Jump to content

Recommended Posts

Áhh, ez semmi, az ilyenekkel simán elbír a 4 évszakos is, jégen meg csak szöges gumi nem csúszik. Mondjuk aki sokat megy, meg nagy távokat, annál indokolt a két szett. De pl Mo-n belül, főleg az utóbbi években, hacsak nem a mátrában lakik az ember, akkor már egy jó 4 évszakos bőven elég. Szóval sok függ a felhasználástól. 

24 perce, wookie írta:

Áhh, ez semmi, az ilyenekkel simán elbír a 4 évszakos is, jégen meg csak szöges gumi nem csúszik. Mondjuk aki sokat megy, meg nagy távokat, annál indokolt a két szett. De pl Mo-n belül, főleg az utóbbi években, hacsak nem a mátrában lakik az ember, akkor már egy jó 4 évszakos bőven elég. Szóval sok függ a felhasználástól. 

Itt azért egy jó 35 cm-es hóról beszélünk ám, kb. 1 óra alatt. Ez már egy takarítás utáni fotózás, mikor megálltam megpihenni. 

19 órája, tuskes írta:

Itt azért egy jó 35 cm-es hóról beszélünk ám, kb. 1 óra alatt. Ez már egy takarítás utáni fotózás, mikor megálltam megpihenni. 

Amíg ingáztam Ausztriába nem volt kérdés a téli gumi, de most már csak bejárok Győrbe, max nyáron egy-két hosszabb út.

7 órája, wookie írta:

Sok tesztet nézegettem és alapból az a baj hogy általában a jó ( vagy a legjobb) minőségű-márkájú téli-nyári és vadi új gumikkal hasonlítják össze a 4 évszakosat. Pedig szerintem kevés ember ( én sem) engedheti mag magának a prémium márkát, így egyből más eredmények jönnek ki, ha egy közepes gumihoz kezdem el hasonlítani őket. Példának okáért amikor tavaly összel levettem a 2 éves Falkeneket amiket esőben csak tényleges satufékkelt tudok blokkoltatni és felraktam a 5 éve Barum Polaris 3-at az meg csúszott mint a takony már közepes fékezésnél is. Még 3-4 fokban is így volt esőben pedig ugye elvileg a nyárinak itt már keményedni és csúszni kellett volna. Van 3 év eltérés a téli meg a nyári szettem között, így mikor az egyiket megveszem a másik már középidős. Ugyanígy lesz a 4 évszakossal is ha veszek. 

Én úgy vagyok már, hogy következőre csak az lesz. Nem is megyek annyit (10-15 ezer km. / év), így meg a téli/nyári szett le se futná magát, csak elöregedne és hiába a mintha ha kirepedezett/keményedett az anyaga.

3 órája, Stevy írta:

Én úgy vagyok már, hogy következőre csak az lesz. Nem is megyek annyit (10-15 ezer km. / év), így meg a téli/nyári szett le se futná magát, csak elöregedne és hiába a mintha ha kirepedezett/keményedett az anyaga.

Nekem is az a gond most a télivel, hogy még simán megvan 5 milis, csak már kemény és csúszik, pedig csak idén 6 éves, és nyáron hűvös pincében van tárolva ahol nap sem éri. 

2 órája, Tibihoho írta:

Sziasztok!

Nyári gumit szeretnék venni ki milyet tudna ajánlani?

16-felnire.

Köszönöm!

Én Falkent vettem, mert az én méretemben ( 175/70 R13) ennek volt a legjobb esőindexe és nekem ez a vesszőparipám. 

5 órája, Tibihoho írta:

Sziasztok!

Nyári gumit szeretnék venni ki milyet tudna ajánlani?

16-felnire.

Köszönöm!

Nálam bevált a Nexen N'Fera típus.

Sziasztok ! Arra lennék kíváncsi hogy használ-t e már valaki 195,65,15 gumit ?  f astra 1,6 16v amire használnám ha nem lógna bele sehol sem.

13 órája, Kzsbike írta:

Sziasztok ! Arra lennék kíváncsi hogy használ-t e már valaki 195,65,15 gumit ?  f astra 1,6 16v amire használnám ha nem lógna bele sehol sem.

Szia! Nagyságra elfér,, bár az enyém 196/50R15 Esetedbenn az ET szám és a szélesség még nem mindegy, milyen felnire akarod rakni?

• Like 1

16 órája, Kzsbike írta:

Utcán sétálva kombi f astra alatt már láttam ilyen méretet aluett felnin, kicsit mókásan nézett ki... 

• Like 1

17 órája, Kzsbike írta:

Felmegy, ekkora Hankook szettem van rendőrfelnin, a sárfogó van csak útban hátul.

• Like 1

9 órája, tuskes írta:

Szia! Nagyságra elfér,, bár az enyém 196/50R15 Esetedbenn az ET szám és a szélesség még nem mindegy, milyen felnire akarod rakni?

Szia!  Egyszerű sima acél felnire szeretnék nyári gumit. De ha azt mondod hogy  a sárfogó útban van akkor elég a 195/60 R15 IS

3 órája, Kzsbike írta:

Szia!  Egyszerű sima acél felnire szeretnék nyári gumit. De ha azt mondod hogy  a sárfogó útban van akkor elég a 195/60 R15 IS

Azt nem én írtam hogy a sárfogó útban van, de ettől függetlenül is kissé magasnak gondolom a 65-öst. Nem az számít alap esetben hogy alu vagy lemez a felni, hanem hogy annak mik a paraméterei. Ezért is kérdeztem a szélességet, és ET számot, mert hátul ha túl széles, és ha még dobbetét is van, akkor nagyon nem mindegy a szélessége, könnyen beleérhet a sárvédőbe. Bár használat sem mindegy, én sokszor eléggé megpakolva járok. Én személy szerint 55-ig lemennék, bár nekem 50 van, az még jól használható. Alacsonyabb gumi már nem konfortos. 

• Thanks 1

A 195/65/15 vectra méret, abból is a nagyobbik. Ha nagyon muszáj felmegy az astrára is, de kisblokkosnak pont kettővel nagyobb mint kéne. A gyári ehhez a motorhoz 195/55/15.

• Thanks 1

Mondom, megszépítem má egy kicsit a szarost, megajándékoztam egy papucsgarnitúrával. Nem nagy, de legalább gyári. :blush:

PvgbM84.png

• Like 3

18 órája, tuskes írta:

Sziasztok! Ez szerintetek megér 60 ropit? http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=39856431904_2270988229647.jpg

16"
4x100
6"
ET49
56,5 mm agyméret.

Gumik kukák!

Szerk. bár nekem bejön a linken:

Ez: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=39856431904_2270988229647.jpg 

http://39856431904_2270988229647.jpg

Vagy ez: http://39856431904_2270988229647_tn.jpg

Minden annyit ér, amennyit adnak érte. :cool:

Végül is, ha nekem ez tetszene, adnék érte 185€-t. 

Nekem van egy jobb ötletem::hehe:

Eu5FrK2.png

On 2019. 04. 14. at 7:17, Róóóbi írta:

Minden annyit ér, amennyit adnak érte. :cool:

Végül is, ha nekem ez tetszene, adnék érte 185€-t. 

Nekem van egy jobb ötletem::hehe:

Eu5FrK2.png

Utolsó mondatod nem értem, de mindegy... Végül egyenlőre úgy néz ki, marad a 15" de másik felni. Elvileg holnap mehetek érte, cca. 120 km. :) http://58756922800_1263706843798.jpg

http://56549211151_7788583624597.jpg

On 2019. 04. 15. at 12:51, tuskes írta:

Utolsó mondatod nem értem, de mindegy...

15-ös struktur felnire asszociáltam. :-)