyel az úthibákból. Vagy a 2 méret közt nincsen érezhető különbség szerintetek?

Kategorikusan óvva intelek a használt abroncstól. 185/60 r14 a váltóméret. (175/70 r13 vagy 185/60 r14 és 195/50 r15)

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.