Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Vettem tegnap hóláncot (a közeljövőben lesz jópár utam a Mátrába aztán úgy gondoltam biztos ami biztos). E-12 a típusa és a König gyártja, (de ez csak kicsi betűvel van az alján). Tegnap feltettem próbaképpen és nagyon megtetszett. Erős, normális darabnak tűnik, jól is szerelhető, szerintem megérte az árát (7200 volt a Tescoban, amúgy Molnál "akcióban" 8700). Ajánlom mindenkinek, aki hasonló kategóriájúban gondolkodik.

Mekkora kerékátmérőre jó? Van több méretben is?

Link to comment
Megosztás:

Aham. Hernád Tominak is fent volt a Gsi-n az A6-os felnije :wink: Szerintem hasonló cucc lehet, mint egy nyomtávszélesítő :roll: Milyen felnit szertnél ?

hát van pár ami tetszik, de a legtöbb pl 5ágúnak 5-ös osztóköre van... :?

pl a dezent S tetszik...

Link to comment
Megosztás:

:arrow: Az F-Astra gyári méretei 155/80 R13, vagy 175/70 R13. A jelenlegi 165/70 R13 nem megfelelő az autóra, mert hátrányosan változtat a futóműgeometrián, és a terhelhetősége is elmarad a gyári méretétől. Javaslom a cseréjét!

Téli gumiban mindenképp - anyagilag is - előnyösebb választás a 155/80 R13, ezt ajánlom. A felsorolt márkák nagyjából egy ár- és minőségkategóriát képviselnek, így a választás bármelyikre eshet.

vélemény?????

Link to comment
Megosztás:

:arrow: Az F-Astra gyári méretei 155/80 R13, vagy 175/70 R13. A jelenlegi 165/70 R13 nem megfelelő az autóra, mert hátrányosan változtat a futóműgeometrián, és a terhelhetősége is elmarad a gyári méretétől. Javaslom a cseréjét!

Téli gumiban mindenképp - anyagilag is - előnyösebb választás a 155/80 R13, ezt ajánlom. A felsorolt márkák nagyjából egy ár- és minőségkategóriát képviselnek, így a választás bármelyikre eshet.

vélemény?????

Dayton DW500, Debica Frigo Dir.SF, Eurotec Snowwolf, Kormoran Snowpro. Ez kimaradt , most olvastam a neten.
Link to comment
Megosztás:

:arrow: Az F-Astra gyári méretei 155/80 R13, vagy 175/70 R13. A jelenlegi 165/70 R13 nem megfelelő az autóra, mert hátrányosan változtat a futóműgeometrián, és a terhelhetősége is elmarad a gyári méretétől. Javaslom a cseréjét!

Téli gumiban mindenképp - anyagilag is - előnyösebb választás a 155/80 R13, ezt ajánlom. A felsorolt márkák nagyjából egy ár- és minőségkategóriát képviselnek, így a választás bármelyikre eshet.

vélemény?????

Megnézetem a könyvben, valóban van Astra 155 R13-al (ha nincs semmi akkor 80) mondjuk én még nem láttam olyat. A 165/70 R13 tényleg gázos.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy újabb kérdésem, ezúttal a gumik váltóméretéről.

Hogy lehet az, hogy a kocsimon lévő 185/65R14-es kerékkel, aminek az átmérője nagyobb a gyáriénál a km-órám siet több, mint 10%-ot. Elvileg késnie kellene, vagy nem? Szerintem rossz az óra. Hogyan javítható? A totalcar webodaláról letöltöttem a váltóméreteket, de eléggé eltérő értékek jönnek ki. Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Szóval azért ilyen nagy, mert így vettem a kocsit. És még így is sokat mutat a sebességmérő! Mitől lehet ez? Ha majd veszek rá kisebb gumit (175/65R14 vagy 195/55R/15 a gyári) akkor még többet fog sietni!

Szerintem a 175/65-R14 után 185/60-R14, aztán meg a 195/50-R15 jön. Ha az infóim nem csalnak.Nekem utóbbi lesz, de csak ha kitör a tavasz. :)

Amúgy a Dayton DW500 szvsz. olcsó, ugyankkor jó téligumi is, ha nem sokat akarsz versenyezni vele, mert azt nem lehet.Nem erre találták ki, viszont nekem és a szüleim autóján is az van, nekik nagyon bejött, ezért választottam én is, bár az ára is dominált.(anno 11500Ft volt, szerelve centírozva) :roll:

Link to comment
Megosztás:

Szóval azért ilyen nagy, mert így vettem a kocsit. És még így is sokat mutat a sebességmérő! Mitől lehet ez? Ha majd veszek rá kisebb gumit (175/65R14 vagy 195/55R/15 a gyári) akkor még többet fog sietni!

A sebességmérőd teljesen gyári állapotban is rosszul mutat. (többet)

Elvileg van ahol be tudják állítani de nem tudom akkor menniyre lesz pontos. Egyébként szerintem jobb ha megszokod, mert akármi befolyásolhatja. Akár kerékcsere akár csak a kopás, ugyanis egy új és egy kopott gumi között is van jópár mm eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Téligumi projektben vagyok. Két darab kellen. méret:175/70/R13-as. milyet és hol érdemes megvenni?

Dieslre kellen, nem baj ha olcsó!!!! ,,, jön a karácsony :)

A múltkor írtam, hogy most nagyon jól szerepelt a Semperit Winter Grip az ADAC teszten (A 3. legjobb, 3 csillag) és múltkor volt Auchanban 12.5-ért... lehet, hogy maradt még valahol, amúgy mondjuk 19 körül van, de ahhoz képest, hogy milyen jó még ez sem drága (szerintem)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.